Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ekvádor Isabela Island

Dovolená Ekvádor Isabela Island


Ekvádor je malebná země ležící v Jižní Americe, která je známá svou překrásnou krajinou a bohatým biodiverzitou. Jedním z nejvíce fascinujících míst k návštěvě v Ekvádoru je Isabela Island. Tato ostrovní perla se nachází v Galapágách, které jsou známé svým unikátním ekosystémem a množstvím vzácných druhů rostlin a živočichů.

Isabela Island je největší ostrov v Galapágách a nabízí bohaté mořské i pozemní ekosystémy. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů, které se jinde na světě nenacházejí. Zde můžete vidět ohromující zvířecí druhy jako jsou obrovští želvy, pelikáni, albatrosi, tuleňi, mořští leguáni a mnoho dalších.

Pro dobrodruha, kterého nadchne zážitek podmořského světa, Isabela Island je rájem na zemi. Toto místo nabízí úžasné možnosti potápění, kde můžete objevovat korálové útesy, dramatické podvodní scenérie a mnoho druhů ryb a žraloků. Nejznámější lokalitou pro potápění je Los Tuneles, které je známé jako podvodní labirint korálových útesů. V této oblasti můžete plavat s mořskými želvami, mantami a dokonce s velrybami nebo žraloky.

Pokud jste spíše milovníkem pozemní flóry a fauny, Isabela Island nabízí nádherné přírodní rezervace a sopky. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí je sopka Sierra Negra, která je jednou z nejaktivnějších na světě. Tato sopka je pokrytá lávovými poli, které nabízejí úžasné možnosti pro pěší turistiku. Když se dostanete na vrchol sopky, budete odměněni panoramatickým výhledem na celý ostrov.

Další atraktivní lokalitou na Isabela Island je přírodní rezervace El Muro de las Lágrimas (Stěna slz). Tato rezervace byla v minulosti používána jako pracovní tábor pro vězně, kvůli čemuž dostala své neobvyklé jméno. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří sem přicházejí prozkoumat přírodní scenérie a procházet se po turistických stezkách.

Navštívit Isabela Island je nezapomenutelnou zkušeností, která vám umožní objevovat krásy přírody. Každý krok nebo potápění zde vás přiblíží ke zázrakům přírody, které neukáže žádná jiná destinace na světě. Vydejte se na dovolenou na Isabela Island a dopřejte si jedinečné dobrodružství plné nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Isabela Island


1. Jak se dostanu na Isabela Island v Ekvádoru?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Isabela Island, je letecky z Quito nebo Guayaquil. Existují pravidelné lety do letiště na ostrově Baltra, odkud je možné se dostat trajektem na Isabela Island.

2. Kolik trvá let z Quito nebo Guayaquil na Isabela Island?
- Let z Quito nebo Guayaquil na Baltru trvá přibližně 2 hodiny. Poté trvá trajektová cesta na Isabela Island asi 2 hodiny.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Isabela Island?
- Nejlepší doba na návštěvu Isabela Island je v období od prosince do května, kdy je na ostrově suché období a teploty jsou příjemné. Během těchto měsíců je také nejlepší šance na pozorování žraloků, mořských leguánů a dalších mořských živočichů.

4. Jaké aktivity mohu dělat na Isabela Island?
- Na Isabela Island je možné dělat různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování, plavání s žraloky, trekování po sopkách a návštěvě unikátních ekosystémů, jako jsou ledovcové jezera a mangroveové močály.

5. Jaké zvířata mohu na Isabela Island spatřit?
- Na Isabela Island je možné spatřit mnoho unikátních zvířat, včetně mořských leguánů, známých také jako "dračí" leguáni, mořských želv, tučňáků, volavek, modrých nohou chlapíka a žraloků.

6. Potřebuji vízum k návštěvě Isabela Island?
- Pokud jste občanem většiny zemí, včetně USA a většiny zemí Evropské unie, můžete do Ekvádoru cestovat až na 90 dní bez víza. Je však vhodné se informovat o přesných podmínkách vstupu do země před odjezdem.

7. Kde se dá na ostrově ubytovat?
- Isabela Island nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostlů a lodge. Největší nabídku ubytování najdete ve městech Puerto Villamil a Puerto Ayora.

8. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání ostrova?
- Nejlepší způsob prozkoumání Isabela Island je pěšky nebo na kole. Ostrov má mnoho turisticky atraktivních míst, která je možné objevovat pěšky na procházkách nebo na kole.

9. Kde je možné si zajistit potřebné povolení pro návštěvu chráněných oblastí na ostrově?
- Potřebná povolení pro návštěvu chráněných oblastí na ostrově Isabela Island je možné získat na místních turistických informačních centrech.

10. Je možné na Isabela Island najít restaurace a další občerstvení?
- Ano, na Isabela Island je možné najít restaurace, kavárny a obchody, zejména ve městech Puerto Villamil a Puerto Ayora.


Letenka Ekvádor Isabela Island


Letenka do Ekvádoru na Isabela Island - jedno z nejkrásnějších a unikátních míst na Zemi - je nezbytná, pokud hledáte dobrodružství a krásy divočiny. Tato největší ostrov Galapág se nachází v Tichomoří a je součástí ekvádorského archipelagu Galapág. Letenka do Ekvádoru na Isabela Island bude pro vás bránou k objevování fascinující zvířecí a rostlinné říše, která se zde vyskytuje.

Isabela Island je také největším ostrovem v Galapágu a je domovem několika druhů endemických zvířat. Známým z nich jsou například kriticky ohrožená želva Galapážská, zvláštní druh želvy, která může dosáhnout až 400 kilogramů. Kromě toho se zde nacházejí také další ptáci, jako je modrý nočník Galapážský. Isabela Islandem prochází také rovník, což ho činí zvláštním přístupem k geografickému a klimatickému odlišení.

Doprava na Isabela Island je možná především letadlem. Místní přístup se dá zlepšit pouze během sezóny, kdy se tu užší přístavní kanál postupně zvětšuje a objem vody, takže přístavy přijímají více lodi. Přestože se to může zdát jako omezující faktor, doprava letadlem je o to atraktivnější. Na Isabela-Ondřejov se setkáte s místními obyvateli, kteří budou mít pro vás velké pochopení a pomohou vám s orientací v této krásné oblasti.

Jednou z věcí, kterou byste si neměli nechat ujít, je vyjetí na sopku. Tahle procházka vám umožní pohled do vnitřku sopky, kde se nachází živočišná říše a rostlinný svět. Dále se zde můžete vydat po stopách námořníků, nebo si zajít na pláže, aby jste si odpočinuli a viděli nádherný panoramatický výhled na oceán.

V této oblasti najdete velké množství vybavení pro vodní sporty, jako je potápění a další vodní aktivity. Tato oblast je považována za jeden z nejlepších míst na světě k potápění, díky obrovské velkosti soustavy ostrovů a odlišnému výskytu zvířat a rostlin. Je zde také mnoho možností pro dobré jídlo a nákupy produktů.

Závěrem můžeme říci, že Isabela Island stojí za to navštívit, nezáleží na tom, zda jste milovníkem zvířat, geologu, nebo pouhými dobrodruhy. Letenka do Ekvádoru na Isabela Island bude přínosem pro vaše dobrodružství a okoření vaši cestu o silné zážitky.


Ubytování Ekvádor Isabela Island


Ekvádor je země ležící na západním pobřeží Jižní Ameriky a je známý svými kouzelnými ostrovy Galapágy, které jsou oblíbené mezi turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších ostrovů je Isabela Island, který nabízí nejen úchvatné přírodní krásy, ale také mnoho možností pro ubytování.

Isabela Island je největším ostrovem Galapág a nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, kteří sem přijíždějí. Od luxusních hotelů a apartmánů až po hostely a kempy, turisté si zde mohou vybrat z široké nabídky cenových kategorií.

Pro turisty hledající luxusní zážitek, je zde několik přepychových hotelů, které nabízejí komfortní pokoje, bazény, sauny a wellness centra. Hotel Pombo Galapagos Eco Lodge je skvělou volbou pro ty, kteří hledají účelný komfort a současně si chtějí vychutnat úchvatnou přírodu ostrova. Hotel se nachází v srdci přírodní rezervace Galapágy a nabízí panoramatický výhled na oceán. Další luxusní volbou je Iguana Crossing Boutique Hotel, který se vyznačuje moderním designem a je obklopen plážemi, zelenými lesy a sopkami.

Pro turisty s menším rozpočtem, jsou na ostrově k dispozici některé kempy a hostelové ubytování. Hostel Maria Isabel se nachází v centru Isabela Island a nabízí cenově dostupné ubytování. Hostel nabízí jednoduché pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a společenským prostorem. Další možností je Cielo Azul Hostel, který se nachází v klidné části města a nabízí pohodlné postele v prostorných pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Při výběru ubytování na Isabela Island by mělo být bráno v úvahu umístění a dopravní spojení. Většina hotelů a kempů se nachází v blízkosti hlavního města, Puerto Villamil. Vzhledem k velikosti ostrova, většina míst je snadno dostupných pěšky nebo na kole. Pokud plánujete cestovat po ostrově, většina místních hotelů nabízí služby výpůjčky kol.

Isabela Island nabízí návštěvníkům mnoho možností ubytování v cenových kategoriích pro každého. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete mít přístup k úchvatné přírodě ostrova, stejně jako k mnoha aktivitám a zážitkům, které nabízí. Isabela Island je skvělým místem, kde si můžete odpočinout, relaxovat a vychutnat si krásy tohoto fascinujícího kouta světa.


Počasí Ekvádor Isabela Island


Isabela Island, nacházející se na západě Ekvádoru, je známá svým krásným počasím a neopakovatelnou přírodou, která se promítá do unikátního ekosystému. Toto místo je domovem řady druhů zvířat a rostlin a také díky tomu je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Klimatické podmínky na Isabela Island jsou velmi příjemné. Tento ostrov má téměř celoročně slunečné počasí a vysoké teploty, které se drží kolem 26°C. V noci se teploty sníží na příjemných 20°C, což je ideální pro noční procházky pod hvězdnou oblohou.

Nejteplejším obdobím je období od ledna do dubna a od června do září, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 30°C. V tomto období je větší pravděpodobnost srážek a občas se mohou objevit bouřky. Nicméně délka těchto srážek je většinou velmi krátká a slunce se rychle vrátí zpět.

Nejchladnějším obdobím na ostrově Isabela je období od května do června a pak opět od října do prosince, kdy se teploty drží kolem 22°C. Toto období se vyznačuje mírnějším počasím a menší pravděpodobností srážek.

Celkově je počasí na Isabela Island velmi příjemné a vhodné pro turisty, kteří tu hledají pocit dovolené na pláži. Na ostrově najdete nádherné pláže s jemným pískem a průzračným mořem, které jsou ideální pro koupání, potápění nebo jen lenošení na slunci.

Pokud se rozhodnete navštívit Isabela Island, nezapomeňte si s sebou vzít sluneční brýle, opalovací krém a lehké oblečení. Tak si můžete vychutnat posledním místem, které zůstává do značné míry nedotčené člověkem, a zároveň si užít krásné slunečné počasí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky