Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kuba Las Terrazas

Počasí Kuba Las Terrazas


Las Terrazas je malé město na západě Kuby, které se nachází v nadmořské výšce okolo 600 metrů nad mořem. Město se nachází v srdci Sierra del Rosario, což je biosférická rezervace na západním pobřeží Kuby. Díky své poloze a nadmořské výšce má Las Terrazas poměrně příjemné klima celý rok.

Počasí v Las Terrazas je subtropické, což znamená, že zde jsou celoročně vyšší teploty a vlhkost. Průměrná teplota v Las Terrazas se pohybuje okolo 25 °C. Nejteplejší měsíc je červenec, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. V nejchladnějších měsících, což jsou ledna a února, se teploty pohybují kolem 21 °C.

V Las Terrazas může být poměrně vlhko, zejména v letních měsících, kdy se vlhkost pohybuje kolem 70 %. Nejvíce srážek spadne v období od května do října, kdy jsou také časté tropické bouře.

Nejlepší období k návštěvě Las Terrazas jsou měsíce od prosince do března, kdy teploty jsou příjemné a srážek je méně. Pokud plánujete návštěvu v létě, doporučujeme si vzít s sebou nepromokavou bundu a deštník, protože srážky mohou být velmi silné a neočekávané.

V Las Terrazas najdete mnoho možností aktivit, které vám pomohou využít příjemného klimatu. Řeka San Juan je ideálním místem pro rafting a kajak, zatímco horské stezky nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud preferujete odpočinek, můžete se vykoupat v místních přírodních bazénech.

Celkově je počasí v Las Terrazas příjemné a díky hlubokému lesu, který obklopuje město, je zde příjemně studenější než v jiných částech Kuby. Nezapomeňte si přibalit pláštěnku pro případ deště, ale obecně byste měli mít při návštěvě Las Terrazas skvělý zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Las Terrazas


1) Jak se dostat na Kubu Las Terrazas?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Kubu Las Terrazas, je letecky do letiště Havana a poté pokračovat po silnici z Havany směrem Pinar del Rio. Las Terrazas je vzdálené přibližně 60 km západně od Havany.

2) Jaké aktivity a atrakce nabízí Las Terrazas?
Odpověď: Las Terrazas je známé svými krásnými přírodními scenériemi, a proto zde můžete podniknout různé aktivity, jako je pěší turistika, jízda na koni, vodní sporty a pozorování ptáků. Mezi nejznámější atrakce patří navštívení Orquideario, ruiny kávové plantáže Moka a návštěva slavného San Juan koupaliště.

3) Kde se dá ubytovat v Las Terrazas?
Odpověď: V Las Terrazas najdete několik možností ubytování, včetně hotelů, hostinců a rekreačních domů. Nejpopulárnější možností ubytování v Las Terrazas je Moka hotel, který nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

4) Jaké jsou ceny v Las Terrazas?
Odpověď: Ceny v Las Terrazas se liší v závislosti na typu aktivity nebo atrakce. Obecně je Kuba známá jako dostupná destinace a Las Terrazas není výjimkou. Můžete si například vychutnat levné jídlo a pití v místních restauracích nebo si pronajmout levný apartmán nebo pokoj.

5) Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Las Terrazas?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Las Terrazas je v období mezi prosincem a dubnem, kdy je počasí slunečné a příjemné. Během těchto měsíců je také nižší pravděpodobnost dešťových srážek. Je však důležité si uvědomit, že Las Terrazas je krásným místem k návštěvě po celý rok a každá roční doba má své vlastní kouzlo.

6) Je v Las Terrazas možné vidět místní flóru a faunu?
Odpověď: Ano, Las Terrazas je bohaté na místní flóru a faunu. Můžete si vychutnat krásné rostliny a stromy, jako je mahagon, a také mnoho druhů ptáků, jako je kolibri a káňata. Pokud máte štěstí, můžete také zahlédnout endemické druhy, jako je kubánský tocororo nebo kubánská holubice.


Letenka Kuba Las Terrazas


Kuba je ostrovem v Karibiku, který láká svými krásnými plážemi, kubánskou kulturou a také mnoha přírodními krásami. Jednou z nich je i oblast Las Terrazas, která se nachází na západ od Havanu. Pokud byste se tedy chtěli na toto místo vydat, potřebovali byste zakoupit letenku Kuba Las Terrazas.

Las Terrazas je krásná oblast, kterou v roce 1968 založil kubánský revolucionář Ernesto Guevara. V té době zde bylo velmi chudé a neúrodné území, avšak díky mnoha úsilí místních obyvatel se z tohoto území stala dnes krásná rezervace biosféry, ve které můžete vidět nádherné přírodní scenérie a velmi zajímavé kubánské kultury.

Jednou z nejvýznamnějších památek tohoto místa je zámek Hacienda Cortina, který se nachází poněkud před samotným Las Terrazas. Tento zámek se dnes používá jako muzeum a galerie, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavostí o kubánské minulosti a kultuře.

Dále se v Las Terrazas můžete podívat na četné vodopády, ve kterých se můžete vykoupat, a také na řadu přírodních návštěvních center, kde můžete pozorovat místní flóru a faunu.

Pokud byste se tedy rozhodli vydat se na Kubu a navštívit Las Terrazas, je nutné koupit si letenku Kuba Las Terrazas a naplánovat si cestu co nejvíce podle vašich přání. Mějte však na paměti, že se v Kuba velmi často vyskytují silné bouřky, takže si určitě s sebou vezměte na cestu dostatek oblečení a připravte se na změnu počasí.

Samotné letenky Kuba Las Terrazas najdete na internetu, na mnoha webových stránkách. Doporučujeme však si zjistit co nejvíce informací předem a vybrat si takovou letenku, která bude co nejvýhodnější pro váš rozpočet.


Ubytování Kuba Las Terrazas


Kuba je krásná země, plná unikátních kulturních tradic a překrásných přírodních zdrojů. K této atmosféře se dokonale hodí i rozmanité nabídky ubytování – mezi nimi vyniká zejména Las Terrazas, malebné městečko, které se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Havana.

Pokud tedy hledáte skvělé ubytování na Kube s překrásným výhledem na okolní přírodu a zároveň chcete zažít jedinečnou atmosféru, určitě se zaměřte na Las Terrazas.

Co vlastně Las Terrazas je?

Las Terrazas je jedno z nejkrásnějších míst na Kube. Toto malebné městečko se nachází v oblasti Pinar del Río, v západní části ostrova. Las Terrazas bylo založeno v roce 1968 a řadí se k jedné z nejzářivějších hvězd dlouhodobého projektu zalesňování na Kubě. V současnosti zde žije necelých 1000 obyvatel.

Co se týče turistické nabídky, můžete zde navštívit množství zábavných míst a aktivit, například San Juan River, s překrásnou horskou krajinou a řekou, na které si můžete zapůjčit kajak a mořskou výletu. Návštěvníci mohou také navštívit EcoMuseo, které ukazuje vliv místního zalesňování na ekosystémy Kuby, enjoy running a také obdivovat okolní přírodu.

Jaké možnosti ubytování Las Terrazas nabízí?

Las Terrazas nabízí velké množství různých typů ubytování. Od levných hostels až po luxusní villas nabízející klimatizaci, soukromé koupelny a krásné terasy s výhledem na okolní krajinu. Můžete se také ubytovat přímo v národním parku, kde se můžete těšit z jedinečné přírody.

V průměru se ceny pohybují okolo 25-50 dolarů za noc za jednodušší ubytování (na firemní ceny nebylo prozatím přijatá odpověď).

Co se týče jídla, Las Terrazas nabízí několik různých možností stravování. Můžete ochutnat typickou kubánskou kuchyni a vychutnat si překrásný výhled z teras, kde najdete různé restaurace a kavárny.

Ve spodní části města můžete ochutnat lahodné kubánské kafíčko, café con leche, či café cubano, čili velmi silné espresso s cukrem, bez kterého si Kuba nedokáže svůj den ani představit.

Nákupy v Las Terrazas

Las Terrazas je především krásné přírodovědné centrum, což znamená, že zde rozhodně nenajdete nádherné butiky a výklady. Maximálně menší tržnice a obchůdky, kde si můžete zakoupit potraviny či drobnosti.

Doporučujeme však využít možnost nákupů v okolí města, kde najdete větší obchody a souveniři nabízející čerstvé plody moře a ryby stejně tak jako některá tradiční umělecká díla, např. keramiku, košíčky, krajky, vyklepky nebo pozoruhodné klobouky.

Konečné hodnocení

Celkově můžeme ubytování v Las Terrazas na Kubě velmi doporučit. Kromě krásné přírody a skvělého klimatu zde najdete i velmi zajímavou kulturu a historii.

Doporučujeme tuto lokalitu navštívit v průběhu vaší cesty po Kubě, a pokud hledáte ideální místo pro relaxaci a zároveňhlavní základnu pro objevování západní části země, určitě vám Las Terrazas nebude s úspěchem chybět.


Dovolená Kuba Las Terrazas


Dovolená na Kubě je pro mnoho cestovatelů vysněným únikem od každodenního shonu a stresu. Jedním z unikátních míst, které stojí za to navštívit, je přírodní rezervace Las Terrazas.

Las Terrazas se nachází v západní části Kuby, v provincii Artemisa. Tato malebná oblast se rozkládá na rozloze více než 5 000 hektarů a je známá svým bohatým biologickým rozmanitostí a ohromující přírodou. Byla vyhlášena rezervací v roce 1984 a nyní se může pyšnit titulem biosférické rezervace UNESCO.

Oblast Las Terrazas nabízí množství aktivit a atrakcí pro turisty. K návštěvě rozhodně nevynechte nádherné vodopády El Salto, které tvoří přirozené bazény, ideální pro osvěžující koupání. Existuje také možnost se vydat na pěší túru po zdejších stezkách a pozorovat fascinující floru a faunu, která obklopuje rezervaci.

Las Terrazas je také považováno za centrum kubánské ekoturistiky. Turisté zde mohou navštívit organické farmy a podílet se na jejich provozu a zároveň se naučit o tradičním zemědělství. Místní obyvatelé si velmi zakládají na udržitelném zemědělství a ekologii a jsou hrdí na své úsilí o ochranu přírody.

Pro ubytování máte ve Las Terrazas možnost zvolit si z široké škály možností. K dispozici jsou luxusní hotely, které nabízejí výhled na malebné jezero a okolní kopce, stejně jako útulné chatky nebo rodinné penziony, které poskytují možnost se seznámit s místní kulturou a tradičním životním stylem.

Pokud se rozhodnete navštívit Las Terrazas, můžete také poznat místní kulturu prostřednictvím návštěvy uměleckých dílen a dělenských skupin. Můžete si s sebou odvézt originální suvenýry vyrobené místními umělci a podpořit tak jejich tvůrčí činnost.

Las Terrazas je skutečným rájem pro ty, kteří milují přírodu, klid a autentický zážitek. Tato oblast nabízí nejen krásnou krajinu a fascinující biodiverzitu, ale také možnost poznat místní kulturu a způsob života. Pokud plánujete dovolenou na Kubě, určitě zařaďte Las Terrazas na seznam míst, která chcete navštívit.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky