Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Himeji

Počasí Japonsko Himeji


Himeji, majestátní středověké město na západě Japonska, je proslulé svým rozmanitým a často dramatickým počasím. Leží na pobřeží Japonského moře a je domovem jednoho z nejnavštěvovanějších památkových objektů země – Himejského hradu. Tato ikonická stavba je národním pokladem a zároveň symbolizuje tradiční japonskou architekturu.

Jižní část Japonska je známá svými teplými a vlhkými léty, zatímco zimy jsou mírné a suché. Himeji není výjimkou a obyvatelé i návštěvníci jsou pravidelně konfrontováni s těmito meteorologickými podmínkami.

Léto v Himeji je obvykle horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30 °C a místy mohou vzrůst i nad tuto hranici. V kombinaci s vysokou vlhkostí se může vytvořit nekomfortní pocit, který návštěvníci mohou cítit při procházce po okolí hradu. Místní občané a turisté se snaží vyhnout se největšímu slunci a hledají útočiště ve stínu nebo v klimatizovaných prostorách. Nezapomeňte se dostatečně hydratovat a nosit ochranné prostředky proti slunci.

Podzim v Himeji je kouzelným obdobím. Když se teploty mírně ochlazují, město se zaplňuje nádhernými odstíny oranžové, červené, hnědé a žluté. Listnaté stromy kolem hradu a v okolní krajině poskytují malebnou kulisu pro snímky, které zdobí cestovatelské časopisy a přitahují tisíce fotografů a turistů z celého světa.

Zima v Himeji je sušší a umírněnější. Teploty se pohybují kolem 5-10 °C a občas mohou klesnout až pod bod mrazu. Sněhové srážky nejsou v této oblasti příliš časté, ale občas může napadnout i několik centimetrů sněhu. Pro návštěvníky, kteří se nebojí chladu a sněhu, je to skvělá příležitost zažít kouzlo japonské kultury a tradice v odlišném období roku.

Jaro v Japonsku je romantickou podobou přírody. V Himeji se očekává, že květen bude slavnostně slaven, kdy vřesoviště vyráží rostoucí sakury. Toto je sezóna, kdy mnoho lidí v celé zemi a po celém světě putuje do Japonska, aby obdivovalo nádhernou kvetoucí sakuru. V místních parcích jako Koko-en mohou návštěvníci relaxovat na kobercích rozkvetlých květů sakury a pozorovat, jak se měnící počasí transformuje vstřícné a přátelské jarní klima.

Počasí v Himeji je neustále proměnlivé a neexistuje žádné jisté pravidlo. Mírnější zimy, horká léta a rozkvetlé jaro jsou charakteristikou tohoto fascinujícího města. Pokud se chystáte na návštěvu Himeji, je vhodné sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si svůj program aktuálním podmínkám. Ať už jste milovníkem letního horka, podzimních barev, zimního chladu nebo jarního rozkvětu, Himeji vám nabídne neopakovatelné zážitky a atmosféru, kterou nikdy nezapomenete.


Dovolená Japonsko Himeji


Himeji: Japonsko na dosah ruky

Japonsko je země, která zaujímá výsadní místo v seznamu míst, která bychom měli navštívit. Jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších míst v zemi vycházejícího slunce je Himeji. Město Himeji leží na západě Japonska a je známé především díky svému ohromujícímu hradu.

Hrad Himeji, také známý jako "Bílý čáp", je jedním z nejlépe zachovalých historických hradů v Japonsku. Jeho bílá barva a složitá architektura vypadají až jako z pohádky. Hrad byl postaven v 14. století a od té doby přečkal několik válečných konfliktů a přírodních katastrof. Navštívit tento hrad je jako krok zpět v čase a možnost prozkoumat jeho detaily a vnitřní pokoje je opravdu jedinečná záležitost.

Himeji není jen o hradu. Město je také známé díky krásnému zahradnímu parku Koko-en, který se nachází poblíž hradu. Park nabízí malebné japonské zahrady, jezírka a procházky mezi rozkvetlými sakurami. Koko-en je ideálním místem pro odpočinek a obdivování japonského zeleného estetického smýšlení.

Dalším zajímavým místem v Himeji je svatyně Šósouin. Tato svatyně je svatyní buddhistického chrámu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka okolo svatyně je impozantní zážitek a doporučuje se navštívit ji, ať už jste nábožensky založení nebo ne.

Fanoušci japonského jídla nebudou v Himeji zklamaní. Město je plné různých restaurací a jídelních míst, kde si můžete vychutnat tradiční jídla, jako je sushi, ramen nebo tempura. Místní specialitou je Himeji omelette – místo obyčejné vaječné omelety je zde připravována více než sto let tradičním způsobem a její příprava je pohledem samotným.

Procházka ulicemi Himeji je také příjemným zážitkem. Starobylé domy, obchody s tradičním řemeslem a útulné kavárny tvoří jedinečnou atmosféru tohoto japonského města. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní, rádi Vám pomohou a sdělí tajemství svého města.

Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, rozhodně nezapomeňte zařadit Himeji na seznam míst, které musíte navštívit. Toto malebné město Vám přinese překvapení, které si budete pamatovat ještě dlouho po návratu domů.


Ubytování Japonsko Himeji


Himeji je malebné město ležící na japonském ostrově Honšú, které je známé především svou impozantní pevností Himeji-jo, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pevnost je jednou z hlavních turistických atrakcí města a ročně ji navštíví tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud plánujete návštěvu Himeji, potřebujete samozřejmě kvalitní ubytování, které vám umožní pohodlně a příjemně prozkoumat všechny krásy tohoto historického města. Himeji nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou vhodné pro všechny typy cestovatelů a rozpočty.

Himeji je samozřejmě domovem mnoha luxusních hotelů a ryokanů, které nabízejí prvotřídní servis a komfort. Pokud si přejete ochutnat pravou japonskou pohostinnost, můžete zvážit možnost ubytování v tradičním ryokanu. Ryokany jsou japonské hostince, které jsou obvykle postaveny ve stylu tradiční japonské architektury a mají prostorné místnosti s tatami (tradiční japonské podlahy) a futony (tradiční japonské matrace). V těchto ryokanech si můžete vychutnat relaxační termální koupele a ochutnat autentickou japonskou kuchyni.

Pokud preferujete modernější ubytování, naleznete v Himeji také řadu mezinárodních hotelů s veškerými moderními vybaveními. Tyto hotely nabízejí pohodlné postele, klimatizaci, satelitní televizi, minibar a rychlý internet. Mnoho z těchto hotelů se nachází v blízkosti pevnosti Himeji-jo a dalších turisticky atraktivních lokalit.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Himeji k dispozici také řada cenově dostupných možností. Hostely nebo budžetová ubytovna jsou často levnou alternativou pro backpackery a mladé cestovatele. Tyto ubytovny nabízejí sdílené pokoje s patrovými postelemi a společné sociální zařízení.

Himeji je také známé svými lázeňskými městy (onsen). Mnoho hotelů nabízí lázeňské pokoje, ve kterých můžete relaxovat ve vlastním termálním bazénu. Tyto pokoje jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do japonské kultury koupání v horkých pramenech.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost ubytování, město Himeji vám slibuje unikátní a nezapomenutelný zážitek. Užijte si pohodlné a příjemné ubytování a vychutnejte si krásy tohoto historického a fascinujícího města.


Letenka Japonsko Himeji


Himeji je japonské město ležící na ostrově Honšú a je známé především díky svému ohromujícímu hradu, Himejskému hradu, který je považován za jednu z nejvýznamnějších památek Japonska.

Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko, letenka do Himeji je vynikající volbou, protože nejenže má toto město mnoho historických a kulturních atrakcí, ale také se nachází v blízkosti velkých japonských měst, což vám umožní objevit i další části tohoto úžasného ostrova.

Let z vaší zvolené destinace do Himeji vás přivede na letiště Kansai International Airport, které je největším mezinárodním letištěm v západním Japonsku. Zde můžete přestoupit na rychlíkovou linku nebo si pronajmout auto a přibližně během hodiny dorazit do Himeji.

Hned při příjezdu do Himeji nebudete moci přehlédnout ikonický Himejský hrad, který je jedním z nejlépe dochovaných feudálních hradů v Japonsku. Tento majestátní hrad se skládá z více než 80 budov, které jsou propojeny rozsáhlými zahradami a opevněnými branami. Jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších příkladů japonské architektury, Himejský hrad je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje důležitou část historie Japonska.

Kromě hradu si v Himeji můžete prohlédnout také Koko-en, což je historická zahrada ležící poblíž hradu. Tato zahrada se rozkládá na ploše 3,5 hektaru a je vysoce ceněna pro svou krásu a harmonii. Sestává ze sedmi různých částí, které se liší ve stylu a designu, a nabízí úchvatné pohledy na pečlivě upravené trávníky, květinové záhony, vodopády a jezírka.

Další zajímavostí v Himeji je svatyně Engyō-ji, která se nachází na strmém kopci v horách. Tato buddhistická svatyně je považována za jednu z nejvýznamnějších v Japonsku a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Na svatyni Engyō-ji můžete strávit celý den procházkou po úzkých chodnících, obdivováním nádherných chrámů a meditací v tichosti.

Pro milovníky japonských zahrad je další atrakcí Himeji Kóku-en, která se nachází v těsné blízkosti hradu. Tato rozlehlá zahrada byla vybudována v souladu s tradičními japonskými zahradními principy a nabízí klidné místo, kde si můžete odpočinout a obdivovat krásně zařízené zahrady s květinami, jezírky a kameny.

Po prohlídce těchto krásných památek můžete v Himeji navštívit také místní trhy a restaurace, abyste ochutnali některé tradiční japonské pokrmy. Himeji je známo pro svou výtečnou kuchyni, ať už se jedná o sushi, ramen nebo teppanyaki. K dispozici je také velké množství obchodů, kde si můžete koupit suvenýry a upomínkové předměty.

Závěrem lze říci, že Himeji je nejen překrásné historické město s úžasnými památkami, ale také výborný výchozí bod pro objevování dalších částí Japonska. Tento malebný kousek Japonska vám poskytne jedinečnou možnost prozkoumávat bohatou historii a kulturu této země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Himeji


1. Jak se dostat do Himeji?

Nejsnáze se do Himeji dostanete vlakem z Osaka nebo Hirošimy. Z Osaka je to asi 45 minut jízdy, z Hirošimy asi 1,5 hodiny.

2. Jaké je nejvhodnější období k návštěvě Himeji?

Nejlepší období k návštěvě Himeji je na jaře, kdy kvetou sakury, nebo na podzim, kdy jsou stromy zbarveny do pestrobarev.

3. Co všechno musím vidět v Himeji?

Největší atrakcí v Himeji je Himejský zámek (Himeji-jo), který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit Kokoen, krásnou zahradu v okolí zámku, nebo chrám Gokoku, za kterým se nachází hřbitov, na kterém je pohřbeno mnoho slavných Japonců.

4. Musím si dopředu zakoupit vstupenky na Himejský zámek?

Obvykle není nutné vstupenky kupovat předem, ale mohou být v době největšího zájmu (zejména během sakurové sezóny a zlatého týdne) vyprodané.

5. Můžu v Himeji najít ubytování?

Ano, v Himeji se nachází mnoho hotelů a hostelu. Doporučujeme si ubytování rezervovat alespoň několik týdnů předem, abyste měli dostatek času na výběr.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky