Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt, země s bohatou historií a fascinujícími památkami, láká každoročně tisíce turistů. Mezi nejoblíbenější destinace patří samozřejmě Káhira a Gíza s pyramidami, avšak i okolní oblasti skrývají mnoho zajímavých míst. Jedním z nich je Saqqara, archeologická lokalita, která je domovem slavné Step Pyramid of Djoser, ať už jste milovníkem starověké historie nebo prostě jen zvídavým cestovatelem, který touží po objevování nových zákoutí světa, navštívit toto místo je skutečným must-see.

Step Pyramid of Djoser, také známá jako Pyramidy ve Saqqara, je nejstarší pyramida v Egyptě a stojí jako nádherný příklad starověké egyptské stavební techniky a architektury. Postavena byla pro faraóna Djosera, který vládl v 27. století před naším letopočtem. Tato pyramidová stavba zdobila jeho pohřební komplex, který byl zároveň vybudován jako místo, kde faraón měl nalézt své místo v posmrtném životě.

Samotná pyramida je jedinečná svou charakteristickou schodovitou strukturou, která se liší od pozdějších hladkých pyramid. Je to právě tato schodovitá konstrukce, která dala pyramidě její jméno. Celý pohřební komplex je obklopen množstvím dalších památek, jako jsou chrámy, nádvoří a hrobky, které nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost porozumět životu a rituálům starověkého Egypta.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, můžete začít prohlídkou samotné Step Pyramid of Djoser. Vzhledem k tomu, že je stále částečně nevykopaná, můžete si lépe představit, jak tato obří stavba vypadala v dobách své slávy. Pokračování prohlídky vás zavede do dalších částí pohřebního komplexu, jako je například Velká znaková zeď, která sloužila jako hranice uzavírající celý areál.

Saqqara však nabízí mnohem víc než jen Step Pyramid of Djoser. V těsné blízkosti se nachází další pyramidy a mastaby, které sloužily jako hrobky významných představitelů starověkého egyptského společenství. Mezi nejznámější patří Unasova pyramida, Tetiho pyramida a Pyramidy v Jižních hrobkách. Tyto památky poskytují další úžasnou příležitost prozkoumat staré egyptské kultury a způsob života.

Návštěva Saqqary je skvělým způsobem, jak se ponořit do tajemné minulosti Egypta a objevit unikátní architektonická díla. Není divu, že tato lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, a oblíbena jak místními, tak turisty z celého světa. Při prohlídce Saqqary si můžete nejen prohlédnout majestátní pyramidy, ale můžete si také vychutnat atmosféru místa, které je přímo nasáklé historií.

Ať už jste nadšenci do egyptologie nebo jen vášnivým cestovatelem, návštěva Egypta a obzvláště Saqqary by neměla chybět na vašem seznamu. Odhalte tajemství starověkého Egypta, obdivujte jeho architekturu a ponořte se do atmosféry, která je prostá magie a historie. V dejinách lidstva je málo míst tak fascinujících jako Saqqara.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Co je Egypt Saqqara?
Egypt Saqqara je archeologická lokalita nacházející se v Egyptě, která obsahuje několik významných památek, včetně Stupňovité pyramidy krále Djosera.

2. Kdy byla Stupňovitá pyramida krále Djosera postavena?
Stupňovitá pyramida krále Djosera byla postavena kolem roku 2650 před naším letopočtem, během 3. dynastie.

3. Jak vysoká je Stupňovitá pyramida krále Djosera?
Stupňovitá pyramida krále Djosera měří asi 62 metrů vysoko.

4. Jaká je historická a kulturní významnost Stupňovité pyramidy krále Djosera?
Stupňovitá pyramida krále Djosera je považována za jednu z nejstarších kamenných staveb v Egyptě a zároveň za první pyramidu postavenou v Egyptě. Je považována za významný bod vývoje egyptské architektury.

5. Jaké další památky můžeme nalézt v Egyptě Saqqara?
V Egyptě Saqqara se nachází další významné památky včetně mastab, pohřebních komplexů a dalších pyramid. Například Komplex krále Tetiho a Unasova pyramidy jsou zde také.

6. Jak mohu Stupňovitou pyramidu krále Djosera navštívit?
Stupňovitá pyramida krále Djosera je otevřena veřejnosti a můžete ji navštívit jako součást prohlídky Egypta Saqqara. Nezapomeňte si přibalit pohodlné boty, vodu a sluneční ochranu.

7. Existují nějaká omezení nebo předpisy pro návštěvu Egypta Saqqara?
Ano, při návštěvě Egypta Saqqara je důležité dodržovat několik pravidel. Patří sem například dodržování omezení v přístupu k některým památkám, jako je například Stupňovitá pyramida krále Djosera. Dále, je vhodné si přečíst a dodržovat pravidla týkající se fotografování a chování na svatých místech.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Egypta Saqqara?
Délka prohlídky Egypta Saqqara závisí na vašem zájmu o jednotlivé památky. Obvykle se ale prohlídka pohybuje kolem 2-3 hodin.

9. Kde se nachází Egypt Saqqara?
Egypt Saqqara se nachází v blízkosti města Gíza, v Egyptě. Leží nedaleko od Káhiry, hlavního města Egypta.

10. Je Egypt Saqqara bezpečný pro návštěvu?
Egypt Saqqara je oblíbenou turistickou destinací a během běžných turistických hodin je oblast obvykle považována za bezpečnou. Nicméně, je vždy vhodné sledovat aktuální cestovní doporučení a informace o bezpečnosti ze svého státu nebo místních úřadů.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je jedno z nejzajímavějších míst v Egyptě. Nachází se asi 30 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky Step Pyramid of Djoser, nejstarší pyramidové stavbě na světě.

V oblasti panuje suché horké podnebí, typické pro pouštní oblasti. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V zimních měsících (prosinec a leden) jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20-25°C.

V oblasti Saqqary je velmi málo srážek. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 5-10 mm ročně. Nejdeštivějším měsícem je únor, kdy se občas vyskytnou krátké deště.

Pro návštěvníky oblasti Saqqara je nejlepší navštívit ji v zimních měsících, kdy jsou teploty příjemnější a horké letní počasí již odeznělo. Nicméně i během letních měsíců se najdou odvážlivci, kteří se chtějí tajemnému místu podívat v ideálním světle.

Step Pyramid of Djoser je jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Egyptě. Stavba pochází z doby Staré říše (27. stol. př. n. l.) a byla postavena za vlády faraona Djoser. Step Pyramid of Djoser má výšku 62 metrů a stala se inspirací pro další stavby pyramid v Egyptě.

Při návštěvě oblasti Saqqara lze kromě Step Pyramid of Djoser vidět i další pyramidy a zajímavé archeologické naleziště. V neposlední řadě je zde možné si prohlédnout i starověké pohřební umění v podobě nástěnných maleb a nápisů.

Závěrem lze konstatovat, že Saqqara a Step Pyramid of Djoser jsou určitě velmi zajímavým cílem pro turisty, kteří jsou ochotni vydat se do pouště a alespoň na chvíli se vrátit o tisíce let zpět v čase. Doporučuje se návštěva v zimních měsících, kdy je počasí příjemnější, ale i během horkých letních měsíců je to možné. Pro fanoušky archeologie a egyptologie jde o must-see destinaci.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je země plná bohaté historie, fascinujících památek a krásných pláží. Jednou z nejzajímavějších destinací v Egyptě je oblast Saqqara, která se nachází asi 30 kilometrů jižně od Káhiry. Tato oblast je známá především kvůli historickému komplexu, který zahrnuje nejstarší pyramidu v Egyptě - Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser, známá také jako Džoserova schodovitá pyramida, je nejstarší dochovanou kamennou pyramidou na světě. Byla postavena ve 27. století před naším letopočtem pro faraona Džosera, prvního krále 3. dynastie Staré říše. Tato pyramidová struktura si získala své jméno právě díky svým schodovitým stupňům, které se stupňují směrem nahoru. Je to revoluční architektonický prvek, který položil základy pro výstavbu pozdějších pyramid v Egyptě.

Návštěva Step Pyramid of Djoser je zážitkem nejen pro milovníky historie, ale i pro celou rodinu. Je fascinující vidět takovou impozantní strukturu, která se zachovala po tisíce let. Pyramidový komplex zahrnuje také další stavby, jako je královský palác, chrámy, kaple a mastaby (zemřelé královské úředníky). Procházka tímto komplexem je skutečně cesta zpět do minulosti a umožňuje nám lépe porozumět životu starých Egyptů.

Saqqara je také domovem mnoha dalších archeologických nalezišť a památek. Mezi nejznámější patří Mastaba Unas, kde se nachází nejstarší dochované pyramidy s texty na stěnách. Tyto texty jsou známé jako "Texty pyramid" a obsahují návod a modlitby, které mají zajistit faraonovi přechod do posmrtného života. Dalšími zajímavými památkami v oblasti jsou Serapeum, kde byli pohřbíváni Apisovi býci, a Pyramidy Královny, kde jsou pohřbeny manželky faraónů.

Kromě historických památek nabízí Saqqara také krásnou přírodu a okouzlující pouštní krajinu. Můžete si zde vychutnat úchvatné výhledy na pyramidy a široké otevřené prostory. V blízkosti se nachází také další zajímavá místa, jako je vesnice Bedříše, kde můžete poznat tradiční egyptskou kulturu a umění.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, doporučuje se vybrat si kvalitního průvodce, který vás provede rozsáhlým komplexem a přiblíží vám význam těchto památek. Je také důležité pamatovat na ochranu a respekt vůči těmto historickým místům a přírodě.

Dovolená v Egyptě, konkrétně v oblasti Saqqara, je skutečným dobrodružstvím do minulosti. Navštívení Step Pyramid of Djoser a dalších historických památek vás přenese do starověkého Egypta a umožní vám prozkoumat a pochopit úžasnou historii této fascinující země.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptská lokalita Saqqara je jednou z nejstarších nekropolí v Egyptě a poskytuje úžasný pohled na starověkou egyptskou architekturu a památky. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších atrakcí v této oblasti je Djoserova stupňovitá pyramida.

Step Pyramid of Djoser je archeologická památka ve starověkém městě Saqqara, která byla postavena faraonem Djoserem z třetí dynastie během období Staré říše Egypta. Tato pyramidová struktura byla navržena a postavena Imhotepem, který je také považován za jednoho z nejvýznamnějších egyptských architektů všech dob.

Step Pyramid of Djoser je považována za první kamennou pyramidu postavenou v Egyptě a je poměrně odlišná od pozdějších pyramid. Má šest stupňovitých stupňů, které připomínají schody, což dává celé stavbě unikátní vzhled. Tato pyramida měla původně výšku 6,5 metru, ale v průběhu let byla rozšiřována a dodatečně dostavována.

Když navštívíte Saqqaru a Djoserovu stupňovitou pyramidu, okamžitě budete ohromeni velikostí a detaily této starověké památky. Celý komplex zahrnuje také několik dalších struktur, jako je Džosera severní mastaba, pohřební komplex Sekemketa a královskou šachtu. Tyto stavební prvky poskytují cenné informace o pohřebním rituálu a praktikách tohoto období.

Při prozkoumávání komplexu Djoserovy pyramidy je možné vidět různé sochy, nápisy a umělecká díla, která sloužila jako uctění faraona. Nedaleko od pyramidy se nachází také královská šachta, která sloužila k pohřbívání faraonových královských předmětů. Můžete zde vidět, jak se dosahovalo dokonalosti a luxusu v egyptské společnosti té doby.

Kromě jeho historického a kulturního významu je Saqqara také velmi populárním turistickým cílem kvůli krásnému okolnímu krajině. Oblast je lemována písečnými dunami a zelenými poli, což vytváří úchvatnou kombinaci přírodního kontrastu.

Pokud navštívíte Egypt, neměli byste si nechat ujít návštěvu Saqqary a Djoserovy stupňovité pyramidy. Tato památka je ceněna jako jedna z nejstarších a nejvýznamnějších egyptských pyramid, a její prozkoumání vás přenese do dávné civilizace a ukáže vám architektonický a kulturní pokrok, kterým se Egypt pyšní dodnes.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky