Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Dimmuborgir

Dovolená Island Dimmuborgir


Island je země známá mnoha překrásnými přírodními scenériemi a jedním z nejzajímavějších míst, které na ostrově najdete, jsou Dimmuborgir. Tento fascinující skalnatý útvar se nachází na severu Islandu a patří mezi nejznámější atrakce tohoto místa.

Dimmuborgir, což v překladu znamená "temné pevnosti", je unikátní celoroční turistická destinace, která je tvořena sopečnými skalními útvary. Tato oblast je vytvořena lávovými proudy, které se postupně ochladily a tuhly, vytvářející neuvěřitelné formace ve formě tunelů, oblouků a stavbami připomínajícími hradby. Celý tento skalnatý systém je vytvořen z čedičových sloupů a je pokrytý zeleným mechem a lišejníky, které mu dodávají tajemnou a mysteriózní atmosféru.

Dimmuborgir se staly inspirací pro mnoho islandských pověstí a legend. Podle jedné známé legendy se prý v těchto skalních útvarech skrývá brána do pekla, což dodává tomuto místu ještě více na jeho tajemnosti a magii. Samotný procházka tímto územím je velmi fascinující a přenáší vás do jiného světa, ve kterém se vám může zdát, že se ocitnete v pohádkovém prostředí.

Při návštěvě Dimmuborgir můžete objevovat a procházet se po široké síti chodníků, které procházejí mezi skalními oblouky a tunelem. Jednou z nejpopulárnějších tras je "Kirkjugolfið" neboli "kostelní podlaha", což je pěkný výlet, který vede kolem jedné z nejpevnějších čedičových desek, která vypadá jako dlažba církevní podlahy.

Pokud budete chtít navštívit Dimmuborgir v zimě, dost možná budete mít šanci zažít něco ještě magičtějšího. Sníh a led pokrývající tyto skalní útvary vytváří surreální a krásné scenérie. Rozezníte-li si čas a přijdete sem ve večerních hodinách, může se vám naskytnout pohled na zářící severní polární záři, což by byl opravdu nádherný zážitek.

Pokud plánujete dovolenou na Islandu, rozhodně nevynechejte návštěvu Dimmuborgir. Das tyto impozantní skalní útvary vás pohltí svou krásou a budete se cítit, jako byste byli součástí nějakého pohádkového příběhu. Příroda zde vytvořila unikátní místo, které je nezapomenutelné a nelze přehlédnout. Takže si hodíte boty na procházku a vydejte se objevit krásu Dimmuborgir na krásné Islandu.


Ubytování Island Dimmuborgir


Island je země s ohromující přírodou, která láká mnoho návštěvníků z celého světa. Pro ty, kteří hledají jedinečné zážitky, jsou hodnotné nejen památky, ale i ubytování. Jedním z nich je apartmánový komplex Island Dimmuborgir.

Tato nemovitost nabízí dokonalý zážitek pro ty, kteří hledají únik od městského shonu. Komplex se nachází v krásném okolí, kousek od jezera Mývatn, a nabízí širokou škálu různých typů ubytování. Je to ideální místo pro páry, rodiny i skupiny přátel.

Island Dimmuborgir je vytvořen z deseti samostatných apartmánů. Každý z nich je vybaven kuchyňským koutem, koupelnou a obývacím pokojem s televizí a pohovkou. Interiéry jsou moderní a vkusné, čímž jsou ideálním útočištěm pro ty, kdo si chtějí vychutnat krásy islandské krajiny v pohodlí.

Apartmány mají vynikající vzdálenost od turistických atrakcí, které si můžete vychutnat v oblasti, jako jsou sopky, geotermální prameny a krátery, a nabízejí úchvatné výhledy na pohoří Hverfjall a krajinu zaujímající sever Islandu. Docela často se zde také můžete podívat na polární záři, což je fyzi-fyzikální jev, který přitahuje mnoho lidí do těchto míst.

Další výhodou tohoto ubytování je možnost si připravovat jídlo sami v moderních kuchyňských koutech. To ušetří náklady na restaurace a zároveň vám umožní ochutnat místní suroviny a tradiční islandské jídla. Pro ty, kteří rádi tráví večery v klidném prostředí a čekají podívanou na polární záři, je zde k dispozici venkovní terasa s grilem.

Celkově bych tedy řekla, že Island Dimmuborgir je skvělým ubytováním pro ty, kteří chtějí prožít unikátní dovolenou, kde si budou moci načerpat energii z krásné islandské krajiny a zároveň si užít soukromého a pohodlného ubytování. Pokud hledáte podobný zážitek, určitě Island Dimmuborgir stojí za to zvážit.


Letenka Island Dimmuborgir


Island, země ohně a ledu, je očarující destinací pro cestovatele z celého světa. Zdejší přírodní krásy lákají návštěvníky k celoročnímu objevování tajemství této země. Jedním z nejfascinujících míst Islandu jsou zříceniny Dimmuborgir, jež jsou doslova zhmotněním mýtů a legend. Díky letenka Island Dimmuborgir může být návštěva tohoto magického místa okamžitou realitou.

Dimmuborgir, což v překladu znamená Temné hrady, jsou skalnaté útvary na Islandu, které vznikly před mnoha tisíci lety během výbuchu sopky. Toto kouzelné místo je proslulé svými tajemnými skalními útvary, které připomínají město z jiného světa. Když se vstoupí do této podivné krajiny, má člověk pocit, že se ocitl v nějakém fantastickém světě.

Zvláštní bytosti, které žijí v skalních útvarech, dodávají těmto zříceninám ještě tajemnější ráz. Podle vikingských legend zde prý sídlí jiné bytosti, jež zůstávají skryty před zraky lidí a vévodí nad celým regionem. Když se k tomu přidá hádání, jakým způsobem vznikly tyto hory, vzniká z této lokality skutečně magické místo, které nelze nikdy dostatečně objevit.

Díky letenka Island Dimmuborgir může být cesta k zříceninám snadná a pohodlná. Spolehlivé letecké společnosti nabízejí pravidelné lety do Islandu z celého světa, a proto není potřeba mít obavy z případných komplikací s cestováním. Po přistání na islandském letišti stačí nasednout na autobus, pronajmout si auto nebo si zamluvit soukromého průvodce a vydat se na cestu.

Cesta do Dimmuborgir většinou zabere přibližně hodinu jízdy autem od hlavního města Reykjavík a je to rozhodně stojí za to. Toto kouzelné místo vám umožní prozkoumat nejdůležitější sopky a krátery Islandu, když se budete potácet přes fascinující skalní útvary, které se vykládají na všech stranách.

Pozoruhodné skalní útvary, to jsou právě Dimmuborgir. Toto místo patří mezi nejzáhadnější a nejkrásnější místa Islandu. Díky spolehlivým leteckým společnostem, které nabízejí letenky do této země, může být cesta do zřícenin Dimmuborgir rychlá, snadná a pohodlná. Pokud toužíte objevovat neuvěřitelné kouzlo Islandu, neváhejte a zamluvte si letenku právě teď. Rozhodně nebudete litovat!


Počasí Island Dimmuborgir


Island je země, která je pro své drsné a nepředvídatelné počasí proslulá. Islandské počasí může být v průběhu dne proměnlivé, a to i během jednoho hodinového období. Jednou z míst, kde může být počasí opravdu zažité, jsou Dimmuborgir.

Dimmuborgir jsou skalní útvary v oblasti Mývatn na severu Islandu. Jedná se o rozsáhlou oblast, která je tvořena lávovými věžemi, komíny, tunely a jeskyněmi. Tyto skalní útvary jsou vytvořeny sopečnou činností, která v této oblasti probíhala před více než 2000 lety. Od té doby se zde tvořily nejrůznější útvary, které často připomínají podivné tvary a stvoření.

Islandské počasí je v této oblasti velmi proměnlivé. V létě se zde může vyskytovat příjemné slunečné počasí s teplotami okolo 20 °C. Nicméně, většinou bývá v létě zamračeno nebo prší. Podobné počasí bývá také během jara a podzimu. Zima na druhé straně je v této oblasti typická silným větrem, sněhovými bouřemi a nižšími teplotami kolem -10 °C.

I přes nepředvídatelné počasí se stovky návštěvníků každoročně vydávají na procházky po Dimmuborgir. Oblast nabízí nádherné výhledy na nádhernou zimní krajinu, vysoké lávové sloupy a neobvyklé skály. Pokud plánujete navštívit Dimmuborgir, je důležité mít na paměti, že počasí se může rychle změnit a že je dobré být připraven na jakoukoli situaci. Doporučuje se také oblékat se vrstvami oblečení a udržovat si při sobě náhradní oblečení.

V oblasti Dimmuborgir se také nacházejí různé turistické trasy, které vás provedou krásnou přírodou. Mezi nejpopulárnější patří procházka kolem Mývatnu nebo výlet na hory Hverfjall a Mount Kraflu. Tyto trasy nabízejí úchvatné výhledy na krajinu a zároveň přináší možnost relaxace a odpočinku od každodenního života.

Islandské počasí v oblasti Dimmuborgir je nevyzpytatelné a proměnlivé. Přesto se však jedná o jedno z nejkrásnějších míst v Islandu, které turisty láká svojí neopakovatelnou přírodou a úchvatnými výhledy. Pokud budete chtít prozkoumat tuto oblast, buďte připraveni na různá klimatická překvapení a užijte si nádhernou přírodu Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Dimmuborgir


Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Islandu Dimmuborgir?
Odpověď: Island Dimmuborgir je volně přístupný a není omezen otevíracími hodinami, ale doporučuje se navštívit místo během dne, protože v noci se zde setmí.

Dotaz: Je vstup na Island Dimmuborgir zdarma?
Odpověď: Ano, vstup na Island Dimmuborgir je zdarma.

Dotaz: Je vhodné navštívit Island Dimmuborgir s dětmi?
Odpověď: Ano, Island Dimmuborgir je vhodný pro návštěvy s dětmi. Je však třeba být opatrný kvůli nebezpečí pádu ze skal a překvapivým klimatickým podmínkám.

Dotaz: Která je nejlepší doba pro návštěvu Islandu Dimmuborgir?
Odpověď: Island Dimmuborgir může být navštíven kdykoliv v roce, ale nejlepší doba je obvykle v létě, kdy jsou podmínky nejlepší pro poznávání přírodního krásy.

Dotaz: Jsou na Islandu Dimmuborgir k dispozici turistické výlety?
Odpověď: Ano, turistické výlety jsou k dispozici pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat Island Dimmuborgir. Existuje mnoho možností pro výlety, včetně průvodcovských zájezdů, horských výletů a jízd na koních.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky