Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Cyprus Troodoské hory

Počasí Cyprus Troodoské hory


Troodoské hory na Kypru jsou známé svou krásou a unikátní krajinou. Nacházejí se v centrální části ostrova a jsou největším pohořím na Kypru. Kromě svých přírodních krás jsou také oblíbeným cílem turistů v letních i zimních měsících.

Klima v Troodoských horách je mírně odlišné od zbytku ostrova, což je způsobeno větší nadmořskou výškou. V letních měsících teploty zde nejsou tak vysoké jako v okolních oblastech. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C, což představuje příjemné podmínky pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přílišnému horku na pobřeží. Díky nadmořské výšce kolem 1950 metrů jsou teploty v horách příjemnější a vzduch je zde čistý a osvěžující.

V zimě jsou Troodoské hory oblíbené pro své lyžařské středisko. Díky svému polohy a nadmořské výšce se zde udržuje dostatečné množství sněhu a teploty klesají pod bod mrazu. Lyžaři a snowboardisté se mohou těšit na výborné podmínky pro své aktivity. Odpovídající infrastruktura v horách zajišťuje komfortní ubytování a apres ski aktivity.

Příroda v Troodoských horách je bohatá a pestrobarevná. Na území pohoří se nachází mnoho přírodních rezervací, kde lze obdivovat rostliny a živočichy, které se zde vyskytují jen vzácně. Hory jsou obklopeny hustými lesy, v nichž se nachází starobylé cypřiše a borovice. Při procházkách a turistických výletech lze zaznamenat malebné vodopády a rozlehlá údolí.

Pro návštěvníky je velmi důležité sledovat aktuální počasí před cestou do Troodoských hor, zejména v zimních měsících. Nasty surprises by mohly mít na turisty nepříjemné dopady. Je vhodné být vybaven dobrou obuví pro horskou turistiku a teplými vrstvami oblečení, aby bylo možné odolávat chladným teplotám.

Pokud hledáte únik od přeplněných pláží a odpočinek od letního horka, Troodoské hory jsou ideálním cílem pro vás. Krásná příroda, příjemné podnebí a možnosti sportovních aktivit vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete navštívit Troodoské hory v létě nebo v zimě, budete mít možnost prozkoumat jedinečný kousek Kypru.


Letenka Cyprus Troodoské hory


Cyprus je ostrov ležící ve Středozemním moři, který je známý svou překrásnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejzajímavějších a nejmalebnějších regionů na ostrově jsou Troodoské hory.

Letenka do Cyprusu vás přenese do jedinečného kouta ostrova, kde se nachází pohoří s vrcholky dosahujícími až 1952 metrů nad mořem. Troodoské hory nabízí návštěvníkům ohromující výhledy, nádhernou přírodu a možnosti pro outdoorové aktivity.

První a nejznámější zastávkou v Troodoských horách je hora Olympus, která je nejvyšším vrcholem na ostrově. Tato hora je vyhledávaným cílem pro turisty, horolezce a lyžaře. Na jejím vrcholu se nachází klášter Chrysorhoiátissa z 16. století, který je zasvěcen Panně Marii. Klášter je jednou z nejvýznamnějších náboženských památek na Cyprusu a stojí za návštěvu.

Další zajímavou zastávkou v Troodoských horách je horská vesnice Platres. Nachází se v nadmořské výšce přes 1200 metrů a je oblíbeným letoviskem pro obyvatele Kypru i turisty. Tato idylická vesnice je obklopena hustými lesy, v nichž lze podniknout krásné procházky a objevovat skryté vodopády. Platres je také výchozím bodem pro pěší turistiku v okolních horách.

Nezapomenutelným zážitkem v Troodoských horách je návštěva horských klášterů a kostelů. Mnoho z nich pochází z byzantského období a je součástí cyperské kulturní a náboženské historie. Mezi nejvýznamnější patří klášter Kykkos, který je považován za zázrak Byzantského umění a je ze všech klášterů na ostrově nejbohatší a největší.

Pokud se rozhodnete navštívit Troodoské hory, určitě neváhejte zapůjčit si auto a projet se po okolí. Existuje mnoho malebných horských vesnic, které stojí za návštěvu, jako například Omodos a Kakopetria. Omodos je známý svou tradiční architekturou a úzkými uličkami, kdežto Kakopetria je známá svými malovanými domy a památkami.

Celkově lze říci, že letenka do Cyprusu a následná návštěva Troodoských hor je dokonalou volbou pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, historické a náboženské památky a odpočinek v horském prostředí. Tento region ostrova nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelný dovolenkový zážitek. Takže neváhejte a zakupte si letenku a vydejte se na nezapomenutelnou cestu po krásách Troodoských hor na Kypru.


Ubytování Cyprus Troodoské hory


Cyprus je krásný ostrov jihovýchodní Evropy, který nabízí nejen nádherné pláže, ale také malebné horské oblasti. Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro rekreační aktivity na ostrově jsou Troodoské hory. Tyto hory se nacházejí na západním pobřeží ostrova a jsou oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným letoviskům a užít si pobyt v klidnějším prostředí.

Pokud hledáte ubytování v Troodoských horách, máte na výběr z mnoha možností. Můžete si vybrat z luxusních hotelů s krásným výhledem na hory, nebo z menších rodinných penzionů. Mnoho turistů si také vybírá ubytování v horských chatách a apartmánech, aby si užili pocit pobytu v horách.

Jedním z oblíbených hotelů v Troodoských horách je Troodos Hotel, který se nachází na nejvyšším bodě Troodoských hor. Tento historický hotel byl postaven v roce 1929 a nabízí pohodlné pokoje s výhledem na hory a lesy. Hotel má také vlastní restauraci, která nabízí tradiční kyperskou kuchyni.

Další populární možností je hotel Forest Park, který se nachází v klidném prostředí v blízkosti lesa. Hotel nabízí moderní a prostorné pokoje s výhledem na okolní lesy a hory. Hosté se mohou těšit na bazén, saunu a fitness centrum, stejně jako na výborné jídlo v restauraci.

Pro turisty, kteří preferují menší ubytování, je ideální možností horská chata. Mnoho z těchto chat nabízí tradiční kyperskou atmosféru a výhled na malebné okolí. Mezi oblíbené chaty patří například chata Platres, která se nachází v krásné horské vesnici. Tato chata nabízí prostorný obývací pokoj s krbem, dvě ložnice a kuchyňský kout.

Jinou možností je pronájem apartmánu. V Troodoských horách najdete mnoho moderních a prostorných apartmánů s balkóny a ohromujícím výhledem na hory. Jedním z nejlepších apartmánů v oblasti je Moniatis Mountain House, který se nachází v malebné horské vesnici. Tento apartmán nabízí moderní vybavení a působivý výhled na okolní krajiny.

Nakonec nezapomeňte, že Tyroodoské hory nabízí řadu outdoorových aktivit, jako jsou turistika, horská kola, jízda na koni a golfová hřiště. Ať už preferujete luxusní hotelový pobyt nebo uklidňující pobyt v horské chatě, určitě najdete ubytování v Troodoských horách, které splní vaše požadavky.


Dovolená Cyprus Troodoské hory


Cyprus je ostrovová země v Středozemním moři, která je známá svými krásnými plážemi a slunečným počasím. Mnoho turistů se sem každý rok vydává, aby si užilo relaxační dovolenou na překrásných plážích a vychutnalo si skvělé mořské plody. Ale co když vás nebaví jen ležet na pláži a slunit se? Co když upřednostňujete dovolenou v horách s přírodou, jež nabízí krásné výhledy a outdoorové aktivity? V takovém případě je pro vás ideální destinací Troodoské hory na Kypru.

Troodoské hory jsou nejvyšší pohoří na tomto ostrově a nacházejí se v centrální části země. Jejich vrcholy dosahují výšky až 1951 metrů a vykazují členité hřebeny a hluboké údolí, která tvoří nádherné scenérie. Turisté sem mohou přijet v jakoukoli roční dobu, protože každá sezóna nabízí něco jiného.

V zimě se Troodoské hory promění v horské středisko, kde si můžete užít sjezdařské a běžecké lyžování. Sjezdovky zde nabízejí různé obtížnosti, takže všichni, od začátečníků po pokročilé lyžaře, si zde najdou to své. Mírné zimní podnebí na Kypru znamená, že sněhové podmínky jsou zde ideální pro zimní sporty.

Na jaře a v létě se pak Troodoské hory promění v ráj pro turisty, kteří si přejí uniknout od rušného pobřeží a ochladit se v horském prostředí. Můžete se projet horským kolem po speciálně upravených cyklistických trasách nebo si vyjít na jednu z mnoha pěších túr. Hory jsou oplývající překrásnou flórou a faunou, takže vás překvapí kvetoucí orchideje, zvuky ptáků a možná uvidíte i vzácná zvířata jako je muflon kyperský.

Kromě outdoorových aktivit nabízí Troodoské hory také historické kostely a kláštery, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Například klášter Kykkos je jedním z nejnavštěvovanějších míst v oblasti. Je zde možné obdivovat úžasné fresky a architekturu.

Pokud jde o ubytování, ve vesnicích v Troodoských horách najdete luxusní horské hotely, ale také rustikální rodinné penziony, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradicemi. Místní gastronomie je také pozoruhodná, a tak si můžete vychutnat lahodné kyperské speciality.

Pokud se chystáte na dovolenou na Kypru a hledáte odlišnou zkušenost, neváhejte zvolit Troodoské hory. Bez ohledu na roční dobu najdete zde krásnou přírodu, historii a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Troodoské hory


1. Jaké jsou hlavní atrakce v Troodoských horách na Kypru?
- Mezi hlavní atrakce patří klášter Kykkos, vesnice Kakopetria a Omodos, pohoří Olympus, kaskády Milomeris a Kalidonia, vinice a různé turistické stezky.

2. Jak se dostat do Troodoských hor?
- Lze se dostat do Troodoských hor autem, které je nejčastější způsob dopravy. Dále je možné využít také místní autobusy, které spojují hlavní obce a turistické atrakce v této oblasti.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Troodoských hor?
- Nejlepší čas na návštěvu Troodoských hor je od jara do podzimu, kdy je příjemné počasí a teplo. V zimě lze také navštívit toto pohoří, protože se zde nachází největší lyžařské středisko na Kypru.

4. Jaké aktivity lze v Troodoských horách podniknout?
- V Troodoských horách je možné se věnovat různým aktivitám, jako je turistika, horská cyklistika, pěší turistika, lyžování (v zimě), návštěva historických památek a klášterů, ochutnávka místních vín apod.

5. Kde se nachází nejlepší turistické stezky v Troodoských horách?
- Mezi nejlepší turistické stezky v Troodoských horách patří Artemis Trail, Atalante Trail, Caledonia Trail a Avakas Gorge. Tyto stezky nabízejí krásnou přírodu a úchvatné výhledy.

6. Jaká je průměrná nadmořská výška Troodoských hor?
- Průměrná nadmořská výška Troodoských hor je přibližně 1 950 metrů, s nejvyšším vrcholem Olympos ve výšce 1 952 metrů.

7. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Troodoských horách?
- V Troodoských horách můžete najít různé ubytovací zařízení, jako jsou hotely, horské chaty, penziony a apartmány. Nejlepší ubytovací možnosti se nacházejí v blízkosti hlavních atrakcí a turistických stezek.

8. Jaká je místní kuchyně a kde je nejlepší ochutnat místní speciality v Troodoských horách?
- Místní kuchyně na Kypru je ovlivněna jak tradičními kyperskými jídly, tak také řeckou kuchyní. V Troodoských horách je možné ochutnat místní speciality v místních tavernách a restauracích v obcích jako je Omodos, Kakopetria nebo Platres. Mezi typické pokrmy patří moussaka, souvlaki, haloumi, lokuces (bramborové lívance) a baklava.

9. Jak dlouho trvá výlet do Troodoských hor z Limassolu nebo Nikósie?
- Vzdálenost mezi Limassolem a Troodoskými horami je přibližně 60 kilometrů a dojíždět sem trvá přibližně 1,5 - 2 hodiny autem. Ze Nikósie je cesta delší, přibližně 85 kilometrů, a dojíždění trvá také asi 1,5 - 2 hodiny autem.

10. Jsou Troodoské hory vhodné pro rodinné výlety?
- Ano, Troodoské hory jsou vhodné i pro rodinné výlety. Existuje zde řada turistických stezek s různou obtížností, které lze přizpůsobit potřebám rodiny. Dále zde najdete také různé vzdělávací a kulturní aktivity pro děti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky