Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Tours

Počasí Francie Tours


Město Tours se nachází ve středu Francie a patří do regionu Centre-Val de Loire. Jeho významnou součástí je historické centrum, které je od roku 2000 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tours je dobře známé svými historickými památkami a malebnými uličkami, které lákají turisty z celého světa.

Pokud jde o počasí, Tours se nachází ve středoevropském podnebném pásmu, což znamená mírné zimy a mírné léta. Zimy jsou mírné s průměrnými teplotami kolem 3 °C, přičemž na některé dny teploty mohou dosahovat i pod bod mrazu. Léta jsou teplá se průměrnými teplotami kolem 25 °C, a v horkých dnech mohou teploty dosahovat až 30 °C.

Srpen je nejteplejším měsícem v Tours, s nejvyššími teplotami a nejslunečnějším počasím. Pokud plánujete návštěvu tohoto města přes léto, můžete očekávat příjemné teploty a dostatek slunečního světla. Naopak prosinec je nejchladnějším měsícem, kdy teploty klesají na průměrných 3 °C a mohou se vyskytovat i mírné sněhové srážky.

Déšť v Tours je rovnoměrně rozložen po celý rok, ale největší množství srážek obvykle spadne na jaře a na podzim. Duben a květen jsou období, kdy se průměrně vyskytuje nejvíce deštivých dní. V létě jsou srážky obvykle méně časté a slunce vykukuje častěji.

Pokud plánujete návštěvu Tours, je dobře se připravit na různorodé počasí. Doporučuje se vzít si s sebou lehké oblečení na teplé dny a teplejší oblečení na chladnější rána a večery. Nevhodit se nejspíše zapomínat na deštník nebo pláštěnku, protože déšť může přijít kdykoli.

Celkově vzato, počasí v Tours je příjemné a umožňuje návštěvníkům užívat si procházky po historickém centru města, a prozkoumat jeho architektonické a kulturní bohatství. Bez ohledu na roční dobu, Tours si zachovává své kouzlo a vždy nabídne něco zajímavého pro návštěvníky.

Takže ať už se rozhodnete navštívit Tours na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, město vás přivítá svým bohatstvím a vřelou atmosférou. Stačí se přizpůsobit počasí a vychutnat si všechny lákadla, která Tours nabízí.


Ubytování Francie Tours


Francie Tours je krásné město v centru Francie a je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí objevit francouzskou kulturu a historii. Pokud hledáte ubytování, Tours nabízí řadu možností pro každý rozpočet a vkus.

Nejčastěji navštěvovanými lokalitami v Tours jsou historická centra a památky, které leží v blízkosti náměstí Place Plumereau. Pro romanticky založené turisty jsou v centru města k dispozici spousty hotelů s výhledem na úžasná historická zákoutí a malebné uličky.

Stratégicky položené hotely ve středu města, jakými jsou například Best Western Plus Hotel L'Artist, Hotel Univers a Citotel Criden, nabízí turistům pohodlnou a dostupnou lokuaci pro prohlídku města. Tyto hotely jsou obvykle v bezprostřední blízkosti historických lokalit a památek, ale také všech obchodů, obchodních ulic a nákupních center.

Pro turisty, kteří tíhnou k více soukromí a odpočinku, je to ale jinak. V Tours jsou oblíbené také apartmány a menší rodinné hotely. Tyto alternativy jsou velmi populární mezi tradičními cestovateli a také rodinami s dětmi, protože klidnější prostředí a individuální pozornost má pro ně velkou přitažlivost.

V centru města se také nacházejí několik butikových hotelů, jako je například Le Grand Hotel Tours, snadno dostupné turisty, kteří chtějí být v centru dění. Tyto hotely jsou typicky zařízeny v evropském stylu a nabízejí krásné výhledy na okolí.

Pokud máte rozpočet jako student nebo cestovatel, který upřednostňuje spartánské ubytování, město Tours vám nabízí možnost levných hostels jako například Hotel Vendôme, které jsou ideální pro ty, kteří hledají jednoduché a bezproblémové ubytování v centru města.

Výběr ubytování ve Francii Tours je opravdu náročný díky velmi pestré nabídce. Rozdíl v cenách je poměrně značný, ale cestovatelé si mohou být jisti tím, že tu najdou přiměřené a kvalitní ubytování pro každý rozpočet. Francie Tours je skvělým místem pro dovolenou plnou kultury a čarovné atmosféry, kde si každý najde to své.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Tours


Seznamujeme Vás s nejčastějšími dotazy ohledně cestování s Francie Tours a odpověďmi na ně:

1. Jak rezervovat svůj pobyt?

Můžete si rezervovat pobyt online přes naše webové stránky nebo nás kontaktovat e-mailem na booking@francietours.com nebo telefonicky na čísle +33 (0) 1 84 25 24 84.

2. Jaké jsou platby?

Můžete platit pomocí kreditní karty (Visa, MasterCard, American Express, Maestro, Discover), bankovním převodem či PayPal.

3. Jak mohu zrušit svoji rezervaci?

Můžete nás kontaktovat e-mailem na booking@francietours.com a my Vám poskytneme veškeré informace ohledně zrušení rezervace.

4. Jaké jsou podmínky storna?

Podmínky storna jsou stanoveny v našich obchodních podmínkách, které naleznete na našich webových stránkách.

5. Jaký je lístek do Disneylandu?

Lístek do Disneylandu můžete zakoupit na našich webových stránkách. Cena závisí na počtu osob a délce pobytu. Lístky jsou platné v předem stanovených termínech.

6. Jaké jsou předpisy ohledně přepravy zvířat v dopravě společnosti Francie Tours?

Zvířata nejsou povolena v dopravě společnosti Francie Tours.

7. Jaké jsou možnosti dopravy od letiště do Vašeho hotelu?

Můžete si zarezervovat transfer od letiště buď taxi nebo transfer autobusem, které naleznete na našich webových stránkách.

8. Jaké jsou podmínky pro skupiny?

Pro skupiny nad 20 osob platí speciální ceny a podmínky, které najdete na našich webových stránkách.

9. Jaké jsou podmínky pro děti?

Pro děti jsou stanoveny speciální ceny a podmínky, které najdete na našich webových stránkách.

10. Jak mohu získat další informace?

Pro další informace nás můžete kontaktovat e-mailem na info@francietours.com nebo telefonicky na čísle +33 (0) 1 84 25 24 84.


Letenka Francie Tours


Letenka Francie Tours je vstupenkou do jednoho z nejoblíbenějších turistických cílů v západní Evropě. Tours je hlavní město departementu Indre-et-Loire v regionu Centre-Val de Loire, které se nachází v centru Francie. Jeho slavné historické centrum je plné památek z doby středověku a renesance, které exhalují atmosféru minulosti a uchvátí srdce každého milovníka umění a kultury.

Pravděpodobně nejvýznamnějším prvkem Tours je síť uliček a náměstí, které jsou součástí středověkého centra města. Uprostřed tohoto labyrintu se nachází basilika svatého Martina. Tato stavba je jedním z nejvýznamnějších poutních míst ve Francii, kde se konají každoroční festivaly a průvody. V blízkosti baziliky se nachází nejstarší domy v Tours a také muzeum, které vám nabídne hlubší vhled do historie města.

Kromě toho jsou zde další pamětihodnosti města, jako například katedrála svatého Gatienu, zvonice Charlemagne Tower a hrad Tours. Tyto budovy jsou dokonalými příklady architektury renesance, které stojí za pozornost.

Pokud máte radi kulturu a umění, Tours je pro vás nejlepší. Zdejší muzea nabídnu nevšední zážitky pro všechny návštěvníky. Muzeum plaket nabízí sbírku starých plaket a medailí, zatímco muzeum výtvarných umění nabízí nejnovější umělecké díla od umělců z Tours a z celé země.

Takže proč si nekoupit letenky a nejít na prohlídku Tours? Prohlédnout si krásné památky, užít si umění a chuť vynikajícího francouzského jídla a vína. Tours je ideálním místem k relaxaci a zároveň ideálním místem k objevování nových zážitků. A s levnými letenkami to všechno bude možné!


Dovolená Francie Tours


Francie je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě a město Tours je jedním z míst, které si rozhodně zaslouží navštívit. Toto krásné město, nacházející se v centru Francie, je bohaté na historii, kulturu a přírodní krásy. Pokud plánujete dovolenou ve Francii, návštěva Tours by neměla chybět na vašem seznamu.

Tours je historické město s bohatým dědictvím. Jeho kořeny sahají až do římské doby, a proto je zde mnoho historických památek, které stojí za to vidět. Jednou z nejznámějších atrakcí je katedrála Saint Gatien, která je jednou z největších gotických katedrál ve Francii. Její architektura je ohromující a interiér je zdoben nádhernými vitrážemi. Další významnou stavbou je gotický klášter Saint-Martin, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Město Tours je také známé díky svým nádherným parkům a zahradám. Jednou z nejpopulárnějších je Jardin des Prébendes d'Oé, který nabízí klidné prostředí k relaxaci a procházkám. Park je plný květinových záhonů, stromů a jezer, které tvoří malebnou krajinu. Další oblíbenou destinací je Botanická zahrada v Tours, která je oázou zeleně uprostřed města. Zde si můžete prohlédnout různé druhy rostlin a květin z celého světa.

Tours je také dobře známé pro své muzea a umělecké galerie. Musée des Beaux-Arts je jedním z nejvýznamnějších muzeí ve městě, které obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl od středověku až po současnost. Dalším zajímavým muzeem je Musée du Compagnonnage, které představuje řemeslnou tradici a dovednosti mistrů řemeslníků.

Pro milovníky vína je návštěva Tours ideální příležitostí k ochutnávce lokálních vín a návštěvě vinic. Region Tours je známý pro své lahodné bílé a červené víno, a proto návštěva místních vinic je neodmyslitelnou součástí dovolené v Tours. Zde se můžete seznámit s procesem výroby vína a ochutnat různé odrůdy.

Tours je také výchozím bodem pro objevování dalších krásných destinací ve Francii. Nachází se v blízkosti údolí Loiry, které je známé pro své zámky a panství. Návštěva zapomenutých zámků a procházky po idylických krajinách jsou nezapomenutelným zážitkem.

Pokud plánujete dovolenou ve Francii, nezapomeňte zahrnout město Tours na svůj itinerář. Je to ideální místo pro milovníky historie, umění, přírody a dobrého vína. Navštěva Tours vám umožní objevit tu pravou atmosféru Francie a zažít nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky