Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Ring of Kerry

Počasí Irsko Ring of Kerry


Ring of Kerry je znamý turistický okruh v jihozápadním Irsku, který nabízí nádherné výhledy na přírodní krásy této země. A jedním z aspektů, který často ovlivňuje zážitek z cesty po Ring of Kerry, je překvapivé a proměnlivé počasí.

Irsko je známé svým deštivým a vlhkým podnebím, které se projevuje tím, že se počasí může změnit během chvíle. A Ring of Kerry není výjimkou. Během jednoho dne může být slunečno, zataženo, pršet a foukat silný vítr, což znamená, že je potřeba být připraven na všechny příležitosti.

Průjezd Ring of Kerry začíná v městečku Killarney a začínáte svou cestu směrem na jih. Na samém začátku můžete zažít klidné slunečné ráno, kdy budete mít možnost obdivovat okolní zelené kopce, jezera a malebné vesnice. Ale když se budete blížit k Atlantskému oceánu, můžete se setkat s náhlými změnami počasí.

Jeden z nejznámějších a nejmalebnějších míst na Ring of Kerry je zátoka Dingle Bay. Zde můžete očekávat dramatické skalnaté pobřeží, které tvoří impozantní výhledy na oceán. Ale právě v této oblasti může být počasí velmi proměnlivé. Během jednoho okamžiku můžete být oslněni slunečním světlem, které se odráží od modrého oceánu, a příští okamžik být zastíněni tmavými mraky a slyšet bouřkový hrom.

Dalším místem, které stojí za návštěvu na Ring of Kerry, je Národní park Killarney. Tento park je domovem nádherných hor, jezer a vodopádů. V závislosti na počasí můžete procházet slunečnými cestami nebo procházet dešťovým lesem. Bez ohledu na to, jaké počasí zažijete, krása tohoto místa je nezapomenutelná.

Na Ring of Kerry je také několik malebných rybářských vesnic, jako je například Portmagee. Zde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a sledovat západ slunce nad Atlantikem. Ale buďte připraveni na to, že počasí se může rychle změnit. Prší-li venku, můžete se ukrýt v útulné hospůdce a ochutnat tradiční irskou whiskey.

Ring of Kerry je cestou, která vás vezme přes malebné krajiny, útesy, jezera a vesnice a nabízí tak mnoho možností k objevování. Ale pokud hodláte projet Ring of Kerry, nezapomeňte si vzít vhodné oblečení a připravit se na různé podmínky počasí. Ať je počasí jakékoliv, zážitek z cesty po Ring of Kerry vás určitě ohromí.


Ubytování Irsko Ring of Kerry


Pokud hledáte úchvatnou a malebnou krajinu, vydejte se na pobřeží západního Irska a objevte Ring of Kerry. Tato známá turistická trasa je považována za jednu z nejkrásnějších na světě a nabízí úžasný výhled na horské vrcholky, zelené pláně a překrásné pobřeží.

Abychom vám umožnili co nejvíce vychutnat si toto magické místo, sepsali jsme seznam nejlepších ubytování, které Ring of Kerry nabízí.

1. Killarney
Město Killarney je výchozím bodem pro objevování Ring of Kerry. Zde najdete mnoho luxusních hotelů, ale i rodinných penzionů či ubytování typu Bed & Breakfast. Město je známé svým přátelským přístupem a pohostinností. Příkladem kvalitního ubytování ve městě je například hotel The Killarney Park, který nabízí moderní pokoje a skvělé služby.

2. Kenmare
Dalším skvělým místem pro ubytování je malebné městečko Kenmare. Zdejší hotely a penziony mají kouzlo a nabízejí úchvatný výhled na lahodné irské přírodní scenérie. Doporučujeme například Sheen Falls Lodge, který se nachází v soukromém panství s velkolepým výhledem na vodopády.

3. Cahersiveen
Cahersiveen je klidné přístavní město s nabídkou výtečného ubytování. Město je známé svou nádherou a historickými památkami. V nabídce ubytování stojí za zmínku například hotel Royal Hotel, který se nachází v centru města a nabízí kvalitní služby.

4. Dingle
Pokud hledáte malebné a okouzlující pobřeží, zastavte se ve městě Dingle. Toto malé rybářské město nabízí úchvatný výhled na Atlantský oceán a je známé svou bohatou irskou kulturou a tradiční hudbou. Místní ubytování představuje například Dingle Benners Hotel, který se nachází v historické budově a je oblíbený jak mezi turisty, tak mezi místními obyvateli.

5. Sneem
Sneem je malebná vesnička nacházející se na pobřeží Ring of Kerry. Je zde mnoho možností ubytování, které nabízí přímý výhled na překrásné panoráma a je obklopeno hezkou zelenou krajinou. Strávit noc můžete například v hotelu Sneem Hotel, který je známý svou luxusní a přátelskou atmosférou.

Při návštěvě Ring of Kerry si můžete být jisti, že výběr ubytování nebude problém. Bez ohledu na vaše preference, zde najdete něco, co vám bude vyhovovat. Užijte si svůj pobyt v tomto úchvatném koutu Irska a prozkoumejte krásy Ring of Kerry.


Dovolená Irsko Ring of Kerry


Pokud hledáte krásné, malebné a nádherné místo pro dovolenou, není třeba hledat dále než na Ring of Kerry v Irsku. Tento okouzlující okruh se nachází na jihozápadě Irska a nabízí nádherné výhledy na překrásnou krajinu, zelené kopce, horské řeky a nádherné pobřeží. Procestování Ring of Kerry je jedinečný zážitek, který vám zaručeně zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Délka okruhu Ring of Kerry se pohybuje kolem 170 kilometrů a je možné ho absolvovat buď autem či na kole. Pokud se rozhodnete pro auto, můžete si pronajmout auto v blízkosti letiště v Corku nebo Killarny. Celý okruh obvykle trvá jeden den, ale závisí to na vaší zastávce a zájmech. Doporučuje se vyrazit časně ráno, abyste měli dostatek času na prozkoumání krás Ring of Kerry. Nezapomeňte také na foťák, abyste si mohli zachytit každý nádherný moment.

První zastávkou na Ring of Kerry je město Killarney, které je ideálním výchozím bodem pro váš výlet. Zde si můžete prohlédnout Killarney National Park, který nabízí krásnou přírodu, jezera a historické budovy. Pokračujte na jihozápad Ring of Kerry a brzy se dostanete k Muckross House, velkolepému sídlu, které je nyní otevřeno veřejnosti jako muzeum. Muckross House je skvělým příkladem irské architektury a jeho rozsáhlé zahrady jsou přímo očarující.

Další zastávkou na Ring of Kerry je útes Staigue, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Tento útes je starověký dvojitý opevněný val a je považován za jeden z největších valů svého druhu v Irsku. Pokud máte zájem o historii, toto místo je pro vás určené.

Dále na Ring of Kerry se dostanete do městečka Waterville, velmi oblíbeného mezi rybáři. Waterville je známé také tím, že se zde vídával herec Charlie Chaplin, který si zde každý rok přijížděl pochutnat na rybách. Pokud se zde rozhodnete zůstat na noc, najdete zde mnoho hotelů, B&B a restaurací, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a pohodlné ubytování.

Poslední zastávkou na Ring of Kerry je zátoka Kenmare, která je obklopena zelenými horami a nabízí úchvatné výhledy na Atlantický oceán. Zde si můžete vychutnat krásnou pláž, procházku po malebných uličkách a objevovat místní obchůdky nabízející tradiční irské suvenýry. Kenmare je také známé svou bohatou gastronomickou scénou, takže si tu určitě pochutnáte na lahodných pokrmech.

Ring of Kerry je jedním z nejkrásnějších míst v Irsku a nedá se vynechat při cestě po této úchvatné zemi. Nabízí nekonečné množství přírodních krás a historických památek, které vám otevřou okno do irské kultury a tradic. Nechte se unést kouzlem Ring of Kerry a prožijte dovolenou, kterou nezapomenete.


Letenka Irsko Ring of Kerry


Irsko je známé svou vzrušující a jedinečnou přírodou, kterou můžete objevovat prostřednictvím mnoha úchvatných turistických cest. Jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších tras v Irsku je Ring of Kerry, trasa kolem panorama okruhu v jihozápadním Irsku.

Ring of Kerry je okružní cesta dlouhá přibližně 179 kilometrů a vede kolem krajiny hrabství Kerry. Tato trasa nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na horské špičky, dramatické pobřeží, tajemné lesy a malebné vesnice. Je to jedinečný způsob, jak prozkoumat a zažít krásu irského venkova.

Začněte vaši cestu z města Killarney, které je hlavním bodem výchozím bodem Ring of Kerry. Zde si můžete pronajmout auto, zapůjčit si kolo nebo se připojit k organizovanému zájezdu. Během svého putování vás cesta zavede přes malebné vesnice jako Kenmare, Sneem, Waterville a Killorglin, kde se můžete zastavit a ochutnat místní kuchyni nebo se projít po malebných uličkách.

Krása této trasy spočívá v neustále se měnících krajinách, které projíždíte. Budete se pohybovat kolem útesů s názvem Kerry Cliffs a můžete si užít úchvatné výhledy na Atlantský oceán a na nádhernou zátoku Dingle Bay. Cestou budete také míjet nádherná jezera, jako je Muckross Lake nebo Lough Leane, která jsou rájem pro milovníky outdoorových aktivit.

Dalšími vzrušujícími místy na cestě je národní park Killarney, kde si můžete prohlédnout zvířata, jako jsou Jeleni, a relaxovat v krásných zahradách a rašeliništích. Ring of Kerry vás také zavede do území Skellig Michael, kde se nachází zřícenina kláštera UNESCO, která přitahuje mnoho filmových fanoušků, zejména těch, kteří sledují sérii Star Wars.

Ring of Kerry je ideální cesta pro ty, kteří si chtějí užít přírodu, krásu a klid venkova. Ideálně byste měli plánovat několik dní na tuto trasu, abyste si mohli užít všechny skvosty, které nabízí. Během cesty se můžete zastavit v mnoha přátelských hospodách a ochutnat tradiční irské jídlo, jako je guinness a irská whisky.

Pokud plánujete návštěvu Irska, nezapomeňte zařadit Ring of Kerry do svého itineráře. Tato cesta vám umožní poznat a prožít opravdové irské kraje a přiblížit se k jejich kultuře a tradicím. Je to dobrodružství, které vám zaručeně zanechá nezapomenutelné vzpomínky a fotografie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ring of Kerry


1. Co je Ring of Kerry?
- Ring of Kerry je turistická trasa v jihozápadním Irsku, která obkružuje poloostrov Iveragh. Je známá pro své malebné výhledy na horské hřebeny, mořské útesy a zelené pastviny.

2. Jak dlouhá je trasa Ring of Kerry?
- Trasa Ring of Kerry je přibližně 180 kilometrů (112 mil) dlouhá. Doporučuje se plánovat alespoň celý den, aby se měli návštěvníci dostatek času na zastavení a vyfotografování krásných výhledů.

3. Kde je nejlepší začít Ring of Kerry?
- Mnoho lidí začíná Ring of Kerry ve městě Killarney, které se nachází v srdci Kerry County. Toto město nabízí různé turistické atrakce a je vhodné jako výchozí bod pro průjezd Ring of Kerry.

4. Existuje nějaké vhodné místo pro zastavení na Ring of Kerry?
- Ano, je zde mnoho skvělých míst k zastavení na Ring of Kerry. Některé z nejpopulárnějších jsou: Muckross House and Gardens, Torc Waterfall, Ladies View, Skellig Ring, Valentia Island a mnoho dalších.

5. Je nutné mít auto pro projetí Ring of Kerry?
- I když je nejjednodušší cesta projet Ring of Kerry s autem, je možné využít také organizované autobusové zájezdy, které nabízejí plánované trasy po Ring of Kerry.

6. Jaká je ideální doba na návštěvu Ring of Kerry?
- Ideální doba na návštěvu Ring of Kerry je v létě, zejména v červnu a červenci, kdy jsou dny nejdelší a počasí obvykle příznivé. Nicméně, Ring of Kerry je krásný také v jiných ročních obdobích, jako je podzim, kdy se listí na stromech mění do různých odstínů.

7. Jak dlouho trvá průjezd Ring of Kerry?
- To závisí na tom, kolik zastávek chcete udělat a kolik času chcete trávit v každé zastávce. Obvykle se doporučuje plánovat celý den na průjezd Ring of Kerry, abyste měli dostatek času k obdivování výhledů a k prozkoumání zajímavých míst.

8. Jaké jsou některé další atrakce v blízkosti Ring of Kerry?
- V blízkosti Ring of Kerry se nachází několik dalších zajímavých atrakcí, jako například Národní park Killarney, Skellig Michael (ostrov zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO), Derrynane House and Gardens, Mizen Head a Kerry Cliffs.

9. Je nutné si předem rezervovat ubytování v okolí Ring of Kerry?
- Je doporučeno si předem rezervovat ubytování, zejména v letních měsících a během turistické sezóny. Ring of Kerry je oblíbenou turistickou destinací a ubytování může být omezené.

10. Můžete projet Ring of Kerry za jediný den?
- Ano, je možné projet Ring of Kerry za jediný den, ale bude potřeba časně ráno vyrazit a plánovat zastávky velmi efektivně. Nicméně, pokud máte čas, doporučuje se strávit na Ring of Kerry alespoň jednu noc, abyste si plně vychutnali krásy této oblasti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky