Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kanada Whistler Blackcomb

Ubytování Kanada Whistler Blackcomb


Pro milovníky lyžování a sněhových sportů je Kanada synonymem pro Whistler Blackcomb, jeden z nejznámějších světových lyžařských resortů. Nachází se v kanadských horách v provincii Britská Kolumbie. Toto místo je obzvláště populární díky svému ubytování, které nabízí luxus, krásnou přírodu a neuvěřitelné zážitky.

Kromě fantastického lyžování a snowboardingu má Whistler Blackcomb také co nabídnout v oblasti ubytování. Oblast nabízí několik různých možností pro ubytování, včetně hotelů, soukromých apartmánů a chatek.

Whistler Blackcomb má řadu luxusních hotelů, všechny s nádherným výhledem na okolní hory. Mezi nejlepší patří Four Seasons Resort Whistler a Fairmont Chateau Whistler. Obě jsou luxusní hotely s prvotřídními službami, včetně bazénů a wellness center. Pokud zvolíte tuto možnost ubytování, určitě nebudete muset nic řešit a budete si vychutnávat krásný pobyt.

Pokud hledáte něco menšího a skládajícího se více z bydlení jako doma, můžete si najmout soukromý apartmán. Tyto apartmány jsou obvykle vzdáleny pouze pár minut jízdy od lyžařského střediska, takže jsou velmi výhodné pro ty, kteří chtějí být v blízkosti aktivity. Většina apartmánů má k dispozici kuchyň a obytný prostor, což znamená, že máte více místa a soukromí.

Pokud hledáte něco tradičního a originálního, můžete přistoupit k pronájmu chaty. Většina z těchto chat je postavena z mohutných dřevěných panelů a nacházejí se na samotě v horách. To znamená, že máte vlastní více než dostatek soukromí a můžete si užít nádherný výhled. V chatách neznamená, že se budete muset vzdát luxusu. Tyto chaly obsahují všechny moderní zařízení, které potřebujete k životu, včetně velkých kuchyní a pohodlných obývacích pokojů.

Whistler Blackcomb je skvělým místem pro lyžařskou dovolenou a ubytování zde nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Ať už si zvolíte jeden z luxusních hotelů nebo apartmánů, nebo si pronajmete samotnou chatu v horách, budete mít zaručen krásný pobyt plný krásné přírody a zábavy.


Dovolená Kanada Whistler Blackcomb


Kanada je známá svou krásnou přírodou, a především kanadské hory jsou vyhledávaným místem pro dovolenou mezi milovníky zimních sportů. Mezi nejpopulárnější destinace pro lyžování a snowboarding patří bezesporu Whistler Blackcomb.

Whistler Blackcomb se nachází ve stejnojmenném středisku ve státě Britská Kolumbie. S celkovou rozlohou 8 171 až 8 171 hektarů se jedná o jeden z největších lyžařských areálů na světě. Středisko je pojmenováno po dvou hlavních horách - Whistler Mountain a Blackcomb Mountain. Ty nabízejí návštěvníkům neuvěřitelnou škálu sjezdovek a terénů pro všechny úrovně dovedností.

V Whistler Blackcomb najdou své uplatnění jak začátečníci, tak i zkušení lyžaři či snowboardisté. Areál nabízí také jedinečnou lyžařskou školu pro děti i dospělé, která pomůže naučit nové techniky a zdokonalit dovednosti ve způsobech jízdy na svahu.

Pokud jde o ubytování, Whistler Blackcomb nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat z množství luxusních hotelů a apartmánů přímo na svazích, což vám umožní vychutnat si výhodu ski-in/ski-out. Pro ty, kteří preferují příjemnější rodinnou atmosféru, jsou k dispozici také útulné horské chaty a penziony.

Kromě lyžování a snowboardingu mohou návštěvníci Whistler Blackcomb využít i další aktivity. V letních měsících zde mohou být svědky malebné krásy kanadské přírody při pěších túrách nebo cyklistických výletech po horských stezkách. Můžete si také vyzkoušet jízdu na horském kole, golf na jednom z mnoha golfových hřišť ve středisku nebo si dopřát wellness procedury v jednom z lyžařských centr. Další zajímavou možností je navštívit špičkový výběr restaurací a nakoupit v různých obchodech a buticích nabízejících módu, sportovní vybavení a suvenýry.

Whistler Blackcomb je také známý svými událostmi, které přitahují návštěvníky z celého světa. Jednou z nejznámějších akcí je každoroční světový pohár v lyžování ve freestylu a snowboardingu. Navíc se středisko často stává místem natáčení filmů a reklamních spotů díky svému malebnému prostředí.

Jestliže plánujete dovolenou, která kombinuje přírodu, dobrodružství a relaxaci, středisko Whistler Blackcomb vám poskytne to vše a je to skvělá volba pro celoroční zážitek ve skvělé atmosféře. Nejenže si užijete fantastické sportovní aktivity, ale také budete mít možnost objevovat jedinečnou přírodu Kanady.


Počasí Kanada Whistler Blackcomb


Kanada je země, kterou většina z nás spojuje s různými aktivitami v zimním období, jako lyžování nebo snowboarding. Jedno z nejpopulárnějších středisek pro tyto aktivity je Whistler Blackcomb.

Whistler Blackcomb se nachází v kanadské provincii Britská Kolumbie a je největší lyžařskou oblastí v Severní Americe. Skládá se ze dvou vedle sebe položených hor, Whistler a Blackcomb, které poskytují více než 8 000 hektarů sjezdovek.

Počasí v oblasti Whistler Blackcomb je ovlivňováno tím, že se jedná o horskou oblast. Teploty v noci bývají často pod 0 stupni Celsia, zatímco denní teploty mohou být příjemnější a dosahovat až k 5 stupňům Celsia. V zimě se na horách objevuje velké množství sněhu, který může dosáhnout až 11 metrů během sezóny. Pro lyžování a snowboarding jsou ideální podmínky od konce listopadu až do dubna.

Whistler Blackcomb má také mnoho dalších aktivit kromě lyžování a snowboardingu. V létě si můžete užít turistiku a cyklistiku, stejně jako další venkovní aktivity, včetně golfu, jízdy na koni a rybaření.

Pro cestovatele, kteří se chystají navštívit Whistler Blackcomb, se doporučuje přinést si s sebou dostatečné vrstvy, včetně bundy, ponožek a rukavic, aby se mohli přizpůsobit měnícímu se počasí. Je také důležité být si vědom, že horské podnebí může být nebezpečné, takže je třeba dbát na bezpečnostní opatření při lyžování, jako jsou například helmy.

Whistler Blackcomb je skvělou destinací pro návštěvníky, kteří hledají spoustu zábavy, nejenom při lyžování nebo snowboardingu. Díky svému horskému umístění poskytuje unikátní a zajímavé počasí, které je zajímavé i pro turisty, kteří si přijdou jen na krátkou návštěvu.


Letenka Kanada Whistler Blackcomb


Whistler Blackcomb: Vaše brána do horského ráje v Kanadě

Kanada je známá svými nádhernými horskými oblastmi a Whistler Blackcomb je jednou z nejvýznamnějších destinací pro lyžování a snowboarding v zemi. Tato neuvěřitelná oblast se nachází v Britské Kolumbii, mezi městy Whistler a Blackcomb, a nabízí úžasné příležitosti pro horolezce, lyžaře a snowboardisty všech úrovní.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé z celého světa do Whistler Blackcomb vrací, je jejich jedinečné terény. S více než 8 000 akrovým terénem a 200 sjezdovek je to největší lyžařské středisko v Severní Americe. Zde najdete všechno, co si přejete – od dlouhých, širokých sjezdovek pro začátečníky až po strmé a technicky náročné tratě pro pokročilé lyžaře. A to není vše! Whistler Blackcomb má také ohromující množství přírodního sněhu, který je ideální pro lyžování mimo upravené sjezdovky.

Dalším lákadlem Whistler Blackcomb je velkolepý horský výhled. Z vrcholku hor alespoň na jednu stranu je možné vidět nádherné hory pokryté sněhem, zatímco na druhé straně je vidět malebné město Whistler. Je to skvělá motivace při využívání 37 moderních vleků a lanovek, které vás vyvezou na vrcholky a poté se můžete vydat na dobrodružství dolů po svazích.

Whistler Blackcomb je znám také pro svou lyžařskou kulturu až do večerních hodin. Když slunce zapadá, město Whistler ožívá a nabízí nespočet restaurací, barů a obchodů, ve kterých můžete zažít kanadskou pohostinnost a vynikající kuchyni. Po dni stráveném na svazích si můžete odpočinout v jednom ze skvělých hotýlů, které nabízejí pohodlné ubytování a výhled na hory.

Whistler Blackcomb není jen o zimních sportech. Během léta se zde otevírá mnoho turistických stezek a cyklistických tras, které vám umožní poznat nádhernou kanadskou krajinu během pěších túr nebo na horském kole. Můžete se také vydat na světově proslulou stezku Peak 2 Peak Gondola, která vás zavede až do vrcholků hor s úžasnými panoramatickými výhledy.

Pokud plánujete návštěvu Kanady, nezapomeňte zařadit Whistler Blackcomb na svůj itinerář. Tato úchvatná horská oblast nabízí něco pro každého, bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo zkušený lyžař či snowboardista. Ponořte se do tohoto horského ráje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu a krásných výhledů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Whistler Blackcomb


1. Kam se můžu ubytovat v Whistleru?

V Whistleru je dostupná široká škála ubytování – od luxusních hotelů až po ubytování pro studenty. Můžete si vybrat například mezi luxusními hotely jako Four Seasons nebo Fairmont Chateau Whistler, nebo si zarezervovat ubytování ve vesmírně vypadajícím hotelu The Westin Resort & Spa.

2. Jak se dostanu z letiště do Whistleru?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Vancouveru do Whistleru je přesunutím se buďtaxíkem nebo najetím si pronajatého auta. Pokud se rozhodnete pro pronájem auta, mějte na paměti, že budete potřebovat sněhové řetězy. Další možností je využít kyvadlovou dopravu, jako např. k dispozici bývá dopravce Perimeter.

3. Kdy je nejlepší čas na lyžování v Whistleru?

Nejlepší čas na lyžování v Whistleru je v zimě, když na horách leží dostatek sněhu. Sezóna obvykle trvá od listopadu do května, přičemž nejrušnější období jsou prázdniny a víkendy.

4. Co je to Peak 2 Peak gondola?

Peak 2 Peak gondola je systém kabinové lanovky převážející lyžaře a turisty mezi horami Whistler a Blackcomb. Je to nejdelší gondola svého druhu na světě s délkou 4,4 km. Poskytuje nádherný výhled na okolní horské vrcholy a pohybuje se rychlostí 7,5 metru za sekundu.

5. Jaká je délka sjezdovek v Whistleru?

Whistler má více než 200 sjezdovek, což zahrnuje více než 8000 hektarů terénu. Nejdelší sjezdovka v areálu je podél ledovce Horstman, délka této sjezdovky je 11 kilometrů.

6. Co můžu dělat v Whistleru, pokud nejsem lyžař či snowboardista?

Whistler nabízí mnoho aktivit, které lze dělat i mimo lyžařskou sezónu. Můžete si zahrát golf, navštívit některé z mnoha wellness center a lázní, jít na procházku nebo bike park. V létě je k dispozici například také možnost jízdy na kanoe či kajaku.

7. Co je to backcountry a proč bych měl/a o něm vědět?

Backcountry je terén mimo značené a udržované sjezdovky, takzvané off-piste sjezdovky. Pokud se chcete vydat do backcountry, musíte být vybaveni vhodným vybavením pro přežití a měli byste být v kroužku zkušených lyžařů. Whistler nabízí i možnost výletů s průvodcem.

8. Co je nejlepší způsob, jak využít svůj čas v Whistleru?

Nejlepší způsob, jak využít svůj čas v Whistleru, je naplánovat si předem všechny aktivity a využít nabídky místních cestovních kanceláří a zajištěných výletů. Je také dobré mít na paměti, že během víkendů a prázdnin se areál může plnit a některé činnosti vyžadují rezervaci předem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky