Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Avignon

Počasí Francie Avignon


Francie je známá svou pestrostí krajiny a regionálními rozdíly, které se projevují také v klimatických podmínkách. Město Avignon, nacházející se v jižní Francii, je typickým příkladem této různorodosti. Zatímco severní a západní části Francie jsou ovlivněny Atlantským oceánem, středozemní pobřeží má podobné klima jako země Středomoří.

Avignon leží na břehu řeky Rhôny a je hlavním městem regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Město je obklopené horskými řetězci na severu a náhorní plošinou na jihu. Díky této poloze získává Avignon charakteristické středomořské podnebí.

Letní měsíce v Avignonu jsou horké a slunečné, přičemž průměrná teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. V červenci a srpnu mohou teploty překročit i 35 stupňů Celsia, což by pro mnohé turisty mohlo být příliš horké. Proto je vhodné si vzít s sebou lehké oblečení a dostatek vody.

Podzim v Avignonu je mírný a slunečný, s průměrnými teplotami kolem 18 stupňů Celsia. Období dešťů v tomto regionu začíná v listopadu a trvá až do března. Mírné zimní podnebí znamená, že sníh není v Avignonu velkým problémem a město obvykle průměrně spadne jen několik centimetrů sněhu.

Jaro v Avignonu je krásné, s kvetoucí přírodou a příjemným počasím. Teploty se začínají zvyšovat od března a v dubnu mohou stoupnout až k 20 stupňům Celsia. Měsíc květen je nejkrásnějším měsícem pro návštěvu Avignonu, kdy začínají kvést různé druhy květin a stromů.

Celkově Avignon nabízí turistům slunečné a teplé počasí po většinu roku. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme si prostudovat předpovědi počasí a připravit se na příslušné podmínky. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete do Avignonu vyrazit, můžete si být jisti, že si užijete krásnou dovolenou v této jedinečné oblasti Francie.


Ubytování Francie Avignon


Francie je krásná země s mnoha zajímavými městy a památkami. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Avignon, historické město ležící v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pokud se chystáte navštívit Avignon a hledáte vhodné ubytování, máme pro vás několik tipů.

1. Hotel de l'Horloge

Tento tříhvězdičkový hotel se nachází v centru Avignonu, jen pár kroků od Paláce papežů. Nabízí prostorné a moderně zařízené pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením a klimatizací. Hosté si mohou vychutnat snídani formou bufetu a večer si dát skleničku vína v hotelovém baru.

2. Le Limas

Tento rodinný hotel se nachází ve čtvrti Villeneuve-lès-Avignon, pouze 5 minut jízdy autem od centra města. Nabízí elegantní pokoje s výhledem do zahrady a bazénu. Hosté si mohou užít krásné okolí a procházku okolo řeky Rhôny.

3. Hotel du Palais des Papes

Tento hotel se nachází přímo naproti Paláci papežů a nabízí pokoj s klimatizací a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté si mohou vychutnat snídani na krásné terase s výhledem na Palác papežů. Hotel také nabízí možnost zapůjčení kola.

4. Hôtel Les Corps Saints

Tento šestnáctého století se nachází v historické části Avignonu. Nabízí klimatizované pokoje s moderním zařízením a působivou výzdobou, kterou tvoří velké obrazy na stěnách. Hosté si mohou vychutnat snídani formou bufetu a prozkoumat okolí s památkami jako je Pont Saint-Bénézet.

5. Mercure Pont d'Avignon Centre

Tento tříhvězdičkový hotel se nachází jen pár kroků od Pont Saint-Bénézet a zámku Paláce papežů. Nabízí moderní pokoje s klimatizací a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté si mohou vychutnat snídani formou bufetu a relaxovat na terase.

Majitelé těchto ubytování se snaží, aby se zde hosté cítili co nejlépe, a nabízí kvalitní služby a pohodlné pokoje. Pokud se tedy chystáte navštívit Avignon, máte na výběr z několika skvělých ubytování, které vám pomohou užít si tento kus krásného Francie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Avignon


1. Jaké slavnosti se konají v Avignonu?
V Avignonu se konají nejrůznější slavnosti a festivaly, jako například Festival Avignon, městské slavnosti s tradičními tance a hudbou, nebo slavnosti vinařů.

2. Kde se nachází Palác papežů v Avignonu?
Palác papežů se nachází v centru města Avignonu.

3. Jaké druhy jídla jsou typické pro Avignon?
V Avignonu jsou typická jídla jako bourride (rybí polévka), salade niçoise (salát s tuňákem), a ratatouille (zeleninová směs).

4. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Marseille do Avignonu?
Je možné jet vlakem, autobusem nebo si pronajmout auto.

5. Jak dlouho trvá jízda vlakem z Paříže do Avignonu?
Trvá to přibližně 3 hodiny a 40 minut.

6. Kde se nachází most Sv. Bénézeta?
Most Sv. Bénézeta se nachází v Avignonu.

7. Kde lze najít nejlepší výhledy na Avignon?
Nejlepší výhledy na Avignon lze najít na kopci Rocher des Doms nebo na mostě Sv. Bénézeta.

8. Jaké jsou nejlepší památky v Avignonu?
Mezi nejlepší památky v Avignonu patří Palác papežů, most Sv. Bénézeta, Kostel sv. Petra, a Rocher des Doms.

9. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Avignonu?
Nejlepší místa pro nákupy v Avignonu jsou hlavní nákupní ulice Rue de la République a Rue Joseph Vernet.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Avignonu?
Nejlepší čas na návštěvu Avignonu je od dubna do října, kdy je město nejkrásnější a nejvíce živé.


Letenka Francie Avignon


Pokud se chystáte navštívit Francii a hledáte zajímavé město, které je plné historie a kultury, pak je Avignon tou správnou volbou. S bohatou historií a malebnou atmosférou je Avignon jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. A co je nejlepší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka!

Letenka do Avignonu vám pomůže ušetřit čas a usnadnit plánování vaší cesty. Jako cestovatelé oceníte pohodlí a rychlost letecké dopravy, která vás doveze přímo do města Avignon. Nejpopulárnějším výchozím bodem pro letenky do Avignonu je Paříž, která má dobrou leteckou infrastrukturu a nabízí mnoho letů denně.

Avignon leží na jihovýchodě Francie, přibližně 700 kilometrů od Paříže. Let trvá kolem 1,5 hodiny, což je velmi krátká doba na přechod takové vzdálenosti. A jakmile přistanete na letišti v Avignonu, můžete okamžitě začít objevovat všechny krásy tohoto historického města.

Avignon je nejlépe známý pro svůj působivý papežský palác, který byl sídlem papežů během středověku. Tento monumentální komplex je dnes zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO a nabízí úžasný pohled na město a okolní krajinu. Procházejte se úzkými uličkami s kamennými domy a obdivujte gotickou architekturu, která vás zavede do minulosti.

Au Petit Gourmet Avignon Vintage Dining, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Avignon také hostí známý kulturní festival, který je jedním z největších francouzských uměleckých festivalů. Festival se každoročně koná v červenci a nabízí představení, divadelní hry, koncerty, taneční produkce a mnohem více. Je to skvělá příležitost pro návštěvníky poznat bohatou kulturní scénu Avignonu a okolí.

Pokud máte rádi víno, pak Avignon bude pro vás rajským místem. Nechte si v Avignonu ochutnat slavné víno z regionu Rhône, které je známé svou kvalitou a vynikajícím gastronomickým doprovodem. Můžete se také vydat na výlet do okolních vinic a vychutnat si prohlídku a degustaci vína, což bude jedinečný zážitek.

Při hledání letenek do Avignonu je doporučeno začít hledat s dostatečným předstihem. Letenky bývají obvykle levnější, pokud je rezervujete s předstihem a stále včasí můžete využít různé nabídky a slevy od leteckých společností.

Pokud hledáte autentický francouzský zážitek plný historie, kultury a gastronomie, Avignon je pro vás to pravé místo. Letenka do Avignonu je nejrychlejší a pohodlný způsob, jak se tam dostat a začít objevovat všechny krásy tohoto úžasného města. Takže neváhejte a plánujte svou cestu do Avignonu dnes!


Dovolená Francie Avignon


Francie je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a Avignon je jedním z nejnavštěvovanějších míst v této zemi. Tento historický město v jihovýchodní Francii, které je nejvíce známé díky Papežskému paláci a mostu Avignon, bývá často nazýván "Město papežů". Avignon má mnoho kulturních a historických atrakcí a také je výchozím bodem k mnoha dalším zajímavým místům v regionu Provence.

Papežský palác v Avignonu je nejobdivovanější stavbou v městě a patří k nejvýznamnějším památkám ve Francii. Palác byl postaven v 14. století jako rezidence papeže a jeho dvoru, kteří se rozhodli nežít v Římě a zvolili si právě Avignon jako své sídlo. Dnes je Papežský palác otevřen jako muzeum, kde si návštěvníci mohou prohlédnout papežské apartmány, kapli, galerii a mnoho dalších historických místností.

Most Avignon, známý také jako most sv. Bénézéta, byl postaven v 12. století a kromě toho, že je jedním z nejkrásnějších mostů v Evropě, je také symbolem Avignonu. Legenda praví, že most byl postaven podle výzvědníka Bénezéty, který měl vidět v sen sv. Mikuláše říci mu, že Bůh chtěl, aby byl most postaven.

Pro turisty, kteří chtějí vidět více v regionu Provence, doporučuje se velký počet historických měst, které se nacházejí v okolí Avignonu. Mezi ty nejnádhernější patří města Arles, Aix-en-Provence, Marseille, Carpentras a Orange. Tyto města nabízejí bohatou historii a kulturní dědictví a budou tak svým návštěvníkům nabízet krásné zážitky.

Kromě toho je Avignon také skvělou výchozí základnou pro všestranný relaxační pobyt. Region Provence je totiž znám svým mediteránním klimatem, svěžími citrusy a olivovým hájem. Mimo centra města lze najít klid a mír a užít si tak stezky pro pěší turistiku, cyklistiku, nebo jízdou na koni.

Nakonec si návštěvníci mohou užít místní kuchyni a ochutnat to nejlepší z regionálních specialit. Mezi nejpopulárnější jídla patří ratatouille, bouillabaisse, tapenade, a nevynechat by neměli známé ovocné víno z Provence.

Dovolená v Avignonu je tak ideální volbou pro ty, kteří hledají historii, kulturu a kombinaci aktivního odpočinku a relaxace. Krásné památky, jihofrancouzské klima a místní kuchyně nabízejí nádherné zážitky a inspirativní zážitky pro každého návštěvníka.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky