Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Dotazy a odpovědi týkající se Egypta a Dendery (včetně chrámu Hathor) mohou zahrnovat následující:

1. Jak se dostanu do Dendery?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Dendery, je letecky do letiště v Luxoru, a odtud pokračovat po silnici do Dendery.

2. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Hathor v Dendě?
- Otevírací hodiny chrámu Hathor v Dendě se mohou lišit v závislosti na ročním období. Většinou je otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámu Hathor v Dendě?
- Cena vstupenky do chrámu Hathor v Dendě se může měnit. Momentálně (na září 2021) je cena pro dospělého turistu 120 egyptských liber a pro studenty 60 egyptských liber.

4. Jak dlouho trvá prohlídka chrámu Hathor v Dendě?
- Prohlídka chrámu Hathor v Dendě může trvat zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na osobním zájmu a tom, kolik času si návštěvníci chtějí prohlídku užít.

5. Jaké jsou hlavní atrakce chrámu Hathor v Dendě?
- Hlavními atrakcemi chrámu Hathor v Dendě jsou jeho zachovalá architektura a nástěnné malby, hrobky a krypta pod chrámem, astronomická freska s Dendérským plánem a známý ztvárněný zápas faraóna Pepi I. s bohem Horusem.

6. Jaká je historie chrámu Hathor v Dendě?
- Chrám Hathor v Dendě byl postaven na příkaz faraona Pepiho I. z 6. dynastie v 23. století př.n.l. anebo 4. dynastie v 26. století př.n.l. Jeho stavba a renovace pokračovaly až do řecko-římského období.

7. Kdo byla bohyně Hathor a proč jí byl v Dendě postaven chrám?
- Hathor byla staroegyptská bohyně lásky, radosti, plodnosti a mateřství. Chrám v Dendě byl postaven jako její posvátný chrám, který měl sloužit jako místo uctívání a přinesení obětí této bohyni.

8. Je povoleno fotografování v chrámu Hathor v Dendě?
- Ano, je povoleno fotografovat v chrámu Hathor v Dendě, ale pouze bez přítomnosti blesku. Některé části chrámu mohou být zakázány k fotografování, a proto je lepší se informovat u zaměstnanců na místě.


Ubytování Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je známý po celém světě jako země s mnoha památkami a místy, která stojí za návštěvu. Mezi mnohými těmito místy je i Dendera, starověké město v horním Egyptě, které se může pyšnit nádherným chrámem Hathor, jedním z nejvýznamnějších chrámů v regionu.

Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, měli byste zvážit možnosti ubytování. Existuje mnoho možností, jak si užít váš pobyt v Dendere, ale jedna věc je jistá - budete chtít zůstat na místě, které vám poskytne maximální pohodlí a pohodlí.

Mezi té nejlepší možnosti ubytování v Dendere patří místní hotely a penziony. Tyto ubytování jsou ideálním výchozím bodem pro návštěvu Dendery a okolních pamětihodností, některé z nich dokonce nabízejí výhled na chrám Hathor.

V Denderej naleznete také mnoho tradičních káhirských chat a domečků. Tyto pobyty vám nabídnou pravou atmosféru starověkého Egypta a umožní vám prožít autentickou zkušenost během své návštěvy této oblasti. Mnohé z těchto ubytování jsou vybaveny všemi moderními pohodlími, jako jsou klimatizace a Wi-Fi připojení k internetu, takže se budete cítit jako doma.

Samotný chrám Hathor, který se nachází v Dendere, je jedním z největších a nejvýznamnějších chrámů v Egyptě. Mnoho turistů se na tento krásný komplex sjíždí ze všech koutů světa, aby obdivovali řadu nádherných soch, reliéfů a stavebních památek z různých období egyptské historie. Chrám Hathor se pyšní mnoha věžemi, sloupy a nástěnnými malbami, které jsou příkladem mistrovského zpracování v období Antického Egypta.

Při pobytu v Dendere byste si neměli nechat ujít ani okolní památky a zajímavosti. V blízkosti chrámu Hathor se nachází mnoho dalších historických míst, jako například chrám Osirise v Abydu, chrám Horuse v Edfu a chrám Karnak v Luxoru. Tyto památky přitahují tisíce turistů z celého světa ročně.

Krátká zastávka v Dendere a oblasti v okolí během vaší cesty Egyptem se bude jistě pyšnit jedním z největších zážitků vašeho putování. Vyberte si to ubytování, které je nejvíce přizpůsobeno vašim potřebám a vychutnejte si krásu a historii této oblasti jako nikdy předtím.


Počasí Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt Dendera je místo, které se nachází v centrálním Egyptě a je známý především díky svému chrámu Hathor, který je považován za jeden z nejkrásnějších starověkých egyptských chrámů.

Když se podíváme na počasí v této oblasti, musíme si uvědomit, že se nacházíme v pouštní oblasti, což znamená velmi horké léto a mírně chladné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 40 stupňů Celsia, zatímco v zimě může klesnout až na 10 stupňů Celsia.

V oblasti Dendery je obvykle velmi malé množství srážek a většina dešťů padá během zimních měsíců. To znamená, že většinou je oblast velmi suchá a pouštní. Pokud sem plánujete cestu, připravte se na to, že budete potřebovat hydrataci a opalovací krém.

Pro návštěvu chrámu Hathor je nejlepší návštěva brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy slunce není tak intenzivní. Kromě chrámu Hathor je v této oblasti mnoho dalších památek a atrakcí, jako jsou například starobylé hrobky, chrámy a pyramidy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pouštní oblast, záleží na vaší osobní preferenci, jaké roční období zvolíte pro vaši návštěvu. Pokud preferujete teplejší počasí, bude pro vás léto nejlepší volbou. Pokud se vám líbí mírnější teploty, zimní měsíce budou pravděpodobně vhodnější. V každém případě byste si měli připravit dostatečné množství vody a chránit se před sluncem.


Letenka Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je zemí s bohatou historií a množstvím památek, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších lokalit je Dendera, která se nachází přibližně 60 kilometrů severně od Luxoru. Atraktivitou této oblasti je úchvatný chrám Hathor, který patří k nejzachovalejším stavbám starověkého Egypta.

Chrám Hathor je jedním z nejkrásnějších chrámů v Egyptě a byl postaven ve 2. století před naším letopočtem. Původně sloužil jako centrum kultu bohyně Hathor, ochránkyně lásky, radosti a hudby. Chrám byl postaven na místě, kde se podle legendy bohyně Hathor narodila, a zaujímá rozlohu více než 40 000 metrů čtverečních.

Jednou z nejvýraznějších a nejdojímavějších částí chrámu je Dendera Zodiac, obrovská reliéfní stropní malba, která představuje hvězdný kruh. Tato malba je fascinující kvůli svému přesnému zobrazení zvěrokruhu a kvůli jejímu tajemnému významu. Vědci se stále snaží odhalit její skutečnou interpretaci a toto tajemství přitahuje mnoho návštěvníků.

Dalšími významnými památkami uvnitř chrámu jsou sloupy se zvířecími hlavami, které symbolizují bohyni Hathor, a svatyně s sochou bohyně. Strop chrámu je pokryt obrazem draka, který také přitahuje velkou pozornost turistů. Na stěnách chrámu jsou vytesány různé scény z egyptské mytologie a hieroglyfy, které dávají návštěvníkům představu o životě a náboženství starověkých Egypťanů.

Kromě samotného chrámu je zde také možnost prozkoumat okolní areál, který nabízí lákavé možnosti pro fotografování. Přilehlé stavby zahrnují například kapli faraona Setiho I., která je skvělým příkladem egyptské architektury. Existuje také velké množství pomníků, soch a náhrobků, které návštěvníkům představují další zajímavé aspekty egyptské historie.

Vzhledem k tomu, že Dendera se nachází relativně blízko města Luxor, je snadné a pohodlné se sem dostat. Mnoho turistických společností nabízí zájezdy přímo do Dendery, nebo můžete využít veřejné dopravy jako autobusy nebo taxi.

Celkově vzato, návštěva chrámu Hathor v Dendeře je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenesie zpět do doby starověkého Egypta. Fascinující architektura a krásné umělecké dílo představují jedinečnou příležitost proznat mistrovství starověkých Egypťanů. Pokud se chystáte navštívit Egypt, rozhodně byste neměli vynechat Denderu a její úžasný chrám Hathor.


Dovolená Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je neuvěřitelně fascinující zemí, která láká turisty z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst je nepochybně Dendera, město na břehu Nilu, vzdálené přibližně 60 kilometrů od města Luxor.

Dendera je známá především díky svému impozantnímu chrámu Hathor, který se nachází na okraji moderního města. Tento chrám je věnován bohyni Hathor, bohyni krásy, lásky a radosti. Byl postaven v pozdním období starověku, pravděpodobně v době Ptolemaiovců. Chrám se vyznačuje nádhernou architekturou a uměleckými díly. Na stěnách se nacházejí reliéfy s bohy a symboly, které mají mystický význam.

Hlavní brána chrámu, ozdobená mnoha sochami a malbami, vás uvítá vstupem do dalších úžasných prostor. Chrám Hathor je jedním z nejzachovalejších chrámů v egyptském stylu s důležitými atributy místní bohyně. Chrám má také mnoho vnějších věží, oltářů a dalších menších chrámů.

Zvláště zajímavá je Denderaova zrcadlová kaple, která je rovněž součástí chrámu, kde byla uchovávána socha bohyně Hathor. Kaple je osvětlená pouze malým otvorem vysoko v klenbě, který umožňuje vnikání světla vzácných epoch slunce.

Když se projdete okolím chrámu Hathor, uvidíte další menší chrámy, které byly postaveny na počest dalších egyptských bohů. Mezi nimi jsou například chrám Abydose, který byl věnován bohu Osirisovi a chrám Isis, který byl věnován bohyni plodnosti a moře Isis.

V Denderu je také muzeum, které vystavuje mnoho cenných artefaktů z oblasti chrámu Hathor a dalších chrámů v okolí. Muzeum by však mohlo být lepší spravováno a především lepší zaměřeno na místní archeologii.

Celkově řečeno, Dendera je fascinujícím místem, ve kterém se budete cítit jako v jiné době. Chrám Hathor a další areály jsou jedním z nejzajímavějších míst v Egyptě, které nesmí chybět v jakékoliv době vaší návštěvy.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky