Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Itálie Capri

Ubytování Itálie Capri


Capri je malebný italský ostrov, který se nachází v Tyrhénském moři u Neapolského zálivu. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Itálii a každý rok sem přijíždí tisíce turistů, aby si užili jeho úchvatné přírodní krásy, historické památky a úžasné moře.

Pokud plánujete navštívit Capri a hledáte ubytování, máte na výběr z mnoha možností. Ostrov nabízí různé typy ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a exkluzivitu, je na ostrově k dispozici několik luxusních hotelů. Tyto hotely se nacházejí na překrásných místech s výhledem na moře a nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Můžete si zde užít soukromý bazén, spa centrum, restaurace s vynikajícími pokrmy a další luxusní přístřeší.

Pokud hledáte trochu cenově dostupnější variantu ubytování, můžete se rozhodnout pro menší hotely, penziony nebo apartmány. Tyto ubytovací formy nabízejí pohodlný a domácí pobyt za přijatelné ceny. Mnoho z nich se nachází v historickém centru Capri, takže budete mít snadný přístup ke všem důležitým turistickým atrakcím.

Pokud preferujete individuální pobyt, můžete se rozhodnout pronajmout si soukromou vilu či apartmán. Na ostrově je mnoho nabídek pronájmu luxusních vil s bazénem a nádherným výhledem na moře. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí mít více prostoru a soukromí.

Pro ty, kteří hledají levné ubytování, jsou zde také možnosti jako hostely a levné hotely. Mnoho z nich se nachází ve městě Anacapri a v okolí, což je místo s malebnými uličkami, obchody a restauracemi.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, jistě budete spokojeni s atmosférou, kterou Capri nabízí. Město je známé svou bohatou historií, překrásnou přírodou a úchvatnými výhledy na moře. Můžete se projít po slavné Piazza Umberto I. a obdivovat elegantní architekturu a malebnou atmosféru. Navštivte také modrou jeskyni Grotta Azzurra, která je jednou z hlavních turistických atrakcí ostrova.

Capri je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii, a proto není překvapením, že se jedná o oblíbenou destinaci turistů. Ať už si zvolíte luxusní hotel, pohodlné apartmány nebo příjemné ubytování v penzionu, jistě budete mít nezapomenutelný pobyt na tomto nádherném italském ostrově.


Dovolená Itálie Capri


Capri je okouzlující italský ostrov, který se nachází ve Středozemním moři. S jeho krásnými plážemi, modrou vodou a úchvatnou přírodou se stal jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Itálii.

Capri je známý svými útesy, skalními jeskyněmi a překrásnými výhledy. Nejznámější z nich je modrá jeskyně, která je považována za jedno z největších přírodních zázraků Itálie. Jeskyně je přístupná pouze malými čluny, které vás zavedou do její útrob. Uvnitř jeskyně se modrá barva vody odráží od stropu a vytváří nádherný lesk, který je těžko popsatelný slovy.

Další atrakcí na ostrově Capri je skalní útvar nazývaný Faraglioni. Tyto tři skalní věže se tyčí ze Středozemního moře a jsou jedním z nejsymboličtějších obrazů Capri. Největší z nich, nazývaná Stella, byla dokonce nazvána jako jedna ze sedmi přírodních divů světa. Pro turisty je možné se svést na lodi kolem těchto impozantních skal a obdivovat jejich krásu.

Capri je také vhodné pro ty, kteří touží po odpočinku na pláži. Mnoho pláží nabízí písečné pláže obklopené tyrkysově modrou vodou. Chcete-li si užít slunce a relaxovat, můžete si vybrat mezi populárními plážemi, jako je Marina Piccola, Marina Grande nebo Faro.

Další zajímavou částí Capri je městečko Anacapri. Nachází se výše na kopci než hlavní město Capri a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Můžete navštívit také Villa San Michele, která je překrásnou vilou postavenou na skalním útesu. Vila nabízí nádherný strukturovaný zahradní prostor a je plná uměleckých děl a historických artefaktů. Je to skvělé místo pro milovníky historie a architektury.

Capri je také rájem pro milovníky dobrého jídla. Ostrov je známý svou vynikající italskou kuchyní a nabízí širokou škálu restaurací a kaváren s tradičními jídly. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, domácí těstoviny nebo tradiční pizzu.

Capri je snadno dostupný trajektem z Neapole, který trvá asi 40 minut. Během své dovolené na ostrově Capri budete mít možnost zažít jedinečnou kombinaci překrásné přírody, historie a kultury. Je to místo, které si zaslouží vaši návštěvu a jistě vás nadchne svou krásou a jedinečnou atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Capri


1. Jak se dostanu na ostrov Capri?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Capri, je trajektem z Neapole, Sorrenta nebo Positano. Existuje několik trajektových společností, které nabízejí pravidelné přepravu na ostrov.

2. Jak dlouho trvá trajektová cesta na Capri?
- Trajektová cesta z Neapole na Capri trvá obvykle přibližně 45 minut.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Capri?
- Na Capri je několik krásných pláží, jako je Marina Piccola, Faraglioni nebo Marina Grande. Každá z těchto pláží nabízí skvělé vybavení a nádherný výhled na moře.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce na Capri?
- Mezi nejznámější atrakce na Capri patří Modrá jeskyně, Villa Jovis, zahrady Augustova vily nebo krásné Via Krupp.

5. Jaké je nejlepší čas navštívit Capri?
- Nejlepší čas k návštěvě Capri je obvykle v letních měsících, kdy je možné si užít krásné počasí a plavání v moři. Nicméně ostrov je krásný kdykoli během roku.

6. Jaký je tradiční pokrm na Capri?
- Na Capri je velmi oblíbené jídlo nazývané Caprese salát, který se skládá z rajčat, mozzarelly, bazalky, olivového oleje a soli.

7. Jakou měnu používají na Capri?
- Na Capri se používá stejná měna jako v celé Itálii, tedy euro.

8. Jaká je doba platnosti vstupenky do Modré jeskyně?
- Vstupenka do Modré jeskyně je platná pouze pro jedno vstupení a neexistuje žádný přesný časový limit.

9. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání Capri?
- Nejlepším způsobem prozkoumání Capri je pěšky nebo lodí. Existuje několik stezek a cest, které vás zavedou k nejkrásnějším místům na ostrově, stejně jako rozličné lodní výlety, které vám umožní objevovat pobřeží a sousední jeskyně.

10. Kde se nachází nejlepší místo pro vyhlídku na Capri?
- Nejlepší místa pro vyhlídku na Capri jsou Monte Solaro, která je nejvyšším vrcholem ostrova, a také Via Krupp, což je úzká cesta vedoucí k moři se skvělým výhledem na kamenné útvary Faraglioni.


Počasí Itálie Capri


Capri, kterou často nazývají "perla Tyrhénského moře", je překrásný ostrov ležící v Neapolském zálivu na jižním pobřeží Itálie. Pokud se chystáte na dovolenou na tomto oceánském ráji, určitě byste měli znát aktuální počasí, abyste se na svůj pobyt mohli připravit.

Capri má typické středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty. Pokud se jedná o nejlepší období pro návštěvu tohoto ostrova, pak jsou to bezesporu měsíce květen až říjen. V těchto měsících můžete očekávat teplé a slunečné počasí s teplotami mezi 25-30°C.

Jaro (březen až květen) je rovněž dobrým obdobím pro návštěvu Capri. Teploty jsou příjemné, kvetou květiny a celý ostrov doslova rozkvétá. V dubnu a květnu se rozpouštějí ledovce a budete moci obdivovat krásné vodopády.

Ještě příjemnější počasí na Capri je v létě, kdy teploty stoupají k 30°C a moře nabývá teploty kolem 25-27°C. To je ideální doba na relaxaci na pláži a koupání v tyrhénském moři. Nezapomeňte si však přinést opalovací krém, protože slunce je na ostrově velmi silné.

Přelicnováno do podzimu (říjen a listopad), teploty začnou klesat, ale stále je možné zažít velmi příjemné a slunečné dny. Deště jsou v těchto měsících častější, proto byste měli zabalit s sebou i něco na ochranu před možnými srážkami.

Zima (prosinec až únor) je na Capri spíše klidná a chladná. Teploty se pohybují mezi 8-15°C a je také deštivější období. Avšak, pokud preferujete menší turistický ruch, zima může být skvělou dobou pro návštěvu Capri.

V každém případě, nezapomeňte se vždy před cestou podívat na předpověď počasí, protože počasí se může rychle změnit. Navíc, pokud se plánujete vydat na výlety na pobřeží nebo na výšlapy do vnitrozemí, je dobré být připraven na různé klimatické podmínky.

Capri je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii a jeho počasí vám pomůže udělat z vaší cesty nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete navštívit tento ostrov v horkých letních měsících, nebo v klidnější zimní sezóně, Capri vás vždy přivítá svým kouzlem a jedinečným přírodním krásami.


Letenka Itálie Capri


Pokud toužíte po luxusní dovolené plné slunce, moře a krásné přírody, jistě byste měli zvážit cestu na Capri, elegantní ostrov, který je považován za nezbytnou návštěvu při pobytu v Itálii.

Capri se nachází v Tyrhénském moři, v blízkosti Neapole a Sorrenta. Tento malebný ostrov je přístupný pouze lodí, přičemž letenky na letiště v Neapoli, které je umístěné v blízkosti ostrova, jsou k dispozici ze všech hlavních evropských letišť.

Capri patří mezi nejkrásnější ostrovy v Itálii a má mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nimi patří pláže, skalní útesy, pevnosti a muzea, ale mnoho návštěvníků jižní Itálie se sem vydává především kvůli modrému jeskyni Grotta Azzurra, skvostu, který vás ohromí svými modrými odstíny. Turisté se dostanou do jeskyně na malých člunech, které se díky svému habitusu dokážou dostat dovnitř do úzkého vstupu, kde si poté užívají pohled na modré zářící jeskyni.

Turistické atrakce jsou však opomíjeny početnými luxusními obchody, bary, restauracemi a hotely. Capri se pyšní svou neobvyklou směsicí tradičních italských prvků a moderního příbytků, a tak během pobytu na ostrově nebudete mít ani chvíli volna. Od jedné elegantní výletní lodě k druhé, můžete oslavovat mezi těmito pěknými stroji neomaleným způsobem, a užívat si tak krásnou scenérii.

Capri je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejluxusnějších míst v Itálii. Když se chystáte na dovolenou na Capri, je nejlepší si zajistit letenku co nejdříve, protože tato destinace je velmi oblíbená. Během svého pobytu na ostrově se budete cítit jako celebrita, a pokud rádi trávíte dovolenou mezi bílými plážemi a kabarety, Capri bude pro vás ideálním místem na vychutnání si luxusu, po kterém toužíte.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky