Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gabon Pongara National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Pongara National Park


1. Jak se dostanu do Gabon Pongara National Park?
- Park se nachází asi 30 km od hlavního města Libreville. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je využití místní dopravy, jako jsou taxíky nebo minibusy.

2. Kolik stojí vstupenka do parku?
- Vstup do Gabon Pongara National Park je obvykle zdarma. Park je veřejným prostorem, který je otevřený pro turisty a obyvatele Gabonu.

3. Jaká zvířata mohu vidět v parku?
- V parku můžete vidět různé druhy zvířat, včetně goril, slonů, levhartů, guerézy, kapucínských opic a mnoho dalších. Je to rozmanitý ekosystém s velkým bohatstvím živočišných druhů.

4. Jaké aktivity mohu v parku dělat?
- V parku můžete dělat různé aktivity, jako je pěší turistika, pozorování ptáků, safari, pikniky a kempování. Je to skvělé místo pro dobrodružství a přírodní objevování.

5. Kde ve parku mohu přenocovat?
- V parku nejsou přímé ubytovací zařízení, ale je možné stanovat na jednom z mnoha tábořišť, která jsou k dispozici v parku. Je důležité se předem informovat o tábořištích a případně zajistit stan a další vybavení.

6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu Gabon Pongara National Park je v období sucha mezi červnem a zářím. V této době jsou podmínky pro turisty nejvhodnější s nižšími srážkami a příjemnějším počasím.

7. Je možné se dostat do parku veřejnou dopravou?
- Ano, veřejná doprava je nejběžnější způsob, jak se dostat do parku. Můžete použít taxíky nebo minibusy, které vás z Libreville převezou až do blízkosti parku.

8. Jaká je délka trvání běžného výletu do parku?
- Déle různí v závislosti na zájmech a plánech turisty. Běžný výlet do Gabon Pongara National Park může trvat od několika hodin až po několik dní, zejména pokud se rozhodnete přenocovat v parku.


Počasí Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park, nacházející se v západní Africe, je úchvatnou krajinou, která je ovlivněna unikátním klimatem. Počasí v této oblasti je charakterizováno tropickým podnebím se dvěma zřetelnými sezónami - suchou a deštivou.

Během suché sezóny, která trvá přibližně od května do září, se teploty v Gabon Pongara National Park pohybují kolem 25-30 °C. Tato období jsou charakteristická minimálním množstvím srážek a nízkou vlhkostí vzduchu. Sluneční svit je hojný a příroda rozkvétá, což přináší úchvatné scenérie a bohatý život zvířat a ptáků.

Následuje deštivá sezóna, která trvá od října do dubna. Během této doby teploty zůstávají na podobné úrovni, ale srážky se zvyšují, což způsobuje záplavy a tvorbu bažin v některých částech parku. Italský záliv, který omývá pobřeží Gabonu, umožňuje přístupné vlhké období, což vede k rozkvětu vegetace a poskytuje útočiště různým druhům zvířat, jako jsou krokodýli, ptáci a antilopy.

Kromě sezónního vlivu má také umístění Gabon Pongara National Park na rovníku významný dopad na jeho počasí. V průběhu roku se zde nevyskytují žádné výrazné změny ve střídání ročních období, jako je tomu ve většině ostatních oblastí světa. Tato stabilita počasí přispívá k otužilosti a diverzitě tamních druhů.

Důležitou součástí povětrnostních podmínek v Gabon Pongara National Park je také moře. Oceánské proudy mají značný vliv na místní klima, přinášejí chladný vánek ze západu a ovlivňují vlhkost vzduchu kolem parku. To také přispívá k rozvoji bohaté morské fauny a flóry.

Pokud plánujete návštěvu Gabon Pongara National Park, je důležité být dobře připravený na různorodé povětrnostní podmínky. Doporučuje se balit lehké oblečení, široký klobouk na ochranu před sluncem a voděodolné boty. Nezapomeňte také na ochranu proti komárům a používejte opalovací krém s vysokým faktorem.

Gabon Pongara National Park je jedním z nejkrásnějších míst na Zemi, zasazeným do malebného tropického prostředí. Jeho jedinečné klima přináší neuvěřitelnou pestrost zvířat, rostlin a ekosystémů, které stojí za to objevit a ochránit.


Dovolená Gabon Pongara National Park


Pongara National Park v Gabonu: Oáza klidu a přírodního bohatství

Gabon, země ležící na západním pobřeží Afriky, je známa svou neporušenou přírodou a bohatstvím biodiverzity. Pongara National Park, nacházející se nedaleko hlavního města Libreville, je jedním z nejúchvatnějších přírodních území v Gabonu a zaslouženě se těší velké oblibě mezi turisty.

Park, který byl založen v roce 2002, se rozkládá na ploše přes 900 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Při návštěvě Pongara National Park budete mít možnost vidět například slony, opice, gorily či vzácné druhy ptáků.

Jedním z hlavních taháků tohoto parku je jeho překrásné pobřeží, které se táhne podél Atlantského oceánu. Pláže Pongara jsou čisté, nedotčené a nabízejí dokonalé prostředí pro odpočinek a relaxaci. Můžete si zde užívat slunečních paprsků, koupat se v teplé vodě oceánu nebo se procházet podél pobřeží a sledovat místní faunu a floru.

Díky své poloze poblíž města Libreville je Pongara National Park relativně snadno dostupný. Z města se sem lze dostat trajektem přes záliv přírodního přístavu. Cesta na trajektu, která trvá asi hodinu, je samospádem dobrodružstvím samotným, neboť můžete pozorovat místní rybáře na svých tradičních člunech, kteří zde provozují svou práci již po několik generací.

Jakmile dorazíte na druhou stranu zálivu, otevře se před vámi nádherný obraz přírody – písčité pláže, horské krajiny pokryté deštným pralesem a rozsáhlé močály. Park nabízí možnost pěších túr s průvodcem, který vám poskytne pokyny a informace o místních druzích zvířat a rostlin. Můžete se také vydát na rybaření nebo si pronajmout lodku a prozkoumat okolní moře.

Pro milovníky přírodních zážitků a dobrodružství je Pongara National Park nedílnou součástí jejich návštěvy Gabonu. Tato přírodní oáza nabízí únik od každodenního ruchu a možnost prozkoumat jedinečnou přírodu a zvířectvo. Pokud plánujete cestu do Gabonu, určitě nevynechejte tuto nádhernou destinaci.


Ubytování Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, kteří chtějí strávit nějaký čas v této nádherné přírodní oblasti. Park se nachází na pobřeží Gabonu a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, levharti, gorily a opice, stejně jako mnoho druhů ptáků a hmyzu. Tady je pár tipů, jaké možnosti ubytování lze v Gabon Pongara National Parku najít:

1. Kempy
V parku jsou k dispozici kempy pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu v její plné kráse. Kempy jsou dobře vybaveny a nabízejí mnoho základních služeb, včetně vody, elektřiny a umýváren. Turisté si mohou přinést své vlastní stanovou výbavu nebo si pronajmout stan v parku.

2. Bungalovy
Další možností jsou bungalovy, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí něco více než pouhou stanovou výbavu. Bungalovy jsou většinou nedaleko pláže a nabízejí možnost vychutnat si krásného výhledu na pobřeží. Jsou dobře vybaveny a nabízejí různé úrovni služeb, včetně stravování.

3. Hotely
Pokud preferujete komfort hotelu, pak jsou v parku i možnosti hotelového ubytování. Park má několik hotelů, které nabízejí luxusní ubytování a služby jako jsou bazény, spa, restaurace a více.

Je důležité mít na paměti, že v parku platí zvláštní pravidla, jako je například zákaz lovu zvířat nebo sběru rostlin, aby byla příroda parku chráněna. Při návštěvě parku je tedy nutné být velmi opatrní a respektovat tyto zásady.

Všechny možnosti ubytování v Gabon Pongara National Parku jsou ale ideální pro ty, kteří chtějí strávit nějaký čas v krásné přírodě a vychutnat si spoustu aktivit jako turistiku, potápění, pozorování zvířat a plavání. Toto místo je skvělým útočištěm pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od města.


Letenka Gabon Pongara National Park


Pongara National Park: Oáza nedotčené divočiny v Gabonu

Gabon, země ležící v západní Africe, je bohatá na nejrůznější druhy fauny a flóry. Mezi jedny z nejcennějších a nejohroženějších druhů patří gorily, sloni, levharti a šimpanzi. Tyto vzácné živočichy můžete spatřit alespoň z dálky v jednom z nejznámějších národních parků v zemi - Pongara National Park.

Pongara National Park se nachází nedaleko hlavního města Libreville, pouhých 30 km od centra města, a přesto to je místo, kde najdete únik od hektického městského života a oceníte krásu přírody. Park byl vyhlášen v roce 2002 a zahrnuje písečné pláže, mangrovníky, bažiny, lesy a lagoon v deltě řeky Komo. Celková rozloha parku činí necelých 900 kilometrů čtverečních a většinu parku tvoří mořské území.

Co se týče flóry parku, můžete zde najít neuvěřitelně různorodou řadu rostlinných druhů, které vám nabídnou příležitost vidět některé druhy, které nikdy předtím nebyly viděny. Snadno se zde dostanete s pomocí lodí, které po řece Komo pravidelně jezdí.

Co se týče fauny parku, je zde také velmi zajímavé pozorovat zvířata, která jsou součástí této oázy přírody. Například můžete uvidět malé rybářské vesnice, kde se nacházejí krokodýlové ryby, sladkovodní želvy, aligátoři, různé druhy opic a tucet ptáků, včetně strakapoudů a kolibříků.

Jedním z hlavních cílů národního parku Pongara je ochrana Goril nížinných - ohrožených primátů, s podobnou populací ve střední Africe. Pokud máte štěstí a narazíte na ně, nezapomeňte dodržovat pravidla parku, abyste je nevystrašili nebo omylem neohrozili.

Vydejte se tedy na letenku do Gabonu, abyste mohli zažít jedinečný pohled na jeden z nejcennějších přírodních pokladů této země. Pongara National Park vám nabídne unikátní zážitek z návštěvy této oázy nedotčené divočiny.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky