Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Šizuoka

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šizuoka


1. Jak se dostat z Tokia do Šizuoky?
- Nejrychlejší způsob je cestovat vlakem shinkansenem z Tokia do Šizuoky. Trvá to přibližně 1,5 hodiny.

2. Kam se vydat v Šizuoko?
- Oblíbenými turistickými atrakcemi v Šizuoko jsou například Fuji-san (hora Fudži), japonské zahrady v oblasti Nihondaira či chrám Kunōzan Tōshō-gū.

3. Jaké jsou tradiční jídla v Šizuoko?
- V Šizuoko se specializují na mořské plody a čajové kulturu. Oblíbená jídla zahrnují sushi, tempuru, unagisodon (řízek z úhoře na rýži) a oden (vařený hot pot).

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Šizuoko?
- Nejlepší čas na návštěvu Šizuoko je na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad), kdy je teplota příjemná a kvetou sakury nebo se mění listí.

5. Jaké jsou oblíbené festivaly v Šizuoko?
- Mezi nejpopulárnější festivaly v Šizuoko patří Fuji Shibazakura Festival (festival s kobercovými květinami), Suruga Odori (tradiční taneční festival) a Šizuoka Matsuri (lokalní jarní festival).

6. Mohu sledovat čajové obřady v Šizuoko?
- Ano, Šizuoka je známá svou čajovou kulturou a můžete si prohlédnout tradiční čajový obřad v některých čajových domech či zahrádkách.

7. Jaká je nejlepší doprava v rámci Šizuoka?
- Nejpohodlnější způsob, jak prozkoumat Šizuoku, je použít místní vlakovou dopravu nebo taxi. Městské autobusy jsou také k dispozici, ale jsou méně časté.

8. Kde si mohu koupit suvenýry v Šizuoko?
- Nejlepší místa na nákup suvenýrů jsou tradiční trhy a obchody v centru města Šizuoka. Oblíbené suvenýry zahrnují čajové sady, keramiku, předměty ze dřeva a regionální potraviny.

9. Existují ve Šizuoko nějaká lázeňská města?
- Ano, v Šizuoko se nacházejí lázeňská města jako Atami, Ito a Shuzenji, která jsou známá pro své horké prameny a relaxační lázeňské podmínky.

10. Jaká je průměrná teplota v Šizuoko?
- Průměrná teplota v Šizuoko se pohybuje od 5°C v zimě až po 30°C v létě. Nejsvětlejší období je v dubnu až květnu a nejchladnější období je v lednu až únoru.


Dovolená Japonsko Šizuoka


Dovolená v Japonsku má mnoho kouzelných okamžiků, a jedno z nich může být právě návštěva města Šizuoka na jihu země.

Toto krásné město se nachází v prefektuře Šizuoka a je obklopeno horami a mořem. Je také známé pro svou bohatou historii a kulturu, včetně jedinečného národního parku Fujisan, kde můžete obdivovat nejvyšší horu Japonska, horu Fudži.

Kromě toho, Šizuoka nabízí také několik dalších turistických atrakcí, jako jsou chrámy a svatyně, muzea, botanické zahrady a také stovky restaurací, které nabízejí tradiční japonské jídlo.

Pro milovníky zeleného čaje, Šizuoka je také největším producentem matcha čaje v Japonsku. Návštěva čajové plantáže a ochutnávka matcha čaje patří mezi nezapomenutelné zážitky.

Pokud se rozhodnete navštívit Šizuoku v létě, nezapomeňte si vyrazit na pláž, nebo si pronajmout kajak a projet se podél pobřeží. V zimě pak máte možnost strávit den na lyžích a snowboardu v nedalekých horách.

Pro ty, kteří si chtějí užít více luxusu, Šizuoka nabízí také mnoho relaxačních spa a lázní, které jsou vybaveny moderními technologiemi.

Celkově Šizuoka je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přírodu stejně jako pro ty, kteří si chtějí vychutnat tradiční japonskou kulturu a gastronomii. Patří mezi nezapomenutelné zážitky a určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Japonsko Šizuoka


Pokud plánujete cestovat do Japonska a přemýšlíte nad ubytováním ve městě Šizuoka, pak jste na správném místě. Šizuoka je hlavním městem prefektury Šizuoka a nachází se na poloostrově Izu, na jihozápadě hlavního ostrova Honšú. Město je známé především svou historií, kulturními památkami a úchvatnou přírodou.

Pokud se chystáte navštívit Šizuoku na jednodenní výlet, můžete si zvolit ubytování v blízkosti hlavních turistických atrakcí města. Existuje zde velký výběr hotelů, které nabízí různé typy pokojů a cenové rozpětí. Většina hotelů je vybavena moderními pohodlnými pokoji, restauracemi a dalšími vybaveními, které nabízejí pohodlný pobyt.

Pokud preferujete tradičnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v ryokanech. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které nabízejí autentický zážitek z japonské kultury. Pokoje v ryokanech jsou vybaveny Tatami podlahami, futony a mají výhled do pěkných zahrad. Ryokany obvykle také nabízejí lázně na přírodní minerální vodu, kde si můžete odpočinout po dlouhém dni procházek a objevování města.

Další možností je pronajmout si ubytování přes webové stránky Airbnb. Mnoho lidí v Japonsku nabízí své byty nebo domy ke krátkodobému pronájmu. To může být skvělá možnost, pokud chcete zažít život vjaponském bytě a mít více svobody a soukromí.

Když hledáte ubytování ve Šizuoke, určitě stojí za to vzít v úvahu lokalizaci. Město je plné atrakcí, včetně známé sopky Mount Fuji, která se nachází nedaleko. Pokud plánujete výlet na Mount Fuji, můžete si vybrat ubytování s výhledem na horu, což vám přinese úchvatné scenérie přírody.

Celkově lze tedy říci, že při plánování cesty do Šizuoky máte mnoho možností ubytování. Od moderních hotelů, přes tradiční ryokany, až po pronájem bytu. S ohledem na vaše preference a rozpočet se určitě najde vhodné ubytování pro vás. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu ubytování, Šizuoka vám nabídne krásný pobyt plný historie, kultury a nádherné přírody.


Letenka Japonsko Šizuoka


Japonsko je země plná fascinujících destinací, které lákají turisty z celého světa. Jednou z méně známých, ale přesto kouzelných lokalit je město Šizuoka. Pokud máte zájem navštívit tuto část Japonska, pořízení letenky do města Šizuoka je prvotřídní volbou.

Město Šizuoka se nachází na jihu honšúského poloostrova, jen asi 100 kilometrů od Tokia. Jedná se o velmi důležité ekonomické a průmyslové centrum regionu, které zároveň nabízí návštěvníkům spoustu atrakcí a překrásnou přírodu.

Jedním z hlavních turistických lákadel Šizuoky je světoznámý symbol Japonska – Mount Fuji. Pro mnoho lidí je tento pojízdný stratovulkán vysněným cílem jejich cesty do země vycházejícího slunce. Z Šizuoky lze snadno navštívit turisticky vyhledávaný pohledový bod na horu Fuji, kterými jsou například oblasti Miho-no-Matsubara nebo Nihondaira.

Další zajímavostí, kterou turisté mohou v Šizuokě objevit, je středověký zámek Šizuoka. Tento historický hrad je známý svou úchvatnou architekturou a krásnou zahradou, která nabízí úžasné výhledy do okolí. Navštěvovateli se zde nabízí možnost prozkoumat zámek, jeho muzeum a okolní park s jasně rybníky a kvetoucími stromy.

Šizuoka je také známé svou rozmanitou gastronomií, která patří mezi nejlepší v zemi. Tradiční jídla, jako je sushi, ramen a tempura, jsou zejména v této oblasti připravována s nejvyšší kvalitou a péčí. Pro milovníky čaje je rovněž velkým lákadlem návštěva tradičních čajových plantáží a ochutnávka čajů, které jsou v této oblasti produkovány.

Pokud plánujete navštívit Japonsko a hledáte méně turisticky přeplněné místo, město Šizuoka je výbornou volbou. S jeho krásnou přírodou, historickým zámkem a vynikající gastronomií je tato destinace ideální pro ty, kteří si chtějí užít autentický japonský zážitek. Pořízení letenky do Šizuoky je prvním krokem k této nezapomenutelné dovolené.


Počasí Japonsko Šizuoka


Japonsko se může pochlubit svou rozmanitou klimou a dokonalou kombinací hor, oceánu a městského prostředí. Jedním z nejzajímavějších míst je prefektura Šizuoka, která se nachází v centrální části Japonska poblíž Tichého oceánu. Podívejme se blíže na klima a počasí, které lze očekávat v této oblasti.

Prefektura Šizuoka je známá svou krásnou přírodou, včetně ikonické hory Fudži, která je světoznámým symbolizuje Japonska. Díky své poloze na úpatí hory Fudži a pobřeží Tichého oceánu má Šizuoka jedinečnou klimatickou situaci. Ovlivňují ji dvě hlavní klimatické oblasti - vlhké subtropické a mírné podnebí.

V létě je v Šizuoka typické vlhké subtropické klima, což znamená horká a vlhká léta. Teploty se pohybují kolem 30 °C a relativní vlhkost vzduchu může být velmi vysoká. Toto počasí je ideální pro relaxaci na pláži a užívání si slunečního svitu. Léto je také sezónou dešťů, s průměrnými srážkovými sruby během hezkých dnů. I když je pravděpodobné, že na obloze uvidíte spoustu slunce, je dobré se připravit na občasné přeháňky.

Na podzim se počasí v Šizuoka mírně ochlazuje a přináší nádhernou změnu barev, která je typická pro tento roční období. Teploty začínají klesat na příjemných 20-25 °C, což je ideální počasí pro turistiku po horách nebo pro procházky po malebných městech.

Zima v Šizuoka může být chladná, ale díky mírnému podnebí je zima relativně mírná ve srovnání s jinými částmi Japonska. Mrazivé teploty jsou vzácné a srážky převažují v oblasti hor, jako je Fudžisan. Města a pobřeží obvykle zůstávají teplejší s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C.

Jaro je dalším krásným ročním obdobím v Šizuoka. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C a vegetace začíná kvést. Květinové zahrady, jako je Kawazu Sakura, skýtají spektakulární pohled na rozkvetlé třešně, které jsou jedním z ikonických zjevů Japonska.

Pokud plánujete návštěvu Šizuoky, je důležité sledovat předpověď počasí a přizpůsobit se daným podmínkám. Pamatujte také, že počasí může být v horách a u pobřeží odlišné, takže bude vhodné mít vhodné oblečení a vybavení pro vaše aktivity.

Pokud hledáte ideální čas na návštěvu Šizuoky, jaro a podzim jsou nejvhodnější roční období. Kromě překrásného počasí můžete také zažít rušné místní festivaly, které se konají v těchto ročních obdobích.

Celkově lze říci, že Šizuoka nabízí rozmanité a příjemné počasí po většinu roku. Bez ohledu na roční období, které si pro svou návštěvu vyberete, můžete očekávat jedinečné a památné zážitky, které vám tato krásná prefektura nabídne.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky