Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


1. Jak se dostat do národního parku Shala-Abijata Lakes v Etiopii?
- Národní park Shala-Abijata Lakes se nachází asi 210 km jihovýchodně od Addis Abeby. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je vzít si pronajaté vozidlo nebo využít organizovanou exkurzi.

2. Jaká je vstupní cena do národního parku Shala-Abijata Lakes?
- Vstupní cena do parku je 90 etiopských birrů pro zahraniční návštěvníky a 60 etiopských birrů pro místní obyvatele.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu národního parku Shala-Abijata Lakes?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a je zde hojná migrace ptáků.

4. Jakou fauna a flora mohu v národním parku Shala-Abijata Lakes očekávat?
- Park je domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou plameňáci, volavky, divoké husy a mnoho dalších. Na okolních plážích se také často vyskytuje zebra, gazela Thomsonova a různé druhy opic.

5. Nabízí národní park Shala-Abijata Lakes ubytovací možnosti?
- V parku neexistuje žádné oficiální ubytování, ale v okolí se nacházejí hotely a ubytovny, které můžete využít.

6. Jak dlouho trvá prohlídka celého parku?
- Prohlídka parku si zpravidla vyžaduje celý den, ale můžete si samozřejmě naplánovat i kratší výlety, v závislosti na vašich preferencích.

7. Existují nějaké výlety nebo aktivity, které mohu v národním parku Shala-Abijata Lakes podniknout?
- Můžete si pronajmout loď a projet se po jezerech, sledovat ptáky, vychutnat si piknik na pláži nebo prozkoumat okolní sopky.

8. Jaká jsou pravidla ohledně ochrany přírody v národním parku Shala-Abijata Lakes?
- Je důležité respektovat a dodržovat veškerá pravidla ochrany přírody, včetně neukládání odpadků, nepoškozování rostlin a zvířat a dodržování vyznačených cest.

9. Je v národním parku Shala-Abijata Lakes povoleno tábořit?
- Táboření v parku není povoleno, ale existují vyhrazené tábořiště v okolí, která můžete využít.

10. Existují nějaké restaurace nebo stravovací možnosti v národním parku Shala-Abijata Lakes?
- V parku nejsou žádné restaurace, ale v okolí se nacházejí různé restaurace a obchody, kde si můžete koupit jídlo a pití.


Letenka Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopský národní park Shala-Abijata Lakes je jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů v Etiopii a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy a neuvěřitelné zážitky. Tento národní park leží v surreálném regionu Velké příkopové propadliny v blízkosti města Ziway a zahrnuje dva hlavní slané jezera - jezero Shala a jezero Abijata.

Letenku do této oblasti lze snadno získat a návštěvníci se mohou těšit na úžasné přírodní scenérie, fascinující faunu a flóru a zároveň přispět k ochraně těchto křehkých ekosystémů. Po příletu do města Ziway je možné buď cestovat přímo do národního parku Shala-Abijata Lakes nebo se ubytovat ve městě a využít výlety do okolí.

Jezero Shala je hluboké a jeho modré vody, rozprostírající se na rozloze téměř 410 kilometrů čtverečních, tvoří ohromující panoramatické výhledy. Díky vysoké koncentraci minerálů je voda slaná, což omezuje život ve vodě. Avšak tímto slaným jezerem se rozléhá nádherná pláž s černým pískem.

Jezero Abijata je slané s množstvím bahna, které z něj činí ideální místo pro vodní ptáky. Toto jezero je jedním z nejdůležitějších míst migrujících a zimujících ptáků na světě, což si získalo pozornost vědců a lásku ornitologů. Vyskytuje se zde více než 300 druhů ptáků, včetně různých druhů plameňáků, pelikánů, vrabců a kolpíků.

Celý park je také domovem pro mnoho dalších druhů zvířat, včetně krocanů, dravých ptáků, opiček, zebu či žiraf. Návštěvníci si mohou také užít mouřeníny pralesa, navštívit solné pláně nebo se věnovat rybolovu a pozorování ptáků.

Kromě přírodní krásy parku se návštěvníci mohou setkat s domorodými obyvateli těchto oblastí – Oromo, Amharskými a Tigřínskými kmeny. Jejich kultura a tradice jsou fascinující a návštěva jim umožňuje lépe pochopit život v této části světa.

Důležitou věcí je, že návštěvníci musí dbát na ekologickou citlivost a věnovat pozornost ochraně přírody. Park byl kvůli těmto účelům vyhlášen národním parkem a se snahou o udržení tohoto křehkého ekosystému je důležité dodržovat všechna pravidla týkající se ochrany přírody.

Letenka do etiopského národního parku Shala-Abijata Lakes nabízí nezapomenutelné zážitky, jak pro přírodovědce, tak pro milovníky přírody. Je to skvělá příležitost pro pozorování bohaté fauny a flóry, učit se o místní kultuře a zároveň podporovat ochranu tohoto jedinečného přírodního pokladu.


Dovolená Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je fascinující zemí plnou bohaté historie, nádherné krajiny a unikátních přírodních parků. Jedním z těchto parků je národní park Shala-Abijata Lakes.

Národní park Shala-Abijata Lakes se nachází ve střední Etiopii a rozprostírá se na území přibližně 887 km2. Park je pojmenován po dvou slaných jezerech, jezeru Shala a jezeru Abijata, která jsou jeho hlavními atrakcemi.

Jezero Shala je jedním z nejhlubších jezer v Etiopii. Je tvořeno sopečnou činností a jeho voda je vysoká v minerálech. Jezero poskytuje útočiště pro mnoho druhů ptáků, včetně pelikánů, čápů a volavek. Pro milovníky ptactva je tedy návštěva jezera Shala nezapomenutelným zážitkem.

Na druhé straně jezera se nachází jezero Abijata. Je to slané jezero, které je zdrojem soli pro místní obyvatele. Voda jezera je bohatá na fytoplankton, což je krmení mnoha druhů ptáků, včetně růžových plameňáků. V průběhu roku se sem sjíždějí tisíce ptáků, což z něj činí důležité místo pro ornitology a přírodovědce.

Oba tyto parky jsou součástí Národního parku Shala-Abijata Lakes, který byl vyhlášen v roce 1970 s cílem ochránit tuto unikátní ekosystém. Park je domovem také pro různé druhy savců, jako jsou antilopy, divoké kozy a hyeny.

Pro návštěvníky parku je možné organizovat výlety po jezerech, které poskytují skvělé příležitosti k pozorování ptáků a prozkoumání krásného okolního prostředí. Existují i možnosti kempování a projížďky na koni.

Národní park Shala-Abijata Lakes je jedinečným místem, které se stalo zázemím pro mnoho vzácných a ohrožených druhů živočichů. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí objevovat přírodu a poznávat nové druhy ptáků i savců.

Etiopie je často spojována s historickými památkami, jako je Axum, Lalibela nebo Gondar, ale národní park Shala-Abijata Lakes je důkazem toho, že Etiopie nabízí i úchvatné přírodní krásy, které stojí za to objevovat.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zařadit návštěvu národního parku Shala-Abijata Lakes do vašeho itineráře. Budete ohromeni krásami přírody, fascinujícím životem ptáků a jedinečnou atmosférou tohoto místa.


Ubytování Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Shala-Abijata Lakes National Park (Národní park Shala-Abijata) se nachází v Etiopii a je jedním z nejvýznamnějších přírodních a turistických míst v zemi. Jeho hlavním lákadlem jsou nádherná jezera Shala a Abijata, která jsou domovem mnoha vzácných druhů ptáků a dalších zvířat.

Když přijedete do Národního parku Shala-Abijata, budete vítáni nádhernou krajinou a úžasnými výhledy. Poté, co se ubytujete ve svém hotelu nebo kempu v parku, budete mít příležitost prozkoumat jeho bohatou faunu a flóru.

Jezera Shala a Abijata jsou obzvláště důležitá pro milovníky ptáků. Obě jezera jsou součástí Ramsarského seznamu mokřadů mezinárodního významu a hostí neuvěřitelné množství ptáků, včetně vzácných druhů jako je plameňák velký, pelikán rudý, královský orlovec či různé přílivové ptáky.

Národní park Shala-Abijata je také domovem mnoha jiných zvířat, jako jsou ještěrky, antilopy, hyeny a paviáni. Můžete si dokonce všimnout slonů, které občas navštěvují park, aby se napily z jezer.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, nezapomeňte si vzít s sebou potřebný vybavení, abyste si mohli užít některé z dobrodružných aktivit, jako je například jízda na kajaku po jezeře nebo pozorování ptáků zpřístupněných věží. Pro milovníky přírody je povolené i táboření v určených oblastech parku.

Ať už se rozhodnete přijet do Národního parku Shala-Abijata na jednodenní výlet nebo pro delší pobyt, určitě si odvezete nezapomenutelné zážitky. Přírodní krása parku a rozmanitost zvířat, které zde najdete, vás ohromí a zanechají vás s touhou vrátit se sem znovu.

Je však důležité si uvědomit, že park je chráněným územím a je velmi důležité respektovat jeho pravidla a přírodní prostředí. Buďte ohleduplní k zvířatům a jejich prostředí a vzpomenete si na to, že jste hostem v jejich domově.

Národní park Shala-Abijata je skutečným pokladem Etiopie, který stojí za to objevovat. Pokud plánujete návštěvu této úžasné destinace, nezapomeňte si ji zařadit na seznam a připravit se na nezapomenutelný zážitek v krásném prostředí těchto nádherných jezer a ochrany přírody.


Počasí Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je jednou z nejvlhčích a nejdeštivějších zemí afrického kontinentu. Nachází se na Východě Afriky a je proslulá svou krásnou krajinou, nepřebernými přírodními zdroji a bohatou biodiverzitou. Etiopie je také domovem mnoha národních parků a rezervací, které chrání vzácná zvířata a zajímavé ekosystémy. Jedním z těchto parků je Shala-Abijata Lakes National Park, který je také zaujímán jako místo s jednou z nejproměnlivějších klimatických podmínek v zemi.

Shala-Abijata Lakes National Park se nachází v jižní části Etiopie, nedaleko města Ziway. Park je tvořen dvěma slanými jezery - jezerem Shala a jezerem Abijata, která jsou domovem mnoha druhů ptáků, včetně plameňáků. Tato jezera mají také velký vliv na místní klima a počasí.

Počasí v Shala-Abijata Lakes National Park je obecně velmi proměnlivé. Obklopující planina je převážně suchá oblast a park je jedním z mála míst v této oblasti, kde se zadržuje voda. To vytváří jedinečné mikroklima, které je mnohem vlhčí a chladnější než okolní oblasti.

V oblasti parku prevládají dvě hlavní sezóny - deštivá a suchá. Deštivá sezóna začíná v červnu a trvá až do poloviny září. Během této doby se do parku valí mohutné lijáky, které zvyšují hladinu jezer a zavlažují okolní krajinu. Tato doba je také ideální pro pozorování ptáků, protože vtáčí populace ze vzdálených oblastí přilétají do parku hledat vodu a potravu. Plameňáci jsou nejpočetnějšími ptáky v této sezóně.

Suchá sezóna začíná v prosinci a trvá až do května. Během této doby se počasí stává horkým a sušším, což způsobuje ústup vody z jezer. Voda se stahuje a povrch jezer se mění na slané kůry. Špatné zemědělské praktiky a přemíra pastvy způsobují, že voda v jezerech rychle mizí. V suchých měsících se na povrchu jezer mohou objevit solná pole, která jsou jedinečná pro tuto oblast. To také ovlivňuje přítomnost ptáků, protože mnoho z nich migruje do jiných oblastí s většími množstvími vody.

Celkově lze říci, že počasí v Shala-Abijata Lakes National Park je vysoce proměnlivé a ovlivňuje zdejší ekosystém. Deštivá sezóna je obdobím, kdy park doslova ožívá a přiláká mnoho ptáků. Naopak, suchá sezóna přináší ekologické výzvy pro park a zvířecí populace. Je proto důležité, aby se tato oblast udržovala a chránila, aby se zajistilo udržení bohaté biodiverzity a ptáků, které sem přilétají. Shala-Abijata Lakes National Park je jedním z pokladů Etiopie a je nutné, aby byl uchován pro budoucí generace k obdivování.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky