Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Keňa Masajská Mara

Počasí Keňa Masajská Mara


Masajská Mara, známá také jako Masajská Mara National Reserve, je jednou z nejpopulárnějších lokalit pro safari v Keňské republice. Tato oblast je známá svou bohatou biodiverzitou a nádhernými scenériemi, které se mění podle ročních období a počasí.

Počasí v Masajské Mara je ovlivněno tropickým podnebím a nachází se v nadmořské výšce přibližně 1 500 až 2 170 metrů nad mořem. Hlavním ročním obdobím je období sucha, které trvá od června do října, a období dešťů, které obvykle přichází od listopadu do května.

Období sucha je nejvhodnější pro safari, protože vyprahlá krajina přitahuje obrovské množství volně žijících zvířat, která hledají vodu a pastvu. Tato doba je také známá jako Velká migrace, kdy se obrovská stáda zebří, gazel a další velké savce přemístí z Tanzanie přes řeku Mara do Keni. Tento přesun způsobuje jedinečný a nádherný pohled na přírodu, který byste měli zažít.

Období dešťů přináší své výhody a nevýhody. Na jedné straně přináší hojnost zeleně a květin, které způsobují, že krajina vypadá velmi malebně. Na druhé straně mohou deště omezovat pohyb na safari. Silnice se mohou stát kluzkými a některé oblasti mohou být nepřístupné. Nicméně pro lidi, kteří mají rádi přírodu a zelené pastviny, může být období dešťů fascinující. Je také možné spatřit některé mláďata zvířat, která se narodila nedávno.

Teplota v Masajské Mara se pohybuje mezi 20°C a 30°C, přičemž v období sucha je teplota obvykle vyšší. Je důležité si s sebou vzít vhodné oblečení, abyste se cítili pohodlně a ochránili se před slunečním zářením. Dobrou volbou jsou světlé a volné oblečení, klobouk nebo čepice a sluneční brýle. Během dešťů je třeba si vzít s sebou dobrý nepropustný oblek, který vás ochrání před vlhkostí.

V Masajské Mara budete mít možnost vidět širokou škálu afrických zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, nosorožců a mnoha dalších. Přírodní krása této oblasti ve spojení se zvířaty, která jí obývají, dělá z Masajské Mary jedním z nejúžasnějších míst pro safari na světě.

Takže pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, Masajská Mara by měla být na vašem seznamu. Nezáleží na tom, jaké je počasí - Každé roční období nabízí něco jiného a zajímavého. Připravte se na vzrušující setkání s divokou africkou přírodou a prožijte safari, které si budete pamatovat po celý život.


Letenka Keňa Masajská Mara


Masajská Mara v Keňě patří mezi nejžádanější a nejoblíbenější cíle pro safari východní Afriky. Tato nádherná oblast se nachází na jihu Keni v blízkosti tanzanských hranic. Jedná se o rozsáhlou savanu s úchvatnou krajinou, která je domovem obrovského množství volně žijících zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Masajskou Maru, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky. Existují různé letecké společnosti a trasování, které vám umožní cestovat do této oblasti. Zde je několik důvodů, proč byste se měli rozhodnout pro letenku do Masajské Mary.

Zaprvé, letenka do Masajské Mary vás rychle a pohodlně dostane na místo určení. Nejbližší mezinárodní letiště je Nairobi, hlavní město Keni, a odtud je to ještě zhruba 4 a půl hodiny cesty autem do Masajské Mary. Pokud byste se rozhodli cestovat po souši, museli byste absolvovat dlouhou a náročnou jízdu přes nerovný terén. Letadlo vás však dopraví na místní letiště poblíž Masajské Mary v průběhu několika krátkých hodin. To znamená, že ušetříte čas a energii na nekonečnou jízdu a budete mít více času strávit na safari.

Zadruhé, z ptačí perspektivy při letu nad Masajskou Marou zažijete nádherný pohled na oblast. Budete mít možnost sledovat úžasnou krajinu, která je často označována jako "zahrada bohů". Obdivujte rozsáhlé pastviny, planiny, řeky a jiné přírodní útvary, které jsou domovem mnoha živočišných druhů. Můžete sledovat stáda zeber, gazel a buvolů, pátrat po sloních stádech, nebo dokonce zahlédnout opice na stromech.

Zatřetí, zadruhé, přílet letecky do Masajské Mary vám také umožní vidět obrovskou migraci zvířat, která je fenoménem samou o sobě. V různých obdobích roku tisíce zvířat, zeber, gazel a dalších druhů, migrují z Tanzanie přes řeky Mara a Talek do Keni. Tento spektakulární jev přitahuje turisty z celého světa. Letenka vám umožní spatřit tuto úžasnou přírodní událost z ptačí perspektivy.

Při plánování vaší cesty do Masajské Mary si jistě zkontrolujte možnosti letenek a trasy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí létání do této oblasti a různé trasy, které můžete využít. Zajištění si letenky vám nejen ušetří čas a energii na cestování, ale také vám umožní zažít nevšední a pohledy na Masajskou Maru z výšky.

Keňa Masajská Mara nabízí jedinečnou příležitost pro safari až do srdce divočiny Afriky. Letenka je nejen pohodlným způsobem, jak se dostat do této oblasti, ale také vám umožní zažít ohromující pohled na krajinu a sledovat nádhernou migraci zvířat. Takže nastupte na letadlo a připravte se na nepřekonatelné dobrodružství v Masajské Marze.


Ubytování Keňa Masajská Mara


Masajská Mara je jednou z nejznámějších atrakcí v Keňské republice a patří mezi nejlepší safari oblasti na světě. Mnozí turisté sem každoročně míří, aby zažili a obdivovali úžasnou přírodu a bohatství divoké zvěře.

Při plánování cesty do Masajské Mary si musíte také vybrat ubytování. Existuje mnoho možností od luxusních safarí lodí až po jednoduché kempy. Zde je přehled několika typů ubytování, které můžete v oblasti nalézt:

1. Luxusní lodě - Pro ty, kteří hledají exkluzivní a luxusní zážitek, existuje několik luxusních lodí, které nabízejí pohodlí a prvotřídní služby. Tyto lodě mají obvykle omezený počet pokojů a každý pokoj je vybaven vlastní koupelnou a jinými moderními vybaveními. Kromě toho zde najdete také restaurace, bary a venkovní bazény, ve kterých se můžete osvěžit po dobrodružném dni na safari.

2. Safari kempy - Pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek v divočině, jsou zde safari kempy. Tyto kempy nabízejí zážitek jako žádný jiný, protože umožňují hostům přenocovat přímo v savaně, čímž získají pocit, že opravdu blízko divoké zvěři. Kempy obvykle nabízí stanové ubytování s vlastní koupelnou a jinými omezenými vybaveními, ale návštěvníci mají možnost zažít pouštní atmosféru a skutečně se připojit k přírodě.

3. Soukromá rezervace - Pokud preferujete větší soukromí a klid, můžete si vybrat ubytování v soukromé rezervaci Masajské Mary. Tyto rezervace obyčejně nabízí luxusní lodě či stanové kempy, ale s menším počtem hostů a výhradním přístupem k divočině. To vám umožní zažít safari bez davů turistů a mocnější kontakt s přírodou.

4. Hotely - Poslední možností je, že si vyberete ubytování v jednom z hotelů v okolí Masajské Mary. Tyto hotely nabízejí pohodlí ubytování v moderních pokojích s plnou sadou vybavení, včetně restaurací, bazénů a dalších zázemí. Zatímco zde nemáte přímý kontakt s přírodou, můžete si zároveň užívat pohodlí a luxusní služby, které hotely nabízí.

Když se rozhodujete o ubytování v Masajské Marě, měli byste vzít v úvahu své preference a rozpočet. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, je však zaručeno, že zde strávíte nezapomenutelný čas a budete mít možnost objevit bohatství keňské divočiny a její fauny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Masajská Mara


1) Kde se nachází Keňa Masajská Mara?
- Keňa Masajská Mara se nachází v jihozápadní části Keňy, blízko hranic s Tanzanií.

2) Kdy je vhodné navštívit Masajskou Maru?
- Masajskou Maru je vhodné navštívit v období července a srpna, kdy probíhá Velká migrace zvířat.

3) Jaké zvířata se v Masajské Maře můžeme setkat?
- V Masajské Maře se vyskytují sloni, buvoly, gepardi, lvové, rozzuření nosorožci, masajské okáče, zebry, gazely a mnoho dalších druhů.

4) Jak se nejlépe dostat do Masajské Mary?
- K dispozici jsou vhodné silnice z Nairobi a Mombasy i charterové lety.

5) Je potřeba si při návštěvě Masajské Mary brát vakcíny?
- Doporučuje se očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, tetanu a kmen přiměřený malárii. Je dobré si poradit s vaším zdravotním odborníkem, která očkování jsou případně nutná.

6) Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Masajské Maře?
- Nejoblíbenější aktivity jsou safari s průvodcem v národních parcích a rezervacích, setkání s Masajským kmenem a procházky po oblasti.

7) Jaké jsou možnosti ubytování v Masajské Maře?
- Možnosti ubytování se liší od luxusního ubytování v luxusních kempech, po klasické kempování v kempu s výhledem na savanu.

8) Co si vzít s sebou na safari v Masajské Maře?
- Doporučuje se si s sebou vzít sluneční brýle, klobouk, krém s vysokým faktorem proti slunci, dalekohled, fotografický přístroj a přiměřené oblečení na safari.

9) Jaké jsou náklady na safari v Masajské Maře?
- Náklady se liší v závislosti na druhu ubytování, vstupném do parku, délce a druhu safar. Ceny se mohou pohybovat od cca 600 $ (cca 14 000 Kč) na týden až po tisíce dolarů.

10) Co je nejlepší způsob prozkoumání Masajské Mary?
- Nejlepší způsob prozkoumání Masajské Mary je skrze safari s průvodcem v národních parcích a rezervacích.


Dovolená Keňa Masajská Mara


Keňa je africká země, která je známá svou bohatou divokou přírodou, úchvatnou krajinou a bohatou kulturou. Jedním z nejvíce navštěvovaných a populárních míst v Keni pro turisty je národní park Masajská Mara.

Masajská Mara se nachází na jihozápadě Keni a je jednou z nejnádhernějších přírodních rezervací na světě. Park je rozlohou asi 1 500 kilometrů čtverečních a nabízí úžasné možnosti pozorování zvířat a safari.

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé navštěvují Masajskou Maru, je migrace tisíců zvířat. Jedná se o největší migraci savčích zvířat na světě, kdy se více než milion zebřích a gazelích jedinců přesouvá z významného ostrova označovaného jako Serengeti v Tanzanii do Masajské Mari a zpět. Tento spektakulární přírodní jev je nepochybně jedním z nejsilnějších zážitků, které si na dovolené v Keni můžete užít.

Masajská Mara je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvové, gepardi, hroši, žirafy a mnoho dalších. Je také bohatá na různé druhy ptáků a je velmi atraktivní pro milovníky ornitologie. V parku je k dispozici mnoho různých safari skladů a ubytovacích zařízení, které nabízejí různé možnosti ubytování, od luxusních příbytků až po stany ve střední třídě.

Kromě safari a pozorování zvířat mohou návštěvníci Masajské Maru také zažít autentickou kulturu místních Masajů, etnika známého pro svou bohatou tradici a zvyky. Mnoho kempů a resortů nabízí možnost setkat se s místními obyvateli a zúčastnit se jejich tanců a rituálů.

Dovolená v Masajské Maře je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se zajímá o přírodu a ochranu divokých zvířat. Park poskytuje turistům jedinečnou možnost vidět africkou divočinu v její nejpravdivější podobě. Je to dobrodružství, které je plné vzrušení, krásy a poznání.

Přestože je Masajská Mara turisticky navštěvovaná, zachovala si svou autenticitu a nedotknutou krásu. Je to místo, které vás ohromí svou rozmanitostí a neuvěřitelnou přírodní scenérií.

Takže pokud plánujete dovolenou v Keni, nezapomeňte zařadit návštěvu Masajské Maře na svůj seznam. Budete mít možnost zažít nepopsatelné krásy africké divočiny a zanecháte si s sebou vzpomínky na celý život.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky