Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Ubytování Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve je neuvěřitelně krásným a unikátním přírodním parkem v Jordánsku. Je tvořen rozmanitou krajinou a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Pokud hledáte klidný a příjemný pobyt v přírodě, Dana Biosphere Reserve je skvělou volbou pro vás. Níže se podíváme na jednotlivé možnosti ubytování v tomto parku.

Dana Guesthouse

Dana Guesthouse je jedinečné ubytování v Jordánsku, které nabízí autentický a pohodlný pobyt v srdci parku. Nachází se v historické vesnici Dana, která byla postavená před více než 500 lety. Tato makamanská budova byla v současné době renovována a přeměněna na luxusní hotel, který nabízí pronájem pokojů s výhledem na park. Pokoje jsou vkusně a moderně zařízené a všechny mají vlastní koupelnu. Dana Guesthouse také nabízí prostornou zahradu, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si výhled na okolní krajinu.

Rummana Campsite

Pro ty, kteří chtějí být blíže k přírodě a zažít opravdovou adrenalinovou výpravu, je tu Rummana Campsite. Toto tábořiště se nachází v srdci parku a je jedinečnou základnou pro objevování okolní krajiny. Rummana Campsite nabízí různé možnosti ubytování včetně stanů, domečků a chat. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí prožít opravdu autentický pobyt v Jordánsku Dana Biosphere Reserve.

Dana Tower Hotel

Dana Tower Hotel je další možnost ubytování v Jordánsku Dana Biosphere Reserve. Nachází se ve vesnici Tafilah a nabízí klasické pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hotel má restauraci, kde se podávají tradiční jídla z Jordánska, a také malou kavárnu. Dana Tower Hotel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit čas v klidném a relaxačním prostředí.

Celkově lze říci, že ubytování v Jordánsku Dana Biosphere Reserve je velmi pestré a nabízí různé možnosti, které uspokojí každého. Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, určitě neváhejte a prozkoumejte krásy parku Dana Biosphere Reserve. Tento park nabízí nádhernou přírodu, neuvěřitelná místa a pohodlné ubytování, které vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je země, která skrývá mnoho přírodních krás a památek z dob minulých. Jednou z těchto krás je biosférická rezervace Dana, která leží v jižní části země. Tato oblast je vhodným místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od ruchu města a chtějí se přiblížit k přírodě.

Pokud plánujete cestu do Jordánska a zajímá vás příroda, biosférická rezervace Dana by určitě neměla chybět na vašem seznamu míst, které chcete navštívit. Rezervace leží na ploše více než 300 km² ve Wádí Daně, která je součástí Jordánského kaňonu. Přestože není oblast velká, nabízí mnoho přírodních krás. V rezervaci najdete horské masivy, tradiční vesnice a řadu zvířat, jako jsou pštrosi, kočky divoké, hyeny, lišky a další.

Pro turisty jsou k dispozici různé aktivity, jako jsou procházky po horských stezkách, turistika nebo výlety na místní faunu a flóru. Nejoblíbenější trasy v rezervaci jsou Dana to Feynan, Wadi Dana to Petra a Dana Village to Wadi Araba. Tyto trasy vás provedou krásnými územími s ohromujícím výhledem na okolní krajiny.

Jedním z neuvěřitelných zážitků v biosférické rezervaci Dana je nocleh v kempu pod hvězdami. Kemp je zařízený ve stylu tradičního beduínského stanu a nachází se uprostřed pouště, což z něj dělá ideální místo pro pozorování noční oblohy.

Pokud se chystáte na cestu do tohoto kousku neobvyklé přírody, letenka do Jordánska se nedostane nažhavená. Existuje ale šance najít levnější lety, pokud vyrazíte mimo turistickou sezónu. Nejlepší období na návštěvu rezervace Dana je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až listopad). V těchto měsících se teploty pohybují kolem přijatelných 25 stupňů Celsia a navíc bývá méně turistů.

Letenky do Jordánska jsou nejlevnější, pokud je kupujete s několikatýdenním předstihem a z rezervací zpětného letu dovolte pár dní volna. Rezervace Dana rozhodně stojí za návštěvu, ať už je váš zájem o přírodu jakýkoli. Toto místo zaručeně přinese pocit klidu a uprostřed přírody se budete moci vzdát ruchu města a relaxovat.


Počasí Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve, nacházející se v jižní části země, je jedinečným ekosystémem s bohatou biodiverzitou. Tato oblast je známá svým unikátním počasím, které ovlivňuje množství srážek, teplotu a dalšími faktory.

V Dana Biosphere Reserve panuje subtropické pouštní klima s vysokými teplotami v létě a chladnými zimami. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 40 °C, zatímco v zimě teploty klesají na 4-10 °C. Ve většině případů jsou letní teploty v Dana Biosphere Reserve vyšší než v ostatních oblastech Jordánska kvůli její nadmořské výšce a geografické poloze.

Srážky v této oblasti jsou vzácné a nepravidelné. Průměrné roční srážky dosahují pouhých 200-250 mm, s největším množstvím srážek v období října až března. Silné a krátkodobé deště jsou časté v těchto měsících, což přináší obnovu vegetace a vodních zdrojů v rezervaci.

I přesto, že Dana Biosphere Reserve patří mezi suché oblasti, je chráněná před extrémními podmínkami a nadměrným vysušováním díky svému geologickému složení. Zejména výskyt vápence pomáhá udržovat vodu a vytváří podzemní vodní zásoby, které jsou důležité pro místní ekosystémy.

Tato oblast je domovem bohaté fauny a flóry, která se dokázala přizpůsobit místním podmínkám. Zvířecí druhy jako gazely, lišky, vydry, divokí osli a vzácné druhy ptáků jako orly a sokoli žijí v této rezervaci. Rostlinným druhům dominují suchomilné keře a skalničky, které jsou odolné proti extrémnímu suchu.

Navzdory své suché povaze a náročným podmínkám se Dana Biosphere Reserve vyvinula jako turisticky atraktivní oblast. Návštěvníci mohou objevit krásy této oblasti při putování pěšími túrami po rezervaci a obdivovat úžasné výhledy a dramatické skalní útvary. K dispozici jsou také možnosti přenocování v tradičních beduínských stanech, což umožňuje turistům zažít místní kulturu a zvyklosti.

V souhrnu lze říci, že počasí v Jordánsku Dana Biosphere Reserve je charakterizováno subtropickým pouštním klimatem s vysokými teplotami a málo srážek. Přestože podmínky jsou náročné, tento unikátní ekosystém je domovem mnoha druhů živočichů a rostlin, které se dokázaly přizpůsobit těmto extrémním podmínkám. Dana Biosphere Reserve je důležitou oblastí pro ochranu přírody, zároveň však láká turisty, kteří se chtějí seznámit s její jedinečnou biodiverzitou a úchvatnou krajinou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Q: Jaké jsou možnosti ubytování v rezervaci Dana Biosphere?
A: V rezervaci Dana Biosphere lze najít různé možnosti ubytování, včetně kempů, vesnických pensionů, hotelů a luxusních lodžií.

Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se do rezervace dostat?
A: Nejlepším způsobem, jak se do rezervace Dana Biosphere dostat, je autem. Existují ale také autobusové linky spojující města v Jordánsku s blízkým městem Tafila, odkud se dá do rezervace lehce dostat taxi.

Q: Jaké aktivity lze v rezervaci provozovat?
A: V rezervaci Dana Biosphere lze provozovat různé aktivity, jako například pěší turistiku, horolezectví, vodní sporty nebo pozorování divokých zvířat a ptáků.

Q: Je vstup do rezervace placený?
A: Ano, vstup do rezervace Dana Biosphere je placený. Vstupné slouží k financování ochrany a správy rezervace.

Q: Na jak dlouho by měl být plánován pobyt v rezervaci?
A: Pobyt v rezervaci Dana Biosphere závisí na individuálních zájmech a plánech návštěvníků. Někteří lidé si na návštěvu Dana času vyhrazeného jen na pár hodin, jiní naopak zde zůstanou i na několik dní a vychutnávají si zdejší přírodu.

Q: Kde lze nakoupit potraviny a další věci nutné pro pobyt v rezervaci?
A: Pokud chcete nakoupit potraviny nebo jiné věci potřebné pro pobyt v rezervaci, je nejlepší to udělat předem v blízkém městě Tafila. V rezervaci sice několik obchodů najdete, ale výběr zboží je zde omezený.


Dovolená Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko, země na Blízkém východě plná historie a kultury, láká návštěvníky z celého světa. Mnoho turistů přijíždí, aby navštívilo jordánské starověké město Petra nebo se potápělo v Rudém moři. Nicméně, pro ty, kteří hledají unikátní zážitek, je zde také Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve se nachází v jižním Jordánsku a je jedním z největších biosférických rezervací v zemi. Byla založena v roce 1993 a rozkládá se na ploše přesahující 300 kilometrů čtverečních. Toto nádherné území je plné různých druhů zvířat a rostlin, které se přizpůsobily suchému a drsnému prostředí pouště. Na území biosférické rezervace jsou k vidění například arabské druhy koz, rysy a predátory jako například šakalové a lišky.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů prozkoumání Dana Biosphere Reserve je trekking. Návštěvníci si mohou vybrat z řady různých trekingových tras podle jejich délky a náročnosti. Na každé trase lze vidět úžasná panoramata jordánských kopců a údolí podél brodění skrze malé říčky. Pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat delší dobu v oblasti, jsou k dispozici i vícedenní trekkingové tábory, kde lze bivakovat pod hvězdami a vychutnat si nádherný a klidný večer s překrásným pohledem na jordánskou krajinu.

Biosférická rezervace Dana nabízí mnoho dalších aktivit, jako například jízdu na koni, auto-moto safari, podrobné průzkumy flóry a fauny s průvodcem a mnohem více. Každý, kdo se rozhodne navštívit tuto oblast, si určitě najde tu správnou aktivitu a získá nezapomenutelný zážitek.

Biosférická rezervace Dana je také místem, kde si návštěvníci mohou užít klid a ticho, což je velmi vzácné v dnešní chaotické a rychle se rozvíjející světě. Vstup do této oblasti je přísně regulován, aby se minimalizovala návštěvnost a ochránily se přírodní zdroje a kulturní dědictví oblasti.

Takže, pokud chcete zažít neuvěřitelně zajímavou dovolenou a prozkoumat jednu z nejkrásnějších biosférických rezervací v Jordánsku, pak Dana Biosphere Reserve je to pravé pro vás. Prožijete zde nezapomenutelný zážitek a budete se cítit jako byste byli odtrženi od reality a přeneseni do jedinečného světa, kde příroda a divoký svět jdou ruku v ruce.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky