Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Belfast (Severní Irsko)

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Belfast (Severní Irsko)


1. Je Belfast hlavním městem Severního Irska?
Ano, Belfast je hlavním městem Severního Irska.

2. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Belfastu?
Mezi nejpopulárnější atrakce v Belfastu patří Titanic Belfast, Crumlin Road Gaol, Botanic Gardens, Belfast Castle a Giant's Causeway.

3. Co je Titanic Belfast?
Titanic Belfast je interaktivní výstavní centrum věnované slavnému lodě Titanic, který byl postaven v Belfastu. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Irsku.

4. Jak se dostanu z letiště v Belfastu do centra města?
Z letiště se do centra města můžete dostat taxíkem, autobusem nebo vlakem. Nejběžnější způsob je autobusová linka Airlink 300, která jezdí přímo do centra.

5. Můžu si prohlédnout místa z natáčení seriálu Hra o trůny v severním Irsku?
Ano, mnoho scén z Hry o trůny bylo natáčeno v Severním Irsku. Například Tollymore Forest Park, Castle Ward a Dark Hedges jsou oblíbenými místy, která můžete navštívit.

6. Jaké jsou oblíbené tradiční irské jídla v Belfastu?
Mezi oblíbená tradiční irská jídla v Belfastu patří irské snídaně, ryby a hranolky, irská klobása (bangers and mash) a Guiness Steak Pie.

7. Má Belfast dobrou dopravní dostupnost?
Ano, Belfast má dobrou dopravní dostupnost. Město má vlastní letiště, které nabízí mnoho mezinárodních letů. Dále z Belfastu můžete dostat vlakem do dalších částí Severního Irska nebo do jiných částí Irska.

8. Je Belfast bezpečné místo k návštěvě?
Ano, Belfast je obecně považován za bezpečné místo k návštěvě. Stejně jako ve většině měst je vždy vhodné být obezřetný a dbát na osobní bezpečnost.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Belfastu?
Nejlepším časem na návštěvu Belfastu je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a turistický ruch je nižší než v létě.

10. Jaké jsou možnosti ubytování v Belfastu?
V Belfastu je k dispozici široká škála ubytování včetně luxusních hotelů, malých boutique hotelů, Bed and Breakfast penzionů a hostelu. Cena se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně.


Dovolená Irsko Belfast (Severní Irsko)


Severní Irsko, přesněji řečeno Belfast, je skvělou destinací pro vaši dovolenou. Tato oblast Irského ostrova nabízí bohatou historii, překrásnou krajinu a neuvěřitelné kulturní a gastronomické zážitky. Připravte se na dobrodružství a zažijte jedinečnou atmosféru Severního Irska.

Belfast je hlavním městem Severního Irska a je znám svou bohatou historií. Prozkoumejte historickou část města, kde se nachází několik významných památek, jako například Belfastský hrad. Tento impozantní hrad je symbolem moci a slávy starého Belfastu. Navštivte také Titanic Belfast, muzeum věnované slavnému Titanicu, které vám přiblíží příběh tohoto slavného lodění a jeho tragický osud.

Severní Irsko je známé také svou krásnou krajinou. Vydejte se na výlet do přírody a objevujte úchvatné scenérie. Navštivte oblast Connemara, která je známá svými nádhernými jezery, horami a zelenými pastvinami. Pro milovníky přírody je zde také národní park Zlatý kruh, kde si můžete užít krásné procházky, nebo se vydat na horskou túru. Pokud vás lákají útesy a divoký oceán, nezapomeňte navštívit Giant's Causeway, ježovitý geologický útvar tvořený základovou lávou, který vám vezme dech.

Belfast je také místem s bohatou kulturní scénou. Navštivte místní divadelní představení, koncerty či festivaly, kterých se ve městě koná mnoho. Staňte se součástí místního života a zkuste irskou tradiční hudbu a tanec. V některém z místních hospůdek si vychutnejte sklenku tradičního irského whiskey a ochutnejte místní speciality, jako je například irský guláš nebo typická chlebová polévka. Připravte se na nepopsatelnou chuťovou explozi.

Severní Irsko a Belfast jsou také místem, kde probíhaly v minulosti některé politické nepokoje. Navštivte také oblast Falls Road a Shankill Road, kde si můžete prohlédnout významné muraly a památníky, které ukazují rozdělení a následný mír na tomto území. Prozkoumejte tuto část města s otevřenou myslí a pochopte historickou a kulturní bohatost této oblasti.

Severní Irsko a Belfast nabízejí nekonečné množství zážitků a atrakcí. Objevte atmosféru tohoto impozantního města, procházejte se po malebné krajině a poznávejte bohatou historii a kulturu této oblasti. Vaše dovolená v Irsku bude určitě plná nezapomenutelných zážitků.


Letenka Irsko Belfast (Severní Irsko)


Letenky do Irska a Severního Irska jsou v posledních letech stále oblíbenější. Irsko je známé svou nádhernou přírodou, poutavou historií a přátelskými obyvateli. Belfast, hlavní město Severního Irska, je po celém světě známé pro svou bohatou historii a kulturu. Pokud se chystáte na cestu do této fascinující destinace, letenka je nezbytnou součástí vaší plánování.

Letenky do Irska jsou k dispozici z několika různých míst na světě. Pokud cestujete z Evropy, je možné najít přímé lety z mnoha velkých měst, jako je Londýn, Paříž, Frankfurt nebo Amsterdam. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné linky do Belfastu, včetně nízkonákladových společností, které mohou mít výhodnější ceny.

Cesta letecky do Belfastu je často velmi pohodlná a rychlá. Let z většiny evropských zemí trvá pouze několik hodin. Po příletu na mezinárodní letiště Belfast International Airport nebo George Best Belfast City Airport, můžete využít veřejnou dopravu nebo taxi, aby jste se dostali do centra města. Obě letiště mají dobré spojení s ostatními částmi města a okolními regiony.

Belfast nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí a aktivit. Můžete navštívit některé z nejvýznamnějších památek, jako je například Belfast City Hall nebo Crumlin Road Gaol, bývalé vězení, které nyní slouží jako turistická atrakce. Další zastávkou by měl být Titanic Belfast, fascinující muzeum věnované slavné Titaniku, který byl postaven právě v Belfastu. Pokud máte rádi umění, nezapomeňte navštívit Ulster Museum nebo Galerii Moderního a Soudobého Umění.

Severní Irsko je také známé svou nádhernou přírodou a krajinou. Můžete se vydat na výlet a prozkoumat přírodní krásy, jako jsou například Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge nebo Mourne Mountains. Přímo v Belfastu se nachází Botanická zahrada, kde si můžete odpočinout a procházet se mezi květinami a rostlinami.

Kromě toho je Severní Irsko pro svou přátelskou atmosféru a bohatou kulturu také známé pro své hospody a restaurace. Můžete ochutnat tradiční irskou kuchyni, jako je Guiness nebo irské jídlo, a být součástí živé hudební scény, která probíhá v hospodách po celém městě.

Letenky do Irska a Belfastu vás zavedou do nádherné destinace, která nabízí vše, co člověk potřebuje pro vzrušující dovolenou. Příroda, historie, kultura a přátelské prostředí přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte na cestu do Irska, nezapomeňte zařídit i letenku, která vás dopraví do tohoto krásného místa.


Ubytování Irsko Belfast (Severní Irsko)


Severní Irsko je fascinující destinací, která nabízí návštěvníkům širokou škálu zážitků a atrakcí. Pokud plánujete navštívit tuto část Irského ostrova a hledáte ubytování v Belfastu, nebojte se, máte na výběr mnoho možností, které vám pomohou vytvořit si nezapomenutelný pobyt.

Belfast je hlavním městem Severního Irska a je známý svou historií, kulturou a přátelskou atmosférou. Po celá desetiletí byl Belfast sídlem politického napětí, ale dnes se proměnil v moderní a rozkvétající město, které láká turisty z celého světa.

Pokud hledáte ubytování v Belfastu, nejlepší volbou je zůstat ve městě. Zde najdete širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů, které uspokojí potřeby a rozpočet každého návštěvníka. Město nabízí také luxusní hotely pro ty, kteří si přejí strávit svou dovolenou v jedinečném prostředí.

Pokud toužíte po tom být v centru dění, pak je ubytování v Belfastu ideální volbou. Můžete tak snadno navštívit hlavní turistické atrakce, jako je budova parlamentu Stormont, procházet se Botanickou zahradou či poznávat historické památky jako Crumlin Road Gaol nebo Ulsterské muzeum. Zůstání ve městě také znamená, že budete mít spoustu možností, pokud jde o restaurace, bary a obchody, které si můžete užít během svého pobytu.

Pokud však preferujete poklidnější atmosféru, můžete se rozhodnout pro pobyt v menších oblastech okolo Belfastu. Kousek od města najdete přímořská městečka a vesnice, které nabízejí nádherné výhledy na moře a přístavní atmosféru. Můžete se ubytovat v malebné vesničce Crawfordsburn, kde se můžete projít po krásných plážích nebo se vydat na turistické trasy v blízkém přírodním parku Scrabo.

Další možností je ubytování poblíž krásného přehrady Lough Neagh. Bydlení v této oblasti vám umožní objevovat okolní krajinu, včetně Národního parku Slieve Gullion. Budete mít také příležitost ochutnat místní speciality a vychutnat si klid a klidnou atmosféru.

Belfast a Severní Irsko nabízí skvělé možnosti ubytování pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, zda preferujete život v městě nebo klidný přístav, můžete si být jisti, že budete mít bohatou nabídku možností. Prozkoumejte své možnosti a připravte se na nezapomenutelný pobyt v této kouzelné části Irského ostrova.


Počasí Irsko Belfast (Severní Irsko)


Irsko je země, která se nachází na západě Evropy, mezi Atlantským oceánem na západě a Keltickým mořem na východě. Irsko se dělí na dvě části - Severní Irsko a Irskou republiku. Belfast je hlavním městem Severního Irska a je situován na východním pobřeží země.

Počasí v Belfastu je ovlivněno jeho geografickou polohou. Na jeho západní straně se nachází Atlantský oceán, což způsobuje, že jsou zde často silné větry, srážky a vyšší vlhkost vzduchu. V létě jsou průměrné teploty asi 18 °C, zatímco v zimě klesají k průměru 5 °C. Teploty se pohybují nad nulou, ale občas přicházejí silné mrazy.

Slunce v Belfastu vyjde v průměru na 130 dní v roce, což znamená, že zbytek roku je zahaleným mlhou. Průměrné množství srážek je 1000 mm za rok, s největším množstvím padající právě na jaře a v zimě. Nejméně srážek zde přichází v létě.

V Belfastu existují menší odchylky od těchto průměrných hodnot, které mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou například nadmořská výška, rychlost a směr větru a umístění zeměpisné šířky. V současné době prochází rozsáhlou urbanistickou přestavbou a obnova historických oblastí, jako např. Titanic Quarter, přihlašující se tak do řady rozvinutých měst Evropy.

Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu je zapotřebí oblékat se v Belfastu přiměřeně, ať už je léto či zima. Dobré boty a nepromokavý oděv jsou klíčem k užitku z tohoto krásného a bohatého města.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky