Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kanada Edmonton

Dovolená Kanada Edmonton


Pokud hledáte neobvyklou a přitom příjemnou destinaci pro svou další dovolenou, může být Edmonton v Kanadě tou správnou volbou. Tento městský klenot, který leží hluboko v srdci provincie Alberta, nabízí kromě nejrůznějších kulturních zážitků také krásnou přírodu a mnoho aktivit pro každého.

Když se rozhodnete vydat do Edmontonu, můžete očekávat pobyt plný zážitků. Na prvním místě byste měli navštívit největší muzeum ve západní Kanadě, Royal Alberta Museum, kde se můžete dozvědět mnoho informací o historii a kultuře domorodých obyvatel i osadníků. Pak byste se měli dostat do nejznámější turistické atrakce města - West Edmonton Mall. Jedná se o největší nákupní a zábavní centrum na světě, které nabízí několik desítek obchodů, restaurací, zábavních parků, akvárií a mnoho dalšího.

Pokud se chcete více soustředit na přírodu, můžete si zajít do gaučových hor, které se nacházejí na jihovýchodním okraji města. Zde se můžete projít kolem krásných horských údolí, pozorovat divoká zvířata nebo si zahrát na golfovém hřišti. Další turistickou atrakcí je Elk Island National Park, který se nachází nedaleko města a nabízí návštěvníkům turistické stezky, jezera a možnost pozorování divoké zvěře.

V létě se můžete vydat na pěkný výlet do Edmontonu nebo si užít některé z letních festivalů, jako například Edmonton Folk Music Festival, nebo Heritage Days Festival, kde si můžete vychutnat jídlo a kulturu lidí z celého světa. Nezapomeňte také nahoru vystoupat na nejvyšší stavbu města, CN Tower, která nabízí krásné výhledy na město i okolní přírodu.

A nakonec, pokud si budete chtít odpočinout, nabízí Edmonton řadu lázní a wellness center, kde si můžete vychutnat masáže, parní lázně a mnoho dalšího.

Edmonton tak nabízí jedinečnou kombinaci městského života a přírody, která je stojí za návštěvu. Ať už se chystáte na dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Edmonton vám určitě zanechá nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Edmonton


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Edmontonu?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce patří West Edmonton Mall, Elk Island National Park, Fort Edmonton Park, Muttart Conservatory, Art Gallery of Alberta a Valley Zoo.

2) Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Edmontonu?
Odpověď: Nejlepšími měsíci pro návštěvu Edmontonu jsou červenec, srpen a září, kdy jsou příjemné teploty a spousta venkovních akcí.

3) Jaké jsou nejlepší letiště pro přílet do Edmontonu?
Odpověď: Nejbližší letiště k Edmontonu jsou Edmonton International Airport a Calgary International Airport.

4) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Edmontonu z letiště?
Odpověď: Nejlepším způsobem je využití taxi, pronájmu auta nebo městského dopravního spojení (např. autobusy nebo linky rychlého transitu).

5) Kdy mohu navštívit legálně obchod s marihuanou v Edmontonu?
Odpověď: Legální prodej marihuany v Kanadě se začal v roce 2018. Nicméně, potřebujete speciální povolení a musíte dodržovat přísné zákony a předpisy.

6) Kde se mohu dozvědět více o studijních příležitostech v Edmontonu?
Odpověď: Na webových stránkách univerzity v Edmontonu se můžete dozvědět více o studijních příležitostech a dalších vzdělávacích programů: https://www.ualberta.ca/.

7) Kde se mohu ubytovat v Edmontonu?
Odpověď: Existuje mnoho možností ubytování, včetně hotelů, motelech, apartmánech, Airbnb a dalších. V závislosti na preferencích a rozpočtu hosta si můžete najít ubytování, které vám bude vyhovovat nejvíce.

8) Jak se nejlépe dostat z Edmontonu do jiných částí Kanady?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do jiných částí Kanady, je využití letecké dopravy. Nicméně, existují také možnosti jako jsou autobusy, vlaky nebo automobilem.


Ubytování Kanada Edmonton


Kanada je velká země plná nádherné přírody, moderních měst a bohaté historie. Jedno z nejlepších míst k návštěvě v Kanadě je určitě Edmonton, hlavní město provincie Alberta. Pokud plánujete cestovat sem, je důležité také zvolit vhodné ubytování.

Edmonton je znám svou pohostinností a nabízí širokou škálu možností, pokud jde o ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo levné hostely, určitě tu najdete zařízení, které vyhovuje vašemu stylu a rozpočtu.

Pro ty, kteří hledají luxusní a komfortní ubytování, existuje v Edmontonu několik ohromujících hotelů. Například The Fairmont Hotel Macdonald nabízí historickou atmosféru spojenou s moderním luxusem. Hotel má krásnou polohu na břehu řeky Saskatchewan a nabízí elegantní pokoje, wellness centrum a venkovní bazén. Další možností je JW Marriott Edmonton ICE District, který se nachází v samém srdci města. Tento hotel je ideální volbou pro ty, kteří chtějí objevovat centrum města a užívat si jeho atmosféru.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Edmontonu k dispozici také mnoho cenově dostupných možností ubytování. Existuje mnoho levných hotelů a motelů, které nabízejí základní, ale pohodlné ubytování. Travelodge Edmonton South nebo Super 8 by Wyndham Edmonton South jsou příkladem takových ubytovacích zařízení. Pro ty, kteří preferují spontánní a bezstarostnou atmosféru, je tu také možnost pobytu v hostelu. HI Edmonton je jedním z nejznámějších hostelů ve městě a nabízí cenově dostupné lůžkové pokoje a společné prostory.

Pokud hledáte něco mezi luxusními hotely a levnými ubytovacími možnostmi, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo bytu. V Edmontonu je možné najít mnoho apartmánů, které nabízejí vlastní kuchyňský kout a oddělené obytné prostory. Tento typ ubytování je vhodný pro ty, kteří chtějí mít větší flexibilitu a soukromí během svého pobytu.

Kromě výběru ubytování je také důležité zvážit polohu. Edmonton je rozdělen na různé čtvrti, z nichž každá má své vlastní jedinečné atrakce a atmosféru. Pokud preferujete blízkost centra města, zvažte ubytování v čtvrti Downtown Edmonton. Pro ty, kteří chtějí objevovat městské parky a rezervace, je ideální volbou ubytování v blízkosti River Valley Parks. Pro průzkum historických čtvrtí a kulturních památek si vyberte ubytování v čtvrti Old Strathcona.

Celkově vzato, Edmonton nabízí pestrou nabídku ubytování pro každého cestovatele. Nezáleží na vašem rozpočtu a preferencích, tady určitě najdete ideální místo k pobytu, které vám umožní objevit krásy tohoto úžasného města a okolní přírody.


Počasí Kanada Edmonton


Edmonton, hlavní město kanadské provincie Alberta, je známé svým drsným klimatem, které se vyznačuje dlouhými, mrazivými zimami a horkými léty.

Začátkem roku, v lednu a únoru, je průměrná teplota v noci v Edmontonu kolem -20 ° C a během dne může být kolem -10 ° C či nižší. V období od prosince do února se také očekává velké množství sněhu, který se může vyznačovat vysokou kvalitou a velmi suchým charakterem. Tomu odpovídají i aktivity, které zimním sportům věnují velkou pozornost. Pro milovníky lyžování a snowboardingu jsou k dispozici v okolí města sjezdovky, které nabízejí různé úrovně obtížnosti.

Během jara, od března do května, se teploty postupně zvyšují a přecházejí na pozvolnější klima, avšak přicházejí také dešťové dny. Průměrná teplota během dne se může pohybovat kolem 15-20 ° C, ale ráno a večer může být stále chladno. V květnu je v Edmontonu známý festival jarních květin, kdy ulice a parky města krášlí květiny a zahrady.

Léto, od června do srpna, je v Edmontonu docela teplé a slunečné. Průměrné teploty během dne se pohybují kolem 25-30 ° C, ale v některých dnech mohou překročit 35°C. Tehdy doporučujeme ochránit se před sluncem a nezapomenout na dostatek vody. V létě se v Edmontonu konají různé kulturní akce a festivaly, jako je například Festival Divadle Fireworks nebo velký letní carnival.

Jeskynní systémy a rekreace podzemně

Podzim, od září do listopadu, znamená pro Edmonton dramatický přechod od léta ke zimě. V průměru se teploty den a noc pohybují kolem 15-10°C, ale jak se blíží listopad, klesají pod nulu a dostavují se první sněhové srážky. Naopak v podzemí se nachází řada atraktivních jeskyní a podzemních rekreací, na kterých je příjemně a dostatečně teplo.

Celkově vzato, počasí v Edmontonu je daleko od předvídatelného a vyžaduje přípravu na velké klimatické rozdíly. Nicméně, pokud máte k dispozici správné oblečení pro různé roční období, můžete si užít všechny krásy, které město nabízí a co dle průzkumu svého tísniště mohu potvrdit s oblibou využívají i turisté.


Letenka Kanada Edmonton


Kanada je země velkých hor, s nádhernou přírodou, přátelskými obyvateli a nejrůznějšími kulturními atrakcemi. Edmonton, hlavní město kanadské provincie Alberta, se nachází přímo v srdci této malebné země. Pokud se chystáte navštívit tuto úchvatnou oblast světa, nabízí vám letenka Kanada Edmonton skvělou příležitost prozkoumat jedno z nejzajímavějších měst této oblasti.

Edmonton nabízí návštěvníkům pestrou škálu kulturních, historických i přírodních památek. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce zde patří například West Edmonton Mall, což je největší nákupní centrum v Severní Americe, s více než čtyřmi sty obchody a službami. Kromě toho sem ročně přijíždí miliony návštěvníků, aby navštívili Sirius Science Centre, Royal Alberta Museum nebo odpočinout si v River Valley Park, který se nese ve stylu Parku Mont Royal v Montréalu.

Pro ty, kteří mají rádi války, navštíví Fort Edmonton Park, kde mohou vidět dobové budovy a ukázky starých technologií.

Navíc, pokud hledáte ponoření se do kultury, můžete se uchýlit do Old Strathcona, kde můžete prohlédnout si umělecké kolekce galerií, nebo jít do sálu v Citadel Theatre, který je domovem spousty uměleckých komedií i dramatu.

Nejlepší období k návštěvě Edmontonu je od června do srpna, když na město působí příjemné léto. V této době zde funguje mnoho pláží, golfových hřišť a cyklostezek. Dezmond park je prostě krásný a nezapomenutelný. Během této doby jsou také pořádány řadou kulturních a uměleckých akcí a festivalů, například Edmonton Folk Music Festival nebo Edmonton International Street Performers Festival.

Existuje spoustu možností, jak se dostat do Edmontonu. Pokud jste v Evropě, nejlepší způsob jak se dostat do Edmontonu, je letět do Toronta nebo Vancouveru, odkud se můžete nalodit na let do těchto měst. Kanada má bohatou nabídku leteckých společností, které létají do Albertay, jako je Air Canada, WestJet a United Airlines.

Celkově létání do Edmontonu nabízí každému návštěvníku nezapomenutelné zážitky, kdy uvidí jedno z nejúžasnějších měst Kanady. Pokud hledáte příležitost k prozkoumání řady kulturních, historických i přírodních památek, pak je letenka Kanada Edmonton tím pravým řešením. Tak proč nezkusit něco nového tento rok?


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky