Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Tham Phu Kham Cave

Dovolená Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je zemí plnou úžasných přírodních krás a historie. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit během své dovolené v Laosu, je jeskyně Tham Phu Kham.

Tato fascinující jeskyně se nachází v provincii Vientiane, která je hlavním městem Laosu. Jeskyně se nachází v národním parku Phou Khao Khouay, který je domovem různých druhů divokých zvířat, včetně slonů, medvědů a velkých koček.

Tham Phu Kham je známá svou impozantní vápencovou krajinnou krajinou a neuvěřitelnými stalaktity a stalagmity, které zdobí vnitřní místnosti. Část jeskyně je přístupná turistům a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na podzemní svět.

Jeskyně je přírodní amfiteátr s výškou přes 50 metrů a průměrem přes 100 metrů. Uvnitř se nachází jezero, které se leskne jako zrcadlo a je domovem slepých ryb. Návštěvníci si mohou zapůjčit loďku a prozkoumat toto neuvěřitelně krásné místo.

Kromě toho, Tham Phu Kham obsahuje i malou pískovnu, ve které můžete vyhloubit si vlastní přání. Podle místní tradice, pokud se vám podaří vyhloubat otvor s jediným kopnutím, bude vám vyplněno vaše přání.

Ilustruje to ducha země, který je zakotven v místní kultuře a spiritualitě. Návštěva Tham Phu Kham vás ponoří do krásy přírody a umožní vám prozkoumat jedinečný aspekt laoského života.

Pro ty, kteří jsou odvážní a dobrodružní, je možné v Tham Phu Kham podstoupit rychlý výstup nebo horolezeckou výzvu. Jeskyně nabízí několik různých tras se různými obtížemi, takže každý může najít to správné dobrodružství pro sebe.

Po vyčerpávajícím dobrodružství si můžete odpočinout v některém z místních kaváren nebo restaurací, které nabízejí tradiční laoskou kuchyni a osvěžující nápoje.

Oslňte své smysly, objevujte krásu podzemního světa a okusujte autentickou kulturu - to všechno vás čeká na vaší dovolené v Tham Phu Kham Cave v Laosu. Jednoduše se připravte na nezapomenutelnou a obohacující cestu, která vás ponoří do krásy a mystiky tohoto fascinujícího místa.


Počasí Laos Tham Phu Kham Cave


Laos, země plná bohaté historie, kultury a nádherné přírody, nabízí svým návštěvníkům mnoho krás, které stojí za objevování. Jednou z nejzajímavějších lokalit je jeskyně Tham Phu Kham, která se nachází v oblasti blízko města Vang Vieng.

Jeskyně Tham Phu Kham je známá nejen svou pozoruhodnou geologií, ale také svým jedinečným počasím. Ovlivněna polohou ve vnitrozemí a horskými pásmy, je tato oblast obdařena specifickým mikroklimatem.

Podnebí v blízkosti Tham Phu Kham Cave se vyznačuje horkým a vlhkým létem. Vrcholné teploty se během této doby pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu je poměrně vysoká, což vytváří tropické prostředí. Letní měsíce jsou také charakterizovány občasnými dešti, které přicházejí ve formě bouřek a tropických přívalových srážek. Tyto deště vytvářejí nádhernou kulisu pro okolní přírodu a dodávají jeskyni svěží atmosféru.

Podzim a zima naopak přináší mírnější teploty. Denní teploty se pohybují okolo 20 stupňů Celsia, ale v noci mohou klesat až pod 10 stupňů. Tyto chladnější teploty jsou ideální pro turisty, kteří preferují procházky v přírodě a objevování zajímavých zákoutí.

Celkově vzato, počasí v oblasti Tham Phu Kham Cave je příjemné, ale může se značně měnit v průběhu roku. Proto je vhodné, aby návštěvníci byli vybaveni vhodným oblečením a doplňky pro případ různých povětrnostních podmínek.

Navštívit jeskyni Tham Phu Kham v různých ročních obdobích může být jedinečným zážitkem. Při letních deštích se vytvářejí nádherné vodopády uvnitř jeskyně, zatímco v zimě lze ocenit méně rušnou oblast a krásu okolní přírody.

Navíc, Tham Phu Kham Cave neposkytuje pouze mimořádné počasí, ale také možnost prozkoumání fascinujících jeskynních systémů, krystalických jezer a unikátních geologických útvarů. Je zde také možnost využít turisticky oblíbenou aktivitu - plavbu na kánoích po okolních řekách. Celkově je to místo, které si zaslouží pozornost a nemělo by uniknout zájemcům o krásy přírody.

Závěrem lze říci, že Tham Phu Kham Cave v Laosu nabízí nejen jedinečnou geologii a krásu, ale také specifické a zajímavé počasí. Turisté mají možnost objevit tuto fascinující lokalitu a zažít jedinečnou atmosféru, kterou nabízí jak letní, tak i zimní období v této oblasti. Nezapomeňte však na vhodné oblečení a vybavení, abyste byli připraveni na různé povětrnostní podmínky, které vás mohou překvapit.


Letenka Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je známý svou bohatou přírodou a okouzlujícími přírodními scenériemi. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které stojí za návštěvu, je Tham Phu Kham Cave. Tato jeskyně se nachází nedaleko Vang Viengu, malebného města ležícího na břehu řeky Nam Song.

Letenky do Laosu jsou snadno dostupné, a jakmile se ocitnete v zemi tisíce slonů, nemůžete si nechat ujít příležitost objevit skryté krásy Tham Phu Kham Cave. Tato jeskyně je jednou z nejkrásnějších na světě a nabízí návštěvníkům dech beroucí pohledy na přírodní čarování.

Cesta ke jeskyni je již dobrodružstvím samotným. Automobilovou silnicí se dostanete do vesnice Ban Na Thong, kde začíná trek přes husté džungle a strmé kopce. Je to velmi obtížný výšlap, ale výhledy na okolní krajiny jsou úžasné a stojí za to si udělat přestávky na fotografování.

Po asi hodině namáhavého pochodu dorazíte k úpatí hory Pha Poak. Odtud je poslední část výstupu ke vchodu do jeskyně po strmém schodišti vytesaném ve skále. Pohled na tuto úžasnou jeskyni je odměnou za veškerou námahu.

Jakmile vejdete do jeskyně, zjistíte, proč je toto místo tak oblíbené mezi návštěvníky. Jeskyně je plná nádherných stalaktitů a stalagmitů, které září v různých barvách. Některé z nich mají růžově fialový odstín, což je dáno přítomností různých minerálů v půdě. V jeskyni se kromě toho nachází i přírodní bazén, kde si můžete dopřát osvěžující koupel.

Dalším překvapením Tham Phu Kham Cave je Lao Tham, velká jeskyně nacházející se v jejím nitru. K vstupu do této jeskyně se musíte spustit po dlouhém lankovém schodišti. Vnitřek Lao Tham obsahuje mnoho komor a prostor, které poskytují útočiště místní fauně, jako jsou netopýři a jiné jeskynní živočichové.

Procházka Tham Phu Kham Cave a návštěva Lao Tham vám poskytne zážitek jako žádný jiný. Budete se pohybovat mezi impozantními klenbami a podivuhodnými sochami přírody, které jsou staré tisíce let. Toto místo je jedinečné a nabízí vám návštěvu do úplně jiného světa.

Je třeba si uvědomit, že navštěva Tham Phu Kham Cave vyžaduje odvahu a fyzickou zdatnost. Příroda je zde nekompromisní, ale odměna na konci toho všeho stojí za to. Jestliže jste příznivcem dobrodružství a jste ochotni se vydat na výzvu, letenka do Laosu a návštěva této jeskyně vás určitě nezklamou.


Ubytování Laos Tham Phu Kham Cave


Ubytování v okolí jeskyně Tham Phu Kham v Laosu

Laos je zemí s bohatou historií, dech beroucí krajinou a fascinující kulturou. Jedním z míst, které přitahuje turisty, je Tham Phu Kham Cave. Tato přírodní jeskyně se nachází nedaleko města Vang Vieng a poskytuje ohromující výhledy a úžasný zážitek pro návštěvníky. Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout tento úžasný přírodní úkaz, je důležité najít vhodné ubytování v okolí jeskyně.

Existuje několik možností ubytování poblíž Tham Phu Kham Cave, které vyhovuje různým potřebám a rozpočtům turistů. Jedna z možností jsou penziony a malé rodinné hotely, které nabízejí pohodlné pokoje a základní vybavení. Tyto ubytovací zařízení jsou často levnější a přístupné pro turisty s menším rozpočtem. Mnoho z nich se nachází v blízkosti jeskyně, takže turisté mohou snadno přístupovat a prozkoumávat jejím okolí.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, je k dispozici také několik resortů a hotelů. Tyto ubytování poskytují vyšší standardy pohodlí a často mají zařízení jako bazény, restaurace a wellness centra. Některé z těchto ubytovacích zařízení nabízejí i speciální balíčky, které zahrnují nejen pohodlné ubytování, ale také organizované výlety a aktivit ve okolí, včetně prohlídek Tham Phu Kham Cave.

Další možností je pronajmout si bungalovy nebo chatky v okolí jeskyně. Tyto ubytovací zařízení jsou obklopeny překrásnou přírodou a poskytují návštěvníkům pocit úplného soukromí a klidu. Pronájem chaty je skvělým způsobem, jak zažít přírodu a zároveň si užít pohodlí a komfort.

Nejlepším časem na návštěvu Tham Phu Kham Cave a okolí je období sucha od listopadu do března, kdy je méně pravděpodobné, že budou možnosti ubytování přeplněné. Je však důležité provést rezervaci v předstihu, zejména pokud plánujete navštívit v období vrcholné turistické sezóny.

V neposlední řadě je důležité také zvážit dobu trvání pobytu v Laosu. Přestože Tham Phu Kham Cave je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v zemi, Laos nabízí mnoho dalších fascinujících destinací. Zkombinování návštěvy jeskyně s dalšími atraktivitami, jako je trekking v horách nebo projížďka po Mekongu, je skvělým způsobem, jak naplno využít svůj čas v této nádherné zemi.

V okolí Tham Phu Kham Cave je k dostání široká škála ubytování, které vyhovuje různým preferencím a rozpočtům. Ať už si vyberete levný penzion, luxusní resort nebo bungalov v přírodě, váš pobyt v Laosu bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Tham Phu Kham Cave


Dotaz: Jaký je vstup do jeskyně Tham Phu Kham?

Odpověď: Vstup do jeskyně Tham Phu Kham se nachází na konci krátké pěší trasy, která začíná na parkovišti u silnice.

Dotaz: Kolik stojí vstupné do jeskyně Tham Phu Kham?

Odpověď: Vstupné do jeskyně Tham Phu Kham stojí 20 000 LAK (asi 80 CZK) na osobu.

Dotaz: Jak dlouho trvá návštěva jeskyně Tham Phu Kham?

Odpověď: Návštěva jeskyně Tham Phu Kham trvá obvykle 1-2 hodiny.

Dotaz: Je jeskyně Tham Phu Kham vhodná pro rodiny s dětmi?

Odpověď: Ano, jeskyně Tham Phu Kham je vhodná i pro rodiny s dětmi. Nicméně je třeba podotknout, že v jeskyni jsou některé místa, která mohou být náročná pro malé děti.

Dotaz: Je třeba si přinést vlastní svítilnu na návštěvu jeskyně Tham Phu Kham?

Odpověď: Ano, vstup do jeskyně Tham Phu Kham je povolen pouze s vlastní svítilnou, protože v jeskyni není žádné osvětlení. Pokud si svítilnu nevlastníte, můžete si ji pronajmout u vchodu do jeskyně.

Dotaz: Je třeba být při návštěvě jeskyně Tham Phu Kham opatrný?

Odpověď: Ano, při návštěvě jeskyně Tham Phu Kham je třeba být opatrný a dodržovat pravidla bezpečnosti. Jeskyně je tmavá a kluzká, takže je důležité mít si na nohách vhodnou obuv. Dále je třeba dodržovat instrukce průvodce a zůstat ve skupině.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky