Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Poitiers

Letenka Francie Poitiers


Poitiers je malebné historické město v Francii, které se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine. Je známé svou bohatou kulturní a historickou dědictvím, které přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete cestu do Francie, letenka do Poitiers je zcela jistě vynikající volbou.

Poitiers je znám svou středověkou architekturou, která se dochovala ve vynikajícím stavu. Jeden z nejvýznamnějších památek je Katedrála sv. Petra z 12. století. Tento impozantní kostel je vybudován v románském stylu a jeho věže dominují nad městem. Vnitřek katedrály je bohatě zdoben a návštěvníci zde mohou obdivovat úchvatné vitráže a náhrobky.

Další zajímavou atrakcí je Palác spravedlnosti, který je jedním z největších gotických paláců v Evropě. Tento impozantní komplex sloužil jako sídlo královského soudu a dnes v něm sídlí městská správa. Návštěvníci zde mohou prohlédnout historické místnosti a vychutnat si nádherný výhled z terasy na okolní krajinu.

Jedním z hlavních turistických lákadel Poitiers je také historická čtvrť La Cité. Tato malebná oblast je plná úzkých a křivolakých uliček, které vedou k malebným náměstím a trhům. Návštěvníci zde mohou procházet uličkami a obdivovat různé historické budovy, jako například Église Saint-Hilaire-le-Grand z 11. století.

Mimo historické památky nabízí Poitiers také bohatý kulturní program. V městě se nachází několik muzeí, které prezentují různé aspekty regionálního dědictví, včetně umění, archeologie a historie. Každoročně se zde koná také řada festivalů a kulturních akcí, které jsou skvělou příležitostí pro návštěvníky poznat místní tradice a zvyky.

Kolem Poitiers se nachází také nádherná venkovská krajina, kterou stojí za to objevovat. Okolí nabízí živopisné vinice, malebné vesničky a četné turistické trasy. Návštěvníci zde mohou prozkoumat venkovské zámky, jako například zámek Château de Touffou, a vychutnat si klid a krásu přírody.

Cesta do Poitiers je snadná a pohodlná, jelikož město disponuje mezinárodním letištěm. Letenka do Poitiers je k dispozici z mnoha evropských destinací a cesta z Francouzského hlavního města Paříže trvá pouze hodinu letu. Po příletu na letiště lze využít místní dopravu, která je dobře propojena s centrem a dalšími turistickými atrakcemi.

Na závěr lze tedy konstatovat, že letenka do Poitiers je skvělou volbou pro každého, kdo se zajímá o historii, kulturu a krásu francouzského venkova. Toto malebné město nabízí bohatý program pro návštěvníky a je skvělým výchozím bodem pro objevování regionu Nouvelle-Aquitaine.


Počasí Francie Poitiers


Poitiers je město v západní části Francie, které se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine. Město se nachází na řece Clain a má dlouhou historii, která sahá až do románského období. Poitiers se může pochlubit mnoha historickými památkami, jako jsou katedrála svatého Petra, zámek Poitiers nebo kostel Saint-Hilaire-le-Grand.

Co se týká počasí, Poitiers má mírné klima, které v průměru nabízí slunečných dnů a teplé léto. Průměrná teplota v létě (červen až srpen) se pohybuje mezi 20 a 27 stupni Celsia. I v této době roku si však návštěvníci mohou užít období s vyšší vlhkostí a krátkodobými bouřkami, zvlášť v pozdním odpoledni a večer. Pokud se chystáte navštívit toto město v létě, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení a ochranný krém na opalování.

Podzim (září a říjen) je v Poitiers mírný a suchý. Teploty se pohybují od 13 do 22 stupňů Celsia a návštěvníci si mohou užít krásné podzimní barvy okolní krajiny. V zimě (prosinec až února) v Poitiers mohou teploty klesnout až k nule, obdobně jak návštěvníci z okolí mohou zažít sněhové srážky. V prosinci se také koná trh vánočních stánků, který je velmi populární jak pro turisty, tak pro místní obyvatele.

Jaro (březen až květen) je v Poitiers také mírné, co se týká teploty. Návštěvníci si mohou užít předjaří s kvetoucími květinami a příslibem letního počasí. Průměrná teplota se pohybuje mezi 10 a 20 stupni Celsia a je ideální pro procházky v okolí.

Celkově lze říci, že Poitiers nabízí příjemné počasí po celý rok. Základem pro plánování vašeho výletu by mělo být počasí v průběhu vašeho pobytu - nezapomeňte, že počasí se může rychle změnit, takže se ujistěte, že jste dobře vybaveni.

Co se týká oblečení v této oblasti, je vhodné se při balení zařídit podle sezóny. V létě by měly být vaše šatníky plné lehkých košil, kraťasů a obuvi na pohodlné vycházky. V zimě se doporučuje teplejší oblečení, jako jsou bundy, pletené svetry a boty na podrážce.

V Poitiers se můžete těšit na příjemné překvapení, ať už se počasí vyskytne tak, jak si přejete, nebo když se mění. Během celého roku můžete poznat krásu této francouzské oblasti a užít si krásné kulturní a historické památky. Připravte si tedy svou cestovní a šatník a vezměte si kapesné do Francie - Poitiers vás čeká!


Dovolená Francie Poitiers


Pokud hledáte místo pro svou příští dovolenou, které kombinuje bohatou historii, malebnou přírodu a autentickou francouzskou kulturu, nemůžete se splést s návštěvou města Poitiers ve Francii. Tento kouzelný kousek země se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine a má mnoho nabídnout návštěvníkům všech věkových kategorií.

Historie je jednou z hlavních atrakcí této oblasti. Poitiers je bohatý na středověké památky, které se nacházejí v centru města. Nejvíce pozoruhodnou je bezesporu Katedrála svatého Petra, která je známá svými nádhernými vitrážemi a gotickou architekturou. Další významnou památkou je Palác spravedlnosti, který je jednou z největších středověkých budov ve Francii. Pro milovníky historie je Poitiers rozhodně ideálním místem.

Mimo město je zde možnost objevovat přírodní krásy regionu. Poitiers se nachází poblíž mnoha přírodních parků, z nichž nejznámější je Parc Naturel Régional de la Brenne. Tento park se vyznačuje svými nádhernými jezery, vodopády a zelenými loukami. Je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku nebo jen pro relaxaci v přírodě. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat více, je v okolí také mnoho dalších přírodních rezervací a malebných vesniček.

Co se týče gastronomie, Francie je dobře známá svou vynikající kuchyní a v Poitiers to není jinak. Město nabízí mnoho tradičních restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat lahodné francouzské speciality. Lokální specialitou je také kozí sýr Chabichou de Poitou, který je známý pro svou krémovou a jemnou texturu.

Návštěva Poitiers nemusí být jen o historii, přírodě a gastronomii. Město nabízí také mnoho kulturních akcí a festivalů po celý rok. Mezi nejznámější patří Festival de Poitiers, který představuje různé druhy uměleckého vyjádření, včetně divadla, tance, hudby a filmu. Pro milovníky umění a kultury je Poitiers vynikající destinací.

Takže pokud hledáte dovolenou, která nabízí to nejlepší z Francie - historii, přírodu, gastronomii a kulturu - nemůžete minout návštěvu Poitiers. Toto malebné město je ideálním místem pro strávení relaxační dovolené a objevování nových věcí. Nechte se okouzlit jeho kouzlem a zažijte zážitky, které vám zůstanou v paměti navždy.


Ubytování Francie Poitiers


Francie je známá svou bohatou historií, krásnou architekturou a bohatou kulturou. Jeden z jejích nejzajímavějších měst, které stojí za návštěvu, je Poitiers. Pokud plánujete sem cestovat, je nezbytné mít informace o ubytování. Poitiers nabízí širokou škálu možností, pokud jde o ubytování - od luxusních hotelů až po příjemné malé penziony.

Jeden z nejvíce doporučovaných hotelů v Poitiers je Hôtel de l'Europe. Tento hotel se nachází v historickém centru města a nabízí pohodlné a moderně zařízené pokoje. Jeho výhodou je také blízkost k mnoha turistickým atrakcím, jako je Notre-Dame-la-Grande a baptisterium sv. Jana. Ceny za noc se pohybují od 100 eur v závislosti na sezóně.

Dalším luxusním hotelem je Hôtel Mercure Poitiers Centre. Tento hotel se nachází v blízkosti hlavního nádraží a nabízí prostorné pokoje s veškerými moderními vybaveními. Zdejší personál je známý svou vstřícností a ochotou pomoci hostům s jakýmkoli požadavkem. Ceny za noc se pohybují kolem 150 eur.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější ubytování, je tu nabídka penzionu Les Chambres de la Ribaudière. Tento rodinný penzion se nachází v blízkosti historické části města a nabízí útulné pokoje se všemi potřebnými zařízeními. Pro hosty je zde také k dispozici venkovní bazén a zahrada. Ceny za noc se zde pohybují od 70 eur.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde řada levných ubytovacích možností. Například, Ibis Budget Poitiers Centre Gare, který se nachází v blízkosti nádraží, nabízí jednoduché, ale čisté pokoje za velmi přijatelnou cenu. Další možností je Citotel le Plat d'Etain, který se nachází v centru města a nabízí pohodlné pokoje za dostupné ceny. Obě možnosti nabízejí ceny za noc kolem 50 eur.

V každém případě, při plánování návštěvy Poitiers je doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je město hojně navštěvováno turisty. Ať už se jedná o luxusní hotel, příjemný penzion nebo levný hotel, v Poitiers najdete ubytování odpovídající vašim potřebám a rozpočtu. Příjemný pobyt v Poitiers!


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Poitiers


1. Jak se dostanu z letiště v Poitiers do centra města?
- Z letiště Poitiers-Biard je možné využít autobusovou linku 1, která spojuje letiště s centrem, nebo taxi službu.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Poitiers?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Poitiers patří kostel Sainte-Radegonde, Katedrála Saint-Pierre a Notre-Dame, Palais de Justice, Muzeum Beaux-Arts a Věž Le Donjon.

3. Kde se nachází nejlepší restaurace s tradiční francouzskou kuchyní v Poitiers?
- Některé z nejlepších restaurací s tradiční francouzskou kuchyní v Poitiers jsou La Cuisine de Raymond, Le Bistrot La Cave, a Le Poivre d'Ane.

4. Jak se dostanu z Poitiers do Paříže?
- Nejrychlejší způsob, jak se dostat z Poitiers do Paříže, je vlakem. Cesta trvá přibližně 1 hodinu a 20 minut.

5. Kolik stojí vstupenka do Futuroscopu v Poitiers?
- Ceny vstupenek do Futuroscopu se liší v závislosti na věku a časovém období. Obvykle se pohybují okolo 30 až 45 eur za dospělého.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Poitiers?
- Nejlepší čas na návštěvu Poitiers je obvykle na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy jsou teploty mírné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.

7. Kde se nachází nejlepší místo na nákupy v Poitiers?
- Nejlepší místo na nákupy v Poitiers je v historickém centru města, kde najdete spoustu obchodů, butiků a trhů. Také stojí za návštěvu nákupní centra Les Cordeliers.

8. Jaké jsou tradiční poitevinské speciality?
- Mezi tradiční poitevinské speciality patří Chabichou (sýr z kozího mléka), Mojettes de Poitou (domácí fazole), a Gâteau Poitevin (mandlový dort).

9. Kde se mohu ubytovat v Poitiers?
- V Poitiers je dostatek možností ubytování v různých cenových kategoriích. Můžete si vybrat mezi hotely, penziony, apartmány nebo ubytováním v blízkosti turistických atrakcí.

10. Jaký je časový posun v Poitiers?
- Poitiers se nachází ve středním evropském časovém pásmu (CET), které je o jednu hodinu předchází koordinovanému světovému času (UTC+1).


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky