Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Dahab

Počasí Egypt Dahab


Egypt je znám svým suchým, slunečným a horkým klimatem po většinu roku. Nicméně, v Dahabu, malebném městě na východním pobřeží Sinajského poloostrova, je klima mírnější.

Dahab se nachází na východním pobřeží, tedy na břehu Rudého moře. Tento fakt může mít vliv na klima. V období léta jsou teploty velmi vysoké, kolem 35 až 40 stupňů Celsia. V zimě teploty klesnou na přijatelných 24 až 28 stupňů Celsia.

Pokud cestujete do Dahabu, nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Sharm El Sheikh, který leží asi 90 minut jízdy od Dahabu. Během letních měsíců může být teplota v Sharm El Sheikh a v jeho okolí vyšší než v Dahabu kvůli teplotě moře. Proto je vhodné si vzít s sebou ochranný krém na kůži kvůli slunečnímu záření.

V průběhu roku je v Dahabu malá pravděpodobnost srážek, ale během zimy může padnout několik krátkodobých dešťů. Nicméně, ty jsou velmi vzácné a nehrozí vám, že vám vaše dovolená bude zkazena.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které byste měli zvážit, jsou přílivy a odlivy v moři. Pokud plánujete plachtit nebo surfovat, může být pro vás důležité sledovat předpovědi přílivu a odlivu. V období, kdy jsou přílivy vysoké, se Dahab stává skvělým místem na koupání a šnorchlování.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Dahabu v průběhu roku je příznivé pro návštěvu a poznávání tohoto krásného místa. Pokud hledáte malebné místo k odpočinku, šnorchlování, surfování nebo prozkoumání podvodního světa Rudého moře, pak je Dahab tou správnou volbou.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je země bohatá na historii a exotickou krásu, kterou by každý cestovatel měl zažít. Jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty je Dahab, malebné městečko ležící na východním pobřeží Sinajského poloostrova. Pokud se chystáte navštívit tuto perlu, jednoduchou a rychlou cestou je letecky.

Letecká doprava je bezpochyby nejefektivnější způsob cestování do Egypta a i do Dahabu. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Egypta z celého světa. Pokud jste například v Evropě, snadno se dostanete do Káhiry, která je hlavním letištěm pro mezinárodní lety. Odtud je možné pokračovat přesunem na mezinárodní letiště Sharm el-Sheikh, které je nejblíže Dahabu. Zároveň existují přímé lety z mnoha měst přímo do Sharm el-Sheikh.

Po příletu na letiště v Sharm el-Sheikh je nejvhodnější možností pokračovat v cestě taxíkem nebo pronajatým vozem. Cesta z letiště do Dahabu trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny a nabízí úchvatný výhled na Sinajské hory a Rudé moře.

Dahab je známý svými nádhernými plážemi, které přitahují milovníky potápění, šnorchlování nebo prostého relaxování na slunci. Oblast je skutečným rájem pro všechny vodní sporty a je domovem jednoho z nejlepších potápěčských míst na světě - Modré díry. Potápěči z celého světa sem přijíždějí, aby se ponořili do této jedinečné přírodní formace.

Kromě vodních aktivit můžete v Dahabu také navštívit mnoho historických a kulturních památek. Například St. Katherine's Monastery, starobyl ý klášter UNESCO chráněným místem, se nachází nedaleko města a nabízí poutavou historickou prohlídku. Další možností je výlet na horu Sinaj, kde se nachází Starý Alžírský klášter a místo, kde byl podle biblického příběhu Mojžíš hlásán desatero.

Dahab je také známé svou relaxační atmosférou a přátelským prostředím. Má mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční egyptská jídla, jako je například koshari, falafel nebo hummus. Večer se můžete procházet po pobřeží a posedět v kavárně, zatímco si užíváte úžasný pohled na západ slunce nad Rudým mořem.

Pokud plánujete navštívit Egypt a chtěli byste zažít nezapomenutelnou dovolenou, Dahab by měla být na vašem seznamu. Letecká doprava je bezproblémovým a rychlým způsobem cestování do této nádherné destinace. Takže neváhejte a vydejte se objevovat kouzlo Egypta a jeho úchvatné město Dahab.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahab


1. Jak se dostat do Dahabu z letiště v Káhiře?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Káhiře do Dahabu, je autobusem nebo soukromým přepravcem. Jízda trvá přibližně 6-7 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Dahabu?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Dahabu patří Lighthouse Beach, Ghazala Beach a Blue Hole Beach. Všechny tyto pláže nabízejí krásný bílý písek a tyrkysové moře.

3. Jaké aktivity lze v Dahabu provozovat?
Odpověď: V Dahabu je mnoho aktivit pro turisty. Patří sem potápění, šnorchlování, windsurfing, jízda na kamelech, horská kola a procházky po městě.

4. Je bezpečné cestovat do Dahabu?
Odpověď: Ano, Dahab je obecně považován za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní opatření, jako je udržování dobrých bezpečnostních zvyků a sledování aktuálního politického zázemí v zemi.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Dahabu?
Odpověď: Dahab nabízí širokou škálu restaurací, které podávají tradiční egyptská jídla i mezinárodní kuchyni. Mezi nejlepší restaurace patří Ralph's German Bakery, Yalla Bar & Restaurant a Red Cat Restaurant.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dahabu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Dahabu je v období mezi říjnem a dubnem, kdy jsou teploty příjemné a moře je teplé. Letní měsíce mohou být velmi horké, zatímco zimní měsíce mohou být chladnější.

7. Co je Blue Hole v Dahabu?
Odpověď: Blue Hole je známý potápěčský útes nacházející se asi 10 km západně od Dahabu. Je to oblíbené místo mezi potápěči díky své unikátní modré barvě a hloubce 130 metrů.

8. Kde se nachází nejlepší místa na šnorchlování v Dahabu?
Odpověď: Mezi nejlepší místa na šnorchlování v Dahabu patří Lighthouse Reef, Eel Garden a Coral Garden. Tyto lokality nabízejí bohatý podmořský život a krásné koralové útesy.

9. Jaký je cenový rozpětí ubytování v Dahabu?
Odpověď: Ceny ubytování v Dahabu se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Od levných hostelem až po luxusní hotely, ceny se pohybují od přibližně 10 USD za noc až po 200 USD za noc.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Dahabu?
Odpověď: V blízkosti Dahabu se nachází několik zajímavých atrakcí. Mezi ně patří starověké město Petra v Jordánsku, Modrý svůjová díra v Sharm el-Sheikhu a poušť Negev v Izraeli.


Ubytování Egypt Dahab


Egyptské město Dahab, které se nachází na Sinajském poloostrově, je ideálním místem pro ty, kteří hledají skvělé moře, krásné pláže a příležitosti k potápění. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, budete potřebovat ubytování a Dahab nabízí mnoho možností.

Nabízí se zde především dvě možnosti ubytování - hotely a kempy. Volba závisí na vašich preferencích a rozpočtu. V obou případech však zákazníci obdivují pohodlné a přátelské prostředí.

Dahab je známý hlavně svými plážemi a korálovým útesem, který je pro mnoho turistů jedním z nejvíce vyhledávaných míst. Ubytování v blízkosti pláže je proto velmi populární. Existuje mnoho hotelů, které se nacházejí přímo na pláži a nabízejí krásné výhledy na moře. Tyto hotely také často mají soukromé pláže, kde hosté mohou relaxovat a užívat si klidu a pohody.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v kempu, zde můžete zažít autentický pocit bezprostředního kontaktu s přírodou. Kempy v Dahabu mají často velmi dobrou polohu v blízkosti pláže a korálového útesu. Není to tak luxusní jako hotel, ale nabízí ekonomičtější a dobrodružnější zážitek. Kempi mají obvykle veškeré vybavení nezbytné pro příjemný pobyt, jako jsou stany, sprchy a restaurace.

Dahab má bohatou nabídku ubytování pro turisty s různými potřebami a rozpočty. Zde najdete hotely a kempy pro každý rozpočet. Kvalita ubytování však může značně kolísat, proto je důležité si před rezervací přečíst recenze a zjistit, zda je místo vhodné pro vaše potřeby.

Dahab je vyhledávanou destinací nejen pro milovníky potápění, ale také pro ty, kteří se chtějí prostě odpočinout a užívat si krásy přírody. Pobyt v Dahabu je obvykle levnější než v jiných částech Egypta, což je také důvod, proč je toto místo tak atraktivní pro turisty.

Ať už se rozhodnete pro hotel nebo kemp, ubytování v Dahabu vám zajistí skvělou základnu pro objevování tohoto krásného destinace. Připravte si plavky a potápěčské vybavení a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dahabu, Egyptě.


Dovolená Egypt Dahab


Egyptské město Dahab se nachází na východním pobřeží Sinajského poloostrova a je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa. Díky své krásné přírodě, teplému Středozemnímu moři a fantastickému podmořskému světu láká tato destinace jak milovníky potápění a šnorchlování, tak i ty, kteří si chtějí jen odpočinout na krásných plážích.

Dahab je známý svým relaxačním a klidným prostředím, které se výrazně liší od hlučného a rušného atmosféry ostatních egyptských letovisek. Město nabízí širokou škálu kvalitních resortů, ale také bezpečné a cenově dostupné ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. V blízkosti Dahabu se nachází také několik národních parků a pouští, které nabízejí skvělé příležitosti pro pěší turistiku a výlety na koních nebo na velbloudích.

Dahab je také známý jako jeden z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění. Oblast kolem města je domovem mnoha úžasných korálových útesů a barevných tropických ryb. Lidé zde mohou navštívit například známé místo zvané Modrá díra, které je jedním z nejznámějších potápěčských lokalit na světě. Toto potápěčské místo je známé svým hlubokým a oblíbeným sjezem a divokými podmořskými vidinami.

Navíc, Dahab nabízí i další aktivity pro dovolenou. Návštěvníci se mohou vydat na projížďky na člunech s proskleným dnem, vyjet do pouště na jízdu na čtyřkolkách nebo si vyzkoušet windsurfing na kilometrových plážích, které jsou ideální pro tento druh vodního sportu.

Město samotné je také plné života a energie. Na hlavní promenádě se nachází mnoho tradičních egyptských obchodů a restaurací, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní kuchyni a zakoupit suvenýry. Večery pak mohou strávit v některém z místních barů nebo na pláži u táborového ohně, který je přímo představitelem jedinečné atmosféry Dahabu.

V kombinaci s bohatou historií Egypta a možnostmi navštívit blízké památky jako jsou Káhira, pyramidy nebo Klášter sv. Kateřiny, je Dahab skvělým místem pro dovolenou. Tato destinace nabízí návštěvníkům kouzelnou kombinaci odpočinku na pláži, dobrodružství pod vodou a možnost poznat kulturu a historii této úžasné země.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky