Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Dovolená Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Karibiku. Je známá svou bohatou historií, živou kulturou a nádhernými plážemi. Pokud plánujete navštívit Kubu, návštěva náměstí Plaza de la Catedral v Havaně by neměla chybět ve vašem itineráři.

Plaza de la Catedral, nacházející se v historickém centru Staré Havany, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších náměstí v zemi. Toto malebné náměstí je obklopeno významnými historickými budovami a je domovem katedrály San Cristobal, která je jednou z kulturních ikon Kuby.

Katedrála San Cristobal de la Habana, známá také jako Katedrála svatého Kříže, je nejvýznamnějším dochovaným příkladem barokní architektury na Kubě. Její stavba byla dokončena v roce 1777 a katedrála je vyzdobena cennými uměleckými díly a nádhernými sochami. Turisté se mohou vydat dovnitř katedrály, aby obdivovali její nádhernou architekturu a širokou sbírku uměleckých děl.

Plaza de la Catedral je také obklopena dalšími historickými budovami, jako je Palacio del Obispo (Biskupský palác) a Casa de Lombillo, které dodávají náměstí autentický a živý pocit minulosti. Zahrnuje také různé příjemné restaurace, kavárny a obchody, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a zakoupit si tradiční kubánské suvenýry.

Navíc, putování kolem náměstí je jedinečným zážitkem samotným o sobě. Ulice plné historických vozidel, barvité domy a pouličníci v tradičních kubánských oděvech vytvářejí atmosféru, kterou nelze zažít nikde jinde.

Plaza de la Catedral je ideálním místem pro každého, kdo je fascinován bohatou historií, uměním a architekturou. Procházení náměstím vás přenese zpět v čase do koloniální éry a umožní vám prozkoumat jedno z nejvýznamnějších kulturních míst na Kubě.

Pokud navštívíte Kubu, nezapomeňte věnovat dostatek času prozkoumání náměstí Plaza de la Catedral v Havaně. Je to místo plné historie, kultury a krásy, které vám zanechá nezapomenutelné dojmy z vaší dovolené.


Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Již dlouho patří Kuba mezi oblíbené cíle cestovatelů ze všech koutů světa. A největším lákadlem v historickém centru Havany je bezpochyby nádherné náměstí Plaza de la Catedral.

Plaza de la Catedral se rozkládá před nejstarší a nejvýznamnější katedrálou v Havanském diecézním majetku, katedrálou svatého Kryštofa. Toto náměstí je považováno za jedno z nejlépe zachovaných a nejkrásnějších koloniálních náměstí v Latinské Americe a bylo dokonce zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Jeho historie sahá až do 16. století, kdy bylo vybudováno španělskými kolonizátory. Plaza de la Catedral se stalo centrem politického a náboženského života v Havanském koloniálním období. V okolí se nachází několik významných historických budov, jako je Biskupský palác a Muzeum koloniálního umění.

Když vstoupíte na náměstí, přivítají vás pestrobarevné koloniální stavby, jejichž fasády jsou zdobeny nádhernými balkony a okny. Hlavním dominantním bodem náměstí je samozřejmě katedrála svatého Kryštofa. Její nádherná fasáda s barokními prvky a unikátním průčelím z místního vápence vás okouzlí.

Ať už přijdete na Plaza de la Catedral v denním nebo nočním čase, budete zde vždy pohlížet na malebnou scénu. Během dne se náměstí hemží turisty, místními obyvateli a pouličními umělci, kteří vytvářejí živý a vřelý atmosféru. Večer pak náměstí ožívá v romantickém světle a nabízí klidné a intímno prostředí pro večerní procházky.

Okolí Plaza de la Catedral také nabízí širokou škálu restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality a tradiční kubánskou kuchyni. A pokud si přejete nakoupit suvenýry nebo se inspirovat místním uměním, v okolí najdete mnoho obchůdků a trhů.

Plaza de la Catedral je jednoznačně místem, které nelze vynechat při návštěvě Havaně. Je to symbol historie, architektury a kultury Kuby. Pokud plánujete cestu na Kubu, určitě si zarezervujte letenky do Havan a dopřejte si navštívit toto krásné náměstí. Užijte si atmosféru, ochutnejte místní delikatesy a procházejte se uličkami, které dýchají historii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


1. Jak se dostanu na Kubu Plaza de la Catedral v Havaně?
- Můžete se tam dostat taxíkem, městskou hromadnou dopravou nebo pěšky v závislosti na vašem umístění v Havaně.

2. Kde se nachází Kubánská Plaza de la Catedral?
- Nachází se v historickém centru Havaně, konkrétně v ulici Plaza de la Catedral v blízkosti katedrály Havana.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Kubánské Plaza de la Catedral?
- Obecně je otevřeno každý den od rána do večera, ale konkrétní otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na sezóně a specifickém dni v týdnu.

4. Kolik stojí vstup na Kubánskou Plaza de la Catedral?
- Vstup na Plaza de la Catedral je obvykle zdarma. Nicméně, pokud chcete navštívit věže katedrály Havana nebo některé přilehlé muzea a památky, je obvykle nutné zaplatit vstupné.

5. Co je hlavní atrakcí na Kubánské Plaza de la Catedral?
- Hlavní atrakcí je samotná katedrála Havana, která je známá svou nádhernou barokní architekturou a historickým významem.

6. Je vhodné, abych navštívil Kubánskou Plaza de la Catedral s dětmi?
- Ano, katedrála a okolí jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Můžete si prohlédnout interiér katedrály, procházet se po náměstí a obdivovat historickou atmosféru.

7. Může se Kubánská Plaza de la Catedral uzavřít z nějakých důvodů?
- Ano, někdy se může stát, že je náměstí uzavřeno kvůli speciálním akcím, opravám nebo náboženským slavnostem. Doporučuje se vždy zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.


Počasí Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


V jihovýchodní části Karibiku, v malebném a exotickém ostrovním státě Kuba, se nachází hlavní město Havana. Jeho historické centrum, Staré Havana, je známé svými kouzelnými ulicemi plnými koloniální architektury a malebnými náměstími. Jedním z těchto náměstí je Plaza de la Catedral, které je nejen prostorou pro setkávání místních obyvatel, ale také turistickou atrakcí pro návštěvníky ze všech koutů světa.

Plaza de la Catedral se nachází přímo u katedrály San Cristóbal v počátku 18. století, která je jedním z nejvýznamnějších sakrálních staveb v zemi. Tato gotická katedrála s impozantní fasádou a vysokými věžemi je považována za jedno z nejvýznamnějších náboženských center v Karibiku. Její architektura láká návštěvníky, kteří sem proudí obdivovat její krásu.

Když se přeneseme do počasí, které tento okouzlující kout Kuby nabízí, nemohou být výjimkou teplé a slunečné dny. Kuba má tropické klima, což znamená, že celoročně zažívá vysoké teploty a hojné množství slunečního svitu. Průměrná teplota v Havaně se pohybuje v rozmezí 20-30 °C, s několika odchylkami v závislosti na ročním období.

Od listopadu do dubna se na Plaze de la Catedral často setkáte s příjemnými teplotami kolem 25 °C. Slunečné dny jsou na denním pořádku a příležitostnými bouřkami. V těchto měsících je tedy ideální počasí k prozkoumání náměstí, procházce po historickém centru a obdivování architektury katedrály.

Od května do října se počasí v Havaně stává horkým a vlhkým. Teploty se mohou vyšplhat až k 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. V těchto měsících je běžné, že přicházejí tropické bouřky a občasně i hurikány. Je proto nutné být připraven na případné deště. I přes tyto přírodní výkyvy je Plaza de la Catedral stále atraktivní pro turisty, kteří se mohou schovat před deštěm pod historickými arkádami, či se posadit do jedné z místních kaváren a ochutnat slavnou kubánskou kávu.

Plaza de la Catedral je krásné a živé místo, které nabízí nejen poutavou historii Havana, ale také jedinečný pohled na život tamních obyvatel. Při návštěvě tohoto náměstí můžete očekávat příjemné a teplé počasí s občasnými bouřkami v určitých měsících. Ať už se rozhodnete navštívit tuto oblast v kterémkoli ročním období, určitě budete fascinováni jejím kouzlem a jedinečnou atmosférou.


Ubytování Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jednou z nejkrásnějších a nejnádhernějších destinací na světě. Tato karibská ostrovní země je domovem mnoha historických a kulturních skvostů, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit Kubu a hledáte ubytování v samém srdci Havany, nemůžete minout Kuba Plaza de la Catedral.

Kuba Plaza de la Catedral je malebný hotel, který se nachází v historickém centru Staré Havany, jen pár kroků od katedrály sv. Kříže. Tento hotel je jedním z nejstarších v Havanském Casco Viejo, což je jedna z nejlépe dochovaných koloniálních částí města. Jeho výjimečná poloha umožňuje hostům snadný přístup k mnoha památkám, restauracím, obchodům a dalším atrakcím.

Kuba Plaza de la Catedral se může pochlubit elegantní architekturou se španělskými vlivy, která perfektně doplňuje okolní historické prostředí. Interiér hotelu je vkusně zařízený, s důrazem na luxus a pohodlí. Ke všem pokojům a prostorům se přistupuje výtahem, což je v této oblasti zřídka vídané.

Hotel nabízí různé typy pokojů, které jsou vkusně zařízené a vybavené veškerými moderními pohodlími. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, klimatizaci, TV a minibar. Okna nabízejí úchvatný výhled na okolní ulice a památky. Hotel také poskytuje Wi-Fi připojení a 24-hodinovou recepci, která je vám k dispozici kdykoli budete potřebovat.

Kuba Plaza de la Catedral navíc nabízí hostům několik vysoce hodnocených restaurací a barů, kde se můžete těšit na tradiční kubánskou kuchyni a hudební doprovod. Pro ty, kteří chtějí přímo večeřet v pokoji, je požadavek na pokojovou službu vždy vítaný.

Jednou z největších výhod pobytu v tomto hotelu je jeho blízkost k mnoha turistickým atrakcím. Kromě katedrály sv. Kříže, která je doslova za rohem, můžete snadno dojít k dalším památkám, jako je Castillo de la Real Fuerza, Malecón a mnoho dalších. Můžete si také procházet úzkými uličkami se starobylými domy a obdivovat architektonické skvosty.

Kuba Plaza de la Catedral je tedy skvělou volbou ubytování pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii a krásu Havanu. Jeho výjimečná poloha, vkusné vybavení pokojů a nabídka restaurací vytváří dokonalou kombinaci pro příjemný pobyt. Takže pokud se chystáte na Kubu, neváhejte a rezervujte si svůj pokoj v hotelu Kuba Plaza de la Catedral, abyste zažili skutečnou kubánskou pohostinnost a zároveň žili přímo v srdci tohoto nádherného města.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky