Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Jarabacoa

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jarabacoa


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky a Jarabacoa?

Nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky a Jarabacoa je od listopadu do dubna, kdy je období sucha a teploty jsou mírné.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Jarabacoa dělat?

V Jarabacoa lze provozovat mnoho aktivit, jako je rafting, horská turistika, jízda na koni, LANOVÁ DRÁHA EKSTREM, vodopády a řeka.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Dominikánské republice?

Dominikánská republika je známá svými krásnými plážemi, mezi nejlepší patří Pláž Punta Cana, Pláž Bavaro a Pláž Playa Grande.

4. Je v Dominikánské republice bezpečno cestovat?

Dominikánská republika má obecně dobré bezpečnostní podmínky, ale stále je třeba být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

5. Je potřeba vakcinace před návštěvou Dominikánské republiky?

Vakcinace není povinná, ale před cestou se doporučuje očkovat proti žluté zimnici a dalším chorobám, jako je například hepatitida A a B.


Dovolená Dominikánská republika Jarabacoa


Dovolená v Dominikánské republice láká mnoho turistů svými krásnými plážemi, exotickou přírodou a kulturními zážitky. Pokud však toužíte po trochu odlišném zážitku, měli byste určitě zvážit navštívení města Jarabacoa. Tento malý a malebný kout na Karibském pobřeží nabízí návštěvníkům nejen krásné výhledy na okolní hory, ale také mnoho aktivit a zážitků.

Jarabacoa se nachází na úpatí nejvyššího pohoří v Karibiku, Pico Duarte, který vyplňuje celou horizontu a nabízí nádherné výhledy na tyto legendární vrcholky. Většina návštěvníků využívá této příležitosti a vydává se na pěší túry po okolních horách. Mezi nejnavštěvovanější patří Pico Duarte, který s výškou 3098 m n. m. představuje nejvyšší vrchol Karibiku. Výstup na vrchol sice vyžaduje dobré fyzické přípravy, ale pokud se rozhodnete pro tento náročný výstup, budou Vaše úsilí velmi rychle odměněno krásnými výhledy.

Dalším oblíbeným aktivitou v Jarabacoa je rafting na řece Yaque del Norte, což je největší řeka v Karibiku. Tato řeka nabízí nádherné scenérie a vzrušující jezdy na divoké vodě. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, pak je rafting na řece Yaque del Norte pro Vás to pravé.

Nicméně, pokud preferujete spíše klidnější aktivity, můžete se vydat na procházku do národního parku José Armando Bermúdez, kde se můžete podívat na některé z nejkrásnějších vodopádů Dominikánské republiky. Kromě toho se můžete projít i po promenádě poblíž řeky Jarabacoa, která je obklopena zelenou krajinou. Je to krásné místo, které Vám umožní užít si krásu exotické přírody.

Jarabacoa nabízí také mnoho kulturních zážitků, jako je návštěva muzea Cafe Monte Alto, které Vám umožní ochutnat nejlepší kávu na světě a naučit se o procesu jejího zpracování. Můžete také navštívit místní trh s mnoha domácími produkty a řemesly. Místní uvidíte v tradičních kostýmech a ochutnáte mnoho místních specialit. To vše jsou zážitky, které nebudete chtít opomenout.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice, navštivte určitě město Jarabacoa, které nabízí mnoho zajímavostí a zážitků. Můžete si zvolit v některém z mnoha krásných hotelů, které město nabízí a pak se ponořit do krásných scenérií a exotické kultury.


Letenka Dominikánská republika Jarabacoa


Jarabacoa je malebné město nacházející se na severu ostrova Hispaniola v Karibiku. Přezdívané jako "město věčného jara", tato krásná destinace v Dominikánské republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci horského prostředí, kaskádovitých vodopádů a malebného kouzla karibského ostrova.

To, co činí Jarabacoa zvláštním, je jeho poloha na úpatí pohoří Cordillera Central, což z něj dělá ideální místo pro turisty a dovolenou plnou dobrodružství. Město je obklopeno nádhernými zelenými kopcemi, které lákají návštěvníky, aby se vydali na treky nebo jízdu na koni a objevili úžasné výhledy a přírodní krásy, které tato oblast nabízí.

Jarabacoa je také známá pro svou vodní nabídku, která zahrnuje řeky, jezera a vodopády. Turisté se mohou vydat na rafting na řece Yaque del Norte, která je nejdelší řekou v Karibiku a poskytuje adrenalinový zážitek. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si užít odpočinkový den na jezeře Tavera nebo navštívit vodopád Salto de Jimenoa, který je jedním z nejkrásnějších vodopádů na ostrově.

Dalším lákadlem v Jarabacoa je káva. Tato oblast je známá svou produkcí kvalitní kávy a turisté se mohou zúčastnit exkurze na místní kávové plantáže, kde mohou sledovat celý proces od pěstování kávových zrn až po točení čerstvě připravené šálek kávy.

Pro milovníky dobrodružství nabízí Jarabacoa také další aktivity, jako je jízda na čtyřkolkách, paragliding nebo horolezectví v nedaleké lokalitě Pico Duarte, nejvyšším vrcholu Karibiku.

Po dobrodružném dni si návštěvníci mohou vychutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vlivů z různých kultur. Dominikánská republika je známá svými tanci a hudbou, a tak návštěvníci mohou strávit večer v jedné z místních restaurací, které nabízejí živou hudbu a taneční představení.

Přestože je Jarabacoa často přehlížena ve prospěch známější turistické oblasti Punta Cana, tato malebná horská destinace si zaslouží pozornost. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a autentického karibského životního stylu, letenka do Jarabacoa je ideální volbou. Nezapomeňte na svůj foťák a připravte se na to, že se zamilujete do této malebné části Dominikánské republiky.


Ubytování Dominikánská republika Jarabacoa


Jarabacoa je malebné městečko nacházející se v krásném srdci Dominikánské republiky. Svého názvu získalo od domorodých Taino Indiánů, jejichž slovo "jaraba-coa" znamená "překrásné, bouřlivé vody". A právě tyto bouřlivé vody jsou výjimečným lákadlem pro turisty, kteří sem přicházejí za dobrodružstvím a přírodou.

Jarabacoa leží ve výšce 525 metrů nad mořem a je obklopena panoramatickými horami, rozsáhlými lesy a fantastickými řekami. Díky svému poloze a příjemnému podnebí s mírnými teplotami se stalo oblíbeným útočištěm pro turisty, kteří sem přicházejí vychutnat si místní aktivní dovolenou, outdoorové sporty a relaxaci v přírodě.

Ubytování v Jarabacoa je dostupné a rozmanité, nabízí se zde možnosti pro každý rozpočet a každý vkus. Město hostí množství luxusních hotelů a resortů s prvotřídními službami a vybavením. Těchto hotelů najdete jak v centru města, tak i na okrajích, kde si můžete vychutnat klid a krásu přírody.

Pokud hledáte něco jiného, než standardní hotelový zážitek, můžete si zvolit ubytování v jedné z mnoha vil či chat na pronájem. Tato možnost je ideální pro ty, kteří hledají soukromí, větší prostor a možnost si sami vařit. Vily jsou často vybaveny bazény, zahradami a mají úžasný výhled na okolní krajinu.

Pokud je pro vás cena důležitá, můžete najít také levné ubytování v pensionech či hostelech. Tyto možnosti jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří chtějí strávit více peněz na aktivity a poznávání místa.

Jarabacoa je rájem pro milovníky extrémních sportů a dobrodružství. Pokud se chcete těšit z panoramatického výhledu na přírodu, můžete si vybrat paraglidingový zážitek. Taktéž si můžete užít rafting na některé z místních řek, například na březích řeky Yaque del Norte, největší řeky Karibiku. Pro ty, kteří preferují klidnou aktivitu, je tu možnost pěších nebo cyklistických výletů po okolí, nebo relaxace na některé z místních pláží.

Jarabacoa není jen výchozím bodem pro dobrodružství a přírodní krásy. Město má také bohatou kulturu, kterou můžete objevovat při návštěvě místních trhů a festivalů. Na místních trzích můžete ochutnat místní speciality a zakoupit tradiční řemesla a suvenýry. Festivaly zase nabízejí skvělou příležitost poznat místní tance, hudbu a kulturu.

Celkově lze říci, že ubytování v Jarabacoa je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství, přírodu a krásnou kulturu Dominikánské republiky. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotelový pobyt, útulnou vilu nebo cenově dostupné ubytování, Jarabacoa nabízí množství možností, které uspokojí všechny vaše potřeby a přání. Je to skutečně ideální místo, kde si můžete užít jedinečnou dovolenou souběžně s objevováním úchvatných přírodních scenérií Dominikánské republiky.


Počasí Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je krásná a exotická země, plná neuvěřitelné přírodní krásy. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v této zemi je město Jarabacoa. Toto město se nachází na pohoří Cordillera Central a je nejrozvinutějším městem v této oblasti. Jednou z věcí, které odlišují Jarabacoa od ostatních měst v Dominikánské republice, je jeho unikátní klima.

Klima v Jarabacoa je velmi odlišné od zbytku země, protože se nachází v horách. Proto je zde mnohem chladnější a vlhčí než v jiných oblastech na úrovni moře. Průměrná teplota v Jarabacoa je 14°C a v letních měsících se teploty obvykle pohybují v rozmezí 15-25°C. V zimě mohou teploty klesnout až na 5°C. To znamená, že je zde mnohem příjemnější a osvěžující klima než v jiných oblastech v zemi.

Jarabacoa má také mnoho srážek, což je další výhoda tohoto města. Průměrné srážky jsou zde až 2600 mm ročně, což znamená, že je zde velmi zeleno. Většina těchto srážek padá v období dešťů, které trvají od května do října.

Vzhledem k místnímu klimatu je Jarabacoa velmi oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí vyzkoušet něco jiného, než běžné pláže Dominikánské republiky. Město nabízí mnoho turistických aktivit, jako například pěší turistiku, horskou cyklistiku, rafting a mnoho dalších. Jarabacoa je také známá svými vodopády, jako je například Salto de Jimenoa, který je největším vodopádem v zemi.

V Jarabacoa se může zdát, že počasí není pro návštěvníky příliš vhodné, ale právě naopak - je to krásné a příjemné město, které nabízí nový zážitek a způsob, jak si užít Dominikánskou republiku vším všudy. Pokud tedy plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte na Jarabacoa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky