Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona

Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


1. Jak se dostanu do Parque Nacional Natural Tayrona?
- Nejlepší možností je letět do Santa Marta a odtud se vydat autobusem nebo taxi na vstup do parku.

2. Jaké jsou otevírací hodiny parku?
- Park je otevřen každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

3. Musím si předem rezervovat vstupenky do parku?
- Ano, doporučuje se předem si rezervovat vstupenky online, zejména v období vysoké sezóny.

4. Existuje v parku možnost kempování?
- Ano, v parku je několik kempů a ubytovacích zařízení. Doporučuje se si rezervovat místo předem.

5. Můžu si ve parku rozdělat oheň?
- Rozdělávání ohně je zakázáno kvůli prevenci požárů.

6. Můžu s sebou do parku vzít jídlo a pití?
- Ano, je povoleno si vzít jídlo a pití do parku. Doporučuje se vyhnout se jedům, které jsou v balení, které může atrahovat divokou zvěř.

7. Je možné se ve parku koupat?
- Ano, je možné se koupat v oceánu, ale z důvodu silných proudů a nebezpečí vlivu vln se nedoporučuje plavat ve vzdálenějších oblastech.

8. Musím si s sebou do parku vzít repelent na hmyz?
- Ano, doporučuje se si s sebou vzít repelent na hmyz, protože v parku může být přítomen komárů.

9. Jaké aktivity si mohu ve parku užít?
- Ve parku je možné si užít turistiku, procházky po plážích, potápění a pozorování ptáků.

10. Můžu si ve parku vypůjčit vybavení na potápění nebo jiné aktivity?
- Ano, ve vstupních střediscích parku je možné si vypůjčit vybavení na potápění, šnorchlování a jiné aktivity.


Dovolená Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je země bohatá na krásnou přírodu a rozmanitou faunu a flóru. Jedním z nejnavštěvovanějších přírodních parků v zemi je Parque Nacional Natural Tayrona, který se nachází na severním pobřeží Kolumbie u Karibského moře.

Tento národní park je domovem exotických pláží, přírodních zajímavostí a biologické rozmanitosti. Jde o ideální místo pro dovolenou, která nabízí nejen relaxaci na pláži, ale také dobrodružství a objevování fascinujících přírodních scenérií.

Tayrona je unikátní tím, že zahrnuje jak pobřežní oblast, tak i části deštného pralesa. Toto propojení se stalo domovem pro mnoho ohrožených druhů flóry a fauny. Turisté mohou spatřit vzácné druhy ptáků, opic, plazů a dalších živočichů, které jsou v parku chráněny.

Největou atrakcí parku jsou bezesporu jeho pláže. Tayrona nabízí několik malebných a nedotčených pláží, kde si můžete užít relaxaci a uctívat krásu přírody. Pláže jsou obklopené palmovými stromy, útesy a karibskými korálovými útesy, což vytváří nezapomenutelný pohled.

Mezi nejznámější pláže v parku patří Playa Cristal, Arrecifes, La Piscina a Cabo San Juan. Na těchto plážích můžete plavat, šnorchlovat nebo se jen opalovat a relaxovat na písečných plážích. Doporučuje se však zůstat ve vhodných oblastech a dodržovat pokyny parku, aby se minimalizovalo poškození přírody.

Pro milovníky dobrodružství je v parku připravena také řada treků a turistických tras. Můžete navštívit horskou část parku, kde se nachází úchvatný horský hřeben Sierra Nevada de Santa Marta. Tento horský masiv nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je domovem indiánského kmene Tayrona.

Pro ty, kteří si rádi prohlédnou historické a kulturní památky, můžete navštívit také ruinu Pueblito. Tato stará indiánská vesnice leží ve vnitrozemí parku a je přístupná pouze pěšky. Pueblito nabízí příležitost prozkoumat původní indiánskou kulturu a neuvěřitelně dochované zdi a stavby z minulosti.

Vstup do Parque Nacional Natural Tayrona je povolen pouze za úhradu vstupného, které slouží k financování ochrany a zachování tohoto unikátního přírodního prostředí. Vstupné je relativně malé a vaše peníze jistě půjdou na dobrou věc.

Pokud plánujete dovolenou v Kolumbii, určitě byste neměli vynechat návštěvu Parque Nacional Natural Tayrona. Tento přírodní park nabízí krásu a různorodost, která vás zcela pohltí. Ať už se chcete jen opalovat na pláži, vydat se na trek do deštného pralesa nebo si prohlédnout historické památky, Tayrona vám nabídne vše, co si můžete přát na exotické dovolené.


Počasí Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Parque Nacional Natural Tayrona je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací v Kolumbii. Nachází se na severním pobřeží země a je známý svou divokou krásou, nádhernými plážemi, korálovými útesy a bujnými deštnými lesy.

Tato oblast je také domovem bohaté biodiverzity, která zahrnuje mnoho druhů rostlin a zvířat. Park je rozdělen na dvě hlavní části: hory Sierra Nevada de Santa Marta a pobřeží Karibského moře. Tyto dvě části tvoří eko-systém, který poskytuje různé klimatické podmínky a životní prostředí.

Klima v Parque Nacional Natural Tayrona je ovlivněno nejen geografickou polohou, ale také větrem, oceánskými proudy a teplotou vody. Celkově je zde tropické a vlhké klima, se dvěma obdobími dešťů a dvěma suchými obdobími.

Deštivá období jsou obvykle od dubna do května a od října do listopadu. V těchto měsících se očekávají vyšší srážky a nepravidelné deště. Teplota bývá příjemná, pohybuje se mezi 25-30 stupni Celsia.

Suchá období jsou od prosince do března a od června do září. V těchto měsících je teplota vyšší a srážky jsou omezené. Teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia, s vysokou vlhkostí vzduchu.

Díky svému přímořskému umístění je park také ovlivněn oceánskými proudy. Moře je obvykle teplé a vhodné pro koupání po celý rok. Vysoce doporučuji požádat o informace na recepci před vstupem do moře, protože v některých oblastech mohou být silné proudy nebo korálové útesy.

Navštěvníci Parque Nacional Natural Tayrona by si měli vzít vhodné oblečení a obuv, protože nejsou vždy k dispozici přístřešky před sluncem nebo deštěm. Je také důležité chránit se před slunečním zářením a používat opalovací krémy s vysokým faktorem ochrany.

Závěrem, Parque Nacional Natural Tayrona nabízí nádherné podmínky pro pobyt v přírodě a relaxaci na pláži. Svým půvabem a jedinečnou krásou láká turisty z celého světa. Ať už se jedná o dešťovou sezónu nebo suchou sezónu, tento národní park nabízí nádherné počasí a příležitost prozkoumat přírodní bohatství Kolumbie.


Ubytování Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je země plná úchvatných přírodních krás a jedním z nejimpozantnějších přírodních rezervací v této zemi je Parque Nacional Natural Tayrona. Tento národní park se nachází na severním pobřeží Kolumbie a je domovem rozmanité fauny a flóry.

Parque Nacional Natural Tayrona je rozprostřen na ploše přes 15 000 hektarů a kombinuje horské oblasti, pláže a korálové útesy. Je známý svými překrásnými plážemi, které jsou oblíbenou destinací jak pro místní obyvatele, tak i pro turisty z celého světa. Nejznámějšími plážemi v parku jsou El Cabo, La Piscina a Playa Cristal.

Pro ty, kteří se rozhodnou zůstat v národním parku Tayrona a prozkoumat jeho krásy, je k dispozici několik možností ubytování. Nejběžnější možností je táboření. V parku jsou vyhrazené tábořiště, kde si můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Táboření je velmi populární způsob, jak prožít autentický zážitek v přírodě a být v těsném kontaktu s divokou přírodou. Nicméně, je důležité si uvědomit, že v parku platí přísná pravidla týkající se táboření a je nutné se předem přihlásit.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a komfort, je v parku k dispozici také několik ekoresortů a chat. Tyto ubytovací možnosti nabízejí různé úrovně luxusu a jsou ideální pro ty, kteří mají rádi trochu víc pohodlí a soukromí. Některé z těchto resortů nabízejí i další aktivity, jako je potápění, pěší túry a wellness služby.

Je důležité si uvědomit, že národní park Tayrona je chráněnou oblastí a je zapotřebí dodržovat přísná pravidla a pokyny. Zákazníci by měli respektovat přírodu, nechávat její nedotčený a dbát na recyklaci a udržitelnou turistiku.

Parque Nacional Natural Tayrona nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit některé z nejkrásnějších krajinných scenérií v Kolumbii. Bez ohledu na to, zda si vyberete táboření nebo ekoresort, určitě zažijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejpozoruhodnějších přírodních parků v Kolumbii.


Letenka Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Pokud plánujete cestu do Kolumbie, nemůžete si nechat ujít jedno z nejkrásnějších národních parků - Parque Nacional Natural Tayrona. Leží na severu země, v Kolumbijských Kordillerách a je charakteristický svými plážemi, korálovými útesy, tropickými lesy a mírným klimatem.

Národní park je domovem pro mnoho exotických druhů fauny a flóry, jako je například tučňák hnědý, kajmani nebo jaguáři. Můžete zde pozorovat také mnoho druhů ptáků, hadů a želv. V regionu se také nachází mnoho archeologických nalezišť využívaných Kogi, Tayrona a Arhuaco kmeny, které zde žijí a dodnes si udržují své tradice a kulturu.

Park nabízí mnoho turistických aktivit, jako je potápění, šnorchlování, kanoistika, pěší turistika a jízda na koni. Pláže jsou skvělé pro slunění, relaxaci a pozorování zvěře. Výlet do parku můžete začít v městě Santa Marta, kde se nachází vstup do parku. Od Santa Marty je to asi 30 minut jízdy taxíkem nebo autobusem.

Pro vstup do parku budete potřebovat povolení a platby obvykle bývají od 5 do 10 dolarů v závislosti na sezoně. V případě, že byste chtěli navštívit některé z opuštěných pláží v parku, jako je Cabo San Juan nebo La Piscina, budete muset podstoupit přibližně dvouhodinový trek z hlavního vstupu.

Parque Nacional Natural Tayrona je určitě jedním z vrcholů Kolumbie a zaslouží si vaši pozornost. Takže ať už plánujete cestu s rodinou nebo s přáteli, neváhejte a zarezervujte si letenku do Kolumbie, abyste mohli prožít jedinečné zážitky a krásy tohoto nádherného národního parku.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky