Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Aix-en-Provence

Dovolená Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence - Klenot jižní Francie

Francie je známá svou bohatou historií, úchvatnými památkami a malebnou krajinou. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je město Aix-en-Provence, které se nachází v jihovýchodní části země. Jeho malebné uličky, památky a kulturní atmosféra lákají každoročně tisíce turistů.

Aix-en-Provence je město plné historických budov a památek. Nejznámější z nich je katedrála Saint-Sauveur, která se nachází na centrálním náměstí. Její nádherná architektura z 12. století a bohaté vnitřní výzdoby stojí za to vidět. Dalšími významnými památkami jsou gotický klášter Saint-Jean-de-Malte, Arc de Triomphe a Hôtel de Ville - radnice města.

Aix-en-Provence je známé také svou vivou - tradiční tržnicí, která nabízí široký výběr čerstvých potravin, místních specialit a různých suvenýrů. Pro milovníky umění je pak nevyhnutelná návštěva museum Granet, které nese jméno místního malíře Françoise Mariase Graneta. Toto muzeum hostí velkou sbírku uměleckých děl od 16. do 20. století, včetně děl od takových mistrů jako je Cézanne, Picasso, Monet a Van Gogh.

Aix-en-Provence je také proslulé svými termálními prameny a lázněmi. Tyto prameny přinášejí do města léčivou vodu bohatou na minerály, a proto jsou oblíbenou destinací pro ty, kdo hledají relaxaci a omlazení. Navštěvovat můžete různá lázeňská zařízení, kde si můžete dopřát masáže, bylinky nebo jednoduše jen odpočívat ve wellness centru.

Jelikož Aix-en-Provence je obklopené nádhernou krajinou, nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete se projít výlety do okolních kopců a procházet se vinicemi, nebo navštívit nedaleký národní park Sainte-Victoire, který je populární mezi turisty i místními obyvateli. Park je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku nebo pikniky.

Aix-en-Provence je také známé svou gastronomií a nabízí mnoho výborných restaurací a kaváren. Můžete ochutnat tradiční provensálskou kuchyni s jejími slavnými bylinkami, olivovým olejem a čerstvými mořskými plody. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu, calisson - sladkou mandlovou sušenku, která je typická pro tuto oblast.

Celkově vzato, Aix-en-Provence je skvělým místem pro dovolenou ve Francii. Jeho bohatá historie, kulturní dědictví, termální lázně a nádherná příroda nabízejí nespočet možností pro zábavu a relaxaci. Ať už jste milovníkem umění, historie nebo outdoorových aktivit, Aix-en-Provence vás určitě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Aix-en-Provence


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence?

Nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence je od dubna do října, kdy je počasí nejteplejší a slunečné.

2. Jak se dostat do Aix-en-Provence?

Do Aix-en-Provence se lze dostat letecky, vlakem, autobusem nebo autem.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence?

Mezi nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence patří katedrála Saint-Sauveur, muzeum Granet, Cours Mirabeau, Cezanneova trasa, zámek La Coste a mnoho dalších.

4. Jaká je místní kuchyně v Aix-en-Provence?

Tradiční místní kuchyně v Aix-en-Provence zahrnuje rybí pokrmy, zeleninové saláty, kozí sýr, olivový olej a vína z regionu Provence.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence?

Nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence se nacházejí v oblasti Cassis a La Ciotat. Mezi nejpopulárnější patří Plage du Bestouan, Plage du Grand Large a Plage du Mugel.


Letenka Francie Aix-en-Provence


Pokud plánujete navštívit jihovýchodní Francii, Aix-en-Provence by mohl být vaším ideálním cílem. Tento malý, ale překrásný město je známý svými malebnými uličkami, historickými památkami, uměleckými muzei a především svým slavným kulturním dědictvím.

Abyste se sem dostali, musíte zakoupit letenku do Francie, a to přímo do nedalekého letiště Marseille Provence. Toto letiště je vzdáleno přibližně 25 kilometrů od Aix-en-Provence a nabízí širokou škálu letů z celého světa.

Jakmile přistanete v letišti Marseille Provence, můžete si pronajmout auto, chytit autobus nebo využít služby taxislužby, aby se dostali do Aix-en-Provence. Cesta v autě trvá přibližně 25 minut a nabízí nádherný výhled na krajiny Provence.

Aix-en-Provence je starobylé město s bohatou historií a kulturními dědictvím. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála svatého Salvátora, fontána Rotunda, Arc de Triomphe a muzeum Granet. Navštivte Place des Four-Dauphins a Place des Quatre-Dauphins, odhalíte zde krásné fontány a stavby. Je také vhodné navštívit krásnou palácovou zahradu - Jardin des Quatre-Dauphins a Parc Jourdan.

V samotném centru města je plno uměleckých galerií a spousty kaváren, kde se můžete posadit a projít se po slavné Cours Mirabeau. Návštěva Aix-en-Provence by nebyla úplná bez návštěvy trhů Provence. Tyto trhy se konají denně a nabízejí návštěvníkům místní speciality, koření, potraviny, květiny a umělecké předměty.

Zkrátka, letenka do Aix-en-Provence nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o kulinářské zážitky, kulturní památky nebo jen krásné ulice a náměstí, Aix-en-Provence je místo, které stojí za to navštívit.


Ubytování Francie Aix-en-Provence


Francie je známa krásnými městy, kulturním dědictvím a překrásnou přírodou. Aix-en-Provence je jedním z těchto míst, které si turisté obvykle nenechají ujít.

Aix-en-Provence je město ležící v jihovýchodní Francii a patří mezi nejstarší města této země. Své neokázalé jméno získalo díky nádhernému prostředí, ve kterém se nachází – uprostřed Sainte Victoire hory a okolních vinic.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Aix-en-Provence, budou mít na výběr z mnoha hotelů, penzionů a apartmánů. Nabídku ubytování v tomto městě lze rozdělit na několik kategorií – od levných a jednoduchých možností pro turisty s nižším rozpočtem, až po luxusní hotely s vysokou úrovní služeb.

Pro turisty s omezeným rozpočtem je ideální volbou ubytování v jednom z levnějších hotelů nebo penzionů. Tyto možnosti ubytování se obvykle nacházejí v okrajových částech města, kde cena za nocleh začíná na 30 € až 40 € na osobu. Takovéto ubytování nenabízí luxusní služby jako jsou restaurace či bazény, ale jsou skvělou volbou pro turisty, kteří hledají pouze čisté, jednoduché a pohodlné ubytování.

Pro turisty, kteří si chtějí užít vysokou úroveň služeb, jsou k dispozici luxusní hotely a apartmány. Mnoho hotelů v Aix-en-Provence nabízí apartmány s kuchyňským koutem, ložnicemi a soukromými balkóny s pohledem na město. Tyto luxusní hotely se nacházejí obvykle v samotném srdci města. Cena za ubytování v těchto hotelech začíná na 150 € a může se vyšplhat až k 500 € za noc.

Pokud si přejete zažít opravdové Provence, můžete se ubytovat v jednom z mnoha bed and breakfast, které se nacházejí v této oblasti. Tato ubytování bývají obvykle součástí tradičních provensálských domů a nabízejí hostům nezapomenutelnou atmosféru. Navíc bývají levnější než luxusní hotely.

Pro všechny kategorie turistů je Aix-en-Provence skvělým místem pro relaxaci a odpočinek. Město nabízí mnoho kulturních a historických památek, nádhernou přírodu a mnoho možností pro nákupy a gastronomické zážitky. Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, budete určitě spokojeni s kvalitou a úrovní služeb.


Počasí Francie Aix-en-Provence


Francie je známá svým různorodým a překvapivým počasím, a to platí i pro město Aix-en-Provence. Nacházející se v jižní části země, ve francouzském regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur, tato lokalita zaručuje návštěvníkům příjemné a slunečné počasí po většinu roku.

Aix-en-Provence má středomořské klima, což znamená, že zde panuje teplé a suché léto a mírné zimy. Léto je obdobím, ve kterém mohou teploty dosahovat 30 °C a občas i přesahovat tuto hodnotu. Slunečno a bezmračno je tady téměř nepřetržitě, což přináší ideální podmínky pro prozkoumávání města a okolních přírodních krás. Pokud si vezmete dovolenou v Aix-en-Provence v létě, nezapomeňte si s sebou vzít krém na opalování a pokrývku hlavy, abyste se ochránili před silným sluncem.

Podzim a jaro jsou v Aix-en-Provence mírné a teplé. Teploty se pohybují okolo 20 °C a příroda se krásně zazelená. Během těchto obdobích se můžete těšit na slunečné dny a mírné noční teploty, kdy je ideální si vychutnat večerní procházky po nábřeží Cours Mirabeau nebo se posedět v kavárně a vychutnat si slavnou provensálskou kuchyni.

Zima v Aix-en-Provence je mírná, ale ne tak mrazivá jako na severu Francie. Teploty se pohybují kolem 10 °C během dne, ale mohou klesat až na 0 °C v noci. I když občas naprší, dny jsou stále světlé a slunečné. Během zimy je zde obvykle méně turistů a můžete si užít klidné procházky historickým centrem města nebo navštívit místní vánoční trhy.

Ve vztahu k srážkám je Aix-en-Provence známé svými suššími obdobími. Nejvíce srážek spadne během podzimu a na jaře, ale i přesto jsou tyto množství relativně nízká ve srovnání s některými jinými regiony ve Francii.

Celkově je Aix-en-Provence městem s příjemným a slunečným počasím. Díky jeho středomořskému klimatu můžete očekávat teplá léta, mírná jara a podzimy, a mírné zimy. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto město, téměř vždy se můžete těšit na krásné slunečné dny, které vytvářejí ideální podmínky pro prožívání všech krás, které Aix-en-Provence nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky