Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Kurashiki

Počasí Japonsko Kurashiki


Japonsko Kurashiki je městem v prefektuře Okayama na japonském ostrově Honšú. Toto město je známé svým historickým centrem a kanály, které ho protínají. Pokud uvažujete o návštěvě Kurashiki, je důležité věnovat pozornost počasí v této oblasti.

Kurashiki má vlhké subtropické podnebí s horkými léty a mírnými zimami. Léto zde začíná v květnu a končí v září. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje v rozmezí 25 až 30 stupňů Celsia. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 30 stupňů Celsia. V létě může být poměrně vlhké, což znamená, že pocitová teplota může být vyšší, než je skutečná teplota. Může být také deštivé, takže se připravte na to, že budete potřebovat deštník.

Podzim v Kurashiki začíná v říjnu a trvá až do listopadu. Teploty se pohybují v rozmezí 20 až 25 stupňů Celsia. Toto období je vhodné pro procházky v městě, když teploty jsou příjemné a okolí nabízí nádherné výhledy na podzimní barvy.

Zima v Kurashiki trvá od prosince do února. Průměrná teplota v těchto měsících je kolem 10 stupňů Celsia, což však nemusí být pro turisty příliš příjemné. V těchto měsících může sněžit, ale obvykle se jedná pouze o mrazivé počasí s malými srážkami. Pokud plánujete návštěvu v zimě, nezapomeňte si vzít teplé oblečení.

Jaro v Kurashiki začíná v březnu a trvá až do května. Průměrné teploty jsou v této době kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Toto období je ideální pro návštěvu zahrady Kōrakuen, která se nachází v blízkosti města.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Kurashiki jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a okolí nabízí krásné výhledy na zrání rýže, květenství sakur a podzimní barvy. V létě a zimě byste mohli narazit na nepříjemné počasí, ale město stále nabízí spoustu zajímavých míst k návštěvě. Pokud si chcete být jisti, že počasí v Kurashiki bude příjemné, doporučujeme sledovat předpovědi počasí před návštěvou.


Letenka Japonsko Kurashiki


Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko, stojí za to zahrnout do svého plánu návštěvu města Kurashiki. Tato malebná destinace se nachází v prefektuře Okayama na západním pobřeží země a nabízí bohatou historii, krásnou architekturu a fascinující kulturní zážitky.

Při plánování své cesty do Japonska je letenka do Kurashiki ideální volbou. Město má vlastní letiště, které je dobře propojené s několika významnými japonskými městy, jako je Tokio, Ósaka nebo Hokkaidó. Existuje také možnost cestovat letadlem z dalších mezinárodních letišť, například z mezinárodního letiště Kansai nebo Narita. Díky těmto možnostem je příjezd do Kurashiki snadný a pohodlný.

Kurashiki je známé svou zachovanou starou čtvrtí Bikan, která je plná krásných historických budov. Procházka úzkými uličkami obloženými bílými domky s tradičními tmavě hnědými střechami vás přenese zpět do minulosti. Mnoho těchto domů bylo přeměněno na galerie, obchody či restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídlo a pití.

Dalším významným místem v Kurashiki je hrad Kurashiki, který se nachází na zeleném kopci nad řekou. Návštěva tohoto historického místa vám umožní prozkoumat jeho pevnostní zdi, brány a nádvoří. Pokud projdete také dovnitř samotného hradu, najdete zde muzeum, které vám představí historii hradu a vystavuje tradiční vojenské zbraně.

Japonsko je také známé svými zahrady a v Kurashiki není výjimkou. Kórakuen, která se nachází v údolí mezi městy Kurashiki a Okayama, je jednou z nejkrásnějších zahrad v zemi. Tato rozsáhlá zahrada nabízí malebné scény, jako jsou jezera, mosty a nádherná kvetoucí zeleň. Je to skvělé místo k relaxaci a obdivování výjimečné přírodní krásy.

Když přijedete do Kurashiki, nezapomeňte si také užít místní kulturu a tradici. Město nabízí mnoho kulturních festivalů, které jsou spojeny s různými událostmi, jako je Ásahi Take-uma festival, který předvádí jízdu na koni, nebo jarní festival Obutsu, který slaví nový rok a předvádí tradiční tance a hudbu.

Takže pokud přemýšlíte, kam letět při návštěvě Japonska, Kurashiki je skvělou volbou. Letenka do tohoto malebného města vám umožní objevovat jeho bohatou historii, krásu architektury a fascinující kulturu. Buďte připraveni na nezapomenutelné zážitky a dojmy, které si odnesete z této země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kurashiki


1. Jak se dostat do Kurashiki?

Kurashiki se nachází přibližně hodinu jízdy vlakem z Hirošimy. Z kyótského hlavního nádraží můžete dojet přibližně za 2 a půl hodiny.

2. Jaká jsou hlavní turistická lákadla Kurashiki?

Mezi hlavní turistická lákadla města patří historická oblast Bikan, zahrnující starobylé budovy, chrámy a kanály. Dále je zde i Kurashiki Ivy Square, které je známé pro svůj zelený háj a Umeyama škola, kde se můžete dozvědět více o historii města.

3. Kde se dají najít nejlepší restaurace v Kurashiki?

V historické části města Bikan najdete mnoho tradičních japonských restaurací s místními specialitami. Dále by měly být doporučené "Yokan Nagoya", které nabízí tradiční japonskou sladkost a "Kurashiki Ivy Square Café", což je kavárna s venkovní terasou, kde si můžete vychutnat kávu a snídaně.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kurashiki pro rodiny s dětmi?

V Kurashiki se nachází mnoho parků a venkovních prostor, kde můžete najít hřiště a další zábavné aktivity pro děti. Pro rodiny s menšími dětmi by mohla být zábavná návštěva hradu Kurashiki Tsurugata nebo Science Museum Kurashiki.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kurashiki?

Nejlepší čas na návštěvu Kurashiki by měl být v jarních a podzimních měsících, kdy jsou teploty příjemné a kvete zde mnoho květin. V létě může být velmi horko a vlhké a v zimě poměrně chladno.

6. Kolik dní bych měl Kurashiki navštívit?

Dostatečný počet dnů pro návštěvu Kurashiki by byly dva až tři dny, abyste mohli prozkoumat historickou oblast Bikan a navštívit několik památek a restaurací.

7. Jaká jsou doporučení na ubytování v Kurashiki?

V Kurashiki najdete mnoho tradičních hotelů a ryokanů, které nabízejí pohodlné ubytování s tradiční japonskou atmosférou. Doporučení by mohly být "Kurashiki Ivy Square" a "Kurashiki Royal Art Hotel".

8. Jak se dá spojit návštěva Kurashiki s dalšími městy v Japonsku?

Kurashiki se nachází v blízkosti několika významných měst v Japonsku, jako je Hirošima a Okayama. Z Hirošimy a Okayamy se dá snadno dojet vlakem nebo autobusem.

9. Kolik přibližně stojí návštěva Kurashiki?

Náklady na návštěvu Kurashiki se budou lišit v závislosti na vaší volbě ubytování, dopravy a jídla. Můžete si ale počítat s průměrnými denními náklady kolem 7 000 - 10 000 jenů (57 - 81 USD).

10. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat kolem Kurashiki?

Nejlepší způsob, jak se dostat kolem Kurashiki, je pěší procházka po historické části města Bikan. K dispozici jsou také taxi nebo místní autobusy, které se dají využít pro delší vzdálenosti.


Dovolená Japonsko Kurashiki


Pokud plánujete dovolenou plnou krásných památek, exotické kultury a malebného přírodního prostředí, Japonsko by mohlo být vaše ideální destinace. Mezi mnoha japonskými městy, která stojí za návštěvu, se nachází malebné město Kurashiki.

Kurashiki se nachází na jihu Japonska a je známé svými tradičními kanály, historickou architekturou a atmosférou starého Japonska. Jeho rozmanitá místa a atrakce přilákaly turisty z celého světa, a to jak Japonce, tak i zahraniční návštěvníky.

Hlavní turistickou atrakcí města je Bikan Historical Quarter, což je starobylá čtvrť s krásně dochovanými tradičními japonskými domy a kanály. Procházka po historické čtvrti vás přenese do minulosti a umožní vám prozkoumat krásu a charakter tradiční japonské architektury. Můžete se toulat malými uličkami, objevovat malebné mosty a užívat si atmosféru, která v Kurashiki panuje.

Další zajímavostí města je Ohara Museum of Art, které je prvním muzeem umění v Japonsku. Muzeum nabízí rozsáhlou kolekci evropského a japonského umění včetně děl slavných umělců, jako jsou Monet, Renoir a Gauguin. Zahrnuje také japonské umění moderního a současného pejzáznu. Pro milovníky umění je toto muzeum nejideálnější místo k návštěvě.

Pokud jste fanoušky zahrad a přírody, město Kurashiki má také co nabídnout. Kōraku-en je jedna z nejkrásnějších tradičních zahrad v Japonsku a je domovem mnoha květinových vířivých jezírek, malebných chodníků a historických památek. Tato zahrada je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, přičemž si můžete vychutnat klidné prostředí.

Dále můžete navštívit i Ohashi House, což je tradiční japonský dům, který byl proměněn na muzeum a poskytuje pohled do života jedné japonské rodiny v minulosti. Interiér domu je zachován tak, jak byl za účelem ukázat původní životní styl a kulturu obyvatel města v minulosti.

Japonsko je také známo svou vynikající kuchyní a Kurashiki není výjimkou. V okolí historické čtvrti Bikan najdete spoustu útulných restaurací a kaváren, které nabízejí širokou škálu tradičních japonských jídel, včetně přístupných cenových nabídek.

Dovolená v Kurashiki v Japonsku nabízí nezapomenutelný zážitek, který spojuje bohatou historii, tradiční atmosféru a krásné přírodní scenérie. Při plánování vaší cesty se ujistěte, že zahrnujete tyto hlavní atrakce města, abyste získali kompletní představu o kráse a kultuře, které Kurashiki nabízí.


Ubytování Japonsko Kurashiki


Kurashiki je malebné město v regionu Chūgoku v Japonsku. Je známé svými historickými čtvrtěmi, kde najdete mnoho tradičních japonských domů, které byly přeměněny na obchody a kavárny. Je to také oblíbená turistická destinace pro své muzea, jako je muzeum Ohara a muzeum folklóru Kurashiki. Pokud se plánujete navštívit Kurashiki, je důležité věnovat pozornost volbě správného ubytování.

V Kurashiki je k dispozici celá řada možností ubytování, od hotelů po tradiční japonské hostely. Zde jsou tři dobrá ubytování, která vám mohou nabídnout skvělý zážitek z vaší návštěvy tohoto fantastického města.

1. Hotel Laforet Kurashiki

Hotel Laforet Kurashiki se nachází v blízkosti historické části Kurashiki, což vám umožní snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím. Hotel se skládá z moderně zařízených pokojů, každý s vlastní koupelnou a toaletou. Mezi vybavením patří TV, klimatizace a Wi-Fi. Hostům jsou k dispozici různé služby včetně prádelny a bezplatného parkoviště.

2. Guesthouse CocoMama

Pokud hledáte tradiční japonské ubytování, Guesthouse CocoMama nabízí pokoje s futony (tradiční matrace), společné sociální zařízení a koupelnu. Hosté se zde mohou těšit na kavárnu a dvorek, kde se mohou setkat s ostatními hosty. Guesthouse je vzdálené pouhých 10 minut chůze od Kurashiki Bikan Historical Quarter, což je historická oblast se spoustou tradicních domů, obchodů a muzeí.

3. Kurashiki Station Hotel

Pokud přijíždíte do Kurashiki vlakem, Kurashiki Station Hotel je ideální volbou. Hotel je přímo před hlavním nádražím a k dispozici jsou zde standardní pokoje s vlastní koupelnou. Hosté zde mohou využít restauraci a kavárnu, stejně jako nabízejí prádelnu a zasedací místnosti. Díky své poloze je hotel ideální pro cestování do okolí, jako jsou například města Okayama a Takamatsu, jež jsou k dispozici přímo vlakem.

V Kurashiki najdete mnoho dalších možností ubytování, ale tyto tři nabízejí nejlépe umístěné hotely a ubytování s nejlepší hodnotou za peníze. Ať už se rozhodnete pro hotel, hostely nebo japonský ryokan, Kurashiki vás nadchne, co se týče krásy i pravých japonských zážitků.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky