Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kazachstán Zhezkazgan

Dovolená Kazachstán Zhezkazgan


Kazachstán je rozlohou a počtem obyvatel druhou najväčšou krajinou na svete, kde môžete nájsť úchvatné prírodné krásy, kultúrnu dedičinu a príležitosti na dovolenku. Medzi týmito krásami nájdete aj mesto Zhezkazgan, ktorého okolie ponúka mnoho príležitostí pre dovolenku.

Mesto Zhezkazgan sa nachádza v strede Kazachstanu a je známe pre svoje veľké medené ložiská. V tomto regióne nájdete mnoho miest na turistiku, rybolov, lyžovanie a iné dobrodružné aktivity. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní nájsť harmóniu s prírodou, rozhodne si vyberte Zhezkazgan.

Prírodné krásy v Zhezkazgan

Hlavnou turistickou atrakciou v Zhezkazgane je priehrada Sarlykum. Tá je postavená na rieke Sarysu a nachádza sa 10 km východne od mesta. Je to ideálne miesto na kempovanie, grilovanie a rybolov. Ryby, ktoré sa v tejto vode nachádzajú sú hlavne kapor, klen a okoun. Nájdete tu aj viacero rožkov, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na celé okolitú prírodu. Okrem toho je tu veľa miest, kde sa môžete vyskúšať v rôznych vodných aktivitách, ako napríklad vodné lyžovanie, vodné skútre, alebo aj plachtenie.

Ďalšou nezabudnuteľnou atrakciou môže byť návšteva najstaršieho národného parku - Burabay. Tento park sa nachádza asi 300 km od Zhezkazganu. V parku sa môžete vyskúšať v mnohých aktivitách, ako napríklad na horských bicykloch, alebo v lanovom parku.

Ďalšou úchvatnou atrakciou môže byť návšteva hôr Alatau. Tieto hory sa nachádzajú asi 400 km severne od Zhezkazganu a predstavujú jednu z najkrajších prírodných častí Kazachstanu. Ak ste dobrodružného založenia, pripravte sa na dlhé turistické výpravy po horských chodníkoch a nádherných vodopádoch.

Kultúrna dedičina v Zhezkazgane

Mesto Zhezkazgan má tiež veľmi zaujímavú kultúrnu dedičinu. Najdôležitejšou historickou stavbou je starobylý hrad Zhezkazgan, ktorý je ukrytý pod krásnymi zelenými polami lúk. Tento zaujímavý hrad môžete nájsť 25 km juhozápadne od mesta.

Ak chcete vidieť viac z kultúrnej dedičiny Kazachstanu, odporúčame navštíviť Musulmskú mešitu Nur Astana, ktorá sa nachádza asi 300 km na sever od mesta. Táto nádherná mešita bola postavená v roku 2005 a predstavuje jednu z najsilnejších a najextravagantnejších mešít v regióne.

Miesta na ubytovanie v Zhezkazgane

V meste Zhezkazgan nájdete mnoho rôznych hotely a ubytovacích zariadení. Najlepšie je nájsť tie, ktoré sú v centre mesta a zároveň sú bližšie k turistickým atrakciám.

Ak hľadáte niečo exkluzívnejšie a súčasne súkromnejšie, mali by ste si vybrať niektorý z týchto hotelov:

1. Hotel Guldala: Nachádza sa v centre mesta a ponúka bezplatné Wi-Fi a parkovanie.

2. Zhezkazgan Hotel: Veľmi pohodlný hotel, ktorý ponúka bezplatnú Wi-Fi a raňajky.

3. Aq Zhol Hotel: Nachádza sa asi 5 km od mesta a ponúka väčšinu základných služieb, ktoré by ste predpokladali od hotela tejto triedy.

Ak si chcete celý pobyt užiť a súčasne ušetriť, v Zhezkazgane sú tiež mnohé apartmány, ktoré sú väčšinou menej drahé ako hotely.

Zhezkazgan je krásne mesto, ktoré ponúka mnoho príležitostí na dovolenku a objavovanie kultúrnej dedičiny Kazachstanu. Ak plánujete cestu do tejto oblasti, nevynechajte návštevu tohto nádherného miesta.


Letenka Kazachstán Zhezkazgan


Pokud hledáte neobvyklé a exotické místo, kam byste se mohli vydat na svou další dovolenou, Kazachstán a jeho město Zhezkazgan právě takovým místem může být. Zhezkazgan se nachází na jihovýchod od hlavního města Astany a je největším městem na úplném středu Kazachstánu. Zažijete zde kombinaci moderní a starobylé architektury, vynikající kuchyni a přátelské obyvatele.

Pokud chcete cestovat do Zhezkazganu, můžete si zakoupit letenku přímo z České republiky. Díky novým možnostem spojení s Kazachstánem můžete letět zejména s rakouskou aerolinií Austrian Airlines nebo s kazachstánskou společností Air Astana. Tyto společnosti nabízejí z Prahy nebo Vídně přímé lety do Astany. Poté se můžete přesunout dále do Zhezkazganu buď dalším letem, nebo například autobusem.

Zhezkazgan je známý leteckými a kosmickými záznamy, neboť se zde nachází velká letecká základna a kosmodrom. Má rovněž i turistický potenciál, a snaží se zaujmout turisty zajímavými památkami a místy, jako například: historickými budovami z 18. století, muzeem archeologie, botanickou zahradou nebo pyramidou Honoring Business.

Pokud se chystáte na dovolenou do Kazachstánu, neberte na lehkou váhu žádnou součást své cesty, nechť už to bude návštěva Zhezkazganu nebo jiného místa v zemi. Kromě památek a architektury stojí za to ochutnat také tradiční kazachstánskou kuchyni - pilaf, shashlik a baursaki jsou jen některé z nejoblíbenějších pokrmů, které byste si měli nenechat ujít.

Dovolená v Kazachstánu je zajímavá a nabitá dobrodružstvím a zážitky. Rozhodně se vyplatí navštívit místa, jako je Zhezkazgan, a objevovat městu jeho úžasná tajemství. Letenka do Kazachstánu relativně nestojí moc peněz a získáte tak přístup k úchvatné a neobjevené oblasti světa, plné krásných přírodních scenérií a nevšedních zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Zhezkazgan


1. Jaké je klima v Zhezkazganu?

Zhezkazgan má kontinentální klima s chladnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v zimě je kolem -15°C a v létě kolem 28°C.

2. Jaké památky mohu navštívit v Zhezkazganu?

Mezi nejvýznamnější památky v Zhezkazganu patří Ak Zhol (Bílá cesta), moskevský park, památník Ilyase Omarova, park Mira, sportovní komplex Olimp a některé další.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Zhezkazganu?

Mezi nejlepší restaurace v Zhezkazganu patří restaurace Ertis, restaurace Ak-tau, restaurace Aynalaiyn a několik dalších.

4. Jaký druh dopravy je nejlepší pro cestování po Zhezkazganu?

Nejběžnější způsob dopravy v Zhezkazganu je místní autobusová doprava a taxíky. Turisté si často pronajímají vlastní auto nebo si objednávají soukromé taxi.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Zhezkazganu?

Mezi nejlepší hotely v Zhezkazganu patří Hotel Dostyk, Hotel Aktogay, Hotel Kaspiy a několik dalších.


Počasí Kazachstán Zhezkazgan


Kazachstán je země, která se nachází v Asii a rozprostírá se na obrovském území vnitrozemské Asie. Jedním z měst, které se nachází v Kazachstánu, je Zhezkazgan. Toto město se nachází na jihu země a patří mezi největší města v oblasti Karagandské oblasti. V tomto článku se podíváme na počasí v této oblasti.

Jaro (březen – květen)
Jaro v Zhezkazganu je obvykle velmi suché období. Během tohoto období se průměrné teploty pohybují od 0°C v březnu až po 18°C v květnu. Je třeba poznamenat, že během jara se v Zhezkazganu objevují písečné bouře a silné větry.

Léto (červen – srpen)
Léto v Zhezkazganu je velmi horké a suché. Průměrné teploty se pohybují od 23°C v červnu až po 30°C v srpnu. Během tohoto období se v Zhezkazganu mohou vyskytnout bouře a uprostřed léta prší velmi málo.

Podzim (září – listopad)
Podzim v Zhezkazganu může být také velmi suchý, ale s náznaky vlhkosti. Průměrné teploty se pohybují od 18°C v září až po -2°C v listopadu. Podzim je obvykle velmi klidné období a průměrné srážky se pohybují od 10 do 20 mm.

Zima (prosinec – únor)
Zima v Zhezkazganu je velmi studená a suchá. Průměrná teplota během této doby se pohybuje od -15°C v prosinci až po -21°C v únoru. Během zimy je velmi málo srážek a mohou se objevit i silné větry.

Celkově lze tedy říct, že počasí v Zhezkazganu je velmi extrémní. Během celého roku se v této oblasti vyskytují bouře, silné větry a suché období. Pokud plánujete návštěvu Zhezkazganu, měli byste být připraveni na extrémní povětrnostní podmínky a zakoupit si vhodné oblečení.


Ubytování Kazachstán Zhezkazgan


Kazachstán patří mezi největší země Asie a severovýchodní Evropy. Jedním z nejvýznamnějších měst v této zemi je Zhezkazgan, které je střediskem těžby mědi.

Pokud hledáte ubytování v Zhezkazganu, máte na výběr z několika hotelů a apartmánů. Mezi nejvyhledávanější patří hotel Calipso, který nabízí moderně zařízené pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a Wi-Fi připojením zdarma. K dispozici je také restaurace, bazén a sauna.

Dalším populárním ubytováním je Hotel Kainar, který se nachází v centru města a nabízí pokoje v různých kategoriích. Hosté si zde mohou užít wellness služby, vybavení pro rodiny s dětmi a také bezplatné parkování.

Pro cestovatele, kteří chtějí více soukromí, jsou k dispozici také apartmány. Například apartmány na ulici Abilay Khan nabízejí samostatné bydlení s vybavenou kuchyní a balkonem. V blízkosti se nachází obchody a restaurace, takže hosté si mohou snadno nakoupit potraviny a vařit si sami.

Město Zhezkazgan samotné není turisticky příliš navštěvováno, ale v okolí se nachází zajímavosti, které stojí za návštěvu. Například nedaleko se nachází město Karaganda, které je známé svými mnoha parky a muzei. Také se zde nachází památník Gulag, který připomíná období represivních opatření sovětského režimu.

Celkově lze říci, že ubytování v Zhezkazganu je kvalitní a rozmanité. Vyberte si z nabízených možností v závislosti na vašich preferencech a plánech cest.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky