Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je zemí s bohatou historií a fascinující kulturou a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Mezi mnoha zajímavými místy, která stojí za návštěvu, je město Asuán, ležící na jihu Egypta. Asuán je známo svojí malebnou polohou na břehu řeky Nil a mnoha historickými památkami.

Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl původně postaven na ostrově Philae, nyní známém jako Agilkia, který se nachází na Nilu. Chrám je zasvěcen bohyni Isis a byl vybudován v období mezi 4. až 3. stoletím před naším letopočtem.

Jedinečnost chrámu spočívá v tom, že byl přesunut na nové místo, aby nedošlo ke zatopení při stavbě přehrady na Nilu. V průběhu let se začal původní ostrov zatápět vodou a chrám byl disassemblován a opětovně sestaven na sousedním ostrově. Díky tomuto jedinečnému úsilí bylo možné zachovat a uchovat tuto historickou památku.

Dalším zajímavým místem v Asuánu je Násoslaví, které se nachází poblíž ústí řeky Nil do Núbie. Je to jedno ze světově nejvýznamnějších archeologických nalezišť a známo je hlavně díky svému obrovskému skalnímu náhrobku označovaném jako Násoslaví.

Násoslaví je známé svými monumentálními sochami, které jsou vytesány přímo ve skále. Nejznámější sochou je socha faraóna Ramsese II., která stojí vysoko nad okolní krajinou. Tato socha je ohromující svou velikostí a dokonalostí provedení a představuje jednu z nejznámějších památek egyptského umění.

Násoslaví je také domovem chrámu Ramesse II., který je jedním z největších chrámů v Egyptě. Chrám je věnován bohu Amonovi a jeho stavba trvala přibližně 20 let. Jeho monumentální sloupy a bohatá výzdoba jsou impozantní a každoročně přitahují tisíce turistů.

Kromě chrámu Philae a Násoslaví nabízí Asuán mnoho dalších zajímavostí a aktivit. Můžete si vychutnat projížďku na traditionální felluce po Nilu, což je malá plachetnice používaná místními. Můžete se vydat na výlet na nedaleký ostrůvek Elephantine, kde naleznete další historické památky a muzea. Nebo si můžete prohlédnout unikátní Asuánskou přehradu, která byla postavena za účelem regulace průtoku Nilu a produkování elektrické energie.

Dovolená v Asuánu je skvělou příležitostí pro objevování bohaté historie a kultury Egypta. Toto malebné město nabízí nejen nádherné památky, ale také úchvatnou scenérii a přátelské obyvatele. Navštěva Asuánu je zážitek na celý život a nezapomenutelnou výpravou do minulosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1) Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
- Nejjednodušší způsob je vyjet trajektem z přístavu v Asuánu na ostrov Agilkia, kde se nachází chrám Philae. Trajekty jezdí pravidelně a cesta trvá přibližně 10 minut.

2) Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
- Chrám Philae je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 17:00 hodin.

3) Je potřeba si zakoupit vstupenku předem nebo je možné ji získat na místě?
- Vstupenky na návštěvu chrámu Philae je možné zakoupit na místě u vstupu. Doporučuje se však přijít včas, aby se předešlo frontám.

4) Kolik času bych měl/a plánovat na návštěvu chrámu Philae?
- Normálně se na návštěvu chrámu Philae plánuje přibližně 1 až 2 hodiny. To zahrnuje prohlídku chrámu a okolních památek.

5) Jak se dostat do Násoslaví z Asuánu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je využít komfortní trajektovou přepravu. Trajekty jezdí přes Nil až do přístavu v Násoslaví, cesta trvá přibližně 20 minut.

6) Co je v Násoslaví nejzajímavějšího k vidění?
- V Násoslaví je nejvíce známým památkou novodobé Násoslavské nádrže. Zde se nachází také Násoslavský hrad, který je populárním turistickým cílem.

7) Kolik stojí přeprava trajektem z Asuánu do Násoslaví?
- Cena trajektové přepravy mezi Asuánem a Násoslavím se může lišit v závislosti na sezóně a dopravní poptávce. Obecně se pohybuje v rozmezí 30-50E£ za osobu.

8) Jak dlouho trvá plavba na trajektu z Asuánu do Násoslaví?
- Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví obvykle trvá přibližně 20 minut. Je to příjemná a rychlá cesta přes Nil.

9) Jaké jsou otevírací hodiny Násoslavského hradu?
- Násoslavský hrad je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10) Je možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online?
- Bohužel, momentálně není možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online. Je nutné přijít na místo a zakoupit vstupenku u vstupu.


Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán je nejen jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě, ale také skrývá mnoho historie a kultury. Toto fascinující místo láká turisty ze všech koutů světa, a proto je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní plně si užít pobyt v Asuánu.

Jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám, který je zasvěcen bohyni Isis, se nachází na ostrově Agilkia a je jedním z nejvýznamnějších památek v Egyptě. K ubytování v blízkosti chrámu Philae si můžete vybrat z několika luxusních hotelů, které nabízejí nejen skvělé vybavení, ale také nádherný výhled na Nil a přístup k řece. Některé z těchto hotelů mají i vlastní soukromé pláže, kde si můžete odpočinout a osvěžit se v horkém egyptském slunci.

Dalším zajímavým místem, které byste neměli vynechat při návštěvě Asuánu, je Násosejl. Jedná se o oblast, kde byla postavena vodní elektrárna, která zásobuje Elektrárenský svaz Asuán. Pro turisty je však důležité, že se zde nachází i impozantní Násosejská přehrada, která tvoří druhou největší přehradu na světě. Místní hotely nabízejí úžasné výhledy na tuto stavbu a můžete si zde pronajmout lodě, které vás provedou kolem přehrady a přenášejí vás na malebné ostrovy.

Při výběru ubytování v Asuánu je důležité také zohlednit polohu hotelu vůči dalším zajímavým místům, která chcete navštívit. Například hotely ve středu města vám umožní prozkoumat tradiční egyptské trhy a obchody se suvenýry. Tato oblast je také bohatá na restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se rozhodnout pro hotel na okraji města, který vám poskytne klid a pohodu.

Díky své poloze na břehu Nilu můžete očekávat, že mnoho hotelů v Asuánu nabízí pohodlný přístup k této malebné řece. Některé hotely mají dokonce své vlastní pěkně upravené zahrady, které přímo sousedí s řekou, což vám poskytne skvělý výhled a relaxační atmosféru.

Výběr správného ubytování je klíčovým faktorem, který ovlivní váš celkový zážitek z Asuánu. Proto je důležité předem věnovat dostatečný čas a prostředky na vyhledání zhotoveteblného hotelu, který splní všechny vaše potřeby. V Asuánu máte mnoho možností, ať už preferujete luxusní hotely s bohatým vybavením, nebo rodinné hotely s vřelou atmosférou. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, váš pobyt v Asuánu bude zaručeně nezapomenutelný.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedno z nejkrásnějších měst v Egyptě a leží na jižním konci země. Je to oblíbená turistická destinace díky svým neuvěřitelným památkám a krásné přírodě. Při plánování své cesty do Asuánu byste neměli vynechat návštěvu chrámu Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae je skutečnou perelou Asuánu. Nachází se na ostrově Agilkia, který byl přesunut během stavby Asuánské přehrady, aby byl chrám chráněn před zatopením. Chrám Philae je věnován bohyni Isis, která je ve starověkém Egyptě považována za bohyni plodnosti, rodiny a moudrosti.

Tento nádherný chrám je jedním z nejlépe zachovaných v Egyptě. Je obklopen malebnou krajinou a jeho sloupy a reliéfy jsou bohatě zdobeny. Nezapomeňte si vzít chvíli a prozkoumat každý roh chrámu. Můžete se projít po dlážděných cestách a obdivovat výhledy na Nil. Vnitřní prostory jsou ještě dojemnější s mnoha sochami a zbytky freskových maleb.

Další zajímavostí, kterou byste měli navštívit v Asuánu, je Násosloví. Tato vesnice je známá svým tradičním egyptským způsobem života. Při procházce úzkými uličkami Násosloví můžete vidět tradiční domy a místní obyvatele, jak se živí rybolovem a zemědělstvím.

Náměstí obklopují tradiční bazarové stánky, kde si můžete koupit egyptskou suvenýrovou keramiku, šperky, textilie a mnoho dalšího. Násosloví je také známé svými malebnými uličkami a nezapomenutelnou atmosférou ve večerních hodinách, kdy se na náměstí konají různé večerní představení a taneční show.

Pokud se rozhodnete navštívit Asuán, věřte mi, že nebudete litovat. Kromě návštěvy chrámu Philae a Násosloví je Asuán také výchozím bodem pro cesty na Núbijské památky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Asuán také nabízí mnoho možností k relaxaci u řeky Nil a krásné výlety po okolních ostrůvcích a jezeře Nasser.

Pokud si chcete užít všechny tyto krásy Asuánu, můžete si rezervovat letenku přímo do této destinace. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Asuánu z celého světa. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště Asuán, které je vzdálené jen několik kilometrů od města.

Věřte mi, že cesta do Asuánu bude jednou z nezapomenutelných zkušeností. Budete ohromeni krásou chrámu Philae, pohostinností obyvatel Násosloví a nádhernou přírodou okolí. Ať už se rozhodnete navštívit Asuán na delší dobu nebo jen na krátký výlet, jsem si jistý, že si toto místo zamilujete tak moc jako já.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je země známá svým horkým a suchým podnebím, které je charakteristické pro většinu oblastí tohoto afrického státu. Asuán, město ležící na jihovýchodě země, není výjimkou. Město je známé především svým slavným chrámem Philae a nedalekou přehradou Násoslaví. Obojí jsou nepřehlédnutelné turistické atrakce, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Počasí v Asuánu je velmi horké. Léto, které trvá zhruba od června do září, je nejteplejším obdobím roku. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 40 °C. Některé dny se teploty mohou vyšplhat až na neuvěřitelných 50 °C. Je tedy vhodné si přinést dostatek vody a chránit se před sluncem.

Zima v Asuánu je mírná a stále velmi teplá v porovnání s většinou zemí. Teploty v prosinci a lednu se obvykle pohybují kolem 20-25 °C přes den a klesají na příjemných 10-15 °C v noci. Je to ideální období pro návštěvu chrámu Philae a prozkoumávání okolního kraje.

Dalším důležitým aspektem počasí v Asuánu je nedaleká přehrada Násoslaví. Tato přehrada byla postavena na Nilu a slouží jako zdroj elektrické energie pro mnoho oblastí Egypta. Kromě toho je také oblíbeným místem turistů, kteří sem přicházejí obdivovat impozantní stavbu a využívat rekreačních aktivit jako je plavba lodí po přehradě.

Díky přehradě se v Asuánu vytvořil obrovský umělý jezero Lake Násoslaví, které zásobuje město a okolní oblasti vodou. Je to významné místo z hlediska zásobování vodou v této suché oblasti.

Počasí v okolí přehrady a jezera je také ovlivněno tím, že se jedná o pouštní oblast. V létě se teploty v této oblasti mohou dostat až k 45 °C a noci bývají stále horké. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále je třeba se připravit na denní teploty okolo 20-25 °C a noční teploty mezi 10-15 °C.

Celkově lze říci, že počasí v Asuánu je velmi horké a suché po většinu roku. Teploty v letních měsících se vyšplhávají na neuvěřitelné úrovně, zatímco zimní období je mírné a příjemné. Pokud plánujete návštěvu Asuánu a okolí, je nezbytné si přinést dostatečné množství vody, opalovací krém a chránit se před přímým sluncem. Ať už budete procházet chrámem Philae, nebo se vydáte na lodní výlet po jezeře Násoslaví, Asuán vás ohromí svou krásou a historií.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky