Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Sagada

Počasí Filipíny Sagada


Sagada, malebné městečko na Filipínách, je známé svou neuvěřitelnou přírodou a příjemným podnebím po celý rok. Nachází se v pohoří Cordillera Central na severu ostrova Luzon, ve výšce 1500 metrů nad mořem. Jeho vyvýšená poloha a nepřímé ovlivňování tyfonům dává Sagadě unikátní klima s mírnými teplotami a relativně stabilním počasím.

Sagada zažívá dvě období: suché období, které trvá od listopadu do května, a deštivé období, které se táhne od června do října. Během suchého období je počasí do značné míry příjemné, s častými slunečnými dny a teplotami kolem 20-25 °C. Místní obyvatelé i návštěvníci mohou vychutnávat výlety do malebného okolí, včetně nádherných vodopádů, jeskyní a rýžových teras. Zároveň je toto období ideální pro turisty, kteří si chtějí užít pěší turistiku a jiné venkovní aktivity.

S příchodem deštivého období se počasí trochu zhoršuje. Prší častěji a intenzivněji, a teploty mohou klesnout na 15-20 °C. I přes toto zhoršení meteorologických podmínek zůstává Sagada stále krásným místem k návštěvě. Díky hoře Saoččajan, která se nachází v blízkosti, se v oblasti vytvářejí nádherná mlžná a oblaková údolí. Je to ideální doba pro fotografování a objevování mystické krásy místního krajinného rázu.

Je důležité si uvědomit, že Sagada leží ve vysokohorské oblasti, takže může být chladněji než v jiných částech Filipín. Obzvláště během deštivého období je důležité přinést s sebou vhodné oblečení, jako jsou bundy, deštníky a pláštěnky.

Celkově vzato, Sagada je skvělým místem pro každého, kdo si přeje prozkoumat krásu Filipín a užít si jedinečného klimatu. Bez ohledu na to, zda jste milovník dobrodružství a pěší turistiky, nebo hledáte klid a krásné scenérie, Sagada vám nabízí obojí. Ujistěte se, že si pečlivě zkontrolujete předpověď počasí před příjezdem, abyste mohli plánovat svou cestu podle ní.


Ubytování Filipíny Sagada


Sagada patří mezi jedno z nejkrásnějších míst na Filipínách a nabízí jedinečné ubytování, které umožní cestovatelům prozkoumat krásy tohoto malebného horského města.

Sagada se nachází v pohoří Cordillera na severu Filipín a je obklopena zelenými horami, vodopády a překrásnou přírodou. Město je známé svými jeskyněmi, hrobkami a jejich tradičními zvyklostmi a kulturou. Sagadu můžete navštívit celoročně, ale nejlepší je sem zavítat od prosince do března, kdy je zde suché počasí a teploty jsou příjemné.

Pro ubytování máte na výběr několik možností. Nejčastější volbou cestovatelů je ubytování v jednom ze Sagadských penzionů. Tyto penziony poskytují komfortní a příjemné ubytování v místním stylu. Často jsou postaveny z bambusu a dřeva a mají tradiční dekorace. Pokoje jsou čisté a dobře vybavené, včetně teplé vody, sprchového koutu a pohodlných postelí. Některé penziony mají také terasu, kde si můžete vychutnat krásný výhled na okolní hory.

Další možností je zůstat ve venkovských chatách. Tyto chaty jsou většinou vzdálenější a nabízí úplné soukromí a klid. Venkovské chaty jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a relaxaci. Chaty jsou obklopeny zelenými poli a mají své vlastní zahrady, kde můžete strávit odpoledne čtením knihy nebo si užívat sluneční paprsky. V chatách je k dispozici ložnice, koupelna, kuchyňka a obývací prostor.

Pokud hledáte jedinečnější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování ve vesnici ígorotů. Tato původní etnická skupina žije v horských oblastech Filipín po staletí a nabízí návštevníkům skvělou příležitost prozkoumat jejich kulturu a tradice. Ígoroti nabízejí možnost ubytování v jejich tradičních dřevěných domcích, které jsou známé svou jednoduchostí a autenticitou. Během pobytu můžete pozorovat jejich každodenní život a naučit se o jejich tradičním způsobu oblékání, kuchyni a tanci.

Ubytování v Sagadě je obklopeno krásnou přírodou a příležitostmi pro dobrodružství. Město nabízí mnoho turistických tras, které vás zavedou do blízkosti vodopádů, jeskyní a místních památek. Můžete si také vychutnat procházku po rýžových terasách, které jsou známé svou krásou a jsou jedním z hlavních symbolů Filipín. Pokud jste fanoušci adrenalinových sportů, můžete si vyzkoušet také horolezectví nebo jízdu na bungee trampolíně.

Sagada nabízí unikátní zážitek z ubytování na Filipínách a je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit krásy této země. Bez ohledu na to, zda si vyberete penzion, venkovskou chatu nebo ubytování ve vesnici ígorotů, těšíte se na pohodlný a autentický pobyt v jednom z nejkrásnějších koutů Filipín.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Sagada


1. Kde se nachází Sagada?
Sagada se nachází na Filipínách. Konkrétně v regionu Cordillera na ostrově Luzon.

2. Jak se dostat do Sagady?
Nejlepší možností je cestování autobusem nebo soukromým vozem. Z hlavního města Manily trvá cesta asi 12 hodin. Z Cauayan City (nejbližšího letiště) trvá cesta asi 8 hodin.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Sagady?
Nejlepší čas na návštěvu Sagady je od prosince do února, kdy je suché počasí a teploty jsou mírné. V letních měsících může být velmi deštivé.

4. Co dělat v Sagadě?
V Sagadě je mnoho aktivit, jako například pěší turistika, koupání v jezerech, půjčování motorek a horských kol, návštěva místních trhů a historických památek. Také si můžete prohlédnout zvláštní hrobky Hangyad.

5. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Sagadě?
V Sagadě najdete různé typy ubytování, jako jsou hostely, hotely a horské chaty. Některé z nejoblíbenějších ubytování jsou Sagada Heritage Village, George Guest House a Sagada Homestay.

6. Co se týká místní kuchyně?
Místní kuchyně Sagady je známá svými lahodnými jídly z čerstvých surovin. Některé z nejpopulárnějších jídel zahrnují grilované sýry, maso a zeleninu, tradiční pokrmy z rýže, jako například Pinikpikan at sobra, at archaang, a drankling.

7. Kolik stojí průměrný pobyt v Sagadě?
Ceny ubytování se liší podle typu ubytování a sezóny. Průměrná cena za noc je asi 1000 až 3000 PHP (20 až 60 USD).

8. Potřebuji vstupní vízum pro cestování na Filipíny?
To záleží na vaší národnosti a dobu pobytu. Většina turistů může na Filipíny cestovat bez víza na pobyt od 30 do 60 dní. Nejlepší je zkontrolovat aktuální vízové požadavky před cestou.

9. Jaká je nejlepší cesta z Manily na Sagadu?
Nejlepší cesta z Manily na Sagadu je autobusem. Autobusy tuto trasu pravidelně jezdí a cesta trvá asi 12 hodin.

10. Jak se pohybovat po Sagadě?
Nejlepší možností je půjčit si místní dopravní prostředek, jako jsou motorky nebo horská kola. Můžete si také najmout průvodce, aby vás provedl místními atrakcemi.


Letenka Filipíny Sagada


Filipíny jsou neméně než rajský ostrov uprostřed jihovýchodní Asie, s pitoreskními plážemi, velkolepými kulturami a ohromujícím přírodním prostředím. Zatímco většina lidí směřuje do hlavního města Manila nebo nejznámějších pláží, jako jsou Boracay nebo Palawan, skrytý klenot Sagada nevídané krásy jen čeká na objevení.

Letecké společnosti nabízejí několik způsobů, jak se dostat do Sagady na Filipínách. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je nalézt nejbližší letiště do Manily nebo Cebu City a odtud pokračovat dále. Z Manily můžete odletět do Baguio City, nejblíže položeného města k Sagadě. Z Baguio City potom budete muset jet autobusem nebo nákladním autem přes Cordillera Mountains, nebo si najmout soukromé auto.

Sagada nádherné místo, plné dechberoucích vodopádů a krasových jeskyní. Můžete se vydat na výlet a navštívit tisíce let staré rýžové terasy Banaue, zůstat na noc v jordánských chatkách, nebo navštívit velkolepé jeskyně, jako Sumaguing Cave nebo Lumiang Burial Cave, které jsou rovněž považovány za důležité kulturní a historické památky Sagady. Důležité je vědět, že v Sagadě se nachází i aktuální horničská produkce, takže můžete koupit několik krásných kvalitních etnických předmětů nebo rytířských odznaků, vyráběných mnoha tamními etnickými skupinami.

Přestože Sagada není tolik známé jako jiná místa a pláže, je to většinou pro svou polohu. Téměř úplně skryté v horách ve vnitrozemí Filipín, může být obtížné se tam dostat, ale ty, kteří se tam dostanou, si odnesou nezapomenutelný zážitek z jednoho z nejmalebnějších a nejklidnějších míst na Filipínách.


Dovolená Filipíny Sagada


Sagada je malé horské městečko na Filipínách, které se nachází v horském pohoří Cordillera. Jeho malebná poloha uprostřed zelených kopců a údolí je ideálním místem pro odpočinek a únik od rušného městského života.

Sagada je známá svými unikátními zvyky a tradicemi, které jsou stále hluboce zakořeněny v jejich kultuře. Místní obyvatelé jsou známí jako Igoroti a jsou hrdí na své kořeny a historii. Navštěvování Sagady je jako cesta do minulosti, která vám umožní poznat autentickou filipínskou kulturu.

Jedním z hlavních lákadel Sagady je jeho překrásná příroda. Zdejší krajina je plná zelených terasových rýžových polí, které se vine po úbočích hor. Nenajdete zde žádné přeplněné pláže, ale místo toho můžete objevovat malebné vodopády, jeskyně a hory. Sagada je také domovem pro úchvatnou přírodní atrakci známou jako Hanging Coffins, což jsou rakve umístěné na stranách skalních stěn. Tato praxe pohřbívání je důležitou součástí místní kultury a tradice.

Jedním z nejoblíbenějších aktivit v Sagadě je trekking. Existuje mnoho turistických tras, které vás provedou okolními kopci a podmanivou krajinou. Můžete si vybrat lehké trasy pro začátečníky nebo se pustit do náročnějších výstupů na vrcholy okolních hor. Jednou z nejpopulárnějších tras je trek na Kiltepan Peak, odkud si můžete vychutnat úchvatný východ slunce nad mlhavou krajinou. Návštěva Sagady je také nezaměnitelná bez návštěvy jeskyní Sumaguing a Lumiang, kde můžete prozkoumávat podzemní svět se stalaktity a stalagmity.

Dalším důvodem, proč byste měli navštívit Sagadu, je její bohatá kultura a tradice. Místní obyvatelé jsou známí svými řemeslnými pracemi, jako jsou tkaničky, výroba keramiky a místních kytar. Můžete si koupit unikátní suvenýry a vzít si s sebou kousek autentické filipínské kultury domů.

Místní lidé jsou také velmi přátelští a přívětiví. Můžete se setkat s místními rodinami a dozvědět se více o jejich způsobu života. Mnoho turistů tráví čas s místními průvodci, kteří sdílí své znalosti o místních tradicích a historii.

Když jde o ubytování, Sagada nabízí různé možnosti, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Nezáleží na tom, jaký je váš rozpočet, vždy existují možnosti, které splní vaše požadavky.

Sagada je skutečným pokladem na Filipínách. Jeho překrásná příroda, bohatá kultura a přátelští lidé tvoří perfektní kombinaci pro dovolenou, která vám přinese nezapomenutelné zážitky. Ať už se rozhodnete pro trekking, poznání místních tradic nebo jednoduchý relax v tichém horském prostředí, Sagada vám poskytne vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou na Filipínách.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky