Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Pak Ou Caves

Dovolená Laos Pak Ou Caves


Laos je krásná a exotická země v jihovýchodní Asii, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud hledáte něco, co vás nadchne a zároveň uklidní, navštivte Pak Ou Caves v provincii Luang Prabang.

Pak Ou Caves jsou zvláštní místo prastarých buddhistických posvátných jeskyní, které se nachází na soutoku řeky Mekong a řeky Nam Ou. Cesty k tombě jsou krásné a nabízejí návštěvníkům působivý výhled na okolní krajiny. Na cestě se můžete podívat na chudé a neporušené vesničky a pozorovat místní obyvatele při práci na rýžových a bavlněných polích.

Jakmile dorazíte k Pak Ou jízdou na lodí, uvidíte jeskyně, které se nacházejí na straně kopce. Následně musíte jen vyjít po schodech, aby se dostali do samotných jeskyní. Před vstupem do nich se můžete zastavit na krásné vyhlídce na řeku a rozhlednout se po okolí.

Odkud se ale vlastně jeskyně zrodily? Historie jeskyní sahá až do 16. století, kdy se zde mniši ukrývali před útoky Siamských armád. Během této doby poskytovaly jeskyně útočiště významným buddhistickým artefaktům, které zde mniši ukryli. Část z těchto posvátných artefaktů je stále v jeskyních a jejich značná část je dnes vystavena v Národním muzeu v Luang Prabangu.

Jeskyně jsou rozděleny na dvě hlavní části, Tham Ting a Tham Theung. Tyto jeskyně jsou domovem více než 4 000 buddhistických soch různých velikostí, barvy a stylů. Sochy jsou předmětem uctívání místních buddhistů a turistů, kteří přicházejí z celého světa, aby si prohlédli úžasnou sbírku posvátných soch.

Návštěva Pak Ou Caves je skvělou příležitostí, jak poznat hloubku buddhistické zbožnosti a historie a zároveň si užít kouzlo krásné přírody a exotické destinace. Pro ty, kteří by chtěli prožít nezapomenutelné zážitky a poznat kulturu a zvyky Laosu, jsou Pak Ou Caves ideálním místem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pak Ou Caves


Dotazy:

1. Kde se nacházejí Pak Ou Caves?
2. Jaká je historie těchto jeskyní?
3. Jak se dostanu k jeskyním Pak Ou?
4. Kdy jsou jeskyně otevřené pro veřejnost?
5. Kolik stojí vstupné do jeskyní?
6. Můžu si najmout průvodce?
7. Je možné fotografování v jeskyních?
8. Co mám obléci a vzít na návštěvu jeskyní?
9. Jaká je délka prohlídky jeskyní?
10. Co je v okolí jeskyní Pak Ou k vidění?

Odpovědi:

1. Pak Ou Caves se nacházejí v Laosu na soutoku řek Mekong a Nam Ou.
2. Pak Ou Caves jsou využívány již od 16. století jako posvátné místo pro ukládání buddhistických soch.
3. Nejlepší způsob, jak se dostat k jeskyním, je lodí z města Luang Prabang.
4. Jeskyně jsou otevřené pro veřejnost každý den od 8:00 do 17:00.
5. Vstupné do jeskyní stojí 20 000 kipů.
6. Ano, je možné si najmout průvodce na místě.
7. Ano, fotografování v jeskyních je povoleno, ale bude potřeba zaplatit tzv. "foto poplatek".
8. Doporučuje se obléci si pohodlné oblečení a na hlavu si vzít klobouk nebo šátek. Může být také vhodné vzít si s sebou vodu.
9. Prohlídka jeskyní trvá zhruba 1-2 hodiny.
10. V okolí jeskyní Pak Ou lze navštívit další buddhistická posvátná místa jako Wat Xieng Thong nebo Pak Ou Village, a také si užít krásný výhled na okolní krajinu z vyhlídky Pha Tad Ke.


Ubytování Laos Pak Ou Caves


Laos je země bohatá na přírodu a kulturu, která láká turisty z celého světa. Mezi jedno z nejimpozantnějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi patří jistě i Pak Ou jeskyně. Nacházejí se ve vesnici ban Pak Ou, která se rozkládá na soutoku řek Mekong a Nam Ou, ve střední části Laosu.

Jeskyně Pak Ou jsou známé svými tisíci sochami Buddhů, které se zde nacházejí. Skládají se v podstatě ze dvou jeskyní, z nichž jedna je poznámá jako Tham Ting a druhá Tham Theung. Obě jeskyně mají dlouhou historii a jsou považovány za svaté místo.

Pak Ou jeskyně byly vybudovány na počátku 16. století a od té doby slouží nejen jako důležité náboženské místo, ale také jako útočiště a ochrana vzácných dřevěných soch Buddhů. Během let zde byly přivezeny tisíce soch od věřících, kteří chtěli vyjádřit svou oddanost a lásku k Buddhovi.

Pak Ou jeskyně jsou dostupné z města Luang Prabang. Cesta trajektovým člunem po řece Mekong je již zážitkem samotným. Trajekt se plaví po proudu, přičemž můžete obdivovat malebnou krajinu, hory, rýžová pole a rybáře pracující na řece. Po asi dvouhodinové plavbě se dostanete do vesnice ban Pak Ou, kde se nacházejí samotné jeskyně.

Po příjezdu na břeh řeky je krátká túra na vrchol kopce, který nás zavede do jeskyní. Tato cesta je snadno přístupná a i nejmenší dobyvatelé se k ní mohou připojit. Po dosažení jeskyní je úžasné vidět obrovské množství soch Buddhů na všech stěnách a regálech. V jeskyních je zde udržována atmosféra klidu a světla svíček přidává svou kouzelnou náladu. Návštěva jeskyní je opravdovou duchovní zkušeností a jedinečným pohledem do historie.

Po návratu z jeskyní můžeme v ban Pak Ou odpočinout ve místních kavárnách a restauracích, kde si můžeme vychutnat tradiční laoskou kuchyni. Vesnice je také známá svými tkalcovskými dílnami a můžete si zde zakoupit originální laoskou textilii nebo tradiční upomínkové předměty.

Ubytování v okolí jeskyní Pak Ou je také možné. K dispozici jsou různé hotely a resorty, které nabízejí pohodlné a příjemné prostředí. Můžete si vybrat mezi luxusními ubytovacími zařízeními s výhledem na Mekong, nebo se rozhodnout pro tradiční laoské bungalovy v přírodním prostředí.

Nezáleží na tom, zda jste zájemci o kulturu, historii nebo přírodu, návštěva jeskyní Pak Ou v Laosu je příležitostí pro každého. Toto místo je plné energie a klidu, který vám pomůže naladit se na správnou vlnu. Přijeďte a prozkoumejte tuto skvostnou část Laosu a ubytujte se v blízkosti Pak Ou jeskyní, abyste měli příležitost prozkoumat tuto zvláštní lokalitu přímo z první ruky!


Počasí Laos Pak Ou Caves


Laos je země ve jihovýchodní Asii, která je známá svou bohatou kulturou a krásnou přírodou. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Laosu jsou jeskyně v oblasti Pak Ou Caves. Tato lokalita je nejen místo historického významu, ale také nabízí nádherný výhled a fascinující počasí.

Lokalita se nachází na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, jen asi 25 kilometrů od města Luang Prabang. Jeskyně jsou rozděleny do dvou částí: Tham Ting a Tham Theung. Oba jsou plné tisíců Buddhových soch různých velikostí, které byly sem přineseny věřícími po staletí.

Jeskyně jsou jedinečné nejen díky svému historickému a náboženskému významu, ale také díky svému překrásnému okolí. Z vrcholku jeskyní se otevírá úchvatný výhled na okolní krajinu, kde se potkávají zelené hory a modrá voda Mekongu. Pro turisty je to dokonalé místo k relaxaci a odpočinku.

Počasí v této oblasti je typické pro tropickou klimatickou zónu. Vzhledem k blízkosti řeky Mekong a blízkosti hor je počasí často vlhké. V období dešťů, které trvá od června do září, je zde zvýšené riziko dešťových srážek a záplav. Teploty v tomto období se pohybují kolem 30 °C a vlhkost je vysoká. Turisté by proto měli být připraveni na možné deště a zvýšenou vlhkost při návštěvě jeskyní.

Naopak v období sucha, které trvá od listopadu do března, je počasí mnohem příjemnější. Teploty klesají na příjemných 20 °C a počet srážek se snižuje. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu jeskyní, protože je zde menší riziko dešťových přeháňek a výhled ještě více září díky modrým obloze.

I přes možné změny počasí je návštěva jeskyní v Pak Ou Caves vždy jedinečným zážitkem. Turisté si mohou prohlížet starobylé sochy, pozorovat úchvatnou krajinu a případně se projet po řece Mekong na malém člunu. Jeskyně jsou přístupné jak pěšky, tak i po vodě, což umožňuje turistům využít různé způsoby přepravy.

Nezáleží na tom, zda navštívíte Jeskyně v období dešťů nebo sucha, jistě budete ohromeni tou malebnou krásou tohoto místa. Pak Ou Caves je jedním z těch míst, které byste neměli vynechat při návštěvě Laosu, ať už jste milovníkem historie, náboženství nebo přírody.


Letenka Laos Pak Ou Caves


Pak Ou Caves, známé také jako Tham Ting a Tham Theung, jsou populární turistickou atrakcí v Laosu. Tyto jeskyně se nacházejí na soutoku dvou řek, Mekongu a Nam Ou, asi 25 kilometrů severně od města Luang Prabang.

Pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a zároveň chtějí zažít duchovní stránku Laosu, je návštěva Pak Ou jeskyní nezapomenutelným zážitkem. Jeskyně jsou oblíbeným poutním místem pro Laosany díky svému historickému a náboženskému významu.

Přístup k jeskyním je možný jak po souši, tak po vodě. Mnoho turistů volí variantu lodního výletu po Mekongu, protože se jedná o malebnou a klidnou cestu. Cesta lodí trvá přibližně dvě hodiny a umožňuje cestovatelům vychutnat si krásné výhledy na řeku a okolní kopce, zatímco se blíží k jeskyním.

Po příjezdu k jeskyním budete ohromeni množstvím soch Buddhů, které jsou zde uloženy. Jeskyně slouží jako svatyně, kam lidé přinášejí sochy a postavy z různých materiálů, jako je dřevo, kámen a dokonce i slonovina. Je fascinující vidět, jak se sochy různí svou velikostí, tvarem a stylem, což odráží různé období, ze kterého pocházejí.

Hlavními jeskyněmi jsou Tham Ting, která se nachází výše, a Tham Theung, která se nachází níže. Tham Ting je známá jako „Jeskyně tisíce Buddhů“ a je plná krásných soch a artefaktů. Návštěvníci musí vyšplhat po strmém schodišti, aby se k ní dostali, ale její prozkoumání stojí za to. Tham Theung je menší, ale stále velmi působivá jeskyně, která rovněž hostí mnoho soch a dalších náboženských artefaktů.

Návštěva Pak Ou jeskyní je nejen o zhlédnutí památek, ale také o poznání o místní kultuře a náboženství. Turisté se často setkávají s místními mnichy a obyvateli, kteří svými příběhy a pověstmi o jeskyních přispívají ke skutečnému pochopení jejich významu.

Jeskyně se nacházejí v národním parku Pak Ou, který je také domovem mnoha vzácných živočichů a rostlin. Při pěší turistice v okolí jeskyní mohou návštěvníci objevit přírodní krásy tohoto místa, jako jsou deštné pralesy, vodopády a horské vesnice.

Pro ty, kteří hledají jedinečný a duchovní zážitek během svého pobytu v Laosu, je návštěva Pak Ou jeskyní nepřehlédnutelným místem. Své poutníky zaujme neuvěřitelnou atmosférou a krásně zdobenými sochami Buddha. Ať už se rozhodnete pro cestu lodí nebo pěšky, budete odměněni nezapomenutelnou zkušeností a vzpomínkou na toto unikátní místo.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky