Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Yokohama

Letenka Japonsko Yokohama


Pokud hledáte unikátní a fascinující destinaci v Japonsku, nemůžete minout město Yokohama. Letenka do tohoto přístavního města představuje cestovatelský zážitek plný kultury, modernity a překvapení.

Yokohama je druhé největší město v Japonsku a nachází se pouhých 30 minut od Tokia. I když je město moderní a pulzující, stále dokáže zachovat svou bohatou historii a tradice. Jeho nádherná příroda, úchvatné architektonické skvosty a široká škála zábavy přitahuje ročně miliony turistů.

Při příletu do Yokohamy se hned dostanete do města, které je plné vzrušení a energie. Můžete začít procházkou po Yokohama Landmark Tower, což je druhá nejvyšší budova v Japonsku. Z nejvyššího patra můžete obdivovat panoramatický výhled na celé město a obdivovat úžasnou výškovou technologii.

Dalším nezapomenutelným místem, které si nesmíte nechat ujít, je Yokohama Chinatown. Tato čtvrť představuje největší čínskou komunitu v Japonsku a je jí připisována bohatá historie a tradiční kultura. Procházejte se po úzkých uličkách plných tradičních obchodů, restaurací a ochutnejte jedinečnou čínskou kuchyni.

Jedním z nejznámějších turistických míst v tomto městě je Yokohama Roubou. Jeho název v překladu znamená "Peřeje lásky" a nachází se na pobřeží města. Je to skvělé místo, kde si můžete vychutnat krásný výhled na oceán, procházet se podél romantické promenády a ocenit zdejší architekturu. Během večerních hodin se můžete kochat úchvatným západem slunce, který vytváří jedinečnou atmosféru a romantiku.

Pokud máte rádi umění, Yokohama vám nabízí Yamashita Park. Tento park se nachází poblíž zapadajícího slunce a je domovem pro několik soch a památek. Jedna z nich je slavná socha Hikawa Maru, která sloužila jako luxusní parník a dnes je vyhlášeným muzeem.

Poslední, ale ne nejméně zajímavou atrakcí je Yokohama Red Brick Warehouse. Tato historická budova sloužila jako obchodní sklad a v současné době se zde nacházejí trendy butiky, restaurace a galerie. Prozkoumejte tento obchodní a kulturní komplex, kde se můžete kochat architekturou, nakupovat nebo si užít kávu s výhledem na přístav.

Letenka do Yokohamy je bránou do země zeměkvětu a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny cestovatele. Kombinace modernity a tradice, nádherná krajina a zachovaná historie vytvářejí z tohoto města jedinečnou destinaci. Ať už je váš účel návštěvy jakýkoliv, věřte, že Yokohama vás nadchne a nechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolená Japonsko Yokohama


Dovolená v Japonsku: Prozkoumejte krásy Yokohamy

Japonsko je země plná fascinujících měst a unikátní kultury. Pokud plánujete dovolenou v této zemi, rozhodně nezapomeňte navštívit druhé největší město Japonska - Yokohamu. Yokohama je moderní přístavní město plné fascinujících památek, ohromujících výhledů a zajímavého nákupního ráje. Přestože je často přehlížena ve prospěch Tokia, Yokohama si zaslouží Stříbrnou medaili v cestování.

Jedním z nejznámějších symbolů Yokohamy je Minato Mirai 21 - futuristická čtvrť ležící na pobřeží. Tato oblast je domovem několika vysokých budov, jako je například Landmark Tower, která byla kdysi nejvyšší budovou v Japonsku. Vydejte se na její vyhlídkovou terasu a obdivujte panoramatický výhled na město. Blízko Landmark Tower se nachází i další populární turistická atrakce, Cosmo World, který je jedním z největších zábavních parků v Japonsku. Skvělými lákadly jsou zde například ruské kolo a velké horské dráhy, které poskytují zábavu jak pro dospělé, tak i pro děti.

Za zmínku také stojí oblast Yamashita Park, který se táhne podél Yokohamského přístavu. Tento park se pyšní romantickou atmosférou a nabízí úchvatné výhledy na oceán. Procházejte se po promenádě nebo si posedněte na jednom z několika laviček a obdivujte krásy přístavu. Dalším ikonickým symbolem parku je Křišťálový palác, který byl postaven na počest stého výročí otevření Yokohamského přístavu. Kromě Křišťálového paláce najdete v parku i další zajímavé památky, jako například Nippon maru, historickou loď, kterou si můžete prohlédnout zevnitř.

Jedním z nejlepších způsobů, jak objevovat Yokohamu, je projít se po jejích ulicích a zakusit příjemnou atmosféru města. Chodníkem motivovaným starým západním stylu ulice Motomachi je skvělým místem pro nákupy a objevování různých butiků, kaváren a restaurací. Navštivte i slavnou Chinatown, která je jednou z největších čínských čtvrtí na světě mimo Čínu. Procházejte se po úzkých uličkách, ochutnejte autentickou čínskou kuchyni a prozkoumejte tradiční trhy plné dárků a suvenýrů.

Kromě toho, co Yokohama samotná nabízí, je také velmi snadné se dostat do sousedního Tokia prostřednictvím linky JR. Je to skvělý způsob, jak zažít obě města během jedné dovolené. Navštivte nejznámější turistické atrakce Tokia, jako je například Shibuya Crossing, Asakusa nebo Tokyo Disneyland.

Dovolená v Yokohamě je zárukou mnoha nezapomenutelných zážitků. Od fascinujících výhledů, romantických parků až po živé uličky plné možností nákupů a občerstvení. Pokud máte rádi moderní přístavní města s bohatou historií a fascinující kulturou, Yokohama je pro vás pravé místo. Tak neváhejte a vydejte se objevovat krásy tohoto skvělého japonského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Yokohama


Toto jsou nejčastější otázky týkající se Japonska, konkrétně města Yokohama, a odpovědi na ně:

1. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Yokohamy?
Nejlepší doba k návštěvě Yokohamy je na podzim (září a říjen) a na jaře (březen a duben), kdy se konají různé festivaly a kdy jsou teploty příjemné.

2. Jak daleko je Yokohama od Tokia?
Yokohama je asi 30 km jižně od Tokia, cesta trvá asi 30-40 minut vlakem nebo metrem.

3. Jak se dostanu z letiště Narita do Yokohamy?
Existuje několik možností, jako například vlakem Narita Express nebo autobusem. Doporučujeme využít služby taxi nebo speciální taxislužby.

4. Co je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Haneda do Yokohamy?
Nejlepší způsob, jak se dostat od letiště Haneda do Yokohamy, je vlakem nebo městským autobusem. Cesta trvá asi 30-45 minut.

5. Co stojí za návštěvu v Yokohamě?
Yokohama nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako jsou Yokohama Landmark Tower, městský park Yamashita, Sankeien Garden, Chinatown, Cup Noodles Museum a mnoho dalších.

6. Je nutné mluvit japonsky, abyste se mohli dostatečně dorozumět v Yokohamě?
Nemusíte mluvit plynně japonsky, ale základní znalosti japonského jazyka vám pomohou při dorozumívání. Většina lidí v turistických oblastech však mluví anglicky.

7. Jaké jsou zvyky a tradice v Yokohamě?
Japonsko má mnoho zvyků a tradic, a Yokohama není výjimkou. Například důležité zvyky jsou zahájení s pozdravem "Konnichiwa", odložení bot při vstupu do budov, uctívání božstev na svatých místech a dodržování tradic japonského jídla.

8. Je Yokohama bezpečné pro turisty?
Yokohama je obecně považována za bezpečné město pro turisty. Mějte však na paměti, že stále platí obecná pravidla ohledně bezpečnosti, jako je opatrnost při nočním pohybu, zachování pozornosti v plných obchodních čtvrtích nebo pozornost k osobním věcem.


Ubytování Japonsko Yokohama


Yokohama je jedním z největších měst v Japonsku a nachází se v prefektuře Kanagawa, nedaleko od Tokia. Je to moderní a živé město plné dynamických čtvrtí, historických památek a neuvěřitelného uměleckého a kulturního dědictví. Pokud plánujete návštěvu Yokohamy, správné ubytování je klíčové, aby váš pobyt byl dokonalý.

Yokohama nabízí široký výběr ubytování, které uspokojí každý rozpočet a preference. Od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely, zde najdete možnosti pro všechny typy cestovatelů.

Pokud preferujete ubytování v hotelu, Yokohama nabízí mnoho možností. V západní části města se nachází několik mezinárodních hotelových řetězců, které vám nabídnou prvotřídní pohostinnost a všechny moderní vybavení. Mezi nejznámější hotely v této oblasti patří Yokohama Bay Hotel Tokyu, který se nachází přímo u vody s nádherným výhledem na přístav. Tento hotel nabízí luxusní pokoje, vybrané gastronomické zážitky a kvalitní služby.

Pro ty, kteří preferují přístupnější variantu ubytování, Yokohama nabízí také mnoho cenově dostupných hotelů a hosteli. Několik hotelů v centru města nabízí základní pohodlí za dostupné ceny, což je ideální pro cestovatele s menším rozpočtem. Hostely jsou další možností pro ty, kteří chtějí získat přístupnější ceny a také chtějí poznat další cestovatele. V místě, které se stává stále oblíbenějším mezi cestovateli, se nachází několik moderních hostels, které nabízejí společné pokoje za přijatelné ceny.

Další možností ubytování v Yokohamě je pronájem bytu či domu. Tato možnost je oblíbená pro cestovatele, kteří chtějí získat pocit života v místní komunitě. Mnoho lokalit nabízí pronájem bytu prostřednictvím agentur, které se specializují na krátkodobé pronájmy. Mějte však na paměti, že tyto možnosti ubytování mohou být dražší než hotely nebo hostely.

V neposlední řadě byste se neměli nechat zahanbit tradičním ubytováním v ryokanech, což jsou tradiční japonské hotely s tatami podlahami a futonem na spaní. Yokohama má několik ryokanů, které nabízejí autentický japonský zážitek. Zde se můžete ponořit do japonské kultury a tradice a vychutnat si tradiční jídla i ochutnat místní zvyky.

Výběr ubytování v Yokohamě závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Bez ohledu na to, jaký způsob ubytování si vyberete, jste si jisti, že zde najdete nádherná místa, bohatou kulturu a nezapomenutelné zážitky. Yokohama je fascinujícím místem, které stojí za návštěvu a vhodné ubytování umocní vaši zážitkovou úroveň.


Počasí Japonsko Yokohama


Japonsko je zemí s proměnlivým a často nepředvídatelným počasím. To platí i pro jeho druhé největší město – Yokohamu. Toto přístavní město ležící nedaleko od Tokia má specifické podnebí, které je ovlivněno oceánem i horskými oblastmi, což zajišťuje rozmanité a zajímavé počasí po celý rok.

Yokohama je známá svými mírnými zimami, které se pohybují okolo 10 °C. Sníh zde zřídka padá, ale místy může dojít k lehkému přisychání sněhových vloček. Podnebí v zimě je spíše chladné a vlhké, což může způsobit mlhy a omezenou viditelnost. Přestože zde není zima extrémně drsná, místní obyvatelé a návštěvníci si musejí být vědomi, že venkovní aktivity mohou být omezené v důsledku chladu a srážek.

Jaro a podzim jsou v Yokohamě nejideálnějšími ročními obdobími. Teploty se pohybují mezi 15-20 °C, což znamená příjemné a teplé počasí pro prohlídky města a procházky po parku Yamashita. V těchto ročních obdobích může být počasí trochu proměnlivé a přechodné, ale obvykle nepřináší extrémní teploty ani intenzivní srážky.

Letní měsíce v Yokohamě mohou být horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30 °C, ale přičítá se jim vysoká vlhkost, která způsobuje, že horko je intenzivnější a obtěžuje obyvatele i návštěvníky. V létě je také období dešťů a častých bouřek, které mohou ovlivnit plány a aktivity. Oblečení v letním období by mělo být lehké, vzdušné a chránit před slunečním zářením.

Je třeba si uvědomit, že podnebí v Yokohamě může být velmi proměnlivé i během jednoho dne. Ráno může začít slunečně a teplě, ale během odpoledne může přijít déšť nebo bouřka. Doporučuje se mít vždy při sobě deštník a lehkou bundu, kterou si lze snadno svlékat nebo vrátit v případě změny počasí.

Celkově vzato, Yokohama nabízí různorodé klimatické podmínky, které ovlivňují počasí po celý rok. Nejlepší čas pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je počasí nejstabilnější a příjemné. V létě si však raději připravte ochrannou opalovací krém a deštník, zatímco v zimě byste měli být připraveni na chlad a vlhko. V každém případě, nezávisle na ročním období, Yokohama nabízí mnoho zajímavých atrakcí a památek k prozkoumání.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky