Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Naoshima

Ubytování Japonsko Naoshima


Naoshima je malý ostrov v japonském Vnitřním moři, který se stal známým díky svému unikátnímu uměleckému prostředí a architektuře. Naoshima se stala domovem mnoha muzeí a galerií, které jsou zasazeny v nevšedním přírodním prostředí.

Jedním z nejvýznamnějších uměleckých komplexů na ostrově Naoshima je muzeum Benesse House. Toto muzeum je nejenom krásné a inspirativní, ale poskytuje také luxusní ubytování. Benesse House jsou totiž nejenom vynikajícím uměleckým centrem, ale také neobvyklým výzvou pro architekty, kteří zde byli pověřeni vytvořením moderních a cenově dostupných ubytovacích prostorů.

Benesse House nabízí mnoho pokojů, včetně pokojů s výhledem na oceán a kousek od uměleckých exponátů. Pokoje jsou vkusně a moderně zařízeny, s velkými okny a velkými prostornými koupelnami.

Další možností ubytování je Hotel Benesse. Stejně jako Benesse House nabízí tento hotel luxusní ubytování. Je umístěn uprostřed ostrova Naoshima, v těsné blízkosti pláže a mnoha uměleckých galerií. Tento hotel nabízí mnoho pokojů, z nichž každý má výhled na oceán nebo do zahrady. Pokoje jsou vkusně zařízeny a mají vlastní koupelnu.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete se ubytovat v hostelu. Hostel se nachází v blízkosti hlavního města Naoshimy a nabízí jednoduché pokoje s nábytkem v japonském stylu. V hotelu je společná kuchyňka a společná koupelna.

Další možností ubytování jsou tradiční japonské domy. V této oblasti je mnoho domů, které je možné si pronajmout, a můžete tak zažít skutečně unikátní zážitek. Tyto domy jsou často velmi vkusně zařízené a hosté se mohou pocítit jako v autentickém japonském domě. Tyto domy jsou idealitou pro ty, kteří hledají způsob, jak se v sobě vyrovnat se zrychlujícím tempem dnešního světa.

Celkově se ubytování na ostrově Naoshima vyznačuje tím, že je velmi cenově dostupné a mnoho hotelů nabízí příjemné ubytování a krásné výhledy. Ubytování na ostrově Naoshima dává hostům možnost zažít nejenom umělecké centrum, ale i krásné prostředí ostrova. Tento ostrov je dostupný trajektem a lze se sem dostat z Tokia nebo Kjóta. Za návštěvu tohoto malého ostrova stojí, ať už hledáte luxusní ubytování nebo prostý hostel.


Letenka Japonsko Naoshima


Naoshima: Ostrov umění a architektury v Japonsku

Japonsko je země, která je známá svou bohatou kulturní scénou, a to včetně umění a architektury. Jedním z nejzajímavějších a unikátních uměleckých objektů v zemi je Naošima, malý ostrov ve Vnitřním moři Seto. Naoshima je jedinečné místo, které kombinuje přírodu s moderním uměním a architekturou.

Tento ostrov byl původně rybářskou obcí, ale v roce 1992 se japonský podnikatel Soičiro Fukušima rozhodl ji proměnit v umělecký a kulturní ráj. Společně s architektem Tado Andem se Fukušima rozhodli vybudovat na ostrově muzea, galerie, umělecké instalace a moderní architektonická díla.

Jedním z nejznámějších uměleckých objektů na ostrově je muzeum Chichu Art Museum, které navrhl slavný japonský architekt Tadao Ando. Muzeum je nejen prostor pro umělecká díla, ale i součástí architektonického konceptu. Je zasazeno do kopce a využívá přirozeného světla pro osvětlení vnitřních prostor.

Další zajímavou stavbou je Benesse House Museum, které je kombinací hotelu a galerie. Vítá návštěvníky na samotném pobřeží a nabízí nádherný výhled na moře. Zde můžete obdivovat umělecká díla moderních umělců jako je Claude Monet nebo Andy Warhol.

Kromě těchto muzeí je na ostrově Naoshima mnoho uměleckých instalací a soch rozptýlených po celém území. Například známý býčí socha Yayoi Kusamy stojí na hlavním náměstí přístavního města Miyanoura. Díla umělců jako Yayoi Kusama, James Turrell nebo Walter De Maria jsou široce uznávána po celém světě a přitahují návštěvníky ze všech koutů světa.

Naoshima není jen místem pro umění, ale také pro přírodu. Ostrov je obklopen plážemi a malými rybářskými vesničkami, které nabízejí autentický pohled na japonskou kulturu. Kombinace umění, architektury a přírody dělá z Naoshimy jedinečné místo, které láká umělce, kreativce a cestovatele.

Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko, není pochyb o tom, že ostrov Naoshima by měl být na vašem seznamu. Zde se můžete ponořit do fascinujícího světa umění a kultury, seznámit se s moderní architekturou a prozkoumat japonskou přírodu. Nechte se unést krásou a inspirací, které Naoshima nabízí.


Dovolená Japonsko Naoshima


Japonský ostrov Naoshima se v posledních letech stal populárním cílem turistů, kteří hledají zážitky spojené s uměním, architekturou a přírodou. Tento malý ostrov leží v Japonském moři a patří mezi souostroví Seto. Město Naoshima sice nečekáte vysoké mrakodrapy a rušné ulice, ale určitě vám zde nebude vůbec nudno.

Jedním z hlavních lákadel pro turisty je umělecké muzeum Chichu Art Museum. Toto futuristické muzeum bylo navrženo slavným japonským architektem Tadem Andem a je vestavěno přímo do kopce. Kromě architektonického zážitku, můžete zde navštívit expozice uměleckých děl od slavných umělců jako je Claude Monet, Walter De Maria a James Turrell. Muzeum je proslulé i tím, že využívá přirozené světlo ke zdůraznění uměleckých děl.

Dalším zajímavým uměleckým projektem na ostrově je Benesse House. Tento designový hotel je kombinací muzea a ubytovacího zařízení a nabízí jedinečný zážitek. Ubytování zde často bývá vyprodané, protože turisté chtějí mít možnost procházet se mezi uměleckými díly i v noci, kdy je muzeum otevřené jen pro ubytované hosty. V rámci Benesse House je možné vidět díla umělců jako je Yayoi Kusama či Andy Warhol.

Kromě umění můžete Naoshimu objevovat při procházkách po krásné přírodě. Ostrov je celý pokrytý krásnými plážemi, zelenými kopci a piniovými lesy. Při pěší turistice se můžete dostat i k malebnému přístavu Miyanoura, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody v některých rybích restauracích. Dále se můžete vydat k chrámu Honmura, který je známý svými historickými a kulturními poklady.

Další aktivitou, kterou si nemůžete nechat ujít, je návštěva Ostrova umění Teshima, který je nedaleko Naoshimy. Zde se nachází několik uměleckých instalací, které jsou umístěné v krásné přírodní krajině. Mnohými turisty oblíbeným místem je také muzeum umění Teshima Art Museum, které je známé svým minimalistickým designem a je obklopené rýžovými poli.

Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska a hledáte něco mimo tradiční turistické atrakce, pak je ostrov Naoshima to pravé místo pro vás. Kombinace umění, architektury a nádherné přírody zde vytváří jedinečnou atmosféru, kterou si prostě musíte užít na vlastní kůži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Naoshima


1) Co je Naoshima?
Naoshima je ostrov v Japonsku, který se nachází v Japonském vnitřním moři. Je známý především jako umělecká destinace a místní turistická atrakce.

2) Jak se dostanu na ostrov Naoshima?
Naoshima je přístupná trajektem z přístavu Uno ve městě Okayama na západě Japonska nebo z přístavu Takamatsu v prefektuře Kagawa. Obě přístavy jsou propojeny různými trajektovými společnostmi.

3) Co je na Naoshimě nejznámější?
Naoshima je známá svými uměleckými instalacemi a muzei, které se rozprostírají po celém ostrově. Nejznámějšími jsou Benesse House Museum, Chichu Art Museum a Art House Project.

4) Jak dlouho bych měl/a strávit na ostrově Naoshima?
Doporučuje se strávit na ostrově alespoň jeden celý den, abyste mohli prozkoumat umělecké památky a projít se po krásných plážích. Pokud máte čas, můžete si zde i přespat a prozkoumat okolní ostrovy.

5) Jaké jsou vstupné do muzeí na Naoshimě?
Ceny vstupného se liší podle jednotlivých muzeí. Benesse House Museum a Chichu Art Museum mají vyšší vstupné, zatímco některé další menší muzea jsou zdarma. Doporučuje se si předem zjistit ceny nebo zakoupit kombinované vstupenky.

6) Je možné si pronajmout kolo na Naoshimě?
Ano, na ostrově si lze pronajmout kolo a prozkoumat tak ostrov rychleji a pohodlněji. Cyklostezky jsou dobře vybudovány a zážitek z jízdy po ostrově je velmi příjemný.

7) Existují na Naoshimě ubytovací možnosti?
Ano, na Naoshimě existuje několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování v různých cenových relacích. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, protože ostrov je poměrně populární a ubytovací kapacity mohou být omezené.

8) Co je vhodné jídlo na ochutnání na Naoshimě?
Naoshima je známá i svou kulturní a kulinářskou nabídkou. Doporučuje se ochutnat místní speciality jako je rybí rýže, udon nudle, mochi a sladké pečivo z místní pekárny.

9) Jak je počasí na Naoshimě?
Počasí na Naoshimě je podobné jako v jiných částech západního Japonska. V létě může být horko a vlhko, zatímco v zimě může být chladno. Doporučuje se se předem informovat o počasí a přizpůsobit si oblečení podle aktuální sezóny.

10) Je na Naoshimě dostatečná infrastruktura pro turisty?
Ano, Naoshima je velmi turisticky orientovaný ostrov a má dobře vybudovanou infrastrukturu pro turisty. Na ostrově jsou k dispozici restaurace, obchody, muzea a informační centra, která poskytují informace a mapy pro návštěvníky.


Počasí Japonsko Naoshima


Japonsko je známé svou úchvatnou kulturou, architekturou, uměním a také svým jedinečným počasím. Jedním z nejoblíbenějších míst v Japonsku, které láká turisty z celého světa, je umělecký ostrov Naoshima. Tento ostrov se nachází v Japonském moři, přesněji ve Vnitřním moři Seto, a je známý svou bohatou uměleckou scénou, moderní architekturou a nádhernými plážemi.

Když přijedete na ostrov Naoshima, okamžitě vás ohromí jeho krása a jedinečná atmosféra. Ostrov je obklopen azurově modrým mořem a nabízí panoramatické výhledy na krásné japonské hory. Během roku můžete zažít různé klimatické podmínky v závislosti na období, ve kterém ostrov navštívíte.

Jaro (březen - květen) je jedním z nejlepších období pro návštěvu Naoshimy. Teploty stoupají, ačkoli jsou stále mírné, a ostrov začíná kvést. Cherry blossomy, nazývané Sakura, se objevují a vytvářejí úchvatné scenérie, které jsou pro Japonsko tak typické. Jaro je také obdobím, kdy se konají různé festivaly a kulturní události, které přinášejí další rozměr výletu na Naoshimu.

Léto (červen - srpen) přináší na ostrov teplejší počasí a vysoké teploty. Toto je období, kdy se Naoshima proměňuje v skutečné letní ráj. Pláže jsou plné lidí, kteří si užívají slunečního záření, teplého moře a sportovních aktivit. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, takže je důležité si vzít s sebou ochranný krém na opalování a dostatek tekutin, abyste se udrželi hydratovaní.

Podzim (září - listopad) je dalším oblíbeným obdobím pro návštěvu Naoshimy. Po létě postupně klesají teploty, ale klima zůstává příjemné a suché. Naoshima je obklopena mnoha stromy a zahradami, takže podzimní barvy jsou naprosto úchvatné. Různé druhy japonských javorů se mění na živé plameny žlutých, oranžových a červených odstínů, které vytvářejí kouzelnou atmosféru.

Zima (prosinec - únor) může být na ostrově Naoshima chladnější, přesto je stále krásná. Teploty na ostrově se pohybují kolem 10 °C, ale pravá zima je zde vzácností. Přestože zima není nejoptimálnější období pro venkovní aktivity, Naoshima nabízí také mnoho uměleckých galerií a muzeí, která můžete navštívit, abyste se zahřáli a inspirovali.

Naoshima je jedním z těch míst, která vás ohromí nejen svým uměním a architekturou, ale také svým jedinečným počasím. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento japonský ostrov, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek. Připravte si vhodné oblečení a vydejte se na dobrodružství, které vás čeká na tomto kouzelném ostrově.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky