Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Dotazy:

1. Jaké jsou nejznámější diamantové doly v Kimberley?
2. Jaké množství diamantů bylo v minulosti vydolováno v Kimberley?
3. Kdy byly diamantové doly v Kimberley založeny?
4. Jsou diamantové doly v Kimberley stále aktivní?
5. Jaké jsou turistické atrakce spojené s diamantovými doly v Kimberley?
6. Kde mohu zakoupit diamanty v Kimberley?

Odpovědi:

1. Nejznámější diamantové doly v Kimberley jsou Big Hole (Velká jáma), Dutoitspan Mine (Dutoitspan důl) a Wesselton Mine (Wessleton důl).
2. V minulosti bylo vydolováno velké množství diamantů v Kimberley, které z ní činily jednoho z nejvýznamnějších světových producentů diamondů.
3. Diamantové doly v Kimberley byly založeny v roce 1866, kdy byl objeven první diamant v oblasti.
4. Některé diamantové doly v Kimberley stále fungují, ale v menší míře než v minulosti.
5. Turisté mohou navštívit Big Hole, která je nejhlubší ručně vyhloubenou jámou na světě a je součástí komplexu Kimberley Mine Museum. Další atrakce zahrnují prohlídky dolů a muzeí zaměřených na těžbu diamantů.
6. Diamanty je možné zakoupit na specializovaných místech, jako jsou diamantové obchody a šperkařství v Kimberley. Tyto prodejny často nabízejí autentické diamanty s certifikátem kvality.


Počasí Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Kimberley, velkoměsto ležící v jihoafrické provincii Severní Kapsko, je známé jako důležité centrum těžby diamantů. Světoznámé diamantové doly v okolí města jsou rozhodně jedním z jeho největších lákadel. Při plánování návštěvy je však důležité brát v úvahu i specifické klimatické podmínky této oblasti.

Jihoafrická republika je obecně známá svým slunečným a teplým počasím, a Kimberley není výjimkou. Leží v oblasti s převládajícím kontinentálním podnebím, což znamená, že se zde vyskytují velké teplotní rozdíly mezi letem a zimou. Léto (prosinec až únor) v tomto regionu bývá horké a suché, s průměrnými teplotami dosahujícími až 35°C. Noční teploty se pohybují kolem 18°C až 20°C, což znamená, že i přes horké dny je vhodné mít s sebou lehké oblečení na večerní ochlazení.

Zima v Kimberley (červen až srpen) je mírnější, ale stále poměrně suchá. Průměrné teploty se pohybují mezi 16°C až 24°C během dne a poklesnou na 0°C až 9°C v noci. Je možné, že v některých dnech se teploty mohou dostat i pod bod mrazu. Je proto důležité zabalit se do teplého oblečení, zejména v noci a brzy ráno. Zimní období je také obdobím minimálního srážkového úhrnu, takže deštníky či pláštěnky nejsou v této části roku nezbytné.

Jaro (září a říjen) a podzim (březen a duben) jsou přechodnými obdobími s mírně teplejším počasím než zima. Průměrné teploty v těchto měsících se pohybují mezi 20°C až 28°C během dne a 8°C až 15°C v noci. V období jara a podzimu se také obvykle objevuje více srážek, takže je vhodné mít s sebou odpovídající oblečení a ochranu proti dešti.

I přes specifické klima obsahuje Kimberley mnoho zajímavých a fascinujících aktivit pro turisty, například prohlídky diamantových dolů nebo návštěvu muzeí věnovaných těžbě diamantů. Je však důležité zvolit strategicky nejlepší čas k návštěvě, aby byly podmínky optimální. Během horkého létě by se návštěvníci měli vyhnout přímému slunci a pečlivě se hydratovat, zatímco v zimě by měli být oblečeni v teplejších vrstvách.

Ať už se rozhodnete navštívit Kimberley kdykoli během roku, určitě si užijete fascinující pohled na diamantové doly a jedinečné zážitky spojené s touto částí Jihoafrické republiky.


Ubytování Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika je země plná překrásných krajů, úchvatných přírodních scenérií a mimořádných kulturních zajímavostí. Mezi jednu z nejvíce fascinujících oblastí patří město Kimberley, které je proslulé svými diamantovými doly. Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného místa, vzdejte se starostí ohledně ubytování. V následujícím článku se dozvíte něco o nejlepších ubytovacích možnostech v Kimberley.

The Kimberley Hotel

Hotel The Kimberley je ideální volbou pro ty, kteří hledají ubytování v centru města. Hotel se nachází v blízkosti všech hlavních turistických atrakcí, včetně diamantových dolů. Nabízí moderní a prostorné pokoje, které jsou vybaveny všemi pohodlnostmi, které potřebujete k tomu, abyste si užili příjemný pobyt.

Pro ty, kteří chtějí relaxovat a odpočinout si, hotel The Kimberley má několik pokojů, které mají nádherný výhled na bazén a zahradu. Hosté si také mohou vychutnat chutné jídlo v hotelové restauraci nebo si objednat pokojovou službu na svůj pokoj.

Proteaville Guesthouse

Proteaville Guesthouse je ideální pro ty, kteří hledají pohodlné a luxusní ubytování v Kimberley. Tento guesthouse je obklopen krásnou zelení a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Hosté si mohou vybrat z řady pokoje, které jsou elegantně zařízeny s moderními prvky. Dále mohou využít soukromé parkoviště, které poskytuje pohodlný přístup do města a okolí.

Dankhof Guest House

Dankhof Guest House je další skvělou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v Kimberley. Tento guest house nabízí velkolepou atmosféru, krásné pokoje a služby na špičkové úrovni.

Hosté si mohou vybrat z několika pokojů, které jsou navrženy tak, aby nabízely nejlepší pohodlí. Všechny pokoje jsou vybaveny kvalitním nábytkem a nejmodernějšími prvky. Dále mohou využít prostrannou terasu a plavecký bazén.

Závěr

Kimberley je skvělým místem, které stojí za to navštívit. Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, všechny nabízí nejlepší možnosti, které vám umožní užít si spoustu zábavy a pohodlí během vaší dovolené. Během vaší návštěvy Kimberley navštivte diamantové doly a užijte si skvělý zážitek plný dobrodružství.


Dovolená Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika patří mezi nejnavštěvovanější země afrického kontinentu. Její kouzlo spočívá v pestrosti krajiny, divoce krásných parků a ohromující fauně a flóře. Navíc nabízí mnoho historických i kulturních památek, které stojí za pozornost. Jednou z takovýchto atrakcí je město Kimberley, ležící v největším jihoafrickém státě severně od Bloemfonteinu.

Kimberley bylo kdysi centrem těžby diamantů, která trvala od konce 19. století až do 20. let 20. století. Z tohoto důvodu se zdejší rančíři dali dohromady a vytvořili muzeum, které vystavuje nejen diamanty, ale také stovky artefaktů podstatných pro diamantovou historii v Jižní Africe.

Město Kimberley se také nachází v srdci Národního parku Vaalbos a Kgalagadi. Tyto parky jsou známy kvůli své bohaté fauně a flóře. Pokud se vydáte na safari, uvidíte zde gazely, impaly a výří kukačky, ale také levharti, gepardi, hrochy, krokodýly, slony a mnoho dalších druhů zvířat.

Kromě těžby diamantů a safari, můžete navštívit také různé památky, například Big Hole Museum, historickou železniční stanici nebo rodný dům hráče ragby. Tyto památky odkazují na jihoafrickou historii, a tak si můžete vychutnat nejen přírodu, ale také poznat kulturu a historii Jihoafrické republiky.

Kimberley je skutečným rájem pro milovníky těžby diamantů a přírody. Zde najdete bohatou historii a divokou krásu zároveň. Pokud se chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, nenechte si ujít toto neuvěřitelné místo a vychutnejte si pohled na nekonečné savany a gorily v celé jejich kráse!


Letenka Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika je pro turisty zajímavou destinací, protože nabízí nejen krásné pláže a divokou zvěř, ale také možnost navštívit světoznámé diamantové doly v Kimberley.

Kimberley je město ležící v provincii Northern Cape v Jihoafrické republice a je známé díky svým diamantovým dolům, které jsou jedním z největších zdrojů diamantů na světě. Tato oblast byla objevena v roce 1866 a od té doby se z ní těží diamanty.

Dnes je možné navštívit diamantový důl Big Hole, který byl kdysi jedním z největších a nejbohatších diamantových dolů na světě. Tento důl má hloubku 215 metrů a průměr 463 metrů a bylo v něm vytěženo více než 14,5 milionů karátů diamantů.

Pro turisty je připravena prohlídka dolu, která trvá asi hodinu a půl a zahrnuje návštěvu muzea, kde si můžete prohlédnout zajímavé exponáty z historie těžby diamantů. Poté se projdete na patro dolu, kde si můžete prohlédnout samotnou důlní jámu a dozvědět se více o procesu těžby diamantů.

Návštěva dolů je velmi zajímavým zážitkem, který vám umožní nahlédnout do historie těžby drahokamů, ale také si uvědomit, jak tvrdá práce to byla.

Cestování do Jihoafrické republiky je možné pomocí leteckých spojení z mnoha světových destinací. Letenky do Johannesburgu, který je největším letištěm v Jihoafrické republice, jsou dostupné z mnoha evropských i amerických měst. Poté se můžete přesunout do Kimberley vlakem nebo autobusem, což je zajímavý způsob cestování po této krásné zemi.

Jihoafrická republika není jen destinací pro milovníky krásné přírody a zvěře, ale také je vhodná pro ty, kteří se zajímají o historii těžby drahokamů. Návštěva diamantových dolů v Kimberley je zajímavým zážitkem, který vám umožní pochopit, jak důležitou roli hrály diamanty v historii této země a jak těžká práce s nimi byla.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky