Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kongo Ogooué-Leketi National Park

Dovolená Kongo Ogooué-Leketi National Park


Dovolená v Kongo: Ogooué-Leketi National Park

Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po unikátním zážitku v srdci Afriky, pak je Kongo a jeho národní park Ogooué-Leketi to pravé místo pro vás. Tento impozantní národní park se rozkládá na rozloze více než 3 500 kilometrů čtverečních a je domovem rozmanité fauny a flóry.

Ogooué-Leketi National Park se nachází na jihozápadě Konga, poblíž hranice s Gabonem. Tento nádherný park byl založen v roce 2007 a je jednou z mála oblastí v regionu, která je dodnes téměř neporušená lidskou činností. Díky své odlehlosti a malým návštěvním počtům se zde můžete těšit na autentický zážitek v divočině.

Ogooué-Leketi nabízí bohatou biodiverzitu s více než 500 druhy ptáků, 80 druhy savců a mnoha dalšími živočichy. Zdejší lesy jsou domovem goril horských, slonů, leopardů, mandrilů, hrochů a mnoha vzácných a ohrožených druhů. Pro milovníky ornitologie je tohle skutečný ráj, protože se zde vyskytuje mnoho barevných a exotických ptáků.

Pro turisty je nejlepší možností cesta do Ogooué-Leketi National Parku letadlem z Libreville, hlavního města Gabonu. V parku samotném jsou k dispozici ubytovací zařízení, jako jsou dřevěné chatky a kempy, kde můžete strávit noc a následující den pokračovat ve svém dobrodružství.

Jeden z největších tahounů tohoto parku je možnost pozorování goril v jejich přirozeném prostředí. S průvodcem se vydáte na trek s cílem najít gorily a pozorovat je z blízka. Tento jedinečný zážitek je zcela nezapomenutelný a přidává na hodnotě návštěvy tohoto národního parku.

Další oblíbenou aktivitou je procházka lesem a pozorování dalších živočichů včetně slonů, hrochů a leopardů. Pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity, je zde také možnost plavby na kánoích po řece Ogooué. Tato řeka nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a umožňuje vám objevovat skryté zákoutí parku.

Důležité je si uvědomit, že Ogooué-Leketi National Park je chráněným územím, a proto je důležité dodržovat pravidla parku a respektovat místní přírodu a životní prostředí. Turistické aktivity jsou pečlivě monitorovány a regulovány, aby se minimalizoval vliv na životní prostředí.

Dovolená v Kongo v Ogooué-Leketi National Parku je skutečným dobrodružstvím pro ty, kteří chtějí objevovat neporušenou krásu přírody a zažít autentický africký zážitek. Pro milovníky divoké fauny a flóry, fotografy a dobrodruhy je tato destinace bezkonkurenčním cílem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Ogooué-Leketi National Park


1. Kde se nachází Kongo Ogooué-Leketi National Park?
Kongo Ogooué-Leketi National Park se nachází v afrických státech Kongo, Gabon a Čad.

2. Jak velký je Kongo Ogooué-Leketi National Park?
Park má rozlohu přibližně 3 000 000 hektarů, což ho činí jedním z největších národních parků v Africe.

3. Jaká je hlavní přírodní charakteristika parku?
Kongo Ogooué-Leketi National Park je známý svými rozsáhlými deštnými lesy, které poskytují domov mnoha vzácným druhům rostlin a živočichů.

4. Jaké druhy živočichů lze nalézt v parku?
Park je domovem ohrožených druhů jako jsou gorily, sloni, levharti a prasata. Zde se také vyskytuje mnoho druhů ptáků a hmyzu.

5. Jaké aktivity jsou v parku povoleny?
V parku lze provádět různé aktivity, jako je pěší turistika, safari, pozorování ptáků a studium přírody. Nicméně, je důležité respektovat parková pravidla a chránit přírodu.

6. Jak se dostat do parku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Kongo Ogooué-Leketi National Park, je letecky nebo lodí. Existují různé letecké linky a vodní taxi, které umožňují návštěvníkům přijet a opustit park.

7. Jaká je vhodná doba k návštěvě parku?
Nejlepší doba na návštěvu parku je v suchém období, které trvá od června do září. Během tohoto období lze najít nejvíce zvířat a cesty jsou nejlepší.

8. Má park ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti. Lze si vybrat mezi kempováním, chatkami a luxusními safari lodžemi.

9. Jak je park chráněn?
Kongo Ogooué-Leketi National Park je chráněn jako národní park vládními i mezinárodními předpisy. Park je pod dohledem vyškolených strážců, kteří se starají o ochranu přírody a bojují proti nelegálnímu lovu a kácení stromů.

10. Je nutné mít povolení k návštěvě parku?
Ano, pro vstup do parku je vyžadováno povolení. Je nutné se předem registrovat u správy parku a získat povolení k návštěvě. Tímto způsobem je zajištěna ochrana parku a bezpečnost návštěvníků.


Počasí Kongo Ogooué-Leketi National Park


Kongo Ogooué-Leketi National Park se nachází v Republice Kongo a je jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v zemi. Rozkládá se na rozloze více než 340 000 hektarů a nabízí domov pro mnoho ohrožených druhů živočichů a rostlin.

Počasí v tomto národním parku je ovlivněno tropickým klimatem. Panuje zde horký a vlhký podnebí se dvěma obdobími dešťů a dvěma obdobími sucha. První období dešťů trvá od září do listopadu, kdy prší až 200 mm srážek za měsíc. Druhé období dešťů přichází od února do května a přináší průměrně 150 mm srážek za měsíc. Období sucha trvá od června do srpna a opět od listopadu do ledna, během těchto měsíců je srážkový úhrn minimální.

Průměrná teplota v parku se pohybuje kolem 25-30 °C během celého roku, ačkoli období sucha mohou teploty dosáhnout až 35 °C. Noční teploty jsou mírnější a obvykle klesají na 18-22 °C. Vysoká vlhkost vzduchu je rovněž charakteristická pro toto místo a dosahuje hodnot kolem 80%.

Díky těmto klimatickým podmínkám má park bohatou biodiverzitu. Nachází se zde více než 400 druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených opeřenců. Zvířecí říše je zastoupena slony, gorilami, levharty, buffalosy a dalšími druhy. Park je také domovem pro mnoho různých druhů rostlin, díky své rozmanitosti byl prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO.

Zdejší klima a počasí výrazně ovlivňuje život místních komunit. Horko a vlhkost v kombinaci s pravidelnými obdobími dešťů umožňují růst bohaté zeleně a tím zajišťují obživu obyvatel parku. Zároveň však v období sucha mohou čelit obtížím při získávání dostatečného množství vody a potravy.

Vzhledem k úchvatné přírodě, kterou Kongo Ogooué-Leketi National Park nabízí, je důležité chránit toto prostředí a udržovat rovnováhu mezi lidskou aktivitou a ochranou přírody. Pouze tak můžeme zajistit, že toto jedinečné místo bude mít pro budoucí generace stejný význam a krásu, jaké si můžeme v současnosti užívat.


Ubytování Kongo Ogooué-Leketi National Park


Kongo Ogooué-Leketi National Park je jedním z největších chráněných území střední Afriky. Nachází se ve státě Konžská republika a rozkládá se na ploše téměř 3 000 čtverečních kilometrů. Park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin, které byly v minulosti ohroženy odlesňováním a nekontrolovaným lovem.

Pokud se rozhodnete navštívit Kongo Ogooué-Leketi National Park, budete mít možnost objevovat jeho fascinující biodiverzitu a pozorovat některé ze vzácných druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, lvové či okapi. Park nabízí různé způsoby, jak si prohlédnout jeho krásy, včetně procházek, safari aut nebo dokonce i jízdy na slonech.

Po náročném dni stráveném v přírodě můžete přenocovat v jednom z ubytovacích zařízení, které nabízí Kongo Ogooué-Leketi National Park. I když se jedná o chráněnou oblast, stále je zde několik možností, jak si užít příjemný a pohodlný pobyt.

V parku najdete různé typy ubytovacích zařízení, od kempů a chat přímo v přírodě až po luxusní rekreační střediska. Pro ty, kteří preferují autentický zážitek, jsou k dispozici jednoduché chatky s možností vařit vlastní jídlo a užít si atmosféru divočiny. Pro ty, kteří preferují větší komfort, jsou zde také venkovská střediska s pohodlným ubytováním a službami, jako je restaurace a bazén.

Během svého pobytu v parku se můžete těšit na neuvěřitelné zážitky a setkání s divokou přírodou. Průvodci vám mohou ukázat skrytá místa, kde můžete pozorovat vzácné ptáky, hledat stopování zvířat nebo se koupat v řekách a jezerech. Pokud jste dobrodružně založeni, můžete se zúčastnit některého z místních ekoturistických programů, které vám umožní prozkoumat více oblastí parku a přispět k jeho ochraně.

Při ubytování v Kongo Ogooué-Leketi National Park se budete cítit jako součást přírody. Budete mít jedinečnou příležitost nejen poznat nádhernou flóru a faunu parku, ale také se dozvědět o úsilí, které se vynakládá na ochranu těchto ohrožených druhů. Vaše návštěva přispěje k udržitelnému rozvoji regionu a ochraně jeho unikátní přírody.

Kongo Ogooué-Leketi National Park je opravdu jedinečné místo, které stojí za to navštívit. Ubytování v tomto krásném přírodním ráji vám umožní prožít nezapomenutelný a vzrušující pobyt v srdci Afriky.


Letenka Kongo Ogooué-Leketi National Park


Kongo Ogooué-Leketi National Park: Nepřeberné bohatství přírody a ochrana biodiverzity

Kongo Ogooué-Leketi National Park se nachází na území konžské oblasti Lekoumou a Bouenza, v srdci střední Afriky. Jde o jednu z nejvýznamnějších oblastí ochrany přírody v Kongu, která slouží jako útočiště mnoha ohroženým druhům zvířat a rostlin.

Park byl založen v roce 2018 a rozkládá se na rozloze více než 3 000 kilometrů čtverečních. Jeho hlavním cílem je ochrana biodiverzity a ekosystémů, které se nacházejí na území Kongo. Je domovem několika významných druhů zvířat, včetně slonů, goril, bonobů, levhartů a řady druhů ptáků.

Jednou z největších předností Kongo Ogooué-Leketi National Parku je jeho bohatství a rozmanitost přírodního prostředí. Park zahrnuje tropické lesy, mangrovníky, bažinaté oblasti a říční systémy. Tato pestrost prostředí poskytuje ideální podmínky pro mnoho druhů zvířat a rostlin, které se v parku nacházejí.

Ochrana přírody a ochrana biodiverzity jsou klíčové pro přežití mnoha ohrožených druhů, a proto je Kongo Ogooué-Leketi National Park tak důležitý. Park slouží jako útočiště pro ohrožené druhy, které jsou vystaveny riziku ztráty přirozeného prostředí, pytláctví a nelegálního obchodu se zvířaty.

V parku se také provádí výzkum a monitorování zvířat a rostlin, aby bylo možné získat lepší pochopení jejich ekologie a chování. Tato data jsou důležitá pro vytvoření účinných strategií ochrany a řízení parku.

Kromě ochrany biodiverzity hraje park také důležitou roli v udržitelném rozvoji komunit, které žijí v jeho okolí. Park zaměstnává místní obyvatele jako dozorce, průvodce a další pracovníky, což jim pomáhá získat živobytí a podporuje udržitelný rozvoj regionu.

Pro turisty nabízí Kongo Ogooué-Leketi National Park úžasné možnosti prozkoumat jedinečnou divočinu a zažít neopakovatelná dobrodružství. Můžete se vydat na safari, sledovat zvířata ve volné přírodě, podívat se na nádherné vodopády a procházet se po jedinečných přírodních stezkách.

Navštěvování Kongo Ogooué-Leketi National Parku přináší nejen nezapomenutelný zážitek, ale také přispívá k ochraně tohoto ohroženého prostředí. Turistický ruch zvyšuje povědomí o kráse a hodnotě přírody, čímž se zvyšuje důraz na ochranu a udržitelný rozvoj.

Kongo Ogooué-Leketi National Park je jedním z pokladů střední Afriky, který by měl být chráněn a vnímán jako cenný přírodní zdroj. Je to místo, kde se může spojit příležitost pro dobrodružství s posláním ochrany a zachování místních ekosystémů.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky