Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba

Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


1) Jaké jsou otevírací hodiny Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 18:00 hodin.

2) Kolik stojí vstupné do Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Vstupné stojí 8 CUC pro dospělé, 4 CUC pro studenty a seniorů a děti do 12 let mají vstup zdarma.

3) Je nutné si vstupenku předem rezervovat?
Odpověď: Není nutné si vstupenku předem rezervovat, ale může se hodit zvláště v období velké návštěvnosti.

4) Jaký druh sbírek můžeme v muzeu najít?
Odpověď: Ve sbírkách muzea naleznete díla kubánských umělců, ale také světově proslulé umělecké kousky z období baroka až po moderní umění.

5) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do muzea, je použít místní taxislužby nebo hromadnou dopravu (trolejbus, autobus). Muzeum se nachází v centru Havana, takže se snadno dostanete pěšky nebo na kole.


Letenka Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je země plná kultury a umění, a Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba (Národní muzeum výtvarného umění v Kube) je jednou z nejlepších institucí, které tuto bohatou historii a vývoj ukazují. Pro turisty s vášní pro umění je návštěva tohoto muzea naprostou nutností.

Muzeum je domovem pro obrovskou sbírku kubánského výtvarného umění, včetně děl umělců jako je Wifredo Lam, Raúl Martínez a Amelia Peláez. Jeho expozice zahrnuje práce od renesance přes současnou dobu, od malířů, sochařů a grafiků. Tyto umělecké práce představují nejen kubánskou kulturu, ale také historii země, politiku a společenské otázky.

Muzeum se skládá ze dvou budov – moderního většího domu a staršího, velmi elegantního domu v koloniálním stylu. Každá z budov je zaměřena na jiný aspekt umění. Moderní budova se zaměřuje na současné umění, zatímco v koloniálním domě najdeme více tradiční díla.

Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen trvalou sbírku, ale také průběžné výstavy, které tu pořádají. Ty se zaměřují na rozličná témata a prezentují tak různé styly a formy umění. Pro neverbální návštěvníky jsou k dispozici také audio průvodci.

Muzeum má příjemnou atmosféru a je velmi dobře organizované. Místo toho, aby bylo přeplněné zavřenými a nedostupnými expozicemi, nabízí Museo Nacional de Bellas Artes v Kube skvělou kombinaci respektování umělecké práce a zároveň být přístupné pro všechny.

Pokud plánujete návštěvu Kuby, navštivte Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba a získejte hlubší porozumění země a její výtvarné umělecké tradice. Budete ohromeni krásou a diversitou uměleckých děl, které tu najdete.


Ubytování Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je největší muzeum umění na Kubě a je považováno za jedno z nejdůležitějších kulturních center celé země. Nachází se v centru Havaně a nabízí návštěvníkům bohatou sbírku uměleckých děl. Pokud plánujete svou návštěvu na Kubě a chcete se ubytovat poblíž tohoto muzea, existuje několik možností, které vám můžeme doporučit.

Začneme u nejlepších hotelů v blízkosti muzea. Hotel Inglaterra je jedním z nejslavnějších hotelů v Havaně a nachází se pouhých 500 metrů od muzea. Hotel nabízí luxusní pokoje a apartmány, k dispozici je také restaurace a bar. Dalším skvělým možností je hotel Iberostar Parque Central, který se nachází taktéž v blízkosti muzea. Tentýž hotel nabízí také pokojový servis, kvalitní stravování a vynikající SPA centrum.

Pokud vám příliš nevyhovuje možnost pobytu v hotelu, můžete se ubytovat v některém z místních penzionů. Rád bych vám doporučil “Casa Particular,” což jsou soukromé pokoje, které pronajímají místní obyvatelé. Nabízí se tady možnost ubytování v individuálním pokoji, většinou s vlastní koupelnou a s možností snídaně. Některé z místních penzionů v blízkosti muzea jsou například Casa Colonial Belle Epoque, Casa Havana Blues a Flory’s Guesthouse.

Další možnost pro návštěvníky, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, je ubytování v hostelech. Hostely jsou často velmi populární mezi mladšími cestovateli a najdete zde možnost ubytování za velmi přijatelnou cenu. V blízkosti muzea se nachází několik velmi dobrých hostelů, jako je například Hostal Habana Vieja, Hostal Amanecer Habanero a Hostal La Casona de Lilliam.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je skvělé místo, které byste při návštěvě Kuby neměli vynechat. Pokud se rozhodnete pro pobyt blízko tohoto významného muzea, můžete si být jisti, že si pobyt užijete naplno. Bez ohledu na to, zda se ubytujete v hotelu, penzionu nebo hostelu, můžete očekávat kvalitní služby a očekávání svých návštěvníků. Kubánská kultura a umění se stanou nezapomenutelnou součástí vašeho pobytu a ubytování v blízkosti Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba vám umožní návštěvu a užití si této velké sbírky umění.


Počasí Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Návštěvníci, kteří se vydají na Kubu, mají šanci si užít nejen bohatou kulturu a historii ostrova, ale také pozorovat různorodá a exotická počasí. Kuba se nachází v tropické oblasti Karibiku, což znamená, že zdejší počasí je typické pro tuto část světa.

Kubánské počasí je charakterizováno vysokými teplotami a vlhkostí po celý rok. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje okolo 25°C, přičemž v létě může vystoupit na teploty okolo 30°C. Nejteplejším obdobím na Kubě je léto, které trvá od června do září. V tomto období jsou denní teploty nejvyšší a vlhkost dosahuje vrcholu. Proto se turisté, kteří nemusí snášet vysokou vlhkost, mohou rozhodnout navštívit ostrov v jiných obdobích, jako je zima nebo jaro.

Naopak v zimě, která trvá od listopadu do března, je počasí mírnější a teploty se pohybují kolem 20-25°C. Toto období je také nej suchší na Kubě. Vítr od severu může přinést studené fronty do oblasti a snížit teploty.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí na Kubě, je hurikánová sezóna. Ta trvá od června do listopadu, s vrcholem mezi srpnem a říjnem. Během této doby mohou hurikány zasáhnout ostrov, přinášejíc silné větry a vydatné srážky. Je důležité, aby turisté, kteří plánují návštěvu Kubánského muzea výtvarných umění v Havaně, byli obezřetní a sledovali počasí, pokud se blíží hurikán.

Kubánské muzeum výtvarných umění se nachází v samotném srdci Havany a je považováno za jedno z nejvýznamnějších muzeí na Kubě. Muzeum hostí širokou škálu uměleckých děl vytvořených od antiky až po současnost. Je rozděleno do dvou budov - Palacio de Bellas Artes a Palacio del Centro Asturiano. V muzeu můžete obdivovat díla kubánských umělců, ale také mezinárodně uznávaných mistrů.

Když si plánujete návštěvu muzea, je důležité vzít v úvahu aktuální počasí. Kvůli vysoké teplotě a vlhkosti v létě je vhodné mít při návštěvě muzea oblečení, které je pohodlné a lehké. To pomůže minimalizovat nepříjemné pocity z horka. Naopak v zimě se doporučuje nosit si s sebou svačinu, která vás zahřeje, protože teploty mohou být nižší, zejména ve večerních hodinách.

Když se připravujete na návštěvu Kubánského muzea výtvarných umění, nezapomeňte také sledovat předpověď počasí na období hurikánů. Je-li předpovězena neblahá situace, zvažte přesun návštěvy nebo přizpůsobení plánu tak, aby se vyhnul nebezpečí.

Celkově vzato, počasí na Kubě může být extrémní, ale to neznamená, že by vás mělo odradit od návštěvy tohoto nádherného muzea. S dobrým plánováním a přizpůsobením se místním podmínkám si můžete užít výjimečnou uměleckou sbírku, kterou muzeum nabízí.


Dovolená Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Museum Nacional de Bellas Artes de Cuba (Národní muzeum výtvarných umění Kuby) je jedním z nejvýznamnějších uměleckých muzeí v Karibiku. Nachází se v centru Havaně a nabízí obrovskou sbírku kubánského a mezinárodního výtvarného umění.

Muzeum bylo původně otevřeno v roce 1913 jako Museo Nacional de Arte Decorativo, ale postupem času se přestěhovalo na nové místo a v roce 1955 bylo přejmenováno na Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba. Jeho hlavní budova, Teatro Asturias, je neokoloniální budovou s bohatě zdobenými interiéry a velkolepými schodišti, které jsou samy o sobě uměleckým dílem.

V muzeu můžete nalézt dva hlavní oddělení: Oddělení kubánského umění a Oddělení mezinárodního umění. Výstavní síně jsou plné děl kubánských umělců jako je Wifredo Lam, René Portocarrero, Amelia Peláez a mnoho dalších. Tyto umělecké skvosty představují tradiční kubánskou kulturu a umění, které často zobrazuje přírodní krásy, místní obyvatele a historii Kuby.

Mezinárodní oddělení zahrnuje díla umělců z různých zemí a období. Můžete si prohlédnout například díla Vincenta van Gogha, Pabla Picassa, Marc Chagalla nebo Armanda Reveróna. Tyto výstavy představují pestrost uměleckých stylů a technik, a umožňují návštěvníkům prozkoumat různé světy výtvarného umění.

Muzeum také pořádá různé kulturní akce a výstavy, které umožňují návštěvníkům lépe poznat kubánské umění a kulturu. Kromě stálých sbírek jsou zde i dočasné výstavy, které představují nová díla a umělce z celého světa. V průběhu roku se konají také různé workshopy, přednášky a diskuse s umělci, aby se návštěvníci mohli lépe seznámit s uměleckým procesem.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je jednou z nejvíce navštěvovaných turistických atrakcí v Havaně a nabízí návštěvníkům možnost poznat nejen kubánské umění, ale i umělecké hody z celého světa. Toto muzeum je skutečnou pokladnicí uměleckých děl, které dokreslují kulturní a historickou identitu Kuby.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky