Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kazachstán Ile-Alatau National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Ile-Alatau National Park


1. Jak se dostat do Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ile-Alatau National Park, je po silnici z Almaty. Cesta trvá asi 20 minut.

2. Kde se nachází Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Park se nachází v Kazachstánu, asi 20 minut jízdy od města Almaty.

3. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstup do Ile-Alatau National Park je zdarma.

4. Jaké aktivity si mohu užít v parku?
Odpověď: V parku si můžete užít turistiku, horskou cyklistiku, kempování, poznávací výlety, horolezectví a další outdoorové aktivity.

5. Jaké zvířata mohu v parku spatřit?
Odpověď: V parku můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou kamzičí, medvědi, vlci, lišky, vydry a další.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je od června do září, kdy jsou teploty mírné a neprší tolik.

7. Je nutné mít povolení k vstupu do parku?
Odpověď: Ne, není potřeba mít povolení k vstupu do parku, ale může být vyžadováno povolení ke kempování nebo speciálním aktivitám.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v parku?
Odpověď: V parku jsou k dispozici kempovací místa a chaty.

9. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Ile-Alatau National Park?
Odpověď: Některé z nejlepších turistických tras v parku zahrnují treky k Rangerově chatě a k pramenům řeky Ili.

10. Je v parku potřeba sledovat stanovená pravidla?
Odpověď: Ano, návštěvníci parku by měli dodržovat stanovená pravidla, jako je neodkládání odpadků, dodržování značení tras a ochrana zvířat a rostlin.


Ubytování Kazachstán Ile-Alatau National Park


Kazachstán je země, která je pro svou přírodní krásu a bohatství obdivována po celém světě. Jedným z nejkrásnějších přírodních parků v zemi je Ile-Alatau National Park, který se nachází v Alatau horách, nedaleko od města Almaty.

Ile-Alatau National Park je jedinečné místo, které nabízí návštěvníkům řadu přírodních krás, jako jsou horské vrcholy, údolí, ledovcová jezera a horské řeky. Park byl vytvořen v roce 1996 a od té doby se stal velmi populárním cílem mezi turisty i domácími návštěvníky.

Jedním z hlavních lákadel tohoto parku je jeho rozmanitá fauna a flóra. Na území parku žije mnoho endemických a chráněných druhů zvířat, jako jsou sněžní leopardi, kozorožci, medvědi, orli a sokoli. Park je také domovem pro mnoho druhů rostlin, včetně vzácných horských květin a orchidejí.

Pro milovníky turistiky je park rajským místem. Existuje mnoho turistických tras, které vedou přes park a nabízejí krásné výhledy na okolní hory a údolí. Mezi populárními trasami je známá cesta na horu Talgar, která je nejvyšším vrcholem v parku. Odtud je nádherný výhled na celý park a okolní horské masivy.

Kromě turistiky nabízí Ile-Alatau National Park také další outdoorové aktivity, jako jsou horská kola, horolezectví a rafting na horských řekách. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat park na vlastní pěst, je možné si pronajmout stan a tábořit pod širým nebem.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti tohoto krásného parku, město Almaty nabízí řadu hotelů a penzionů. V městě najdete ubytování pro každou tak náročnou cestovatele, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely. Město samo o sobě stojí za to navštívit, s bohatou historií, kulturním dědictvím a chutnou kazachstánskou kuchyní.

Ile-Alatau National Park je skutečně klenotem Kazachstánu, který by neměl uniknout žádnému návštěvníkovi. Jeho úchvatná přírodní krása a různorodé aktivity, které nabízí, jsou nezapomenutelné. Pokud se chystáte navštívit tuto úchvatnou zemi, nezapomeňte se zastavit v Ile-Alatau National Parku a objevit všechny jeho krásy.


Letenka Kazachstán Ile-Alatau National Park


Kazachstán je země, která se nachází vnitrozemská a na první pohled by se mohlo zdát, že nemá mnoho zážitků pro milovníky přírody. Nicméně, skrývá jedno překrásné místo, které si zaslouží vaši pozornost - Ile-Alatau National Park.

Ile-Alatau National Park se nachází v blízkosti města Almaty, hlavního města Kazachstánu, a tvoří součást Trans-Iliského Alatau pohoří. Park byl vyhlášený v roce 1996 a rozkládá se na obrovské ploše přes 200 000 hektarů. Jeho hlavním cílem je ochrana unikátní fauny a flóry tohoto regionu.

Park je jedinečný nejen svou polohou, ale i svou rozmanitostí. Nachází se zde několik horských vrcholů, z nichž nejvyšší je Pik Talgar, dosahující výšky 4 979 metrů. Pro turisty a milovníky hor je to ideální místo k pěší turistice a horolezectví.

Ile-Alatau National Park nabízí návštěvníkům také nádherné přírodní scenérie. Krajina je bohatá na horské řeky, jezera a vodopády. Jedním z nejpopulárnějších turistických tras je trek na Medeo, což je ledovcové jezero známé pro svou krásu a malebné okolí. Dalším zajímavým místem v parku je Big Almaty Lake, které je obklopené horskými vrcholy a nabízí úchvatné pohledy na okolní krajinu.

Pro milovníky zvířat a ptáků je Ile-Alatau National Park také rájem. Park je domovem mnoha endemických druhů, včetně sněžných leopardů, jelenů marala, vlků a mnoha dalších. Existuje také bohatá populace ptáků, jako jsou orli, supi a sovy. Park je proto oblíbeným místem pro ornitology a přírodovědce, kteří sem přicházejí studovat a pozorovat tuto rozmanitost.

Pokud se rozhodnete navštívit Kazachstán, nezapomeňte si udělat čas pro návštěvu Ile-Alatau National Parku. Je to skvělá příležitost uniknout z městského ruchu, ponořit se do přírody a objevit krásy kazachstánské krajiny.

Ať už si vyberete procházku po horských stezkách, nebo se vydáte na výlet kolem jezer a vodopádů, Ile-Alatau National Park vám nabídne jedinečné zážitky. Přestože může být obtížné se sem dostat, protože Kazachstán není první zemí, kterou si turisté spojí s turistikou, stojí to za to. Můžete se těšit na krásné scenérie, fascinující divokou zvěř a nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Počasí Kazachstán Ile-Alatau National Park


Kazachstán se nachází na pomezí Asie a Evropy a jeho rozloha činí 2 719 500 km². Tato země je spojena se suchem díky rozsáhlým pouštím, ale existují zde i krajiny, kde se může vyskytnout dešťový prales i horské kopce. Kromě jiného zajímavá lokalita, která stojí za zmínku je Ile-Alatau National Park.

Ile-Alatau Národní park se nachází na jihovýchodě Kazachstánu v oblasti, kde se setkávají nejvyšší horské pohoří Tien-šan a pouštní roviny. Jedná se o jeden z nejkrásnějších národních parků v Kazachstánu, kde návštěvníci mohou vidět obrovskou rozmanitost zvířecího a rostlinného života. Na území parku se nachází mnoho horských řek, vodopádů a jezer.

Počasí v Ile-Alatau Národním parku je proměnlivé, v závislosti na sezóně. V létě, od června do srpna, jsou zde teploty kolem 27°C a více. V tuto dobu je vhodné vycházet na horské túry a využít možnosti prozkoumat krásnou přírodu tohoto národního parku. V zimě je tu extrémní chlad vynucovaný vysokou nadmořskou výškou parku. Teploty zde klesají pod bod mrazu a obvykle sněží celé zimní období. I přesto je park i v této době velmi krásný a uchvátí každého návštěvníka svojí překrásnou krajinou.

Pokud se chystáte k návštěvě Ile-Alatau Národního parku, měli byste si obuv, oblečení a další vybavení přizpůsobit aktuálním podmínkám. Vhodné byly oddělené oblečení na turistiku, stejně tak byste měli mít při sobě náhradní oblečení, abyste nezmrzli v případě změny počasí. V létě nezapomeňte na ochranu před sluncem a v zimě vhodné obuv a oblečení, abyste nezmrzli.

Celkově, Ile-Alatau Národní park v Kazachstánu nabízí neuvěřitelné výhledy, divokou přírodu a mnoho aktivit, jako je turistika, rybaření a fotografie. Bez ohledu na roční období můžete během své návštěvy okusit neuvěřitelnou krásu tohoto parku, který zajisté kouzlem své přírody okouzlí každého návštěvníka!


Dovolená Kazachstán Ile-Alatau National Park


Pokud se chystáte na dovolenou a hledáte destinaci, která vás překvapí neuvěřitelnou přírodou, zvířaty v divočině a aktivitami napříč celým územím, určitě byste měli zvážit Kazachstán a jeho národní park Ile-Alatau.

Ile-Alatau National Park leží v jihovýchodním Kazachstánu a pokrývá plochu téměř 200 tisíc hektarů. Jedná se o úchvatnou divočinu, kde najdete vysoké hory, brázdy, pralesy a jezera obklopená zasněženými vrcholy. Toto území je domovem mnoha zvířat, včetně kamzíků, ovčáků, kozorožců a dalších druhů z různých částí světa. Ile-Alatau byl založen v roce 1996 a zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO v roce 2017.

Národní park je proslavený také tím, že nabízí jedinečnou turistickou zkušenost pro každého návštěvníka. Lidé z celého světa se sem v průběhu roku sjíždějí, aby zažili neuvěřitelné přírodní scenérie a užili si různých aktivit v přírodě, včetně horolezectví, horských túr, raftingu a jízdy na koni.

Pokud si přejete strávit dovolenou v Ile-Alatau National Parku, můžete si vybrat z mnoha ubytovacích možností – kempy, chatky a horské chaty - v závislosti na vašich preferencích a rozpočtu. Pokud máte rádi nezávislost a cestování vlastním vozidlem, doporučujeme si pronajmout auto, protože zde prakticky neexistuje veřejná doprava.

Abyste získali úplnou zkušenost, doporučujeme si vytvořit plán svých aktivit v přírodě před odjezdem na dovolenou. Pokud si chcete vychutnat horskou túru, nejbližší horou je Bogdan. Pokud raději zvolíte drsnější dobrodružství, rafting po řece Chu je tou správnou volbou. A pokud jste posedlí zvířaty, doporučujeme navštívit Kamzíkovou ochranou oblast, kde budete mít šanci pozorovat kamzíky v divoké přírodě v neuvěřitelné scenérii.

Pokud hledáte oázu klidu, relaxu a nekonečné krásy v jedné z nejméně objevených částí světa, pak je Ile-Alatau National Park pro vás tou správnou volbou na vaší dovolené. Připravte se na nezapomenutelné zážitky, které budete určitě chtít někdy opakovat v budoucnu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky