Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Trim Castle

Letenka Irsko Trim Castle


Trim Castle je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Irsku. Tato impozantní stavba se nachází ve městě Trim, v hrabství Meath, a zaujímá dominantní pozici na břehu řeky Boyne.

Trim Castle pochází z 12. století a bylo postaveno jako sídlo rodiny de Lacy, anglických šlechticů, kteří měli v té době značný vliv na tuto část Irska. Hrad je považován za jeden z nejlépe zachovalých a největších normanských hradů ve východní Evropě.

Hradní komplex se skládá z velkého okrouhlého věže, která je obklopena městskými hradbami, baštami a dalšími budovami. Celý hrad je postaven z kamene a jeho architektura připomíná typický středověký hradní styl.

Trim Castle je známý také díky svému významu ve filmovém průmyslu. Hrad se objevil ve slavném historickém dramatu "Braveheart" režiséra Mela Gibsona, kde ztvárnil vůdce odboje William Wallace. Toho času se hrad stal velmi populárním mezi turisty a zažil zvýšený zájem příchozích.

Navštívit Trim Castle je pro milovníky historie skvělou příležitostí prozkoumat doby, kdy Irsko bylo rozděleno a ovládáno cizími mocnostmi. Hrad nabízí možnost prohlídky věže, kde můžete spatřit úžasné výhledy na okolní krajinu. Turisté se mohou také projít po hradbách a projít se po hradebních cestách.

Trim Castle je také spojeno s mnoha legendami a pověstmi. Například se říká, že hradská věž je strašena duchy zemřelých rytířů, kteří bojovali o celý kraj. Toto poutavé místo zkrátka láká nejen historiky, ale i milovníky tajemna a příběhů.

Celkově lze říct, že Trim Castle je jedním z nejkouzelnějších a nejnadčasovějších míst v Irsku. Jeho impozantní středověká architektura a bohatá historie přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud se ocitnete v Irsku, určitě si nezapomeňte vychutnat procházku po zdejším hradu a zakusit jeho jedinečnou atmosféru.


Dovolená Irsko Trim Castle


Trim Castle je impozantní středověký hrad nacházející se ve městě Trim v irském hrabství Meath. Tento hrad, který je největším normanským hradem v Irsku, je oblíbenou turistickou atrakcí a důležitým národním památkou.

Hrad byl postaven na začátku 13. století vládcem Anglo-Normanskému světu Hugem de Lacy. Trim Castle sloužil jako pevnost a mocenské centrum, které mělo zajistit kontinuitu kontroly nad irským územím. Hrad byl postaven na strategicky výhodném místě, při soutoku řeky Boyne a řeky Liffey. Tento stav souvisel s historií Irska, kdy zde probíhaly četné boje o kontrolu nad ostrovem mezi anglickými a irskými silami.

Výjimečnost hradu leží především ve své architektuře. Trim Castle je obklopen obrovským valbovým příkopem, který je trvale zaplaven vodou. Můžete se projít po hradební zdi a věžích, které nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Prozkoumejte také hradní nádvoří, kde se koná mnoho kulturních akcí a festivalů.

Pro fanoušky filmů a seriálů by mohl být Trim Castle známým místem. V roce 1995 zde byla natáčena scéna z filmu Braveheart a v seriálu Game of Thrones byl hrad využit jako Kulový hrad západozemí. To vše dává hradu ještě větší historickou a kultovní hodnotu.

Pokud se rozhodnete navštívit Trim Castle, nezapomeňte se projet po okolí. Město Trim je jedním z nejstarších měst v Irsku a nabízí řadu historických památek, jako je například kostel Trim Collegiate Church nebo kostel svatého Patricka. Můžete se také projít po malebných uličkách města a vychutnat si atmosféru starobylého města.

Irsko je známé pro svou malebnou krajinu a přátelské obyvatele. Nechybí tu ale ani bohatá historie a kultura. Trim Castle je jednou z těch unikátních historických památek, které vás vtáhnou do dávných dob a pomohou vám porozumět dějinám a tradicím tohoto fascinujícího místa.


Počasí Irsko Trim Castle


Trim Castle je hrad nacházející se ve městě Trim v Irsku. Je jedním z největších a nejlépe zachovalých hradů ve všech Britských ostrovech. Trim Castle se nachází na břehu řeky Boyne a byl postaven v 12. století.

Irsko je známé svým proměnlivým a někdy i nevyzpytatelným počasím. Trim Castle není výjimkou a jeho okolí je často ovlivněno mořskými vlivy. Hrad se nachází v oblasti s mírným oceánickým klimatem, což znamená, že zde jsou mírná a vlhká léta a chladná a deštivá zima.

Léto v Trim Castle je ideální pro turistiku a prozkoumávání okolní přírody. Teploty se pohybují kolem 18-20 °C a slunce svítí přibližně 6-7 hodin denně. Díky tomu můžete strávit příjemný den procházkou po zahradách hradu a obdivováním jeho impozantní architektury. Příroda v okolí hradu je v létě plná květin a zeleně, a také je to ideální období pro prohlídku řeky Boyne, která protéká nedaleko.

Jesenní počasí v okolí Trim Castle je obvykle mírné, ale deštivé. Teploty klesají na průměrně 12-15 °C a déšť je poměrně běžný. To neznamená, že nemůžete vychutnat procházku po hradu, ale měli byste se připravit na oblečení vhodné na změnlivé počasí.

Zima v Trim Castle je chladná a deštivá. Teploty se pohybují kolem 3-8 °C a déšť je velmi častý. To může omezit venkovní aktivity, ale stále můžete si užít procházku po hradu a obdivovat jeho krásu. Navíc, díky nižším teplotám a menšímu množství turistů, můžete zažít klidnější a intimnější atmosféru.

Jaro v Trim Castle je proměnlivé a teploty se postupně zvyšují. V březnu ještě může být chladno a deštivo, ale ve světle více slunečných dnů se teploty zvyšují na příjemných 10-15 °C a v dubnu a květnu se pohybují kolem 15-18 °C. Jaro je také obdobím, kdy se v okolí Trim Castle začíná objevovat živá flora a fauna, a tak můžete zažít krásnou přírodu během vaší návštěvy.

Trim Castle je během celého roku nádherným místem k návštěvě. Přestože počasí v Irsku může být proměnlivé, pokud se dobře připravíte na oblečení a vybavení, můžete si toto historické místo užít v jakémkoliv období roku.


Ubytování Irsko Trim Castle


Trim Castle je impozantní hrad nacházející se ve městě Trim v Irsku. Je považován za jednu z nejvýznamnějších staveb svého druhu v zemi a je také jedním z největších hradů na Irském ostrově.

Hrad byl postaven v 12. století Normany a byl jedním z mnoha hradů, které zde postavili na svých dobyvatelských výpravách. Trim Castle měl strategickou polohu na břehu řeky Boyne a sloužil jako centrum moci a obrany v této části Irska.

Hrad byl původně postaven jako pevnost s opevněním ve tvaru zvonu. Jeho hlavním účelem bylo ochránit nově získané pozemky Normany před potenciálními útoky irských vzbouřenců. Opevnění bylo přizpůsobeno novému vývoji vojenských taktik a bylo vysoce účinné při odpudivání útoků.

Trim Castle dnes nabízí návštěvníkům možnost prozkoumávat jeho impozantní architekturu a poznávat jeho historii. Hrad byl předmětem mnoha restauračních prací a některé z jeho částí byly otevřeny veřejnosti. Prohlídka zahrnuje návštěvu hradních zdí, věží a některých interiérů.

Jednou z nejznámějších atrakcí hradu je tzv. Great Hall, což byla velká sál, která sloužila jako místo setkávání pro vrcholné šlechtice. Tato místnost byla opatřena krásnou gotickou klenbou a sloužila jako centrum společenského života hradu.

Navštěvníci si také mohou prohlédnout tzv. Tovarnu na mince, která byla postavena v 15. století. Jedná se o nejstarší dochovanou mincovnu na Irském ostrově a poskytuje cenné informace o mincovním procesu a měnové politice té doby.

Trim Castle je také známý díky své roli ve slavném filmu "Braveheart" z roku 1995, ve kterém hrála hlavní postavu Mel Gibsona. Mnoho scén bylo natočeno právě na hradě a přispělo k jeho popularitě jako turistické atrakce.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout hrad blíže, je k dispozici průvodce, který poskytne podrobné informace o jeho historii a architektuře. Je možné také si prohlédnout výstavu věnovanou historii hradu a jeho významu v irské historii.

Trim Castle je jedním z mnoha historických skvostů na Irském ostrově a nabízí možnost prozkoumat bohatou historii a kulturu této země. Pro návštěvníky, kteří mají zájem o středověkou historii a architekturu, je návštěva hradu absolutním must-see.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Trim Castle


1. Jak se dostanu na Trim Castle v Irsku?
Trim Castle se nachází ve městě Trim v hrabství Meath. Nejbližší letiště je v Dublinu, odkud je možné se dostat autobusem nebo vlakem do Trimu. Trim je také dobře dostupný automobilem, přičemž je od Dublinu vzdálen přibližně 40 kilometrů.

2. Jaká je vstupní cena do Trim Castle?
Ceny vstupenek do Trim Castle se mohou lišit v závislosti na věku a kategorii návštěvníka. V roce 2021 je vstupné pro dospělého člověka 5 eur, zatímco pro děti a seniory je vstupné nižší. Děti do věku 12 let musí být v doprovodu dospělé osoby.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Trim Castle?
Pro prohlídku hradu Trim Castle je vyhrazena přibližně hodina až hodina a půl času. To zahrnuje prohlídku hradních prostor, věže a okolních zahrad. Doporučuje se však přijít dostatečně předem, aby si návštěvníci mohli užít celou prohlídku.

4. Existuje možnost zakoupení vstupenek online?
Ano, je možné si zakoupit vstupenky do Trim Castle online přes oficiální webové stránky nebo pomocí mobilní aplikace. Tímto způsobem můžete předem rezervovat vstup na konkrétní čas a zajistit si své místo.

5. Nabízí Trim Castle možnost prohlídky s průvodcem?
Ano, Trim Castle nabízí možnost prohlídky s průvodcem, který vám poskytne podrobný pohled na historii a zajímavosti tohoto místa. Prohlídky s průvodcem jsou většinou dostupné v anglickém jazyce, ale je možné si případně domluvit i prohlídku v dalších jazycích.

6. Můžu si sebou vzít foťák na prohlídku Trim Castle?
Ano, fotografování je obecně povoleno na prohlídce Trim Castle, ale existují omezení. Je zakázáno používat blesk v interiérech, a některé exponáty mohou být chráněny před fotografováním. Je však vždy dobré dodržovat pokyny personálu, abyste se vyhnuli potížím.

7. Je Trim Castle přístupný pro osoby s omezenou schopností pohybu?
Trim Castle nabízí omezenou přístupnost pro osoby s omezenou schopností pohybu. Hlavní věž je přístupná po schodech a mánelevator nebo rampu. Některé prostory však mohou být obtížně přístupné pro vozíčkáře. Doporučuje se předem kontaktovat personál hradu, aby se upřesnily podrobnosti ohledně specifických požadavků.

8. Můžu si v Trim Castle koupit suvenýry?
Ano, v Trim Castle je k dispozici obchod se suvenýry, kde si můžete zakoupit různé předměty spojené s hradem a irskou kulturou. Nabídka suvenýrů zahrnuje například reprodukce historických předmětů, upomínkové předměty či knihy.

9. Existuje poblíž Trim Castle možnost stravování?
Ano, v okolí Trim Castle je několik restaurací, kaváren a hospod, kde si můžete po prohlídce oběd nebo svačinu. Trim je malé město, takže možnosti stravování jsou dostupné v blízkosti.

10. Jaké jsou otevírací hodiny Trim Castle?
Trim Castle je obvykle otevřen pro veřejnost od pondělí do soboty od 9:30 do 17:30 hodin. V neděli je otevřen od 11:00 do 17:30 hodin. Otevírací doba však může být ovlivněna sezónou a případně událostmi, proto je vhodné zkontrolovat aktuální otevírací hodiny před návštěvou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky