Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Tat Somphamit

Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Tat Somphamit


1. Jak se dostat k vodopádu Tat Somphamit?

Odpověď: Vodopád Tat Somphamit se nachází v jižním Laosu, nedaleko od hranic s Kambodžou. Nejlepší variantou je cesta po řece Mekong, přičemž vodopád je vzdálen asi 10 minut lodí od městečka Don Khon.

2. Jakou je nejlepší dobu pro návštěvu vodopádu Tat Somphamit?

Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu vodopádu Tat Somphamit je od listopadu do února. V této době je počasí příjemné a nejsou zde tak vydatné monzuny. Především v období sucha (od listopadu do ledna) může být vodopád lehce pustý.

3. Je nutné mít vstupenku nebo platit za vstup na Tat Somphamit?

Odpověď: Ano, ke vstupu na vodopád Tat Somphamit je nutné zakoupit vstupenku. Cena vstupného se liší podle toho, zda se jedná o turistu (asi 35 000 LAK) nebo o místního obyvatele (asi 5 000 LAK).

4. Jaké aktivity si lze u vodopádu Tat Somphamit vyzkoušet?

Odpověď: Kromě samotného prohlížení vodopádu nabízí oblast Tat Somphamit i další aktivity, jako například projížďky na lodích, kanoe, rybolov, turistiku nebo cyklistiku v okolní krajině.

5. Kde lze v okolí vodopádu najít ubytování?

Odpověď: V okolí vodopádu Tat Somphamit je několik ubytovacích zařízení, včetně hotelů, resortů, hostels a bungalovů na břehu Mekongu. Nabídka se liší podle preference a rozpočtu turisty. Doporučujeme si rezervovat pokoj předem, zejména v období hlavní sezóny.


Počasí Laos Tat Somphamit


Laos je malebná země v jihovýchodní Asii, která se pyšní svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a přátelskými obyvateli. Mezi jedno z hlavních témat, které zde často přitahuje pozornost, patří počasí. Laos má tropické monzunové podnebí, což znamená, že se zde pravidelně střídají období sucha a dešťů.

Jedním z nejzajímavějších a atraktivních míst v Laosu je Tat Somphamit, které se nachází na jižních hranicích země nedaleko od vesnice Don Khon. Tato oblast je známá svými ohromujícími vodopády, které přitahují mnoho návštěvníků jak z domova, tak i ze zahraničí.

Pokud máme hovořit konkrétně o počasí v Tat Somphamit, je třeba zmínit období sucha a období dešťů. Období sucha trvá přibližně od listopadu do dubna a je charakterizováno velmi vysokými teplotami a minimálním srážkovým úhrnem. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C, ale v některých dnech může dosáhnout i 40°C. Tímto obdobím se většina turistů vyhýbá, protože horké a suché počasí může být pro ně náročné.

Na druhou stranu, období dešťů začíná v květnu a trvá až do října. Deštivé období je zde poměrně intenzivní, s vyššími srážkovými úhrny. Teplota se v této době snižuje na příjemných 25-30°C, což je ideální pro turisty, kteří si přejí navštívit Tat Somphamit. Vodopády mají během dešťových měsíců větší objem vody a jsou tak ještě impozantnější.

Když přijíždíte do Tat Somphamit, je důležité být dobře připraven na počasí. Pokud cestujete během suchého období, nezapomeňte si vzít slunečník, krém na opalování, dostatečné množství vody a lehké oblečení, abyste se ochránili před horkem. Pokud se chystáte během deštivého období, přibalte do svého zavazadla nepromokavé oblečení, pláštěnku a nepromokavé boty.

V každém případě je Tat Somphamit jedinečným místem, které stojí za návštěvu, ať už se počasí jeví jakkoliv. Pokud jste nadšenými přírodovědci nebo dobrodruhy, tato oblast vám nabízí mnoho příležitostí pro průzkum a objevování. Ať už se rozhodnete zde tlouci během sucha nebo se vydat na vodní dobrodružství během deštivého období, Tat Somphamit vám poskytne zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Dovolená Laos Tat Somphamit


Laos je země, která se pyšní krásnou přírodou a fascinujícím způsobem života. Zatímco mnoho turistů se soustředí na návštěvu populárních destinací, jako jsou například Luang Prabang a Vientiane, existuje i mnoho krásných a neobjevených míst po celé zemi. Jedním z těchto méně známých stanovišť je Tat Somphamit, který se nachází v jižním Laosu.

Tat Somphamit je skupina vodopádů na řece Mekong, která tvoří hranici mezi Thajskem a Laoskem. Tento okouzlující přírodní klenot se nachází v provincii Champasak, která je domovem mnoha dalších turistických destinací, jako jsou například ruinové chrámy Vat Phou a Khone Phapheng Falls.

Cesta do Tat Somphamit je náročná a obchází se po úzkých serpentýnách, které vedou savanou obklopenou hlubokými džunglami. I když je cesta náročná, stojí za to, protože odkrývá krásy jižního Laosu a umožňuje návštěvníkům prozkoumat místní kulturu a tradice.

Vodopády Tat Somphamit se nacházejí na Mekongu, na místě, kde řeka Mekong protéká úzkým průlivem mezi dvěma mohutnými horami. Mekong zde teče skrz hlubokou rokli, což tvoří úchvatnou scenérii a nabízí naprosté ticho a klid. Vodopády samotné jsou tvořeny několika kaskádami, které tvoří neuvěřitelnou mozaiku vody.

Tat Somphamit je ideální místo k odpočinku a relaxaci. Můžete si zde pronajmout kánoe a prozkoumat krásné pobřeží řeky, podívat se na opuštěné pláže a pozorovat místní fauna a flóru. Také můžete navštívit místní vodopády a prozkoumat okolní lesy.

Přesto, že je Tat Somphamit jedním z méně známých míst v Laosu, stojí za to ho navštívit. Toto kouzelné místo nabízí úžasnou scenérii, nezapomenutelné zážitky a možnost prozkoumat místní kulturu a tradice. Proto, pokud hledáte dovolenou plnou krásné přírody a autentické zážitky mimo všeobecné turistické trasy, Tat Somphamit je pro vás to pravé místo.


Ubytování Laos Tat Somphamit


Laos je zemí bohatou na přírodní krásy a kulturní dědictví. Jedním z nejvíce fascinujících míst, která stojí za návštěvu, je Tat Somphamit, také známá jako Li Phi vodopády. Toto místo je nejen nezapomenutelnou atrakcí, ale nabízí také skvělé možnosti ubytování.

Tat Somphamit se nachází v jižní části Laosu, poblíž hranic s Kambodžou, a je součástí krásné oblasti známé jako 4000 ostrovů. Tato oblast se nachází na řece Mekong a je tak pojmenována kvůli velkému množství malých a velkých ostrovů, které jsou zde roztroušené. Tat Somphamit je jedním z největších vodopádů v této oblasti a je přírodním pokladem, který si zaslouží být objeven.

Tat Somphamit a okolní oblast poskytují několik možností ubytování, které jsou ideální pro turisty, kteří si chtějí vychutnat krásy tohoto místa.

Jedna z možností ubytování je v kempu nebo chatkách, které nabízejí příjemné a cenově dostupné možnosti pro návštěvníky. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít přímý kontakt s přírodou a zároveň mít základní pohodlí. Kempy a chatky jsou vybaveny základním vybavením, jako je postel, elektrické světlo a sdílená toaleta.

Pro ty, kteří preferují více vybavené ubytování, jsou k dispozici také malé hotely a resorty. Tyto ubytovací možnosti nabízejí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a různými dalšími výhodami. Některé hotely mají také restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční laoskou kuchyni.

Nedaleko Tat Somphamit se nachází vesnice Don Det. Tato vesnice je jednou z nejvíce populárních destinací pro turisty a kromě ubytování nabízí také řadu dalších atrakcí a aktivit. Zde si návštěvníci mohou pronajmout kolo a prozkoumat okolní oblasti, vydat se na plavbu po Mekongu nebo relaxovat na pláži. Don Det má také restaurace a bary, kde si hosté mohou vychutnat chutné jídlo a osvěžující nápoje.

Tat Somphamit je jedním z těch míst, které vás nadchnou svou přírodní krásou a klidnou atmosférou. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, můžete si být jisti, že tu najdete ideální ubytování, které vám umožní plně si užít vše, co tato oblast nabízí.

Při plánování návštěvy Laosu nezapomeňte zařadit Tat Somphamit a okolní oblasti na vaši seznam míst, která musíte vidět. Toto přírodní a kulturní bohatství vás zcela jistě okouzlí a poskytne vám nezapomenutelný zážitek. Ať už si vyberete kemp, chatku, hotel nebo resort, budete mít příležitost objevit krásy Tat Somphamit a prozkoumat krásy tohoto jedinečného místa v Laosu.


Letenka Laos Tat Somphamit


Letenka do Laosu je ideální volbou pro ty, kteří touží po objevování horských oblastí spjatých s buddhismem a kulturou, která zde přetrvává dodnes. Pokud chcete zažít unikátní zážitek, jednou z možností je návštěva chrámového komplexu Tat Somphamit.

Tat Somphamit se nachází v krásném národním parku Si Phan Don (čti: Si Phan Ton) neboli “4000 ostrovů”. Zde se řeka Mekong rozdvojuje na mnoho malých asijských ostrovů, které tvoří nevšední krajinu. Tat Somphamit je však důležitý nejen díky své kráse, ale zejména kvůli svému duchovnímu významu.

Chrám Tat Somphamit byl postaven v 16. století, a to díky mniši Peng Onmuang. Ten se na místě chrámu rozhodl usadit a šířil zde buddhismus. Nejenže zde mniši usilovali o propojení víry s přírodou a duchovními silami, ale také se snažili chránit srdce buddhistů. Proto se chrám stal důležitým centrem buddhismu v Laosu.

Tat Somphamit je mimo jiné zajímavý i svými sochami, které zobrazují jak Buddha, tak i ostatní duchovní bytosti. V chrámu se nachází celkem 10 zlatých soch Buddhy, z nichž každá představuje jiný okamžik jeho duchovního života. Obvykle je možné navštívit pouze pět soch, další pět zůstávají pro veřejnost uzavřené.

Další zvláštností chrámu je, že zde není k dispozici žádný vstupní poplatek. Jakmile dorazíte na místo, můžete chrám navštívit zcela zdarma. Návštěvníci však musejí dodržovat několik pravidel: v chrámu se nesmí kouřit, hovorit nahlas nebo si pořizovat selfie.

Kromě chrámu samotného se v Tat Somphamit nachází i zahrada s vodopádem. Ten je méně impozantní než jiné vodopády nacházející se v Laosu, ovšem přesto patří ke krásným místům, která stojí za návštěvu. Navíc se zde turisté mohou ochladit a odpočinout si po procházce okolím.

Pokud hledáte nevšední zážitek, pak vás Tat Somphamit rozhodně potěší. Pokaždé, když se návštěvníci ocitnou v blízkosti chrámu, pocítí mystiku, která je zde stále patrná. Tak proč zrovna nevyrazit do Laosu a získat nové duchovní zážitky?


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky