Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Estonsko Párnou

Počasí Estonsko Párnou


Estonsko leží v severovýchodní Evropě a jeho klima je typické pro oblast Baltu se silnými vlivy oceánu. Navzdory své malé velikosti má Estonsko různorodé počasí, které se může výrazně lišit v různých oblastech země. Jednou z regionů, který se vyznačuje zajímavým počasím, je Pärnu, přímořské město a okres ležící na jihozápadě Estonska.

Párnu je známé jako populární destinace pro dovolenou díky svým krásným, písčitým plážím. Jeho poloha poblíž Baltského moře a Rínské kotliny ovlivňuje jeho klima a počasí. Pärnu má mírné mořské klima s mírnými zimami a chladnými, ale často vlhkými léty.

Teploty v Pärnu kolísají v průměru od -5 °C v lednu až po 20 °C v červenci. V zimě se teploty pohybují blízko bodu mrazu, ačkoli občas mohou klesnout i na -20 °C. Sníh je běžný a zimu doprovází časté sněžení. Léta jsou příjemná a slunečná, ale oblačnost je zde častá. Srážky jsou rovnoměrně rozložené po celý rok, nejvíce deštivé období je v září a říjnu.

Větrná situace v Pärnu je také důležitým faktorem ovlivňujícím počasí v této oblasti. Město bývá často vystaveno silným větrům z moře, které mohou dosáhnout rychlosti až 15-20 m/s. Tyto větry mohou způsobit bouře a silný příboj, což může mít dopad na pláže a pobřežní oblasti Pärnu.

Přestože počasí v Pärnu může být proměnlivé a místy drsné, toto místo stále přitahuje turisty z různých částí světa. Krásná příroda, malebné pláže a poutavé historické centrum města jsou pouze některé z atrakcí, které turisté mohou ve městě Pärnu nalézt.

Pokud plánujete návštěvu Pärnu, je nejlepší si zkontrolovat předpověď počasí a vhodně se obléct, abyste se cítili pohodlně a připraveni na různé podmínky. Vždy je dobré mít s sebou náhradní oblečení, protože změny počasí mohou být neočekávané.

Celkově vzato, i když počasí v Pärnu může být proměnlivé, každá roční doba nabízí své jedinečné kouzlo a turisty přitahuje příležitost k prozkoumání a relaxaci na pobřeží Baltského moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Párnou


1. Jak se dostat do Estonska Pärnou?

Do Pärnu můžete dorazit letecky, lodí, autobusem nebo autem. Nejbližší letiště je v Tallinnu, ze kterého denně jezdí autobusy a vlaky do Pärnu.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Pärnu?

Nejlepší čas na návštěvu Pärnu závisí na vašich preferencích. Letní měsíce od května do září jsou nejlepší pro plážový život a aktivní dovolenou, zatímco zimní měsíce jsou vhodné pro lyžování a další zimní sporty.

3. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Pärnu?

Mezi nejoblíbenější atrakce v Pärnu patří pláže, historické budovy a památky, relaxing spas, golfové hřiště a přírodní krásy.

4. Jaké jsou náklady na dovolenou v Pärnu?

Náklady na dovolenou v Pärnu se mohou značně lišit v závislosti na typu ubytování a dovolené. V těch levnějších hotelech a ubytování v hostelech se většinou ceny pohybují kolem 40-50 EUR na noc. Ve střední třídě se ceny pohybují mezi 50-90 EUR na noc. Při pobytu v luxusních hotelech se ceny mohou vyšplhat až na 300 EUR na noc.

5. Jaké jsou mírné ceny jídla a pití v Pärnu?

V Pärnu je řada různých možností, jak najít dostupné jídlo a pití. Ceny se liší v závislosti na místě, ale průměrná cena za jídlo v neformálním podniku bude kolem 10 až 12 EUR. Ceny alkoholu jsou podobně jako v jiných evropských zemích.

6. Jaká je situace s bezpečností v Pärnu?

Pärnu je obecně velmi bezpečné město, ale jako v každém jiném městě se musíte držet základních opatření, abyste se chránili před nebezpečím. Měli byste se vyhnout tmavým uličkám v bezprostřední blízkosti pláže v noci a nechat své cennosti v bezpečí.

7. Existuje v Pärnu veřejná doprava?

Veřejná doprava v Pärnu je výborně zajištěna. Město má autobusovou a vlakovou stanici, které jsou dobře propojené s celým regionem. V Pärnu jsou také k dispozici taxi služby a cyklistické stezky.

8. Mluví obyvatelé Estonštinou nebo Angličtinou?

V Pärnu kromě Estonštiny se bežně mluví také anglicky. Většina lidí v turistických oblastech mluví dobře anglicky, takže by neměl být problém s dorozumíváním.

9. Kdy se konají největší akce v Pärnu?

V Pärnu se koná řada festivalů a akcí po celý rok. Největší akcí v Pärnu je pravděpodobně Pärnu Victoriapäevad, festival trvající 10 dní, na němž se konají divadelní představení, hudební koncerty a mnoho dalších kulturních akcí.

10. Jaké jsou tradiční pokrmy v Estonsko?

Tradiční estonskou kuchyní jsou třeba sledě, karbonátky a různé druhy ryb. Proslulé jsou také estonské pečivo a dezerty, mezi něž patří například Skořicové šišky. Součástí estonské kuchyně jsou také různé druhy piva a kořalky.


Ubytování Estonsko Párnou


Estonsko se stává stále oblíbenějším cílem turistů, kteří hledají pohodu, relaxaci a zároveň zajímavá místa pro objevování. Pokud se chystáte do Estonska, určitě nevynechejte návštěvu města Pärnu, které se přezdívá estonské letovisko. Pärnu je považován za největší středisko lázeňského turismu a také je oblíbeným místem pro pořádání kulturních akcí a festivalů.

Pokud hledáte dobré ubytování v Pärnu, máte na výběr z mnoha hotelů a apartmánů. Mezi nejlepší hotely v Pärnu patří:

Hotel Strantum

Tento čtyřhvězdičkový hotel je ideální volbou pro ty, kteří hledají klidnou a luxusní atmosféru. Nabízí prostorné a vkusně zařízené pokoje s výhledem na moře, kvalitní služby a velkou terasu s výhledem na pláž. Hotel Strantum je vzdálen pouhých pět minut chůze od centra města a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Hotel Legend

Hotel Legend je další čtyřhvězdičkový hotel v centru Pärnu, který nabízí moderní a stylové pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Je ideální volbou pro rodiny s dětmi, protože nabízí dětský koutek, hřiště a také velký bazén s vodními atrakcemi. Hotel Legend je také vybaven restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Estoria Hotel

Jestliže hledáte skvělé ubytování v centrální části města, Estoria hotel je pro vás tou správnou volbou. Tento luxusní hotel je vzdálen pouhých 500 m od pláže a nabízí vynikající pohodlí a kvalitní služby. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a mají výhled na moře nebo park. V hotelu se nachází také krásná restaurace a lázeňské centrum.

Pokud hledáte menší a intimnější ubytování, můžete si pronajmout apartmán v soukromém bytě, který najdete na většině oblíbených bookingových portálů. Tyto apartmány jsou často cenově dostupnější a poskytují vám možnost být soukroměji a nezávisleji na hotelových službách.

V každém případě je Pärnu ideálním místem k odpočinku a objevování krás Estonska. Vyberte si z našich tipů ubytování a užijte si krásné pobyty v tomto úžasném městě.


Letenka Estonsko Párnou


Letenka do Estonska: Prozkoumejte krásy země několika pohledy

Estonsko se nachází na severu Evropy a je jedním z nejlépe střežených pokladů naší planety. Přestože je to malá země, skrývá nespočet historických a přírodních pokladů, které stojí za to objevit. Pokud chcete poznat Estonsko zblízka, zvažte koupi letenky do Tallinnu, hlavního města země, a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství.

Plovoucí hlavní město nad oblaky

Tallinn je velmi dobře zachované středověké město, které láká návštěvníky z celého světa. Jeho středověké hradby, úzké uličky a malebné náměstí z něj činí ideální místo pro romantickou procházku. Vyzkoušejte si návštěvu krásného městského centra Vanalinn, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, a užijte si nádherný výhled na město z vyhlídky Patkuli.

Národní park Lahemaa: Skrytý poklad Estonska

Národní park Lahemaa je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí proniknout hlouběji do estonské přírody. Zabere více než 700 km² a je domovem bohaté fauny a flóry. Vydejte se na procházku jedním z mnoha turistických chodníků a ocitněte se uprostřed výjimečných pobřežních útesů, lesů a jezer. Užijte si také návštěvu tradičních rybářských vesnic a objevte místní kulturu a zvyky.

Výlet do zámku Rakvere: Zážitek pro milovníky historie

Zámek Rakvere je jedním z nejnavštěvovanějších historických památek Estonska. Je to skvělé místo pro milovníky středověké historie a architektury. Zámek byl postaven ve 13. století a od té doby byl několikrát rekonstruován. Nyní slouží jako muzeum, kde návštěvníci mohou prozkoumat různé části zámku a naučit se více o jeho historii. Pravidelně se zde také konají středověké festivaly a rytířské turnaje, které přivádějí oblast k životu.

Estonské pláže: Prodejte se přírodní kráse

Estonsko má také několik nádherných pláží, které vám umožní relaxovat na slunci a užívat si klidu a pohody. Pláže v oblasti Pärnu jsou velmi oblíbené pro svou jemnou písečnou pláž a teplé vody Baltu. Národní park Soomaa nabízí příležitost pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí objevit rozmanité ekosystémy, skryté jezera a malebné močály.

Letenka do Estonska je vstupenkou do země, která vás ohromí svou krásou a bohatou historií. Bez ohledu na to, zda vás lákají starobylé hrady, nádherná příroda nebo idylické pláže, Estonsko je destinací, která vám nabídne všechno. Nechte se unést do doby středověku, prozkoumejte krásu národních parků a odpočiňte si na písečných plážích. Estonsko je skutečně země, která stojí za návštěvu.


Dovolená Estonsko Párnou


Dnes se budeme bavit o jednom z nejoblíbenějších turistických cílů v Estonsku – městě Pärnu. Toto město s bohatou historií se nachází v jihozápadní části země a je hlavním estonským střediskem lázeňství a turistiky.

Při návštěvě města Pärnu nás určitě zaujmou malebné uličky, historické budovy a krásné pláže. Přímo v centru města se nachází hlavní lázeňské zařízení – lázně Tervis, které jsou proslulé svými léčebnými procedurami, saunami, masážemi a solnou jeskyní.

Na pobřeží se rozprostírá krásná pláž s atrakcemi pro děti, volným prostorem pro slunění a vodními sporty. Pro milovníky cykloturistiky je zde k dispozici 50 kilometrů cyklostezek vedoucích podél mořského pobřeží.

V centru města se nachází také několik památek, jako například gotický kostel svatého Kateřiny nebo barokní radnice s hodinovou věží.

Jižně od města se nachází národní park Soomaa, který je ideálním místem pro pěší turistiku a pozorování zvěře. V zimním období se zde tvoří ledové cesty, které lze projet po kánoích.

V Pärnu se každoročně koná také mnoho kulturních akcí. Mezi nejvýznamnější patří Pärnu filmový festival, Pärnu jazzový festival nebo Pärnu květinová národní výstava.

Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, město Pärnu vám nabízí vše, co si můžete přát. Krásné pláže, historické památky, přírodní parky a mnoho kulturních akcí. Nechte se unést jedinečnou atmosférou tohoto baltického města a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Estonsku.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky