Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Plain of Jars

Dovolená Laos Plain of Jars


Laos je země ležící v jihovýchodní Asii, která nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících turistických atrakcí. Mezi ně patří i jedinečná lokalita nazvaná Plain of Jars neboli "Rovina džbánů".

Plain of Jars se nachází v provincii Xieng Khouang, v severovýchodním Laosu, a je jedním z nejzáhadnějších a nejméně prozkoumaných míst v regionu. Jedná se o rozlehlou plochu pokrytou tisíci obřími kamennými džbány, které jsou roztroušeny po celé krajině.

Džbány jsou vytesány z vápence a mají různé tvary a velikosti, od menších nádob připomínajících pohár až po obří džbány dosahující výšky až 3 metry. Některé džbány jsou zdobeny ornamenty a vyřezávanými vzory. Původ a účel těchto kamenných nádob zůstávají záhadou, ačkoli existuje několik teorií.

Jedna z teorií říká, že džbány sloužily jako urny pro pohřbívání zemřelých a symbolizovaly nějaký druh rituálních obřadů. Jiné teorie tvrdí, že džbány sloužily jako nádoby na víno nebo jako nádoby na uchovávání potravin. Existuje dokonce i teorie, která naznačuje, že džbány byly součástí obřadů spojených s rituálními žroutstvími, které se praktikovaly v době kamenné.

Navštívit Plain of Jars je jedinečný zážitek, kterým se vydejí pouze odvážní cestovatelé. Oblast nebyla ještě plně prozkoumána a zůstává mnoho nezodpovězených otázek. Nicméně, i přesto, že je Plain of Jars dosud záhadou, je to fascinující a tajemné místo s bohatou historií.

Kromě samotných džbánů je Plain of Jars také obklopen krásnou přírodou a zajímavou faunou a flórou. V okolí se nachází několik menších vesnic, které lze navštívit a poznat autentický venkovský život.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou tuto lokalitu navštívit, existuje možnost výletů s místními průvodci, kteří mohou poskytnout cenné informace a vyprávět o historii a legendách spojených s džbány. Je důležité respektovat tuto oblast jako historické místo a dodržovat pravidla ochrany přírody.

Laos Plain of Jars je fascinující a tajemné místo plné historie a záhad. Pro cestovatele, kteří hledají unikátní a méně známé turistické atrakce, je toto místo ideální volbou. Vydat se na cestu za těmito kamennými džbány je jako návrat o tisíce let zpět do minulosti a objevování tajemství, která tyto džbány skrývají.


Ubytování Laos Plain of Jars


Laos, země nacházející se v jihovýchodní Asii, má mnoho turistických atrakcí, které lákají cestovatele z celého světa. Jednou z nejzajímavějších oblastí k návštěvě je "Laos Plain of Jars" (Laos - rovina lahví). Tato oblast je unikátní svou historií, kulturou a přírodní krásou.

Laos Plain of Jars je rozsáhlá oblast s kopcovitým terénem, která se nachází v severní části země, ve třech provinciích – Xieng Khouang, Houaphanh a Xaysomboun. Území je známé především díky velkému množství kamenných jader, neboli jímkových nádob, které jsou rozmístěny po celé rovině. Tyto kamenné nádoby jsou obrovské a mají různé tvary a výšky, což dává místu zvláštní atmosféru tajemna a záhadnosti.

Původ jader je stále neznámý, ale existuje několik teorií o tom, jak byly vyrobeny a k čemu sloužily. Jedna z teorií naznačuje, že jedy byly používány pro pohřbívání zemřelých, což je podporováno i tím, že v této oblasti byly nalezeny lidské kosti. Další teorie uvádí, že jedy sloužily jako rituální místa nebo jako jakési druidské oltáře. Nicméně, přesný účel a původ těchto jader zůstávají dodnes záhadou.

Navštěvování Laos Plain of Jars je jedinečným zážitkem. Přírodní scenérie je úchvatná s nádhernou krajinou, která se skládá z otevřených polí, hor a údolí. Kromě prozkoumávání jader můžete v oblasti také vyrazit na trekkingové túry, které vás provedou okolními vesnicemi a ukáží vám místní kulturu a tradice.

Pokud hledáte ubytování v Laos Plain of Jars, máte několik možností. V blízkosti této oblasti se nachází hlavní město provincie Xieng Khouang - Phonsavan, kde najdete širokou škálu hotelů a resortů vhodných pro turisty. Můžete si zde vybrat mezi luxusními hotelovými pokoji, rodinnými penziony nebo ubytováním veřejného sektoru.

Pro ty, kteří preferují přímý kontakt s místními obyvateli a autentickou atmosféru, je možnost ubytování uvnitř komunit. V blízkosti Plain of Jars jsou dostupné ubytovací zařízení provozovaná místními lidmi, která nabízejí příležitost prozkoumat tradiční životní styl Laocanů. Během pobytu v těchto domácnostech si můžete vychutnat místní jídla, účastnit se tradičních aktivit a dokonce se zapojit do jejich každodenních činností.

Laos Plain of Jars je fascinující oblast, která nabízí nekonečné možnosti pro objevování. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete prozkoumat její historii a záhady, nebo se ponořit do místní kultury, tento kus laoského ráje vás určitě nezklame. A s výběrem různých typů ubytování je zajištěno, že si tento úžasný region vychutnáte přesně podle svých představ.


Počasí Laos Plain of Jars


Laos Plain of Jars je živopisná oblast v Laosu, která hostí jedno z nejzáhadnějších archeologických nalezišť na světě. Na této oblasti se nachází tisíce kamenů, zvaných „Jars“, které jsou datovány do období před 2000 lety. Tyto kameny, vážící až několik tun, jsou roztroušené po celé oblasti a stále zůstávají zahalené tajemstvím.

Pokud se chystáte na návštěvu Laos Plain of Jars, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat. Klima v této oblasti se výrazně liší od klimatu v jiných částech Laosu. Hlavní sezónou v této oblasti je suché období, které se táhne od listopadu do května. Během této doby je počasí slunečné a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Noční teploty se pohybují kolem 15-20°C.

Na druhou stranu, období dešťů začíná v červnu a trvá do října. Během této doby může být velmi vlhko a dusno, s průměrnými teplotami kolem 28 °C a vysokou vlhkostí vzduchu. Deštivé období často přináší prudké a krátkodobé bouřky, které mohou výrazně ovlivnit vaši návštěvu. Některé cesty mohou být bahnité a náročné na přístup, a výlety mohou být omezeny.

Zvažte svou návštěvu Laos Plain of Jars, v závislosti na vašich preferencích ohledně klimatu. Pokud rádi cestujete v teplém a suchém počasí, může být nejlepší čas pro vaši návštěvu v období sucha. Pokud vás více zajímají plodiny a zeleň v této oblasti, můžete si užít atmosféru během období dešťů.

Celkově platí, že oblast Laos Plain of Jars je atraktivní turistická destinace pro kohokoliv, kdo miluje historii a archeologii. Bez ohledu na to, kterou sezónu zvolíte pro svou návštěvu, budete zde nepochybně nadšeni z jedinečného kouzla a tajemství této oblasti.


Letenka Laos Plain of Jars


Poklad v severním Laosu: Pláň džbánů

Pokud hledáte nezapomenutelné putování do odlehlých a tajemných koutů světa, pak je Severní Laos tou pravou destinací pro vás. Jedno z nejzajímavějších míst, které byste neměli přehlédnout, je Pláň džbánů.

Pláň džbánů, neboli Phonsavan, se nachází ve vysočinách provincie Xieng Khuang. Tento region je plný zelených kopců, nekonečných rýžových polí a nádherné krajiny. Místo je však nejvíce známé pro svůj rozptýlený archeologický poklad - roztroušené skalní formace, které připomínají obří džbány.

Tajemné původy Pláně džbánů byly zdrojem spekulací a vyprávění po generace. Stovky kamenných džbánů, vážících až 6 tun, leží roztroušené na různých místech kolem Pláně džbánů. Místní legenda vypráví o obřím králi, který je vytvořil jako nádoby na obrovskou množství rýže, kterou měl skladovanou pro svou armádu. Jiné teorie hovoří o tom, že džbány sloužily jako pohřební urny pro dávné kmeny žijící v regionu.

Bez ohledu na jejich původ jsou džbány nepochybně fascinujícím a jedinečným pozorováním. Některé džbány jsou vysoké a majestátní, zatímco jiné jsou malé a jednoduché. Jejich rozmanitost a rozmanitost vytváří působivý obraz, který ohromí každého návštěvníka.

Nicméně Pláň džbánů není jen archeologickým pokladem. Region byl v minulosti silně postižen americkými bombardováními během vietnamské války, čímž vytvořil jedinečnou směs historie a katastrofy. Mnoho džbánů bylo poškozeno, zatímco jiné zůstaly nedotčeny. Vedle zřícenin bývalého hradu a muzea bomby, které dokumentují tragickou minulost, je zde také prostor pro vzpomínání.

Pro návštěvníky Pláně džbánů je k dispozici také možnost prozkoumání okolních vesnic a setkání s etnickými menšinami, které stále žijí tradičním způsobem života. Toto místo oplývá malebnými krajinami, pozoruhodnou biodiverzitou a bohatou kulturou, kterou stojí za to objevit.

Nejbližším letištěm k Pláni džbánů je letiště v Phonsavanu, které je dobře spojeno s většinou hlavních měst v Laosu, včetně hlavního města Vientiane. Můžete si zakoupit letenky do Laosu a vydat se do tohoto unikátního regionu.

Pláň džbánů je fascinující a naléhavé místo, které nabízí návštěvníkům nespočet příležitostí k poznání, objevování a dobrodružství. Jestliže si přejete zažít dobrodružství mimo vyšlapané cesty a získat náhled do jedinečné historie a kultury, Pláň džbánů v severním Laosu je tou nejlepší destinací pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Plain of Jars


1. Co je to Planina džbánů v Laosu?
Planina džbánů je archeologické naleziště v severním Laosu, kde byly nalezeny tisíce obřích kamenných džbánů ze 6. století.

2. Jaké je účel kamenných džbánů?
Účel kamenných džbánů není úplně jasný. Může jít o pohřební urny, nádoby na potraviny a nápoje, nebo dokonce o astrologické nástroje.

3. Jak se tam dostanu?
Nejlépe se tam dostanete letecky z Vientianu nebo Luang Prabangu do města Phonsavanh. Odtud je možné jet místními autobusy, nebo si pronajmout motorku nebo auto.

4. Jak dlouho trvá exkurze?
Exkurze trvá obvykle několik hodin, přičemž je možné navštívit několik lokalit s kamennými džbány.

5. Je tam nějaký vstupné?
Ano, je tam vstupné, které se platí na každé ze tří lokalit. Cena je kolem 15 USD pro zahraniční turisty.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu?
Nejlepší období na návštěvu je od listopadu do února, kdy je sucho a příjemné počasí.

7. Je možné se tam ubytovat?
Ano, v okolí Planiny džbánů je několik hotelů a penzionů, kde se lze ubytovat.

8. Je tam nějaké dobré jídlo a pití?
V okolí je několik restaurací, které nabízejí tradiční laoskou kuchyni a také mnoho obchodů s nápoji.

9. Jsou tam nějaké turistické atrakce kromě kamenných džbánů?
Ano, v okolí Planiny džbánů je několik dalších zajímavých turistických atrakcí, jako jsou jeskyně a vesnice etnických menšin.

10. Je tam bezpečno cestovat?
Laos je obecně považován za bezpečnou zemi pro turisty, ale stejně jako v jiných zemích je třeba být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky