Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Auxerre

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Auxerre


1. Jak se dostat z letiště v Auxerre do centra města?
Odpověď: Město Auxerre nemá letiště. Nejbližší letiště s pravidelnými lety je v Paříži.

2. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Paříže do Auxerre?
Odpověď: Cesta vlakem z Paříže do Auxerre trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na typu vlaku.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Auxerre?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Auxerre patří katedrála Saint-Étienne, kostel Saint-Germain, staré historické ulice a domy ve městě a také řeka Yonne, po které se dá projet lodí.

4. Kde se dají v Auxerre najít nejlepší restaurace?
Odpověď: V Auxerre najdete několik výborných restaurací, které nabízí tradiční francouzskou kuchyni. Doporučujeme se vydat do historického centra města, kde je velký výběr restaurací.

5. Jaké jsou oblíbené sportovní aktivity v Auxerre?
Odpověď: Auxerre je známé především díky svému fotbalovému týmu AJ Auxerre. Kromě fotbalu můžete také najít mnoho venkovních sportovišť pro různé aktivity, jako je například tenis, golf a cyklistika.

6. Kde se dají v Auxerre nakoupit suvenýry a místní speciality?
Odpověď: Nejlepší místo pro nákup suvenýrů a místních specialit je v historickém centru města Auxerre. Zde najdete různé obchody, které nabízejí víno z regionu Burgundsko, sýry a další lokální produkty.

7. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Auxerre?
Odpověď: Auxerre je krásné město k návštěvě po celý rok. Nejlepší časy na návštěvu jsou na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a méně turistů.

8. Jak dlouho trvá prohlídka katedrály Saint-Étienne v Auxerre?
Odpověď: Prohlídka katedrály Saint-Étienne v Auxerre trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka a zvoleném jazyce pro prohlídku.

9. Jaká je cena vstupenky do muzea v Auxerre?
Odpověď: Cena vstupenky do muzea v Auxerre se může lišit v závislosti na aktuální výstavě. Doporučujeme navštívit oficiální webové stránky muzea, kde najdete aktuální informace o cenách vstupenek.

10. Kde se dají v Auxerre ubytovat?
Odpověď: V Auxerre je široká nabídka ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících a o víkendech.


Počasí Francie Auxerre


Auxerre je město a obec v Burgundsku ve Francii. Jedná se o historické a turistické centrum Regionu Yonne. Město má bohatou historii a je plné památek a architektury, které se promítají do jeho krásného městského obrazu. Kromě svých kulturních a turistických aspektů je Auxerre také proslulé svým počasím.

Auxerre má vlhké podnebí typu oceánického s mírnými zimami a mírnými lety. Průměrná teplota v Auxerre je asi 10,2 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota dosahuje 20 °C. Během zimy se teploty mohou snížit až k -1,2 °C. Město má průměrné srážky v průběhu roku, s maximálními množstvími srážek v říjnu a listopadu. Průměrná návštěvnost slunečního svitu v Auxerre je 1630 hodin ročně.

Počasí má značný vliv na turistický ruch v Auxerre. Krásná poloha v blízkosti řeky Yonne a v okolí vinic jsou velmi oblíbená turistická atrakce. Nejlepší roční období pro návštěvu Auxerre jsou jaro a léto, kdy je město ve své plné kráse. V zimě také město nabízí množství aktivit a akcí, jako jsou vánoční trhy a historické festivaly.

Burgundská krajina, ve které se Auxerre nachází, je velmi bohatá na divokou zvěř a charakterizuje ji tradiční zemědělská krajina. Lidé, kteří hledají kousek přírody, mohou v Auxerre využít množství venkovských tras a cyklotras, kde si mohou užít krásné scenérie a nazpívat si plnými plici. Kromě toho během jarní zahrádkářské sezóny si mohou turisté vychutnat nekonečné květy lilie, které se stanou hlavní atrakcí v okolí Auxerre.

Celkově vzato, Francie Auxerre patří mezi turisticky zajímavé destinace, které nabízí nebohatší kulturní, historické a přírodní dědictví. A jen málokdo by si zde měl stěžovat na nepříznivé počasí, které se obvykle projeví v krátkodobém intervalu a zaručuje tak naprostou chuť na nekonečné zážitky.


Ubytování Francie Auxerre


Auxerre je krásné francouzské město, které se nachází v Burgundsku. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo venkovského Francie spolu s bohatou historií a kulturou. Naštěstí, je zde mnoho skvělých ubytování v Auxerre, které Vám umožní příjemný pobyt v tomto malebném městečku.

Pro ty, kdo hledají romantické a luxusní ubytování v Auxerre, je nejlepší volbou hotel Le Maxime. Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází v historické čtvrti města a nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a moderním vybavením. Z pokojů je krásný výhled na katedrálu Saint-Étienne a básnířské nábřeží řeky Yonne. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat skvělé burgundské jídlo a vína.

Další skvělou volbou je Hôtel Normandie, který se nachází v centru města jen pár kroků od katedrály a dalších historických památek. Tento hotel je z roku 1890 a nabízí komfortní pokoje s klimatizací, satelitní TV a zdarma Wi-Fi. K dispozici je také snídaňová místnost, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou snídani.

Pro ty, kteří hledají levnější a budget-friendly ubytování v Auxerre, je nejlepší volbou hotel ibis Styles Auxerre Nord. Tento hotel se nachází poblíž dálnice A6 a je ideální pro ty, kteří cestují autem. Poskytuje zdarma parkování, Wi-Fi a snídani formou bufetu. Pokoje jsou prostorné a moderní a mají veškeré základní potřeby.

Další možností je hotýlek Campanile Auxerre – Monéteau, který se nachází asi 10 minut jízdy od centra města. Tento hotel nabízí prostorné, klimatizované pokoje s TV a zdarma Wi-Fi. V restauraci si můžete vychutnat tradiční burgundskou kuchyni a u baru si můžete dát skleničku vína.

Závěrem lze říci, že Auxerre má mnoho skvělých možností ubytování pro každého, bez ohledu na cestovní rozpočet. Bez ohledu na to, jaký hotel si vyberete, budete mít vynikající zážitek z pobytu v tomto krásném francouzském městečku.


Dovolená Francie Auxerre


Francie je země bohatá na přírodní a historická místa, která přitahují mnoho turistů z celého světa. Jedním z takových míst je i malebné město Auxerre, ležící v regionu Burgundska.

Auxerre se nachází na břehu řeky Yonne a je jedním z nejstarších měst ve Francii. Jeho historie sahá až do doby římského impéria, kdy ho považovali za strategické a obchodní místo. Dnes je Auxerre známé svými starobylými kostely, středověkou architekturou a úchvatnou atmosférou.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Auxerre je katedrála St. Étienne, která je jednou z největších gotických katedrál ve Francii. Její stavba začala v 13. století a trvala několik století, takže je zde možné vidět různé styly a architektonické prvky. Uvnitř katedrály se nachází krásný gotický oltář, vitráže a další umělecká díla.

Dalším významným památníkem je čtvrť Vieux Quartier, která je historickým jádrem města. Zde se nachází malé uličky plné tradičních francouzských domů, restaurací a obchodů. Procházejte ulicemi, objevujte malebné náměstíčka a užívejte si autentickou atmosféru města.

Navštivte také opatství Saint-Germain d'Auxerre, které je jedním z nejstarších křesťanských míst v regionu. Zde se ukrývá mnoho historických artefaktů a uměleckých děl, která vyprávějí příběh zbožného života a kulturního vývoje v Auxerre.

Pokud máte rádi víno, Auxerre je také ideálním místem pro vás. V okolí města se nachází mnoho vinic a vináren, které nabízejí degustace místních vín. Burgundská vína, jako je Chablis, jsou světoznámá pro svou kvalitu a chuť. Vydejte se na vinnou stezku a objevujte tajemství tohoto vzácného moku.

Auxerre také hostí několik festivalů a událostí během roku. Například v červenci se zde koná slavný festival Vauban, který slaví vojenské a kulturní dědictví Francie. Během festivalu se můžete těšit na historické rekonstrukce, koncerty a tradiční jídlo a pití.

Celkově lze říci, že Auxerre je skvělým místem pro dovolenou ve Francii. Nabízí bohatou historii, krásnou architekturu, vynikající vína a autentickou atmosféru. Pokud se chystáte navštívit Francii, nezapomeňte zařadit Auxerre do svého itineráře. Určitě nebudete zklamaní!


Letenka Francie Auxerre


Letenka Francie Auxerre: Objevte kouzlo malého francouzského města

Auxerre, malebné město ležící na břehu řeky Yonne ve francouzském regionu Burgundsko-Franche-Comté, je skvělým a neobjeveným cílem pro milovníky historie, kultury a lahodného vína. Pokud se chystáte na dovolenou do Francie a hledáte místo, které nabízí autentickou atmosféru a mimořádnou krásu, Auxerre by mohlo být právě pro vás to pravé.

Začněme historií města Auxerre. Jeho historie sahá až do doby keltského osídlení, zhruba 200 let před naším letopočtem. Město se postupně rozvíjelo a v 5. století bylo obsazeno Římany. Za dob středověku se Auxerre stalo významným centrem obchodu a kultury, což se odráží v jeho architektuře. Při procházce úzkými uličkami města můžete obdivovat nádherné gotické katedrály, kostely a historické budovy.

Jedním z nejzajímavějších a nejlépe dochovaných památek je katedrála Saint-Étienne. Tato majestátní stavba z 13. století je jedním z příkladů pozdně gotické architektury a je známá svou výjimečnou fasádou a vitrážemi. Vstoupíte-li dovnitř, oceníte impozantní výšku interiéru a působivý pozlacený oltář.

Dalším známým místem v Auxerre je opatství Saint-Germain, které bylo založeno již v 6. století. Toto opatství disponuje unikátním architektonickým stylem, zahrnujícím stopy románské, gotické a renesanční éry. Je domovem mnoha cenných artefaktů a uměleckých děl, jako jsou fresky z 9. století a dobové sochy.

Navštívte také historickou část města, kde najdete kuriózní domy se dřevěnými fasádami a příjemné náměstí Place de l'Hôtel de Ville s radnicí a fontánou. Po celém městě je roztroušeno mnoho tradičních zahrad, kde si můžete odpočinout a vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu.

Auxerre je také významným regionem pro výrobu vína. Oblast Burgundska, ve které město leží, je známá svými vyhlášenými vinicemi a produkty, jako je Chablis a další lahodná bílá vína. Nezapomeňte si tedy vychutnat degustaci místních vín v jednom z mnoha vinných sklepů v centru města.

Pokud se budete chtít vrátit do přírody, můžete strávit den procházkou nebo jízdou na kole podél řeky Yonne. Okolní příroda je krásná a klidná, ideální pro relaxaci a oddych od shonu města.

Auxerre je snadno dostupné letecky, zejména díky letišti Paris-Charles de Gaulle, které je jedním z největších letišť v Evropě. Zde můžete získat letenky do Francie a vydat se na začátek svého dobrodružství v Auxerre.

Pokud máte rádi města s historickým odkazem, bohatou kulturou a skvělým jídlem a vínem, letenka do Francie Auxerre je tou nejlepší volbou. Přijeďte a prozkoumejte tento skrytý klenot a nechte se okouzlit jeho jedinečnou atmosférou a krásou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky