Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dánsko Helsingør

Letenka Dánsko Helsingør


Letenky do Dánska jsou často velmi drahé, zejména pokud se jedná o velmi populární turistické oblasti, jako je například Kodaně nebo Aarhus. Nicméně, pro ty, kteří hledají levnou alternativu, existuje mnoho možností, jak se dostat do Dánska za nižší cenu.

Jednou z těchto možností je letenka do města Helsingør, které se nachází v severovýchodním Dánsku. Helsingør je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy dánského pobřeží, ale také chtějí navštívit jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí v zemi - slavný hrad Kronborg.

Letenky do Helsingøru se obvykle prodávají za mnohem nižší cenu než letenky do Kodaně. Dá se je sehnat za méně než 2 500 Kč, což je výrazně méně než průměrná cena letenky do Kodaně, která se pohybuje okolo 5 000 Kč.

Letiště, kam letadla do Helsingøru přistávají, se nachází v městě Roskilde, což je asi hodinu jízdy autem od Helsingøru. Z letiště se do Helsingøru snadno dostanete vlakem nebo autobusem, což vás vyjde zhruba na 100-150 Kč.

Helsingør je malé, ale příjemné město se spoustou historie. Hrad Kronborg, který je zapsán na seznamu UNESCO, je rozhodně jeho nejvýznamnější a nejnavštěvovanější turistickou atrakcí. Kromě toho můžete navštívit také muzeum norských lodí, historické centrum města s krásnými starobylými budovami a samozřejmě také množství restaurací a kaváren.

Helsingør je ideální destinací pro ty, kteří chtějí objevovat krásy dánského pobřeží, ale nechtějí utratit velké peníze za letenky nebo ubytování v Kodani. Pokud hledáte levnou a zajímavou alternativu, rozhodně zvažte letenku do Helsingøru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Helsingør


Nejčastější dotazy a odpovědi o Dánsku, konkrétně o Helsingøru:

1. Jak se dostanu z Kopenhagenu do Helsingøru?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se z Kopenhagenu dostat do Helsingøru, je trajektem, který odjíždí z přístavu v Kodani a připlouvá do Helsingøru. Také je možné jet vlakem z Kodaně do Helsingøru, což trvá zhruba 40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Helsingøru?
Odpověď: Nejpopulárnější turistické atrakce v Helsingøru jsou zámek Kronborg, Marienlyst Slot, muzeum dýmek a muzeum vinařství. Můžete také navštívit staré město Helsingør a projít se po nábřeží.

3. Má Helsingør pláže?
Odpověď: Ano, Helsingør má několik pláží, jako je Snekkersten Strand nebo Hornbæk Strand, které jsou velmi populární v letních měsících.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Helsingøru?
Odpověď: V Helsingøru je mnoho skvělých restaurací. Nejoblíbenější jsou Kystens Perle, Café Olai, Restaurant Store Frederikslund, La Plage a Restaurant Madam Sprunck.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Helsingøru?
Odpověď: V Helsingøru jsou k dispozici různé druhy ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejlepší hotely v Helsingøru jsou Hotel Marienlyst, Konventum Konferencecenter, M/S Marie, Hotel Skandia nebo Hotel Sleep2Night.


Ubytování Dánsko Helsingør


Dánsko je země, která skrývá mnoho nádherných měst a přírodních krás. Jedním z nich je i Helsingør, který je oblíbeným turistickým cílem, díky svému krásnému přímořskému prostředí, své architektuře a celkově své pohodové atmosféře. Pokud přemýšlíte o tom, že zde strávíte svoji dovolenou, určitě je třeba mít na paměti, že výběr ubytování hraje zásadní roli při celkovém zážitku ze dovolené. Proto se v této článku podíváme na některé možnosti ubytování v Helsingør.

Jako město, které je populární turistickou destinací, samozřejmě Helsingør nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupnější hostely a apartmány. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete volit mezi hotelem Marienlyst, který se nachází přímo u pláže a nabízí wellness centrum a 3 restaurace, či hotel Helsingør v historickém centru města s wellness centrem, saunou, bazénem a restaurací s výhledem na moře.

Pokud jsou pro vás peníze omezením, můžete zvolit jedno z místních hostelů, jako je Danhostel Helsingør nebo Konventum Hotel & Conference, který má rovněž cenově dostupné apartmány a pokoje.

Pro ty, kteří hledají trochu netradiční a originální způsob ubytování, mohou zvolit některou z nabízených možností na Airbnb, jako jsou například původní rybářské domky s výhledem na moře nebo byty s moderním interiérem v blízkosti centra města.

Ať už zvolíte jakoukoli z těchto možností, nemůžete se ošidit, pokud jde o krásné místo, jako je Helsingør. Navštivte místní pamětihodnosti, jako jsou Kronborgský zámek, Marienlystský palác a Muzeum mořeplavby. Procházejte se po pláži, prozkoumejte malé uličky města, ochutnávejte místní speciality a užijte si dovolenou, na kterou nezapomenete.


Dovolená Dánsko Helsingør


Dánsko je krásná země, která si získává srdce mnoha turistů. Helsingør, malé město na východě Dánska, je jednou z nejkrásnějších a nejpřátelštějších turistických destinací. Tato oblast se nachází v srdci slavného zálivu Öresund, který odděluje Dánsko od Švédska. Dovolená v Helsingøru je ideální pro ty, kteří chtějí poznat kus skandinávské kultury a zároveň si užít přírodní krásy této oblasti.

Helsingør je nejlépe známý díky svému největšímu pokladu, hradu Kronborg. Tento hrad je zapsán na seznamu UNESCO a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do minulosti. Kronborg byl postaven v 15. století a sloužil jako klíčová pevnost pro obranu Dánska. Dnes je hrad otevřen návštěvníkům a nabízí přístup do mnoha jeho částí, včetně sálu, kde se odehrává oblíbená shakespearovská tragédie Hamlet.

Helsingør nabízí mnoho dalších turistických atrakcí, včetně muzea tradičního plachetního loděství a muzea Helsingør, které se zaměřuje na místní historii. Navštivte také místní přístav, kde si užijete večeři s výhledem na Oresundský most, který spojuje Dánsko se Švédskem.

Dovolená v Helsingøru může být také dobrodružná. Pokud rádi sportujete, určitě neváhejte navštívit místní pláže a vyzkoušet si surfování. K dispozici jsou také cyklostezky, které vás zavedou do okolní krajiny a na kopce. Pro milovníky golfu je k dispozici mnoho golfových hřišť, které nabízejí pohled na moře a pobřeží.

Když se budete chtít zrelaxovat, můžete navštívit venkovní bazén v místním sportovním centru. V létě je plný turistů a místních, kteří zde tráví čas u vody. Pokud se chcete posilnit, v městském centru najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční dánské jídlo.

Zkrátka, dovolená v Helsingøru nabízí plno zábavy a dobrodružství v srdci Skandinávie. Pokud si chcete užít krásnou přírodu a zároveň objevit poklady dánské historie, určitě neváhejte a navštivte toto malé, ale úchvatné město.


Počasí Dánsko Helsingør


Dánsko je známo zejména svým příjemným a mírným klimatem. Helsingør, malé pobřežní městečko na severovýchodě země, se pyšní úchvatnými výhledy na Baltské moře a Švédské pobřeží. Počasí v Helsingøru je ve srovnání se zbytkem Dánska poněkud méně výrazné, ale stále je nutné být připraven na případné změny.

V létě, od června do srpna, se v Helsingøru průměrná teplota pohybuje kolem 20-23 °C. V této době má město také nejvíce slunečních dní v roce, takže je ideální pro obdivování krásy okolní přírody. Průměrná hladina srážek v létě je poměrně nízká, ale občas mohou být silné bouřky doprovázené větrem.

Jesenní dny (září a říjen) ve Helsingøru jsou také poměrně mírné a teploty se pohybují mezi 12-15 °C a noci bývají chladnější. Srážky v této době jsou více rozšířené a mohou se vyskytovat jak déšť, tak i sníh. Oblečení se proto vyplatí volit spíše vrstevnaté.

Zimní měsíce (listopad až únor) jsou v Helsingøru nejvíce srážkovým obdobím. Teploty se pohybují mezi 0 a 5 °C a déšť, sníh a mráz se vystřídají během týdne. Oblečení by mělo být v tuto dobu teplejší a větruvzdorné.

Jaro v Helsingøru (březen, duben, květen) se vyznačuje tím, že příroda se opět probouzí k životu a vykvétá. Průměrná teplota se pomalu zvyšuje na 10-15 °C, ale v noci se stále objevují mrazy. Srážky bývají mírné a podle předpovědi počasí se mohou vyskytnout bouřky.

Celkově lze říci, že počasí v Helsingøru je mírné s mírnými teplotními výkyvy a mírnými srážkami. Pro návštěvu města je však vždy nutné se přizpůsobit danému období a přibalit si do cestovního zavazadla oblečení pro teplé, ale i chladnější dny, které mohou být doprovázené deštěm či zimou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky