Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Hraunfossar

Letenka Island Hraunfossar


Hraunfossar je neobyčejně krásný a unikátní přírodní úkaz na Islandu. Tato překrásná série vodopádů se nachází v západní části ostrova a je oblíbeným turistickým cílem. Jedná se o jedinečnou atrakci, která stojí za návštěvu pro každého milovníka přírody a nádherných výhledů.

Letenka na Island není dnes problém získat, jelikož se Island za posledních několik let stal velmi populárním cestovatelským cílem. Když se vydáte na tento nádherný ostrov, neměli byste vynechat návštěvu Hraunfossar, které nabízejí jedinečnou a pohádkovou atmosféru.

Hraunfossar je nejznámější tím, že se jedná o přírodní řadu vodopádů, které vyvěrají z podzemních pramenů spodního ležícího ledovcového jezera. Díky tomu voda vypadá, jako by vycházela přímo ze země. Tento fenomén je velmi jedinečný a přidává kouzlo těmto vodopádům.

Vodopády tvoří široký a pestrý účinek, kde se hladká voda setkává s pevnou horninou, což vytváří nádherný kontrast. Voda spadá po zeleném mechu pokrytých skalách, což vytváří opravdu pohádkovou scénu. Výhledy jsou úchvatné a nezapomenutelné.

Pokud se rozhodnete navštívit Hraunfossar, měli byste se také pokusit dosáhnout dalšího vodopádu zvaného Barnafoss, který se nachází poblíž. Barnafoss je známý svým neuvěřitelně modrým odstínem a tajemným příběhem, který je s ním spojený.

Legendy o Barnafossu vyprávějí o dvou dětech, kteří se utopili při pokusu přejít přes most. Příběh říká, že matka dětí byla tak zarmoucená, že nechala most zbořit, aby se žádné další děti neztratily. I když tento příběh je ponurý, Barnafoss je stále nádherným a záhadným místem, které si zaslouží být navštíveno.

Letenka na Island a návštěva Hraunfossar je skvělou příležitostí pro milovníky přírody a dobrodružství. Island je znám svými úchvatnými krajinami, ale Hraunfossar je opravdu výjimečné místo. Pokud si chcete užít výlet, který vám naplní srdce vzrušením a zároveň vás provede jedinečnou částí přírody Islandu, pak je Hraunfossar tou správnou volbou.


Dovolená Island Hraunfossar


Pokud si přejete strávit dovolenou na jedinečném a krásném místě, Island by mohl být pro vás ideální destinací. Toto nádherné severní ostrovní království nabízí neopakovatelné scenérie a úžasné přírodní památky. Jedno z těchto kouzelných míst je Hraunfossar, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Hraunfossar je malebná a fascinující řada vodopádů, nacházející se ve západní části Islandu, v regionu Borgarfjörður. Tato kaskáda vznikla z podzemních pramenů, které vyvěrají z lávového pole Hallmundarhraun. Voda pak stéká plynule po zářezech a trhlinách, vytvářející tak nádherným způsobem kouzelné obrazy.

Vedle Hraunfossar se nachází také méně známý vodopád Barnafoss, který se řadí mezi islandské přírodní skvosty. Jeho jméno, které doslova znamená "dětský vodopád", bylo inspirováno nešťastnou legendou. Podle místního příběhu zde měl kdysi jednoho dne zůstat malý chlapec žít se svou rodinou. Avšak, během svého pobytu tragicky spadl do řeky a byl smeten silným proudem vodopádu. Od té doby tento vodopád nese jeho jméno.

Kombinace těchto dvou vodopádů, Hraunfossar a Barnafoss, tvoří opravdu úchvatný pohled. Hraunfossar je symbolický svou šířkou a tím, jak proudí dlouhým, téměř dvoukilometrovým záchytným potrubím. Jeho voda je krásně čirá a vytváří nádherné kaskády při jejichž pohledu a poslechu můžete klidně strávit celé hodiny.

Pro milovníky přírody a fotogenických scén bude Hraunfossar naprosto fascinující. Tato přírodní památka se stala vyhledávaným místem pro turisty, neboť nabízí jedinečnou možnost ochutnat krásu Islandu v jeho nejčistší a přírodní podobě. Nemusíte být profesionálním fotografem, abyste zachytili dokonalé záběry tohoto místa.

Pokud hledáte pobyt v klidném prostředí, Hraunfossar je také ideálním ourčením. Zdejší atmosféra je neuvěřitelně klidná a tichá, díky které se můžete ve svém rekreačním čase opravdu odpočinout a načerpat novou energii. Pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou ve stylovém a exkluzivním prostředí, je k dispozici řada luxusních hotelů a vily v blízkosti Hraunfossar.

Dovolená na Islandu není jen o Hraunfossar. Toto nádherné místo je také v blízkosti dalších turisticky atraktivních oblastí, jako je například chráněný přírodní park Snæfellsjökull, který je dómem stratovulkánu, nebo starobylá vesnice Reykholt, která hostí několik historicky významných památek.

Island je zemí přírodních krás a Hraunfossar je jen jedním z mnoha překrásných míst, která můžete na tomto ostrově objevit. Ať už jste do přírody zarytí milovníci, fotografové nebo prostě jen hledáte klidnou a dobrodružnou dovolenou, Island a jeho úžasná Hraunfossar určitě nestanou zklamáním.


Počasí Island Hraunfossar


Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přírodních divů na Islandu. Nachází se ve západní části ostrova a je tvořen několika kaskádami, které se svažují dolů z úpatí sopky. Jen několik kilometrů od Hraunfossaru se nachází velké množství dalších turistických atrakcí, jako například lázně Reykholt, západní fjordy nebo národní park Snæfellsnes.

Islandské počasí je velmi nevypočitatelné a může se změnit během pár hodin. I když je Hraunfossar krásné místo kdykoliv v roce, nejlepší doba na návštěvu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a teploty příjemné. Během léta může být na Islandu příjemných 10-15 °C, což sice nepřipomíná pláže v Karibiku, ale je velmi příjemné na prohlídky přírodních krás.

V zimě je podívaná na Hraunfossar ještě úchvatnější, když voda v kaskádách zamrzne a vytváří skangli a ledové obrysy. Nicméně byste se měli připravit na teploty pod bodem mrazu a na velmi krátké dny.

Pokud se chystáte na Island na výlet křižovatkou Hraunfossar, měli byste být připraveni na každé počasí. Doporučuje se vzít si s sebou teplé oblečení, nepromokavou bundu a dobré boty. Protože na Islandu může během jednoho dne být slunečno, ale také pršet, sněžit, větrat a mrazit.

Ať už se rozhodnete Island navštívit v létě či v zimě, Hraunfossar vás určitě ohromí svou krásou. A když si po prohlídce připadáte unaveni, odpočiňte si a zahřejte se v některé z okolních termálních lázní. Islandské počasí sice může být velmi chladné, ale dovolená na tomto nádherném ostrově se vám bude určitě líbit!


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hraunfossar


Nejčastější dotazy a odpovědi o vodopádech Hraunfossar na Islandu:

1. Jak se dostanu na vodopády Hraunfossar?
Odpověď: Vodopády Hraunfossar se nacházejí v západní části Islandu, přibližně 136 km severozápadně od Reykjavíku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčení auta a jízda po silnici číslo 1. Je také možné využít autobusovou dopravu.

2. Jsou vstup na vodopády Hraunfossar zdarma?
Odpověď: Ano, vstup na vodopády Hraunfossar je zdarma. Není potřeba žádné vstupné ani povolení.

3. Jaké jsou otevírací hodiny vodopádů Hraunfossar?
Odpověď: Vodopády Hraunfossar jsou přístupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Není zde žádný omezený časový interval.

4. Můžu se k vodopádům Hraunfossar dostat i v zimě?
Odpověď: Ano, vodopády Hraunfossar jsou přístupné i v zimě. Nicméně je dobré si uvědomit, že v zimním období mohou být některé trasy zavřené kvůli sněhu a ledovým podmínkám. Doporučuje se mít vhodné výbavu a sledovat aktuální informace o podmínkách na cestách.

5. Existuje nějaké parkoviště u vodopádů Hraunfossar?
Odpověď: Ano, u vodopádů Hraunfossar je k dispozici parkoviště pro návštěvníky. Parkování je zdarma.

6. Můžu se k vodopádům Hraunfossar dostat i bez auta?
Odpověď: Ano, je možné se dostat k vodopádům Hraunfossar i bez auta. Existuje autobusová doprava, která spojuje Reykjavík s touto oblastí.

7. Je možné se k vodopádům Hraunfossar koupat?
Odpověď: Kvůli nepředvídatelným proudům a studenému podzemnímu prameni se nelze k vodopádům Hraunfossar koupat. Je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a nepokoušet se o nebezpečné aktivity.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o vodopádech Hraunfossar. Může se vyskytnout i další dotazy, které se týkají například ubytování, stravování nebo další turistické aktivity v okolí.


Ubytování Island Hraunfossar


Island je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí na světě. Jeho příroda je bezkonkurenční a je jedním z hlavních důvodů, proč každý rok přitahuje stovky tisíc turistů. Mezi největší přírodní skvosty Islandu patří vodopády, z nichž jeden z nejnazývanějších je Hraunfossar.

Hraunfossar je unikátní vodopád nacházející se ve západní části Islandu, přibližně 120 kilometrů od hlavního města Reykjavíku. Jeho jméno má původ v islandských slovech "hraun", což znamená láva, a "fossar", což znamená vodopády. Hraunfossar je doslova řada vodopádů, protékajících skrze rozlehlá lávová pole. Tvoří tak jedinečný a malebný pohled.

Tato přírodní krása je výsledkem podzemního toku vody ze sopky Langjökull, která se nachází ve vnitrozemí Islandu. Voda prosakuje skrze lávové pole a vytváří toky, které nakonec vyvěrají jako vodopády. Celý systém vodopádů je tvořen rozlehlou řadou malých vodopádů, které se mísí dohromady a tvoří malebnou kaskádu.

Hraunfossar je známý svými unikátními přírodními barvami. Voda, která se převaluje lávovými poli, má bledě modrou a šedou barvu. Tento kontrast k převážně černému lávovému terénu stvoří nezapomenutelné vizuální zážitky. Pro fotografy nebo milovníky přírody je toto místo opravdovým rájem.

Kromě krásy samotného vodopádu je v okolí Hraunfossar také dostatek dalších aktivit a zajímavostí. Nedaleko se nachází také vodopád Barnafoss, který je větším a mohutnějším bratrem Hraunfossar. Dalšími atrakcemi jsou Naplavina Hvítárvatn, kde si můžete vychutnat klidné odpoledne u jezera, nebo přírodní termální pramen Deildartunguhver, který je považován za největší horký pramen Evropy.

Pokud plánujete návštěvu Hraunfossar, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Nedaleko se nachází několik hotelů, penzionů a hostelů, které poskytují rozmanité možnosti pro každý rozpočet. Místní obyvatelé také nabízejí pronájem chatek a apartmánů, což je skvělá příležitost pro ty, kdo chtějí prožít autentický a blízký zážitek z Islandu.

Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a unikátních míst, která Island nabízí. Jeho malebná kaskáda, zvláštní přírodní barvy a úchvatné okolí tvoří skvělou kombinaci, která si zaslouží být součástí každého plánu na cestu na Island. Ať již si vyberete jakoukoli formu ubytování, zážitek z Hraunfossar bude jistě nezapomenutelný.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky