Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kanada Icefields Parkway

Dovolená Kanada Icefields Parkway


Kanadská provincie Alberta nabízí mnoho neuvěřitelně krásných přírodních scenérií, ale jedním z nejvíce ohromujících míst, které můžete navštívit, je bezpochyby Icefields Parkway. Tato úžasná silnice, která spojuje hory Banff a Jasper, je známá svými úchvatnými výhledy na ledovce, horské vrcholky a smaragdově zelená jezera.

Icefields Parkway je dlouhá 230 kilometrů a prochází přírodním parkem Banff a národním parkem Jasper. Můžete ji projet autem, na kole nebo na motocyklu a každý kilometr vám přinese nový pohled na nádhernou kanadskou krajinu.

Během cesty po Icefields Parkway budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat některé z nejznámějších přírodních krás Alberty. Mezi největšími lákadly jsou ledovec Columbia, který je jedním z největších ledovců v Severní Americe, a ledovec Athabasca, který je snadno přístupný a nabízí možnost projet se jeho povrchu v terénním vozidle.

Dalšími vrcholy cesty jsou Lake Louise a Moraine Lake, dvě krásná jezera, která září v neuvěřitelných odstínech modré a zelené barvy. Tyto jezera jsou tak krásná, že se často objevují na pohlednicích a jsou oblíbeným cílem fotografů z celého světa.

Během pochodu po Icefields Parkway také narazíte na několik malebných horských vesnic, které nabízejí místo k odpočinku a občerstvení. Také se zde nachází několik piknikových míst a vyhlídkových plošin, odkud můžete obdivovat panoramatický výhled na hory a údolí.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Kanadě, nenechte si ujít Icefields Parkway. Tato úžasná silnice vám poskytne nezapomenutelné zážitky a zanechá vám dojem o tom, jak nádherná a neuvěřitelná může příroda být. Ať už jste milovníkem horských vrcholků, ledovců nebo jezer, Icefields Parkway vám zaručeně poskytne vzrušení a intenzivní zážitky, které budete mít ve své paměti navždy.


Ubytování Kanada Icefields Parkway


Kanada je známá svou ohromující přírodní krásou a jedním z nejúžasnějších míst, které země nabízí, je Icefields Parkway. Tato malebná silnice se táhne přes srázy kanadských Skalnatých hor a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na ledovce, horské špičky a mnoho dalších přírodních divů.

Icefields Parkway, která se nachází v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, je pokládána za jednu z nejkrásnějších silnic na světě. Je často označována jako "nekonečná galerie přírodních divů" a není divu, proč se stala oblíbenou turistickou atrakcí.

Celkem je Icefields Parkway dlouhá více než 230 kilometrů a spojuje města Lake Louise a Jasper. Během této cesty budou návštěvníci obklopeni nádhernou krajinou, jako jsou vrcholky hor, vodopády, řeky a ledovce. Silnice prochází také přes dva slavné národní parky - Banff a Jasper, které nabízejí bohatou diverzitu živočišstva.

Icefields Parkway je také domovem několika ikonických přírodních atrakcí. Jednou z nich je největší ledovec v Kanadě - Columbia Icefield. Tato oblast je domovem pěti hlavních ledovců a mnoha menších ledovců, které se rozprostírají přes několik kilometrů. Návštěvníci mohou využít možnost projet se uprostřed ledovce v speciálním vozidle nebo si prohlédnout impozantní ledovcové útvary z blízka.

Další populární atrakcí na trase je Peyto Lake. Tato přírodní modrá jezera je známá svým nádherným odstínem a často je označována jako jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Pro turisty je k dispozici vyhlídková plošina, která nabízí panoramatický výhled na jezero a okolní hory.

Icefields Parkway také nabízí mnoho příležitostí k outdoorovým aktivitám. Turisté mohou využít některé z mnoha turistických tras a projít se po nějaké z nich nebo se vydat na horské túry. Cyklisté si také mohou užít malebnou cestu, po které je možné projíždět.

Pokud jde o ubytování, Icefields Parkway nabízí několik možností. Turisté mohou najít hotely a resorty v blízkosti měst Lake Louise a Jasper. K dispozici jsou také kempy v obou národních parcích, které poskytují možnost přespání v přírodě. Pro ty, kteří hledají autentický zážitek, je také možné pronajmout si karavan a strávit noc pod hvězdami.

Icefields Parkway je opravdu jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou jízdu přes neuvěřitelnou přírodní krajinu. Buď už se jedná o úchvatný pohled na ledovce, nekonečné hory nebo závislost na divé zvěři, tato silnice je zdrojem obdivu a úžasu pro každého, kdo se rozhodne vydat se na tuto dobrodružnou cestu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Icefields Parkway


1. Jak dlouhá je Icefields Parkway v Kanadě?
Odpověď: Icefields Parkway je dlouhá přibližně 230 kilometrů.

2. Kde začíná a končí Icefields Parkway?
Odpověď: Icefields Parkway začíná ve městě Jasper a končí v městě Lake Louise.

3. Jak dlouho trvá jízda po Icefields Parkway?
Odpověď: Jízda po Icefields Parkway trvá přibližně 3 hodiny jízdy bez zastávek. Nicméně, vzhledem k malebným výhledům a atrakcím, je doporučeno si plánovat více času na cestě.

4. Jaké jsou hlavní atrakce na Icefields Parkway?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce na Icefields Parkway patří Athabasca ledovec, Peyto Lake, Bow Lake, Sunwapta Falls, Columbia Icefield a mnoho dalších.

5. Kde mohu strávit noc na Icefields Parkway?
Odpověď: Na Icefields Parkway jsou k dispozici kempy a kempingové místa, stejně jako hotely a ubytování v městech Jasper a Lake Louise.

6. Jakých aktivit se mohu věnovat na Icefields Parkway?
Odpověď: Na Icefields Parkway si můžete užít turistiku, jízdu na kole, fotografii přírody, výlety na ledovci, rybaření a další outdoorové aktivity.

7. Kdy je nejlepší období na návštěvu Icefields Parkway?
Odpověď: Nejlepší období na návštěvu Icefields Parkway je od června do září, kdy je cesta otevřena a příroda plně rozkvetlá.

8. Potřebuji povolení k vstupu na Icefields Parkway?
Odpověď: Nevyžaduje se žádné povolení k vstupu na Icefields Parkway.


Letenka Kanada Icefields Parkway


Kanada je země plná překrásných přírodních krás a tou vůbec nejkrásnější je asi Icefields Parkway. Tato vyhlášená silnice vede přes národní parky Banff a Jasper, a nabízí návštěvníkům velkolepé pohledy na ledeníky, horské vrcholy, překrásná jezera a řeky a krásnou přírodu. Pokud plánujete cestu do Kanady, rozhodně si nenechte ujít tuto nádhernou jízdu.

Ale jak se dostat na Icefields Parkway? Samozřejmostí je pronájem auta nebo motorky, ale pokud nechcete řídit a chcete se plně soustředit na krásy, které kolem vás projíždí, můžete zvolit letadlo. Díky úžasnému systému online rezervací letenek to není vůbec těžké a můžete si tak zarezervovat letenku přímo do Kanady a využít tuto příležitost k prohlídce Icefields Parkway.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Kanady, mějte prosím na paměti, že některá místa na Icefields Parkway mohou být kvůli sněhu uzavřena a není možné jimi jet. Proto je dobré si ověřit, zda jsou cesty otevřené předem a plánovat cestu v závislosti na počasí.

I přes tyto možné problémy však stojí za to si zarezervovat letenku do Kanady právě kvůli kráse této cesty. Projížděním krásné přírody světlých lesů, bělostných ledovců a průzračných jezer na vás čekají úžasné zážitky, které si budete chtít navždy pamatovat.

Icefields Parkway je tedy zcela určitě jedním z nejkrásnějších a nejúžasnějších míst na celé planetě a pokud zvažujete, že si najmete auto a projedete po něm sám, neváhejte a určitě to nebudete litovat.


Počasí Kanada Icefields Parkway


Kanada je země, která je známá svou nádhernou přírodou a hory patří k nejvýznamnějším přírodním zdrojům. Pokud jste milovníkem hor a nádherných krajin, pak by neměl chybět Icefields Parkway v Kanadě na vašem seznamu. Jedná se o krásnou silnici, která vede z oblasti Jasper National Park až do města Banff.

Icefields Parkway lemuje nádherné hory, které dosahují výšek až do 3 000 metrů nad mořem. Podél této krásné stezky se nachází ledovce, které mají více než 10 000 let. Pokud se rozhodnete projet touto cestou, budete mít možnost vidět nádherné kraje, které nevidíte každý den.

Celá oblast je pokryta sněhem a ledem po většinu roku. V zimě teploty klesají pod -20 stupňů Celsia, zatímco v létě se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. I přes to, že léto je zde teplejší, očekávejte změnu počasí během dne. Mohou se tu vyskytnout bouřky, silný vítr a dokonce i sněžení, takže byste měli být připraveni na všechny možnosti.

Přesto však krása této oblasti zněj ještě více vynikne díky záři slunce a odleskům sněhu, které se v létě objevují na horách. V zimě je toto místo naopak ozářeno zářícími ledovými plášti a bílým sněhem, čímž vytváří kouzelnou atmosféru.

Kromě krásného pohledu na hory a ledovce nabízí Icefields Parkway mnoho aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Můžete zde navštívit ledovcová jezera a projížďky na ledovci, které jsou jedním z hlavních turistických cílů tohoto místa. Také si můžete užít horolezectví, turistiku a cyklistiku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi obdivované přírodní prostředí, je důležité respektovat přírodu a nést odpovědnost za její ochranu. Jedině tak můžeme naplno užít krásy této nádherné oblasti a zároveň ji uchovat pro další generace.

Celkově lze tedy říci, že Icefields Parkway v Kanadě je nádhernou silnicí, která nabízí kouzelný pohled na ledovce a hory. Pokud máte rádi turistiku, cyklistiku nebo dokonce i horolezectví, pak je toto místo na vás připraveno. Nicméně, připravte se na změnu počasí a nenechte si ujít nejkrásnější krajinu, jakou Kanada nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky