Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jamajka Blue Hole

Dovolená Jamajka Blue Hole


Jamajka je krásnou zemí s nádhernými plážemi, ale to není všechno, co tato země nabízí. Pokud hledáte dobrodružství, určitě byste si měli nechat ujít Blue Hole.

Blue Hole se nachází v oblasti Ocho Rios v severní části Jamajky. Jedná se o turistickou atrakci, ale díky svému umístění v tropickém lese a průzračné modré vodě je stále velmi přírodní a krásné místo.

Abyste se dostali k Blue Hole, musíte projít krásným tropickým lesem, plným palmových stromů a exotických ptáků. Když dorazíte k Blue Hole, uvidíte hlubokou modrou vodu obklopenou skalami. Je to skvělé místo pro skoky z výšky nebo šplhání po skalách.

Pro ty, kteří chtějí odpočinout, Blue Hole nabízí i klidné bazénky s průzračnou vodou, kde si můžete užívat okolní přírody.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet skoky z výšky, základem je odvaha. V Blue Hole si můžete vyzkoušet skoky až z výšky 10 metrů. Pokud jste už zkušeným skokanem, můžete si užít adrenalin a skočit ještě z vyšší výšky.

Pro ty, kteří raději zůstanou na zemi, Blue Hole nabízí spoustu skála, po které se dá šplhat a má je obklopená příroda, kterou je potřeba vidět v životě.

Vstupné do Blue Hole je přijatelné, ale je dobré mít na zřeteli, že se jedná o turistickou atrakci a je zde větší počet lidí. Pokud chcete mít Blue Hole jen pro sebe, měli byste zvážit soukromý výlet, který vám umožní mít tuto krásu jen pro sebe.

Ať už jste dovolenou na Jamajce nebo jste zde jen na krátkou návštěvu, Blue Hole stojí za to vidět a zažít. Navíc zde můžete zažít nádhernou přírodu a neuvěřitelné zážitky, které vám zůstanou v paměti navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Blue Hole


Dotazy o Jamajka Blue Hole:

1. Co je Jamajka Blue Hole?
Jamajka Blue Hole (nebo také Ocho Rios Blue Hole nebo Secret Falls) je přírodní turistická atrakce na Jamajce. Jedná se o modrozelenou lagunu obklopenou překrásnou přírodou, kde můžete plavat, skákat z vodopádů a vychutnávat si klidné prostředí.

2. Jak se dostanu na Jamajka Blue Hole?
Chcete-li se dostat na Jamajku Blue Hole, můžete se rozhodnout pro organizovanou turistickou exkurzi nebo si najmout soukromého řidiče. Nachází se asi 20 minut jízdy od Ocho Rios ve vnitrozemí Jamajky.

3. Jaká je cena vstupenky na Jamajka Blue Hole?
Ceny se mohou lišit, ale obvykle se vstup na Blue Hole pohybuje okolo 15-25 USD na osobu. Vstupné zahrnuje průvodce a často také různé vodní aktivity.

4. Jaké vodní aktivity mohu na Jamajka Blue Hole podniknout?
Na Blue Hole můžete plavat v krásné modrozelené vodě, skákat z vodopádů do bazénů, prozkoumávat jeskyně, nebo si prostě užívat klidný relax na písečné pláži.

5. Může být Blue Hole přeplněný turisty?
V některých obdobích může Blue Hole být turisty přeplněný. Doporučuje se navštívit místo mimo hlavní turistickou sezónu nebo během pracovního týdne, abyste si mohli v klidu užít krásu přírody.

6. Jak se připravit na návštěvu Jamajka Blue Hole?
Před návštěvou Blue Hole se ujistěte, že máte plavky, ručník a příjemné boty vhodné pro chůzi po vodopádech. Nezapomeňte také na opalovací krém, vodu a foťák, abyste si mohli zachytit krásné okamžiky.

7. Jak dlouho trvá návštěva Blue Hole?
Celková délka návštěvy závisí na vás. Většinou turisté tráví přibližně 1-2 hodiny v blízkosti Blue Hole, ale můžete zde zůstat déle, pokud si chcete vychutnat klid a přírodu.

8. Je Jamajka Blue Hole vhodná pro děti?
Ano, Blue Hole je vhodná pro děti za předpokladu, že jsou dostatečně dobře plavci nebo jsou pod dozorem dospělých. Některé aktivity, jako je skákání ze vodopádů, mohou vyžadovat větší dovednosti a opatrnost.

9. Je tady možnost stravování?
V okolí Blue Hole najdete několik restaurací a stánků se stánkovým jídlem, kde si můžete koupit občerstvení, jídlo a pití.

10. Jaké další atrakce ještě mohu na Jamajce navštívit?
Jamajka nabízí mnoho dalších atrakcí, jako jsou Dunnovy vodopády, Bob Marleyho muzeum, pláže v Montego Bay a Negrilu, historická Good Hope Plantace a mnoho dalšícho. Záleží na tom, co vás zajímá a kam byste rádi na své cestě navštívili.


Ubytování Jamajka Blue Hole


Jamajka je známá svými krásnými plážemi, výjimečným životem pod vodou a pohostinností místních obyvatel. Mezi mnoha atrakcemi v této karibské destinaci se nachází také překrásné přírodní útvary, které stojí za prozkoumání. Jedním z nich je Blue Hole, nádherná laguna sráznými útesy a azurově modrým vodou.

Blue Hole se nachází na severním pobřeží Jamajky poblíž města Ocho Rios. Tato přírodní kráska je skutečným rájem pro milovníky dobrodružství a přírody. Je známá svými skákacími místy, krásnými vodopády a tajemnými jeskyněmi, které jsou zde k nalezení.

Pro turisty a dobrodruhy je Blue Hole ideálním místem, kde mohou zažít vzrušující dobrodružství. První výzvou je skok ze skály do azurové vody. Pro ty odvážnější jsou zde vyhrazená místa, ze kterých se můžete skákat z výšky až 10 metrů. Samozřejmě, nikdo není nucen skákat, a tak si můžete v klidu vychutnat atmosféru a raději se jenom koupat v této nádherné laguně.

Dalším kouzlem Blue Hole jsou jeho vodopády. Ty jsou nejenom nádherné na pohled, ale můžete pod nimi také relaxovat s přáteli nebo rodinou. Existuje několik různých úrovní vodopádů, které nabízejí různou velikost a sílu. Pokud jste odvážní, můžete se nechat unášet proudem vody, což je opravdu osvěžující.

Dalším fascinujícím prvkem Blue Hole je možnost prozkoumávat jeho tajemné jeskyně. Můžete se vydat na procházku dovnitř těchto jeskyň, které představují úkryt pro různé mořské živočichy a nádherné stěny zdobené skály.

Vstup na Blue Hole je za poplatek, který zahrnuje průvodce, který vám pomůže s navigací a zajištěním vaší bezpečnosti. Doporučuje se také vzít si voděodolné boty, abyste se vyhnuli zraněním při procházení po skluzavkách a skálách.

Mnoho turistů popisuje návštěvu Blue Hole jako jedinečný zážitek. Kromě neuvěřitelně krásných výhledů a přírodních útvarů zde najdete také skvělou atmosféru a příjemnou pohostinnost. Místní průvodci se postarají o to, abyste si výlet užili naplno a odvezli si domů nezapomenutelné vzpomínky.

Pokud se rozhodnete navštívit Jamajku, nezapomeňte zařadit Blue Hole do svého cestovního plánu. Bude to neuvěřitelný zážitek, který vám ukáže krásu přírody této karibské destinace a zanechá vás nadšené a obdivující přírodní divy, které existují na této planetě.


Počasí Jamajka Blue Hole


Jamajka Blue Hole je nádherný přírodní klenot v západním Jamajce. Jedná se o přírodní bazén, který se nachází v místě zvaném Ocho Rios. Zdejší vody jsou průzračně modré, což je způsobeno výskytem vápencových skal, které působí jako zrcadlo a odrážejí modré nebe. Ocho Rios je také známé pro své vodopády Dunn's River Falls, ale pokud hledáte místo k odpočinku a relaxaci, Blue Hole je pro vás to pravé.

Počasí v Jamajce, jako většinou v Karibiku, je teplé a slunečné po většinu roku. Období od listopadu do května je nejlepší pro návštěvu, protože prší méně než v létě a teploty nejsou tak vysoce. Během těchto měsíců se průměrné teploty pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia a vlhkost je relativně nízká. V létě jsou teploty vysoké, blížící se až 35 stupnům Celsia, a vlhkost je vysoká, což znamená, že může být dostatečně dusno.

Když navštívíte Blue Hole, můžete se těšit na pobyt v teplých a slunečných podmínkách. Vody jsou příjemné a osvěžující, což v kombinaci se sluncem může být velmi příjemné. Nejlepší čas pro návštěvu Jamajka Blue Hole je ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je slunce méně intenzivní. Můžete si také vzít opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci a sluneční brýle a klobouk, abyste ochránili svůj pohled i pleť před silnými paprsky.

Celkově tedy, pokud milujete slunce, horko a pohled na nádherné vodopády, určitě by Blue Hole mělo být na vašem seznamu míst, kam se chcete podívat. Jen si dejte pozor na slunce a nezapomeňte si vzít koupací kostým!


Letenka Jamajka Blue Hole


Pokud hledáte nezapomenutelné dobrodružství během svého pobytu na Jamajce, neváhejte navštívit modrou díru - Blue Hole. Tato nádherná přírodní atrakce, která se nachází v městečku Ocho Rios na severu ostrova, je ideálním místem pro milovníky turistiky a koupání.

Jak se dostat do Blue Hole? Nejjednodušší a nejbezpečnější možností je rezervovat si prostřednictvím cestovní kanceláře nebo průvodce (mnoho hotelů má také své vlastní výlety). Doprava trvá přibližně 20-30 minut z Ocho Rios.

Po příjezdu budete přivítáni nádherným výhledem na přírodu. Blue Hole je obklopen horskými lesy a vytváří se zde řada malých vodopádů a bazénů s křišťálově čistou vodou s teplotou kolem 25 stupňů Celsia.

Procházka k Blue Hole je trochu náročnější, ale stojí za to. Cesta vede skalnatým terénem a vyžaduje určitou fyzickou zdatnost. Naštěstí však průvodci vás provedou celou cestou a poskytnou vám potřebné vybavení (např. helmu a vestu). Nebojte se, rádi vám pomohou překonat i ty nejtěžší překážky.

Když dorazíte k Blue Hole, můžete se ponořit do krásné modré vody. Pokud nejste dobrými plavci, nevadí, jako ochranu vám poslouží průvodci, kteří jsou vždy připraveni pomoci. Voda zde nikdy není hluboká, takže si můžete užít plavání i seskoky z menších vodopádů.

Občerstvení není problém, pokud si vezmete s sebou vlastní jídlo a pití. Nebo si můžete objednat oběd v jedné z místních restaurací.

Celkově je Blue Hole úžasnou zkušeností a nepochybně jedním z nejlepších míst na Jamajce. Může však být nebezpečné, pokud nejste zvyklý na skalnatější terén a plavání v tekoucí vodě. Proto je vždy ideálnější se zúčastnit výletu s profesionálním průvodcem.

Nenechte si ujít toto jedinečné dobrodružství během své návštěvy Jamajky a objevte krásu Blue Hole.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky