Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Itálie Dolomity

Dovolená Itálie Dolomity


Dolomity, nádherné pohoří v severní Itálii, jsou jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Evropě. Tato horská oblast, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, láká turisty svými úchvatnými scenériemi, alpským charakterem a bohatou historií.

Dolomity se nacházejí v regionech Trentino-Alto Adige, Friuli-Venezia Giulia a Benátsko. Jejich rozsáhlé území nabízí širokou škálu možností pro turistické aktivity, od horských túr a horolezeckých výprav až po cyklistiku, lyžování a jízdu na běžkách. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo preferujete klidnou dovolenou, Dolomity mají vzrušení i relaxační okamžiky pro každého.

Jednou z nejznámějších oblastí v Dolomitech je Cortina d'Ampezzo, která hostila Zimní olympijské hry v roce 1956. Toto malebné horské letovisko láká turisty svými luxusními hotely, úžasnými lyžařskými terény a šťavnatými horskými pláňkami. V létě můžete vyzkoušet horské pěší túry s nádhernými výhledy na okolní hory.

Další atraktivní oblastí v Dolomitech je Belluno, malebné městečko ležící na břehu řeky Piavy. Belluno je ideální výchozí bod pro výlety do horských oblastí, ale také nabízí bohatou historii a kulturu. Procházejte historickým centrem města s katedrálou svatého Martina a zámek ve věži.

Pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity, je vodní pohádkou Dolomit jezerní oblast Lago di Braies. Toto jezero s tyrkysovou vodou leží v národním parku Fanes-Sennes-Braies a je obklopeno impozantními vrcholy. Můžete si pronajmout lodě nebo kajaky a projet se po klidné vodě. Je to ideální místo pro piknik nebo odpočinek u vody.

Nezapomeňte také navštívit město Merano, příjemné lázeňské město nacházející se v údolí Adiže. Merano je známé pro své termální lázně a roztomilou historickou část města. Procházejte se po korze a ochutnejte místní speciality jako je trvanlivé ovoce, které je typické pro oblast.

Dolomity jsou také domovem několika horských chat a útulků, které nabízejí ubytování a tradiční horskou kuchyni. Tyto chaty jsou ideálním místem pro strávení noci nebo vydat se na vícedenní túru v okolí. Nezapomeňte si vychutnat špagety al pomodoro, tradiční italské jídlo, které najdete v mnoha horských ubytovnách.

Dolomity mají co nabídnout jak v zimě, tak v létě. Jejich úchvatné scenérie a aktivní možnosti zábavy přitahují milovníky přírody z celého světa. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, odpočinku a krásných výhledů, Dolomity jsou dokonalou volbou.


Letenka Itálie Dolomity


Itálie je země plná záznamů historie, kultury a nádhery. Jeho úžasná krajina a pohledy jsou často spojovány s Dolomity - horským řetězcem v severní části země. Abyste se tam dostali, musíte si zajistit letenku do Itálie Dolomity a užijte si úchvatnou cestu.

Dolomity jsou nalézány v jižních Alpách a skládají se z 18 horských štítů, které dosahují výšky téměř 3 000 m. Proslavily se svými krásnými skalami, které mění barvu v závislosti na slunečním světle - nazývají se Dolomitské skály.

Let do Itálie Dolomity bude zahrnovat let do jednoho z letišť v severní Itálii - Buozziho mezinárodního letiště v Benátkách nebo mezinárodního letiště v Trentu. Poté vám zbývají jen krátká cesta do Dolomit.

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete v Dolomitech dělat, je turistika. Existují tam stovky kilometrů tras, které nabízejí velkolepé výhledy na horské vrcholy, skalní stěny a úžasné jezera. Místní horské chaty jsou také oblíbeným místem, kde si můžete odpočinout a ochutnat místní speciality.

V zimě se Dolomity stávají skvělým místem pro lyžování a snowboarding v rámci Val Gardena nebo Alta Badia nebo můžete zkusit sáňkování na jedné z místních dráh. Pokud nemáte děti, můžete také vyzkoušet horskou krasovou cestu, což je druh lezení, které vyžaduje určitou míru odvahy.

Dolomity jsou rovněž skvělou destinací pro horolezce. Některé z nejlepších skalních stěn můžete najít v údolí města Cortina d' Ampezzo.

Pokud hledáte jiný druh zábavy, můžete si zahrát golf v rámci Golf Club Alta Badia s výhledem na údolí nebo si užít jízdu na koni po krásné přírodě.

Není náhodou, že Dolomity jsou považovány za jednu z nejkrásnějších horských oblastí na světě. Díky letenkám do Itálie Dolomity si můžete užít této nádherné oblasti a nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Dolomity


1. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Dolomit?

Nejlepší dobou k návštěvě Dolomit je obvykle léto (od června do září) a září (prosluněné počasí, teplejší teploty a nižší srážky).

2. Jak se dostat do Dolomit?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Dolomit, je létat do mezinárodního letiště v Benátkách nebo v Miláně a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do regionu Dolomit.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Dolomitech?

V Dolomitech můžete podniknout různé aktivity, jako je pěší turistika, horská cyklistika, lyžování, horolezectví, jízda na koni, paragliding a prohlídky památek a malebných vesniček.

4. Kde se nachází nejlepší pohled na Dolomity?

Nejlepší pohled na Dolomity lze obdivovat z několika vyhlídkových míst, jako je Tre Cime di Lavaredo, Passo Pordoi, Cinque Torri, Lago di Braies a v oblasti Alpe di Siusi.

5. Jaké jsou nejlepší turistické stezky v Dolomitech?

Mezi nejlepší turistické stezky v Dolomitech patří Alta Via 1 a Alta Via 2, Dolomiten Höhenweg 1, Tre Cime di Lavaredo circuit a výstupy na vrcholy, jako je Marmolada, Tofane a Sassolungo.

6. Kde si mohu pronajmout horské vybavení v Dolomitech?

V Dolomitech existuje mnoho půjčoven, které nabízejí pronájem horského vybavení, jako jsou lyže, lyžařské boty, horská kola a horolezecké vybavení. Některé z nich jsou přítomny v horských střediscích, jako jsou Cortina d'Ampezzo, Val Gardena a Alta Badia.

7. Kde mohu ochutnat tradiční italskou kuchyni v Dolomitech?

V Dolomitech je mnoho restaurací a horských chat, které nabízejí tradiční italskou kuchyni. Některé z nejlepších míst k ochutnání místních specialit jsou Cortina d'Ampezzo, Ortisei a Corvara.

8. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Dolomitech?

V Dolomitech najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, horských chat a apartmánů. Některá z nejlepších středisek pro ubytování jsou Cortina d'Ampezzo, Val Gardena, Alta Badia a Arabba.

9. Jaký je vstupní poplatek do národního parku Dolomiti Bellunesi?

Vstupní poplatek do národního parku Dolomiti Bellunesi je obvykle zdarma. Avšak pro některé návštěvníky může být povinný poplatek za parkování.

10. Jaké jsou nejlepší lyžařské areály v Dolomitech?

Mezi nejlepší lyžařské areály v Dolomitech patří Cortina d'Ampezzo, Val Gardena, Alta Badia, Tre Cime di Lavaredo a Kronplatz. Tyto areály nabízí širokou škálu sjezdových tratí pro různé úrovně lyžařů.


Počasí Itálie Dolomity


Itálie Dolomity jsou známy svým krásným horským prostředím, ale také nestálým počasím. Tento horský region se rozkládá na severovýchodě Itálie a přitahuje turisty z celého světa svými úchvatnými skalními formacemi a malebnými horskými vesničkami. Ovšem pokud plánujete do této oblasti cestu, musíte být připraveni na různé klimatické podmínky, které zde mohou nastat.

Letní počasí v Dolomitech bývá obvykle teplé a slunečné, ale může být i chladné a deštivé. Teploty se pohybují mezi 15 a 30 stupni Celsia, což závisí na nadmořské výšce, ve které se nacházíte. Pokud plánujete výlet v horách, je důležité mít sebou vhodné oblečení a obuv, která vás ochrání před deštěm a ochladí, a zároveň vás nezahřeje příliš, pokud bude horko.

Zimní počasí v Dolomitech je typické sněhovými srážkami a teplotami pod bodem mrazu. Toto období je ideální pro milovníky zimních sportů jako je lyžování, snowboarding a běžky. Pokud se chystáte lyžovat, musíte být připraveni na velké množství sněhu, který se může najednou snášet.

Jaro a podzim v Dolomitech také nabízejí nádherné prostředí, ale mohou být velmi nestálé. Počasí může být velmi slunečné, ale také vlhké a deštivé. Tyto sezony bývají obvykle klidnější než léto a zima, avšak stoupající teploty v těchto obdobích mohou být ideální pro pěší turistiku a další venkovní aktivity.

Když plánujete cestu do Dolomit, je důležité sledovat předpovědi počasí a být připraveni na zhoršující se podmínky. Nezapomeňte si vzít sebou oblečení na ochranu proti slunci, ale také na ochranu před deštěm a chladem. Pokud se chystáte na lyže nebo snowboard, dejte si pozor na změny počasí, které mohou ovlivnit kvalitu sněhu a povrchu.

V Dolomitech existuje mnoho možností, jak si užít dechberoucí přírodu, ale záleží na vás, abyste si dokázali poradit s různými počasím, které zde mohou nastat. Pokud jste dobře připraveni, můžete si užít nádherné výhledy i nečekané změny počasí v Dolomitech.


Ubytování Itálie Dolomity


Itálie je známá svou velkou historií, bohatou kulturou a krásnou přírodou. Jedným z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi jsou Dolomity, horský masiv nacházející se v severovýchodní části země.

Dolomity jsou oblíbenou destinací pro milovníky outdoorových aktivit během celého roku. Tato horská oblast je známá svými magickými skalními vrcholy, kaňony, horskými jezery a malebnými horskými chatami. Turisté sem přicházejí nejen kvůli panoramatickým výhledům, ale také kvůli bohatému zimnímu a letnímu sportovnímu vyžití.

Co se týče ubytování, v Dolomitech naleznete širokou škálu možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Mnoho turistů dává přednost tradičním horským chatám a penzionům, které vám poskytnou autentický pocit z pobytu v horách. Tyto chaty a penziony jsou umístěny přímo v přírodě a nabízejí vám možnost zažít opravdovou horskou atmosféru. Mnohé z těchto ubytování také poskytují skvělé služby, jako jsou horské průvodcovské služby, pořádání horských výletů a výborné regionální jídlo.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, tu jsou také stylové hotely a resorty, které nabízejí vše, co si můžete přát během svého pobytu. Tyto hotely často disponují wellness centry, venkovními bazény, gourmet restauracemi a dalšími lákadly pro hosty. Ať už zvolíte chatu nebo luxusní hotel, každý návštěvník Dolomit najde ubytování, které odpovídá jeho preferencím a rozpočtu.

Dalším důvodem, proč mnoho turistů míří do Dolomit, je jejich okouzlující horské vesničky. Tyto vesničky, které jsou obklopeny nádhernou přírodou, nabízejí útulné prázdninové domy a apartmány. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit relaxační dovolenou a objevovat krásy Dolomit.

Ať už se zde chcete ubytovat po dobu svého letního pobytu, nebo zimního lyžování, v Dolomitech určitě najdete ubytování, které splní vaše očekávání. Je důležité si ubytování rezervovat v dostatečném předstihu, protože tato oblast je velmi populární a vyhledávaná turisty z celého světa.

Dolomity jsou krásnou horskou oblastí, kterou byste neměli při návštěvě Itálie vynechat. Ať už si zvolíte chatu, hotel nebo prázdninový dům, budete mít příležitost zažít nádhernou přírodu, outdoorové aktivity a autentickou atmosféru tohoto horského ráje. Užijte si svůj pobyt v Dolomitech a objevte krásy severovýchodní Itálie.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky