Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jihoafrická republika Cango Caves

Ubytování Jihoafrická republika Cango Caves


Cango Caves jsou jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Jihoafrické republiky. Tyto jeskyně se nacházejí ve stejnojmenné oblasti poblíž města Oudtshoorn v provincii Západní Kapsko. Jsou jedinečné díky svému ohromujícímu podzemnímu světu a fascinujícím geologickým útvarům. Cango Caves jsou doslova zázrakem přírody a navštívíte-li je, zažijete nezapomenutelnou dobrodružnou cestu do nitra Země.

Jeskyně Cango Caves jsou rozloženy na ploše přibližně 0,5 kilometru čtverečního a mají celkovou délku okolo čtyř kilometrů. Pro veřejnost je však otevřeno pouze několik částí. Tyto jeskyně jsou známé nejen pro své impozantní stalaktity a stalagmity, ale také pro své velkolepé komnaty a úzké průchody, kterými si návštěvníci mohou projít.

Existují dvě turistické trasy, které vás zavedou do nitra Cango Caves. První se nazývá Standard Tour a je vhodná pro lidi všech věkových skupin. Trvá asi hodinu a návštěvníci jsou provázeni průvodcem, který jim poskytuje informace o jeskyních a jejich historii. Během této trasy uvidíte mimo jiné i Crystal Palace, královskou komnatu s nádhernými krápníky a pokračujete do Great Hall, která je překrásná a obrovská jeskynní komora.

Druhá trasa se jmenuje Adventure Tour a je určena pro ty, kteří hledají větší dobrodružství. Je vhodná pro fyzicky zdatné a odvážné jedince a trvá asi 90 minut. Během této trasy se budete muset protlačovat kameny a úzkými průchody, budete lézt po žebřících a procházet se skrz úzké soutěsky. Zážitek ze samotného průchodu jeskyněmi je neuvěřitelně vzrušující a pro některé i trochu strašidelný.

Pokud se rozhodnete Cango Caves navštívit, měli byste se připravit na chladnější teploty. Jeskyně mají stabilní teplotu kolem 18 stupňů Celsia po celý rok. Doporučuje se také obléci pohodlné a vhodné boty, abyste se cítili pohodlně během průchodu jeskyněmi.

V blízkosti jeskyní se nachází také ubytování pro turisty. Existuje několik hotelů, penzionů a kempů, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování přímo v oblasti Cango Caves. Můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi a vybavením, aby vyhovovaly vašim představám a potřebám.

Být ubytovaný v blízkosti jeskyní vám umožní snadný přístup k nim a také budete mít možnost je navštívit večer či brzy ráno, kdy je téměř prázdné. To vám nabídne jedinečnou příležitost prozkoumat krásu Cango Caves bez davů turistů.

Navštěva Cango Caves je opravdu jedinečným zážitkem, který vám umožní odklonit se od každodenního života a nasát krásu přírody. Díky jejich úžasnému geologickému světu a impozantním útvarům se stanou nezapomenutelnou součástí vaší cesty Jihoafrickou republikou. A mít ubytování přímo v jejich blízkosti je jedním z nejlepších způsobů, jak si tuto zážitkovou destinaci co nejvíce užít.


Letenka Jihoafrická republika Cango Caves


Jihoafrická republika je země, která se často nachází na seznamu cestovatelů a turistů, kteří chtějí objevovat nejzajímavější destinace na Zemi. Mezi nejlepší atrakce země patří Cango Caves - jedna z největších a nejzajímavějších krasových jeskyní na světě. Pokud plánujete do Jihoafrické republiky cestovat, pak by měla být tato destinace nevynechatelná, protože nabízí mnoho nevšedního.

Cango Caves jsou umístěny v krásných ostrůvcích, nacházejících se v západní části Jihoafrické republiky. Tyto impresivní jeskyně se rozkládají na více než 5 kilometrech a nabízejí turistům fascinující prohlídky nejrůznějších druhů krasových útvarů. Dobrodruzi zde mohou najít několik různých cest, které jsou schopné je zavést do tajů jeskyní.

Mezi nejznámější z oblastí, které si návštěvníci mohou prohlédnout, patří: Cango One, která je nejprvnější a tvoří základ celé jeskyně; Cango Two, kde můžete vidět obrovské sály se zvláštními tvary stropů a sloupů; a konečně Cango Three, nejvíce navštěvované místo v celé oblasti, kde je možné obdivovat stěny ve tvaru svíce.

Pokud chcete plně ocenit krásu a fascinaci jeskyní, můžete si objednat prohlídku s průvodcem, který vám pomůže pochopit historii tohoto přírodního divu a ukáže vám nejlepší místa, které nelze vidět bez něho. Turisté, kteří se rozhodnou pro vlastní dobrodružství, se mohou potulovat po jeskyních dle vlastního uvážení. Nicméně, bylo by rozumné vzít si s sebou vhodné vybavení, protože jeskyně jsou tmavé, kamenité a velmi mokré.

Pokud chcete navštívit tuto úchvatnou oblast, nezapomeňte zakoupit letenku již v předstihu, protože popularita Cango Cave přetrvává po celý rok. Existují různé letecké společnosti, které létají do blízkého města George, odkud je Cango Caves dostupné vzdálenosti několika kilometrů z horského průsmyku Swartberg Pass.

Zkrátka, návštěva Jihoafrické republiky musí obsahovat prohlídku Cango Caves. Pokud se rozhodnete tuto destinaci prozkoumat, určitě vás nezklame. A nezapomeňte nechat si čas na objevování ostatních nevšedních krás této úžasné země.


Dovolená Jihoafrická republika Cango Caves


Jihoafrická republika je známá pro svou rozmanitou krajinu a bohatou historii, a jedním z nejzajímavějších míst, které lze na této destinaci navštívit, jsou Cango Caves.

Cango Caves jsou rozsáhlá jeskynní systémy nacházející se v západní části provincie Western Cape v Jihoafrické republice. Tato jeskyně je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi a stala se symbolem Jihoafrické republiky.

Tyto jeskyně byly objeveny v roce 1780, a od té doby se staly jednou z nejdůležitějších archeologických nalezišť v zemi. Cango Caves jsou známé pro své krásné a unikátní vápencové formace, které se vytvořily tisíce let erozí a vodním tokem. Návštěvníci se mohou těšit na neuvěřitelné podzemní formace jako jsou stalaktity, stalagmity a hustě zabaleny z nich je "děravý sýr", což jsou hrubé vápencové krystaly, které vytvářejí fascinující a malé jeskynní formace.

Dalším zajímavým rysem těchto jeskyní jsou archeologické objevy, které zde byly nalezeny. V průběhu času bylo v jeskyních nalezeno mnoho kulturních artefaktů a fosílií, které poskytují důležité informace o životě dávných obyvatel této oblasti.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Cango Caves, jsou k dispozici různé prohlídky, které lze absolvovat. Jednou z možností je standardní prohlídka jeskyní, která trvá přibližně 1 hodinu. Během této prohlídky budou návštěvníci prováděni průvodcem skrz hlavními částmi jeskyně a budou mít možnost obdivovat nádherné vápencové formace.

Další možností je prohlídka jeskyní "Adventure Tour", která je vhodná pro ty, kteří preferují adrenalinová dobrodružství. Tato prohlídka zahrnuje průchod jeskynním komplexem úzkými průchody a stoupání na horu.

Nejen že Cango Caves nabízejí úžasné jeskynní prohlídky, ale kolem jeskyní se nachází také krásná příroda. Návštěvníci se mohou projít krásnou krajinou, kde mohou pozorovat unikátní flóru a faunu Jižní Afriky.

Celkově lze říct, že návštěva Cango Caves v Jihoafrické republice je nezapomenutelný zážitek. Tato oblast nabízí fascinující archeologické objevy, nádherné vápencové formace a okouzlující přírodu. Pokud jste milovníkem dobrodružství a přírody, určitě nevynechte příležitost navštívit tuto fantastickou destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Cango Caves


1. Jak se dostat do Cango Caves?
Odpověď: Kango Caves se nachází v jihoafrické provincii Western Cape, blízko města Oudtshoorn. Lze se tam dostat po silnici N12, a pak pokračovat po silnici R328 směrem na sever. Kango Caves jsou dobře značené a mají vlastní parkoviště.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Cango Caves?
Odpověď: Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na věku a národnosti návštěvníků. Obvyklé ceny se pohybují kolem 120-150 Jihoafrických randů za dospělého a 65-85 randů za dítě.

3. Jak dlouho trvá prohlídka jeskyní?
Odpověď: Existují různé typy prohlídek v Cango Caves. K dispozici je základní prohlídka, která trvá asi hodinu, a rozšířená prohlídka, která může trvat až dvě hodiny. Přesná délka prohlídky závisí na typu a rychlosti skupiny.

4. Může se do Cango Caves dostat vozíčkář?
Odpověď: Bohužel, vzhledem k přírodnímu charakteru jeskyní není v současnosti možné pro vozíčkáře dostatečně přizpůsobit prohlídkovou trasu Cango Caves.

5. Mám rezervovat vstupenky do Cango Caves předem?
Odpověď: V případě, že plánujete návštěvu Cango Caves v období turistické sezóny, doporučuje se rezervovat si vstupenky předem. To pomůže zajistit vaše místo a minimalizuje riziko vyprodaných prohlídek.

6. Je možné fotografovat nebo natáčet v Cango Caves?
Odpověď: Fotografování a natáčení jsou povoleny během prohlídek Cango Caves, ale pouze za použití bezdrátového zařízení a bez blesku. Použití stativů nebo profesionálního vybavení vyžaduje speciální povolení.

7. Je možné navštívit Cango Caves i s malými dětmi?
Odpověď: Ano, Cango Caves jsou vhodné pro návštěvu s rodinou a malými dětmi. Je však třeba mít na paměti, že v jeskyních může být poměrně tmavo a místy úzké prostory. Proto je vhodné děti udržovat pod dohledem.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí vztahujících se k Cango Caves v Jihoafrické republice. Pokud máte specifické dotazy, doporučuje se kontaktovat přímo správu Cango Caves nebo se informovat prostřednictvím oficiálních webových stránek nebo turistických informačních center.


Počasí Jihoafrická republika Cango Caves


Jihoafrická republika je země, která je světově proslulá svým nádherným počasím. Zahrnuje řadu odlišných mikroklimatických oblastí, které se liší v závislosti na nadmořské výšce, vzdálenosti od pobřeží a dalších faktorech. V obecnosti ale lze říci, že v Jihoafrické republice máme mnoho slunečných a teplých dnů, ale také období dešťů a období mrazů.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Jihoafrické republice jsou Cango Caves. Ty se nachází v provincii Western Cape a jsou známy pro své úchvatné krápníkové jeskyně. Díky své poloze a nadmořské výšce mají Cango Caves poměrně mírné počasí po celý rok.

Nejteplejší měsíce jsou od listopadu do března, kdy průměrné teploty dosahují až 30 stupňů Celsia. V době letních dešťů, které trvají od ledna do března, se může vyskytnout také krátkodobé ochlazení v důsledku oblačnosti a dešťových srážek.

Od května do srpna jsou průměrné teploty stále příjemné, ale mohou být chladnější než v letním období. V zimních měsících, tedy od června do srpna, mohou teploty klesnout až na 7 stupňů Celsia a v noci mohou být mrázové. Nicméně, díky tomu, že se teplota v jeskyních konzervuje, jsou Cango Caves příjemně chladné po celý rok.

Pokud plánujete návštěvu Cango Caves, nezapomeňte se převléct na vhodné oblečení, protože v dešťové sezóně může být podlaha jeskyní kluzká a mokrá. Pokud se rozhodnete navštívit jeskyně v zimních měsících, myslete na to, že teploty mohou být překvapivě chladné a přineste si s sebou teplé oblečení.

Celkově lze říci, že Cango Caves mají příjemné a mírné klima celý rok, což z nich dělá skvělé místo k návštěvě v jakémkoliv období. Pokud jste milovníkem přírody a krásné krajiny, určitě byste neměli tuto příležitost vynechat!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky