Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Jaragua National Park

Letenka Dominikánská republika Jaragua National Park


Jaragua National Park je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Dominikánské republice a jedním z největších národních parků v Karibiku. Tento park se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky, v provincii Pedernales, a rozkládá se na ploše více než 1 350 čtverečních kilometrů. Byl založen v roce 1983 a od roku 2002 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jaragua National Park je známý svou křišťálově čistou turquesovou vodou, nádhernými plážemi, mangrovy a korálovými útesy. Na této jedinečné lokalitě lze nalézt mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně endemických druhů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě.

Park je domovem pro mnoho ohrožených živočišných druhů, jako je například hai karchariánský, a loděnice, která je jednou z největších na světě. Zde se také nachází jedna z největších populací karibského ptačího druhu – ceniga dlouhopery, která je jedním z nejikoničtějších symbolů parku. Dalšími ptáky, které lze v parku pozorovat, jsou například různé druhy kolibříků, pelikáni a stříbrnice.

Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je Jaragua National Park také ideálním místem pro různé druhy rekreace, jako je například potápění, šnorchlování, procházky podél pláží a pěší turistiku v tropickém deštném lese. V okolí parku je také možné navštívit místní rybářské vesnice a zažít autentickou dominikánskou kulturu.

Jaragua National Park je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci od každodenního shonu. Vychutnejte si krásu a klid obklopující přírody, pozorujte fascinující flóru a faunu a prožijte jedinečné dobrodružství na jednom z nejmalebnějších míst na Dominikánské republice.

Pokud plánujete návštěvu Dominikánské republiky, nezapomeňte věnovat dostatek času na prozkoumání krás Jaragua National Parku. Tato hluboce fascinující přírodní lokalita vás určitě nadchne svou krásou a bohatstvím biodiverzity, které nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jaragua National Park


1. Jak se dostat do Dominikánské republiky a Jaragua National Park?
- Nejbližší mezinárodní letiště v Dominikánské republice se nachází v Santo Domingu, hlavním městě země. Z letiště je možné pokračovat do Jaragua National Parku autem, nebo busem.

2. Jaké aktivity a atrakce nabízí Jaragua National Park?
- Jaragua National Park je známý svou nádhernou přírodou a biodiverzitou. Mezi hlavní atrakce patří návštěva Enriquillo jezera, které je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a krokodýlů. Park také nabízí možnosti pro turistické výlety, potápění, pozorování ptáků a průzkum přírody.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Jaragua National Parku?
- Nejlepší doba na návštěvu parku je během suchého období, které trvá od listopadu do dubna. Během této doby je počasí příznivější a šance na dešťové srážky jsou nižší.

4. Jaké jsou ubytovací možnosti v blízkosti Jaragua National Parku?
- V blízkosti parku se nachází několik resortů, hotelů a hostinců, které nabízejí ubytování pro turisty. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely nebo levnějšími možnostmi v okolních městech.

5. Existují nějaká omezení pro návštěvu Jaragua National Parku?
- Návštěvníci jsou povinni dodržovat pravidla ochrany přírody a zachovávat čistotu parku. Je také důležité se řídit pokyny průvodců a neporušovat životní prostředí ani zvířata v parku.

6. Jaké jsou možnosti stravování v Jaragua National Parku?
- V okolí parku se nachází restaurace, kde si můžete vychutnat místní dominikánskou kuchyni. Doporučuje se také přinést si vlastní občerstvení a pití, zejména na delší výlety nebo přírodní procházky.

7. Jaká je nejlepší doprava v Jaragua National Parku?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat park, je vlastním vozidlem nebo pronájmem automobilu. Nicméně, existují také možnosti pro organizované výlety a průvodcovské služby, které vás provedou parkem a jeho atrakcemi.


Počasí Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je známá svými tropickými plážemi, tyrkysovým mořem a slunečným počasím po většinu roku. Jednou z méně známých, ale neuvěřitelně krásných destinací v této karibské zemi je Jaragua National Park.

Jaragua National Park je největší a nejstarší národním parkem v Dominikánské republice. Nachází se na jihovýchodním pobřeží země a je součástí provincie Pedernales. Park byl založen v roce 1983 a rozkládá se na ploše přes 1 400 kilometrů čtverečních.

Tento národní park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které se vyskytují pouze v této oblasti. Patří sem například karibský pelikán, mořská želva, lenochod čtyřprstý a mnoho dalších. V parku se také nachází největší slanisko na Karibiku, jež je domovem mnoha druhů ryb a dalšího mořského života.

Co se týče počasí, Jaragua National Park leží v oblasti tropického klimatu. V průběhu roku se zde udržuje teplá a vlhká atmosféra s teplotami průměrně kolem 27 °C. Nejteplejší měsíce jsou červen a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy se teploty pohybují kolem 22 °C. Období dešťů je v Jaragua National Park nejintenzivnější od května do října, kdy může spadnout hodně srážek a vytvořit se nádherné vodopády v krajině.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Jaragua National Park, by měli být připraveni na tropické počasí a vzít si s sebou vhodné oblečení, které je pro toto území vhodné. Na plážích lze očekávat slunečné počasí a vysoké teploty, zatímco v horských oblastech parku je klima chladnější.

Kromě prozkoumávání přírody mohou návštěvníci také využít možností, které nabízí Jaragua National Park, jako je potápění a šnorchlování. Okolní korálové útesy poskytují úžasnou mořskou faunu a flóru, kterou si můžete prohlédnout při šnorchlování nebo potápění.

Celkově lze říci, že Jaragua National Park v Dominikánské republice nabízí návštěvníkům nejen úžasnou přírodu a vzácnou faunu a flóru, ale také skvělé počasí po většinu roku. Je to skvělé místo pro milovníky přírody, dobrodruhy i odpočinkovou dovolenou na slunečních plážích.


Dovolená Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je známa svými krásnými plážemi, živým nočním životem a bohatou kulturou. Má však také mnoho kouzelných přírodních lokalit, které stojí za to objevit. Jedním z těchto míst je Jaragua National Park, který nabízí mnoho možností pro dovolenou plnou dobrodružství a krásy.

Jaragua National Park se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je největším národním parkem v zemi. Tento park se rozprostírá na ploše více než 1,400 kilometrů čtverečních a zahrnuje nejen pozemky na pevninské části, ale také několik přilehlých ostrovů. Je jedinečný svou rozmanitostí ekosystémů, od mangrovových lesů po pouště a pláže.

Pro milovníky přírody je Jaragua National Park rájem. Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně kriticky ohroženého hrdličky haitské a mořské želvy hnízdící na pláži. Je také posledním útočištěm pro více než 200 druhů ptáků, včetně bahama rorýse, který hnízdí na ostrůvcích v Lago Enriquillo.

Procházení parkem je jednou z nejlepších aktivit, kterou můžete na dovolené v Dominikánské republice podniknout. Můžete se projít po některých z nejkrásnějších pláží v zemi, jako je Bahía de las Águilas, která je považována za jedno z nejmalebnějších míst v této oblasti Karibiku.

Další životní zážitky můžete získat při potápění nebo šnorchlování v překrásném moři poblíž parku. Pod hladinou se nacházejí úžasné korálové útesy, které jsou domovem barevných ryb a dalších podmořských tvorů. Zdejší vody jsou také živdomovem několika vraků lodí, které se v minulosti potopily.

Existuje také možnost vidět skalní umění domorodých Tainů, kteří kdysi obývali tuto oblast. V Jaragua National Park je jedno z nejznámějších nalezišť skalního umění, zvané Cueva de las Aguilas, které nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na historii těchto původních obyvatel. Můžete se dozvědět více o jejich kultuře a tradicích a ponořit se do jejich světa.

Aby návštěvníci mohli využít všech krás, které Jaragua National Park nabízí, je možné si pronajmout lodní či pěší exkurzi, která vás provede nejzajímavějšími částmi parku. Místní turistické společnosti nabízejí také vodní aktivity, jako je kajakování a plachtění, díky nimž můžete prozkoumat okolní ostrovy a laguny.

Dovolená v Dominikánské republice je skutečně nezapomenutelnou zkušeností a návštěva Jaragua National Park je jedním z vrcholů každého výletu do této země. Přírodní krása parku, spolu s jeho bohatou biodiverzitou a kulturním dědictvím, zajišťuje nezapomenutelné dobrodružství pro všechny návštěvníky.


Ubytování Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je země bohatá na krásnou přírodu, a tak není divu, že turisté z celého světa sem jezdí například za nádhernými plážemi, ale také za skvělými příležitostmi k pozorování zvířat a rostlin. Jedním z nejlepších míst pro tyto aktivity je národní park Jaragua.

Národní park Jaragua se nachází na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky, a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou krokodýli, leguáni, želvy, hadi, ale také ptáci a ryby. Pokud máte rádi přírodu, určitě si přijdete na své.

Pokud se rozhodnete navštívit národní park Jaragua, budete potřebovat nějaké ubytování. V okolí parku jsou k dispozici různé možnosti, ale jedno z nejlepších ubytování v této oblasti je hotel Bahia de las Aguilas.

Hotel Bahia de las Aguilas je situován jen kousek od národního parku Jaragua, a nabízí svým hostům luxusní ubytování v krásném prostředí. Pokojové standardy jsou velmi vysoké, a tak si budete moci užít pohodlné spaní a privacy, a to vše v krásném přírodním prostředí.

Hotel Bahia de las Aguilas má k dispozici mnoho dalších přidaných hodnot, jako například bazén s krásným výhledem na Karibské moře, nebo restauraci s vynikajícími jídly. Navíc je pro hosty zajištěna i řada aktivit, jako jsou organizované výlety do národního parku Jaragua, rybaření, nebo jízda na koni.

Pobyt v hotelu Bahia de las Aguilas je skvělou volbou pro ty, kdo touží po luxusním ubytování v blízkosti národního parku Jaragua. Přístupná cena, vynikající služby a krásné okolí, to vše jsou argumenty, proč si sem zavítat a užít si skvělou dovolenou v Dominikánské republice. Tak co ještě váháte? Balte kufry a vydejte se na cestu do nezapomenutelného zážitku přijížeje do hotelu Bahia de las Aguilas, kde vám budou předávat vaše denní úkoly v angličtině.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky