Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gruzie Bakhmaro

Dovolená Gruzie Bakhmaro


Gruzie je neuvěřitelně půvabná země plná malebných přírodních scenérií a bohaté historie. Jedním z nejatraktivnějších destinací, které stojí za návštěvu, je Bakhmaro. Toto překrásné horské letovisko se nachází v pohoří Mescheti, v jihozápadní Gruzii.

Bakhmaro je známé pro svůj jedinečný klimatický profil a krásné horské výhledy. Jeho nadmořská výška dosahuje přibližně 2000 metrů, což z něj činí ideální místo pro letní dovolenou. Díky této výšce je zde vzduch čistý a chladný, což je oáza osvěžení pro ty, kteří hledají únik od horkého letního počasí.

Bakhmaro je také známé svou jedinečnou flórou a faunou. V okolí můžete spatřit vzácné druhy rostlin a zvířat, jako jsou medvědi, vlci a mnoho ptáků. Pro milovníky přírody a ornitology je tato oblast opravdovým rájem.

Dalším lákadlem Bakhmara je jeho termální pramen. Horké prameny jsou ideální pro relaxaci a léčení. Někteří lidé věří, že tyto prameny mají léčivé účinky na různé zdravotní problémy. Užijte si osvěžující koupel v termálních pramenech a nechte se unést úžasnou atmosférou.

Jedním z nejznámějších míst k navštívení v Bakhmaro je Cesta lásky. Tato krásná stezka je ideální pro romantickou procházku nebo piknik s výhledy na okolní horské scenérie. Pro mnoho návštěvníků je toto místo vrcholem jejich dovolené.

Kromě toho, Bakhmaro nabízí také mnoho možností pro sportovní aktivity. Milovníci horského zážitku mohou vyzkoušet paragliding nebo horolezectví. V zimě můžete vyrazit lyžovat nebo snowboardovat na nedalekých svazích. Bez ohledu na to, jaké je vaše oblíbené sportovní aktivity, Bakhmaro nabízí něco pro každého.

Pokud jde o ubytování, Bakhmaro má širokou škálu hotelů, chalup a penzionů. Můžete si vybrat mezi luxusním hotelem s výhledem na hory nebo útulnou chatou v přírodě. Bez ohledu na vaše preferencie, najdete zde ideální místo k odpočinku po náročném dni plném dobrodružství.

Kromě přírodních krás nabízí Bakhmaro také bohatou kulturní scénu. Můžete ochutnat místní kuchyni, seznámit se s lidovými tanci a hudbou a získat hlouběji porozumění místnímu životu a tradicím.

Pokud hledáte dovolenou plnou krásy, dobrodružství a kultury, Bakhmaro je pro vás ideální destinací. Poraďte se s cestovní agenturou, která vám pomůže s plánováním a organizací vaší dovolené v Gruzii. Užijte si to nejlepší, co tato úžasná země nabízí a zanechte si nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Bakhmaro


1) Jak se dostat do Bakhmara z Tbilisi?
Odpověď: Můžete jet autobusem nebo marshrutkou (minibusovou dopravou) z autobusového nádraží Didube v Tbilisi. Trvá to přibližně 5-6 hodin.

2) Kolik stojí taxi z Tbilisi do Bakhmara?
Odpověď: Cena se může lišit a záleží na vašem vyjednávání, ale průměrná cena taxíku by měla být kolem 150 GEL (přibližně 55 USD).

3) Existuje v Bakhmaru možnost ubytování a jaké jsou ceny?
Odpověď: Ano, v Bakhmaru jsou hotele, penziony a soukromé ubytování. Ceny se mohou lišit, ale průměrná cena za noc je kolem 70-100 GEL (přibližně 25-35 USD).

4) Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Bakhmaru?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity a atrakce v Bakhmaru patří turistické výlety do národního parku Bakhmaro, pěší túry po okolních horách, koupání v jezírkách a vodopádech, a skvělé jídlo a pochutiny v místních restauracích.

5) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bakhmaru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Bakhmaru je v létě, od června do září, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít venkovský styl života, procházky a pohostinnost místních obyvatel.


Letenka Gruzie Bakhmaro


Když řekneme Gruzie, většina z nás si hned vybaví Tbilisi, Kutaisi, Batumi či Svanetii. Ale málokdo ví, že tato malá země v Kavkazu skrývá ještě mnoho dalších krásných míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří i letovisko Bakhmaro.

Bakhmaro se nachází v západní Gruzii, v regionu Gurie, nedaleko města Ozurgeti. Toto malebné horské městečko leží ve výšce kolem 2000 m.n.m a je obklopené bukovými lesy, které se pyšní bohatstvím zvířecí a rostlinné fauny. Tyto lesy jsou mimo jiné také zdrojem pitné vody pro obyvatele okolních vesniček.

Historie letoviska Bakhmaro sahá do konce 19. století, kdy bylo toto místo vybráno jako letní rezidence pro ruskou aristokracii. Tenkrát zde stály honosné vily, které se ale bohužel do současnosti nedochovaly. Dnes se zde nachází mnoho hotelů a penzionů pro turisty.

Bakhmaro je oblíbeným místem především díky svému mikroklimatu. V létě se zde dá užít příjemného chladu, když v údolí dolů bije horko. V zimě naopak můžete využít lyžařských sjezdovek a běžeckých tras. Bakhmaro je také rájem pro horolezce a turisty, kteří chtějí poznat krásu gruzínské krajiny. Velkou atrakcí je například dřevěná vyhlídková věž, ze které se naskýtá nádherný výhled na okolí.

Z Tbilisi do Bakhmara se můžete dostat autem nebo veřejnou dopravou (místní autobusy). Nedaleký vlaková zastávka Ozurgeti Varketili na trati Tbilisi-Batumi také nabízí další možnost cestování, ale po cestě vlakem budete muset ještě přestoupit na místní autobusy.

Letenky do Gruzie lze zakoupit například u nízkonákladových leteckých společností jako je Wizz Air nebo Ryanair. Z ČR do Kutaisi létají přímé lety, odkud se můžete vydávat na cestu po celé zemi.

Bakhmaro je méně známé turistické místo, ale pro ty, kteří se sem vypraví, je to skvělý způsob, jak poznat krásu gruzínské krajiny a uniknout od všedního shonu. Určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Gruzie Bakhmaro


Gruzie je země plná krásných hor a neuvěřitelných přírodních scenérií. Pokud se chystáte na dovolenou do této země, měli byste rozhodně zavítat do malého horského letoviska Bakhmaro. Toto místo je jedním z nejméně prozkoumaných středisek v Gruzii, což z něj činí ideální a klidné místo pro relaxaci.

Ubytování v Bakhmaro je velmi snadné a můžete si vybrat z řady možností. Pokud se chcete cítit jako doma, můžete zvolit pronájem apartmánu nebo chalupy. Tyto možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit svou dovolenou spolu. Pokud hledáte něco více luxusního, můžete si zarezervovat pokoj v hotelu. Mnoho hotelů v Bakhmaro nabízí kvalitní služby a prvotřídní vybavení, jako jsou sauny, bazény a vířivky.

Pokud máte raději přírodní zážitek, můžete si také zarezervovat pobyt v kempech, které jsou rozprostřeny po okolních horách. Tyto kempy většinou nabízejí základní vybavení a jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu a současně se odpočinout.

Bakhmaro nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zábavy. Můžete si užít výlety na kole nebo na koni, stezky pro pěší turistiku, rybářství nebo navštívit místní trhy a ochutnat tradiční gruzínské jídlo. Navíc v Bakhmaro najdete několik vodopádů, které jsou velmi oblíbené mezi turisty.

Pokud se chcete uchýlit do klidného a malebného prostředí během dovolené, Bakhmaro je pro vás tou správnou volbou. Toto horské letovisko nabízí nádhernou přírodu, kvalitní ubytování a řadu aktivit pro zábavu celé rodiny. Navíc je to místo, kde se můžete odpojit od shonu větších měst a vychutnat si klid a krásu gruzínských hor.


Počasí Gruzie Bakhmaro


Gruzie je známá pro své malebné krajiny, bohatou historii a pohostinné obyvatele. Tato země ležící na křižovatce Evropy a Asie také nabízí různorodé klimatické podmínky napříč svým územím. Jedním z nejzajímavějších míst v Gruzii je Bakhmaro, horské letovisko, které se nachází v Západní Gruzii.

Bakhmaro leží ve výšce 2 000 metrů nad mořem v pohoří Mescheti, které je součástí Velkého Kavkazu. Jeho poloha v horách a vzdálenost od moře ovlivňují přírodní podmínky a klima v tomto oblasti. Díky této výšce a horským hřebenům, které chrání oblast před severními větry, má Bakhmaro mírně chladné klima s teplotami, které se pohybují kolem 18°C v létě a klesají na -5°C v zimě.

Letní měsíce (červen až září) jsou vhodné pro návštěvu Bakhmara díky mírnému a příjemnému počasí. Teploty jsou příjemné a kolem 18°C, což je ideální pro pobyt v přírodě, procházky do okolních lesů a výlety do okolních horských vesnic. Léto je také nejvhodnější období pro milovníky outdoorových aktivit, jako je turistika, horská kola, rybaření a lenošení na pláži vedle potoka nebo jezera.

Podzim (říjen a listopad) je období, kdy se Bakhmaro mění v podzimní ráj. Lesy se zabarvují do různých odstínů žluté, oranžové a červené a krajinu pokrývají koberce padajících listů. Teploty klesají a pohybují se kolem 10°C, ale stále je možné si užít procházky a objevování okolí.

Zima (prosinec až únor) přináší do Bakhmara sněhovou pokrývku a teploty klesají pod bod mrazu. V zimě je toto letovisko zcela pokryto sněhem, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky zimních sportů. Běžecké lyžování, sjezdové lyžování a snowboarding jsou velmi populární a Bakhmaro je vybavené sjezdovkami a lanovkou, která umožňuje návštěvníkům vychutnat si zimní radovánky.

Jaro (březen a duben) je obdobím probouzení přírody, kdy se roztávající sníh odkrývá nový život. Teploty se postupně zvyšují a okolní kopce a pole se zaplavují květy a zelení. Je to ideální období pro návštěvu Gruzie a Bakhmara, kdy je možné objevovat jedinečnou flóru a faunu tohoto regionu.

Vzhledem k místním klimatickým podmínkám je obtížné předpovídat počasí Bakhmara s jistotou. Proto se doporučuje návštěvníkům, aby si před cestou zjistili aktuální předpověď počasí a přibalili odpovídající oblečení a obuv. Nicméně nezávisle na ročním období, Bakhmaro je krásné místo k návštěvě a nabízí unikátní a nezapomenutelné zážitky z přírody.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky